Esileht Ilu ja tervis putukas nõelas sõrme muru seest, paistetus ja jube valu

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: putukas nõelas sõrme muru seest, paistetus ja jube valu

Postitas:

Kas keegi teab kes võis mind nõelata või hammustada?
Hakkasin tõmbama muru seest paari pikemat rohulible ja järsku tundsin sõrmel põletavat valu nagu oleks nõgeselt kõrvetada saanud. Valu oli kordades tugevam nõgese kõrvetusest. Vaatasin aga mingit putukat ei näinud ja polnud ka nõgest. Muru oli madal seega oli näha et polnud ka rästikut.
Nimetissõrme nuki kõrval oli nagu imepisike auguke tume täpp. Kiiresti läks see koht paiste ja täpi ümbrusest valgeks.
Siis hakkas paistetus levima ja 15 minutiga oli sõrm poole paksem. Valu oli mitu tundi väga tugev ja terve sõrm valutas nagu oleks nõeltega torgitud. Peopesale sõrmede juurde vajutades tekivad tugevad valuhood ja väga tugev kõrvetuse tunne.
Läksime apteeki soovitati allergiatablett sisse võtta ja kortisooli salvi panna. Olen hoidnud pikalt peal ka jääkotte.
Praeguseks möödas 4 tundi ja ikka tugev kuid pisut nõrgem valu kui enne ja sõrm ikka paistes.
Mingeid ville ega kuplasid pole.’Sõrme üldse painutada ei saa nii valus on ja paistetuse tõttu ei paindu ka.
Kui natukenegi painutan siis jälle väga tugev kõrvetav valuhoog nagu nõelad torgiks. Muidu tuim tugev valu.

Mis imeputukas mind küll hammustas?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mesilane,herilane, maamesilane, madu, puuk, kurg. Kes iganes sinna rohu sisse ära peitus. Pealegi, mis vahet sest enam. Hakkaksid seda liiki siis taga ajama ja tapma kättemaksuks enda lohakuse eest?

+5
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 21:56; 23.05 00:37; 25.05 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap herilane nõelas, kui oli must täpp. Vapsik jah veel hullem, aga see on nii suur, et märkamata ka ehmatusega ei oleks jäänud. Herilane kurask võib nõelata ka mitu korda, erinevalt mesilasest. Kui oled mesilasemürgile tundlik (sellest võib elu jooksul päris allergia välja areneda, oleneb palju nõelata oled elu jooksul saanud), siis seda tugevam on paistetus ja valu. Herilane on veel mürgisem.

Miks peab lolli juttu ajama, mis puuk, mis kurg, endal ei ole imelik sellist jahu suust välja ajada, suur inimene…?

+37
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:07; 25.05 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hullusti paiste ajas mul käe vapsiku hammustus, aga see on nii suur elukas, et ma ei tea, kas märkamatult oleks saanud sind näksata. Minu käsi oli peale seda mitu päeva tugevalt paistes, isegi emos käisin, hirmutas ära see tugev paistetus ja valu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:58; 22.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imeputukas mind küll hammustas?

Hammustas? Meil on hammastega putukaid? Issand! :O

+5
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imeputukas mind küll hammustas?

Hammustas? Meil on hammastega putukaid? Issand! :O

Üsna juhm kommentaar.

+22
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:58; 22.05 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Kui hingamisraskusi pole, siis allergiat ei tekkinud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imeputukas mind küll hammustas?

Hammustas? Meil on hammastega putukaid? Issand! :O

Üsna juhm kommentaar.

Juhm! Äkki oledki. Tihti see vapsik kedagi hammustab? Ehk mõnda mesilast või muud putukat aga inimesi ja linde/loomi ta ikka nõelab nõelaga, kui vajalikuks peab. Lõuad ikka söömiseks.

