Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Püüame triipe JUUNI 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Püüame triipe JUUNI 2020

Postitas:
Kägu

LÜHENDID:

OV– Ovulatsioon

CD– CYCLE DAY ehk mitmes tsükli päev on

– Tsükli esimene päev on menstruatsiooni esimene päev

DPO– DAYS PAST OVULATION ehk mitu päeva on ovulatsioonist möödas.

Kasulikud lingid:

Rasedustestid ja ovulatsioonitestid: http://www.ovulatsioonitestid.ee/

Raseduse kalkulaator ja ovulatsiooni kalkulaator: http://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/

KKK:

Millal võib OV-testi positiivseks lugeda?Enamasti muutub testjoon kas sama tumedaks või tumedamaks kui kontrolljoon. Kuna aga testitulemus võib sõltuda erinevatest asjaoludest (joomine, söömine enne testimist või ka eelneva vetsus käimise aja vahe jne), siis ei pruugi alati õiget tulemust kätte saada.

Samuti on nii mõnelgi naisel LH (hormoon, mida OV test tuvastab) tase kehas üleüldiselt väiksem, mistõttu kõik ei saagi juhendi järgi positiivset tulemust kätte – sellisel juhul tasuks testida niikaua, kuniks on saadud tumedaim triip ja sellest järgmisel päeva on triip on märgatavalt heledamaks muutunud. Nii tead eeldada, et OV on koduste testvahendite põhjal loodetavasti toimunud.

LH tõus/langus võivad olla väga kiired ja äkilised, mis tõttu 24h tagant testides võib LH tõus/langus ära olla selle kahe testimise vahel ja test ei pruugi ka seetõttu õigel ajal positiivset tulemust näidata. Kui on kahtlus OV toimumise osas või/ja kui ei ole korduvalt OV toimumist testide põhjal näinud, tasuks testida 2x päevas. Tulemusteta pöörduda kindlasti arstile!

Clear Blue Advanced testide püsiv naernunägu ei kao ära? Jah, nii see on. Ka juhend ütleb, et positiivse testi korral seisab see nägu seal veel 24h (või oli suisa 48h – sorri, hetkel peast ei mäleta). See on meeldetuletuseks, et aeg on tegutseda – mine niida oma parimate võtetega meest jalust! 🙂

Kuidas arvestada DPO? Kui on saadud positiivne OV test näiteks CD13, siis OV toimub sellest ligikaudu 24h jooksul. Tavapäraselt arvestatakse positiivsest testist järgmist päeva OV-päevaks, ehk antud näite puhul oleks OV – CD14. Sellest omakorda järgmist päeva saad lugeda DPO1-ks ehk siis antud näite puhul oleks CD15 DPO1.

Kunasest hakata lugema tsükli algust? Kahjuks loevad erinevad arstid seda erinevalt, et meid ikka kenasti segadusse ajada. Mõni ütleb, et määrimine on veel vana tsükkel, ning CD1 algab vererohkest päevast (kuisjuures ka siinkohal öeldakse tihti, et kui suurem veritsus algab õhtul peale 18.00, siis lugeda uue tsükli alguseks alles järgmist päeva). Teised aga ütlevad, et kohe esimesest määrimisest lugeda CD1. Mina ei ole arst ja seega jätan otsuse Teile endile teha, kuid minu meelest on kõige mõistlikum pidada arvestust oma arstiga sama moodi. Ehk kui Sinu arst loeb määrimist juba CD1ks, siis tee seda ka Sina. Ja kui Sinu arst loeb alles vererohkeid päevi uue tsükli alguseks, siis arvesta seda nii ka Sina! 🙂

Millal toimub pesastumine? Erinevate allikate põhjal võib see vahemik olla DPO 4-10, Kuid keskmiselt ikka umbes 6.-7. päeval.

Kunasest võiks võimalikku rasedust testima hakata? Mina isiklikult olen kuulnud kõige varasematest triipudest DPO7-8 (pigem DPO8), aga eelneva küsimuse-vastuse põhjal soovitaksin mitte testida varem, kui DPO10, et mitte saada vale-negatiivset tulemust enda kurvastamiseks. Loomulikult kui see on muudel põhjustel vajalik või isiklik tahe, siis laske aga käia – kindlasti on väga kihvt ka oma silmaga näha, kuidas triip tekib ja igapäevaselt natu-natukese haaval tumeneb!

