Esileht Ilu ja tervis Putuka hammustus, punane laik

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Putuka hammustus, punane laik

Postitas:

Üleeile mingi putukas vist hammustas. Eile oli selle koha peal umbes samas mõõdus mühk. Naha värvi oli eile. Täna nagu pildil näha on punakas-lilla laik.

Huvitav, mis putukas sellise tulemuse võis teha? Ja kas peaks arstile näitama? Panin teepuuõli peale. Eile sügeles rohkem, täna vähem.

 

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 15:06; 31.07 13:26;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mu lähedane käis samasuguse lillaka laiguga arsti juures ja sai igaks juhuks antibiootikud. Tal oli laik küll ilmselt natuke suurem ja tekkis 2 nädalat peale puugihammustust. Borelloosi proov võeti ka, aga see oli negatiivne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekib parmuhammustusest samasugune lilla laik, aga palju suurem- 15-20cm läbimõõduga. Paar päeva tagasi hammustas mind ka mingi kärbselaadne valge-musta triibuliste tiibadega putukas, sellest jäi järgi 15cm läbimõõduga  tumepunane täppverevalumite kogum, mis on ka meeletult paistest, säär on kandiline lausa ja kükitada väga valus ja raske. Pojal hammustas mingi tundmatu putukas külje pealt, sinna tekkis talle tissimõõtu suur punane turse. Igasugu jõledaid närilisi lendab hetkel.

Jälgi seda laiku, tõmba kasvõi markeriga ring ümber, et aru saada, kas läheb suuremaks või väiksemaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul võttis mudaputuka hammustuselt sügelemise väga kiiresti ära tsinksalv. Selliseks ei läinud http://blogger-holden.blogspot.com/2011/06/mudalase-hammustus.html

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka ühe parmuhammustuse ümber 2-3cm täppverevalumite kogum ja teiste ümber on lihtsalt sinikad – lähevad tasapisi kollaseks. Õudne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain esmaspäeval parmult (ilmselt) sääre pealt hammustada. Tekkis samasugune laik ainult väiksem. Eile oli veel üleni punane, täna juba tükk maad heledam.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul oli paar aastat tagasi selline hammustus kanna lähedal küljel ja see läks paiste korralikult – nii, et kõndida oli valus. Ma ei näinud hammustajat ennast ja ei tundnud ka hammustamise hetke. Sügeles ja valus oli aga läks lõpuks üle. Sääsest ja sõgelasest sellist jälge ei jää. Võimalik, et see suur parm või kirjuvärviline kibun. Muid hammustajaid ma ei tea ega ole näinudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parmud söövad igasuguseid lõpnud korjuseid.

Pole ime, et inimestele infektsioone tassivad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lähedane käis samasuguse lillaka laiguga arsti juures ja sai igaks juhuks antibiootikud. Tal oli laik küll ilmselt natuke suurem ja tekkis 2 nädalat peale puugihammustust. Borelloosi proov võeti ka, aga see oli negatiivne.

Arst kirjutas igaks juhuks antibiootikud? Tule taevas appi,ma ütleks selle peale ! Ka minul on jalad punaseid laike täis.Mul pole pähegi tulnud selle pärast arsti juurde minna.Sest nii on iga aasta olnud.Selline tunne et te teete siin nalja ikka,sest teistmoodi pole võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar päeva tagasi hammustas mind ka mingi kärbselaadne valge-musta triibuliste tiibadega putukas, sellest jäi järgi 15cm läbimõõduga  tumepunane täppverevalumite kogum, mis on ka meeletult paistest, säär on kandiline lausa ja kükitada väga valus ja raske

See võib olla uuselukas Euroopas – tiigersääsk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuleb putukahammustustest selline laik, kui liigselt kratsin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puuk ei olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lähedane käis samasuguse lillaka laiguga arsti juures ja sai igaks juhuks antibiootikud. Tal oli laik küll ilmselt natuke suurem ja tekkis 2 nädalat peale puugihammustust. Borelloosi proov võeti ka, aga see oli negatiivne.

Arst kirjutas igaks juhuks antibiootikud? Tule taevas appi,ma ütleks selle peale ! Ka minul on jalad punaseid laike täis.Mul pole pähegi tulnud selle pärast arsti juurde minna.Sest nii on iga aasta olnud.Selline tunne et te teete siin nalja ikka,sest teistmoodi pole võimalik.

Ma just mõtlesin sama, aga jätsin eile kirjutamata oma reaktsiooni, sest ilmselgelt ei koguks see üllatus igaks juhuks söödavate antibiootikumide üle siin väga suurt populaarsust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole midagi imestada, parmud hammustavad tõesti nii, et tohutud punased kõrged larakad järgi, mis sügelevad kui hullud ja ongi justkui nagu põletikus, kuumab see laik kõik. Ma ka kahtlustan ühe sellise kuumava laigu kohta, et seal mingi põletik, loodetavasti saab organism ise jagu aga AB kirjutamise suhtes ka ei imesta tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisest päevast hakkas laik heledamaks minema ja sai ise korda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 15:06; 31.07 13:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Putuka hammustus, punane laik