+2
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 21:56; 23.05 00:37; 25.05 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panustaks nendele mesilastele, kellel pesad maa sees. Mina, elupõline paneelmaja asukas, läksin ükskord turismitallu ja otsustasin ka nautida seda kuulsat paljajalu kastesel murul fiilingut. Sain talla alla sellise suraka, et surmani jääb meelde. Turismitalus, selgus, polnud isegi esmaabikarpi. Sõbranna tõmbas turritava nõela küüntega välja. Kas sul see must täpp võib äkki pooleks läinud nõel olla? Selle peaks välja võtma.
Ühesõnaga, valu läks üle, aga see õudus sügeles umbes kuu aega sellisel kujul, et ma ei teadnudki, et niisugune sügelus võimalik on. Talla all, kujutage ette. Pmst kuskil käies või istudes otsisin pidevalt pindu, mille vastu jalga nühkida. Ja kui siis kratsida sain, issand, milline kaif ja õndsusetunne. Läksin apteeki, et päästke mind, ma suren ära selle sügeluse kätte, aga sealt osati pakkuda ainult mentoolpiiritust. Ei saanud aru küll, et see midagi aitas.
Emake loodus vist üritas mulle mõista anda, et ära tule mind tülitama, sinu koht on viiendal korrusel, mitte murul.

Nii et valmistu kratsima, kui valu üle läheb, siis tuleb sügelus. Ja vaata seda musta täppi, nõel küll sisse jääda ei tohi.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teepuuõliga määrida

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panustaks nendele mesilastele, kellel pesad maa sees. Mina, elupõline paneelmaja asukas, läksin ükskord turismitallu ja otsustasin ka nautida seda kuulsat paljajalu kastesel murul fiilingut. Sain talla alla sellise suraka, et surmani jääb meelde. Turismitalus, selgus, polnud isegi esmaabikarpi. Sõbranna tõmbas turritava nõela küüntega välja. Kas sul see must täpp võib äkki pooleks läinud nõel olla? Selle peaks välja võtma.
Ühesõnaga, valu läks üle, aga see õudus sügeles umbes kuu aega sellisel kujul, et ma ei teadnudki, et niisugune sügelus võimalik on. Talla all, kujutage ette. Pmst kuskil käies või istudes otsisin pidevalt pindu, mille vastu jalga nühkida. Ja kui siis kratsida sain, issand, milline kaif ja õndsusetunne. Läksin apteeki, et päästke mind, ma suren ära selle sügeluse kätte, aga sealt osati pakkuda ainult mentoolpiiritust. Ei saanud aru küll, et see midagi aitas.
Emake loodus vist üritas mulle mõista anda, et ära tule mind tülitama, sinu koht on viiendal korrusel, mitte murul.

Nii et valmistu kratsima, kui valu üle läheb, siis tuleb sügelus. Ja vaata seda musta täppi, nõel küll sisse jääda ei tohi.

Sain selle paksu musta mesilase sutsaka lapsena maal toapõrandalt mummile peale astudes. Hirmus valu oli. Riiulis olid aniisitilgad (oli selline köharohi nõukaajal), panin seda peale ja valu kadus. Ja kadunuks valu jäigi, ei paistetust ega sügelemist.

Teemaalgatajat võis süstida jah see tegelane. Neil on pesa maa sees. Tegi sutsaka ära ja tõmbus oma urgu tagasi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 13:24; 25.05 09:28; 25.05 12:58; 25.05 16:16; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et peale herilase/mesilase sutsakat tuleb pistekohta mullaga hõõruda. Väiksena maal nii tegin ja tõesti aitas. Ei tea, kas see on vaid külajutt.

Aga minul näiteks lähevad isegi sääse ja parmu hammustused suurelt ja punaselt paiste.
Herilase pistest viimati läksin ülekere nõgestõvesse. Suraka sain käsivarde. Latakas muutus suureks valgeks ja kõvaks, ovaalseks 30cm pikkuseks. 5 minutiga olin ülekere surisev ja olin nagu nõgestega läbi pekstud. See oli esimene kord, kui niimoodi hullult herilase nõelamisele reageerisin. Nüüd kannan kevadisel ja suvisel ajal alati antihistamiini tablette igaksjuhuks kaasas.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võis ka ämblik olla. Huntämblik võtab päris valusasti ja ämblik lidub ise ka nii kiiresti minema, et sa ei jõua märgatagi.

Ja muide, herilane hammustab küll – võtab kohe tüki välja, olen ise seda korra kannatanud. Hambaid tal tõesti ei ole, aga tal on lõua servades sellised tugevad, saehamba moodi nagad, millega ta püütud putukad pehmeks mälub, enne kui neid poegadele söödab, ja nendesamadega ta kraabib pehkinud kuuriseinast ja aialipi küljest puukiude, et teha seda nn paberit oma pesa jaoks. Jälgisime kord sõbrannaga, kuidas herilane aialaual vorstivõileibade vorstist seibe välja lõikas, selliseid ilusaid ümmargusi. Need lõuasakid on tal nõelteravad, niiet kui need ikka sulle peopäkka kokku vajutab, nagu minul juhtus, siis oli ropult valus. Paiste läks küll, aga mürki seal muidugi ei olnud.
Niiet kui on paistes, must keskkoht ja ümbert valge ja muidu ka allergiline reaktsioon nagu sügelus jne, siis pidi see ikka mingi mürgine suskaja olema, kas mesilane, herilane või ämblik. Viimasel pole nõela tagumikus, aga on teravad lõuad samuti – nagu kirkad. Nendega suskab ka hästi.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepatriinu? Mind on hammustanud ja tõesti oli valus. Kas just nii hull nagu sul, aga noh, valus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et hammustaja oli belõi aist.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvahark? Näpp läheb paiate ja valutab, kui hammustab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvahark? Näpp läheb paiate ja valutab, kui hammustab.

Tema ka ei hammusta, vaid vajutab oma selle sabahargiga 🙂 Aga mürgine ta ei tohiks olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõelamiskohale pannakse kohe viinakompress peale, siis ei tule paistetust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin vaatama, et milline kihulane on ja leidsin selle artikli

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 13:24; 25.05 09:28; 25.05 12:58; 25.05 16:16; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et peale herilase/mesilase sutsakat tuleb pistekohta mullaga hõõruda

Seda tehes saad halvemal juhul teetanuse, paremal juhul läheb haavakoht mädanema- muld on ju must. Peale tuleb panna jahedat st näiteks jääkuubik, hoida külmas vees jne…vanasti arvati, et jahe muld ka ok aga tegelikult pole.
St ÄRGE NII TEHKE!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:16; 25.05 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et peale herilase/mesilase sutsakat tuleb pistekohta mullaga hõõruda

Seda tehes saad halvemal juhul teetanuse, paremal juhul läheb haavakoht mädanema- muld on ju must. Peale tuleb panna jahedat st näiteks jääkuubik, hoida külmas vees jne…vanasti arvati, et jahe muld ka ok aga tegelikult pole.

St ÄRGE NII TEHKE!

Ega see lahtine haav ometi pole, et teetanust kardad saada. See on turses kehaosa ja jahedat mulda peale pannes ei saa muud kui jahutust tursele.
Üldse loogilist mõtlemist ei ole?!
Kes siin lepatriinult hammustada on saanud siis lepatriinud eritavad vedelikku, mis võib hammustusena tunduda. Tegelikult nad ei hammusta. Pole selliseid lõugugi.
Vaadake ometi loodusteaduslike või entomoloogilisi teaduskirjandust, et natukenegi tõepärasemalt oma pakkumisi esitada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 21:56; 23.05 00:37; 25.05 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind lapsena hirmutati, et eriti mürgised on putukad, mis on nagu pisikesed punased täpikesed mullas. Ma ei mäleta kas nende nimetust mulle öeldi või mitte. Kas keegi teab sellistest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 13:24; 25.05 09:28; 25.05 12:58; 25.05 16:16; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see lahtine haav ometi pole, et teetanust kardad saada

Hammustuse või torke koht ON haav. Ja mullas sõrme vigastades on teetanuse oht päris suur. Jätke seekord see nn “rahvameditsiin” kasutamata. Nii on rõhutatud ka esmaabikursustel. Samuti ärge pange verejooksule ämblikuvõrku või lõigake maohammustuse korral tükki välja jne. On nõuandeid, mis on pigem tervisele ohtlikud kui abiks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:16; 25.05 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind lapsena hirmutati, et eriti mürgised on putukad, mis on nagu pisikesed punased täpikesed mullas. Ma ei mäleta kas nende nimetust mulle öeldi või mitte. Kas keegi teab sellistest?

Meil nimetati neid sametämblikud, kuid tegelikult on need lestad- red velvet mite, sametlest. Ohutud ja kahjutud inimesele.
https://www.ut.ee/BGZM/videoloomad/amblikulaadsed.htm

See on samasugune tobe jutt, nagu et kõrvahargid ronivad kõrva ja hammustavad kuulmekile läbi jne. Kõrvahargid pole kõrva küll asja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:07; 25.05 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nimetati neid sametämblikud, kuid tegelikult on need lestad- red velvet mite, sametlest. Ohutud ja kahjutud inimesele.
https://www.ut.ee/BGZM/videoloomad/amblikulaadsed.htm

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 13:24; 25.05 09:28; 25.05 12:58; 25.05 16:16; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see lahtine haav ometi pole, et teetanust kardad saada

Hammustuse või torke koht ON haav. Ja mullas sõrme vigastades on teetanuse oht päris suur. Jätke seekord see nn “rahvameditsiin” kasutamata. Nii on rõhutatud ka esmaabikursustel. Samuti ärge pange verejooksule ämblikuvõrku või lõigake maohammustuse korral tükki välja jne. On nõuandeid, mis on pigem tervisele ohtlikud kui abiks.

Väga kurb,et sellist iseenesestmõistetavat asja peab mitu korda seletama.
Tänapäeval veel on inimesi, kes lahtisele haavale mustust peale hõõruvad?
Ja anonüümselt foorumis sellist asja soovitavad?
Siin ju küllaga neid,kes kahtlasi õpetusi järgivad. Kui nüüd mõni neist peaks jalast või käest ilma jääma selle tulemusel,kes võtab vastutuse?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Äkki sai teemaalgataga hoopis mingi taimega torgata või kõrvetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind lapsena hirmutati, et eriti mürgised on putukad, mis on nagu pisikesed punased täpikesed mullas. Ma ei mäleta kas nende nimetust mulle öeldi või mitte. Kas keegi teab sellistest?
</blockquote
Meil nimetati neid sametämblikud, kuid tegelikult on need lestad- red velvet mite, sametlest. Ohutud ja kahjutud inimesele.

https://www.ut.ee/BGZM/videoloomad/amblikulaadsed.htm

See on samasugune tobe jutt, nagu et kõrvahargid ronivad kõrva ja hammustavad kuulmekile läbi jne. Kõrvahargid pole kõrva küll asja.

Hästi palju selliseid tobedaid ja imelikke jutte räägitakse lastele millegipärast. Mõned neist jäävad eluks ajaks uskuma ka veel – mingi artikli all, kus kirjutati, et olla kusagil ilvest nähtud, ütles üks 70+ linnas elav naisterahvas, et ilvesed on hirmasd loomad ja tuleks ära tappa, sest nad hüppavad sulle metsas käies pähe ja tapavad ära. Talle olla seda lapsena räägitud kui ta maal käis nii et see olevat puhas tõde. Ei õnnestunudki ümber veenda teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi palju selliseid tobedaid ja imelikke jutte räägitakse lastele millegipärast.

Eks neid põlvest põlve edasi räägiti ja kust nõukaajal lihtsal maainimesel nende paikapidavust kontrollida oligi. Minu elu ei muutnud selle putuka mürgisus või mittemürgisus kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.05 13:24; 25.05 09:28; 25.05 12:58; 25.05 16:16; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis putukas nõelas sõrme muru seest, paistetus ja jube valu