hCG näit on juba täitsa olemas, kuid kodune rasedustest näitab nii õrnakest triipu? Ei tasu ära unustada, et veretest on üldjuhul ikkagi palju kindlam ja täpsem näitaja, sest hCG kogus on veres kontsentreeritum, kuid uriinis üldse. Seega, kui Sinu näiteks 25ne test näitab väga-väga õrnakest tulemust, kuid veretesti tulemuseks oli number 67, ei tasu õrnade triipude pärast muretseda – need ju täiesti erinevatest kehavedelikest testitud numbrid 😉

Kas see või too hCG näit on normaalne sellisele rasedusnädalale? Kuigi on olemas mingisugused üldvahemikud rasedusnädalate kohta (mis muide on üüratute vahedega), siis loeb vaid tõus – ligikaudselt võiks hCG näit 48 tunni jooksul kahekordistuda ehk tee üle päeva hommikul veretest ja võrdle neid omavahel. NB! Kui tõus ei ole päris kahekordistunud, siis ära ka selle pärast väga muretse, ka see tulemus võib väga paljudest asjaoludest tingituna natuke siia-sinna kõikuda. Alates hCG väärtusest 1200 hakkab kahekordistumine aeglustuma. Alates hCG väärtusest 6000 võib kahekordistumine võtta aega juba neli päeva. Ja rohkem kui kahekordistuda võib number alati! 🙂

Tunnused – kas tõesti nii vara? Iga inimene tunnetab oma keha erinevalt ja seega ei saa keegi öelda, et nii vara sa küll midagi tunda ei saa. Tingimuseks on aga see, et midagi tõesti toimub – pesastumisest saavad nii mõnedki naised aru, mõned tunnevad midagi, kuid ei oska seda pesastumisega seostuda ja kindlasti on palju neid naisi, kes tõesti ei tunne midagi. Kui pesastumine on toimunud, aga kodune test veel ei näita, siis nii mõnigi tundlikum naine tajub hCG tõusu ära juba väga varakult. Loomulikult ei tasuks ennast igast tunnusest õhinasse ajada, aga …. loota ju võib?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hey :)

Alustasin ka see kuu triibu püüdmisega 🙂 esimeste kahe lapsega jäin kohe ootele 🙂 mul on üldiselt väga regulaarne tsükkel ,ainult paari vaheste kõikumistega , ehk siis iga kuu 10-12 ,, aga nüüd 18 mai diagnoositi mul roosa kliiketendustõbi ,arst küll ütles ,et sellega seonduvalt päevad ei tohiks muutuda.aga siiski leidsin end eest kus päevad aprillis hakkasid alles 18 kuupäeval ja nüüd Mais alles 28 kuupäeval , tänaseks päevad läbi ja juba eile olid ka läbi ,seega sai nahistatud , aga ma ei oska nüüd selle järgi panna ovulutsiooni aega paika ,millal see nüüd võiks olla 🤷

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas on läinud triibupüüdjatel, kes juba eelmisel aastal või veelgi varem sõna võtsid? Meenuvad Elli-Ly, Neiu32, Blondu, Mailill, Liilo jt? Kas saite triibud kätte või veel proovite? Andke endast ka märku!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjutasin eelmisesse teemasse ka aga kordan.
Mais alustasin oma tsükli jälgimisega. Kuna aprillis oli varane katkemine ja alles imetan eelmist last siis tahtsin teada, kas ov üldse on jne. Ostsin tavalisi ov ribateste ja sülje põhise MaybeBaby. Hakkasin süljetestiga kohe pihta tsükli alguses, et näha muutumist.
Eelmise nädala alguses hakkas süljetestile tulema n-ö sõnajala mustrit mis on ennustab. Ribateste oli aga järjekindlalt heleda triibuga. Minu arvutuse kohaselt pidi kolmap ov olema aga ribateste oli endiselt hele. Sülje test aga muutus aina sõnajalalisemaks. Nelj ja reedel ei teinud ribatesti. Sülje oma oli kenasti nagu vaja. Pühap hommikul tegin huvi pärast ribatesti ka ning üllataval kombel oli see jämedate tumedate triipudega. Igatahes toimus mu ov 3-4p hiljem. Eks näis, kas tulemuslikult:)
Jaya

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina hakkasin sellest kuust ov. teste tegema. Kas see on reaalne, et positiivse testi korral ei pruugigi test-triip kontrolltriibust tumedamaks/sama tumedaks minna? Eile siis sain kõige tumedama triibu, kuid ta oli ikkagi väga hele, ise ma seda positiivseks ei lugenud, aga täna samal ajal (olen iga päev kuskil kell 14 testinud) ei tulnud üldse triipu.. Lisan pildi ka. https://www.upload.ee/image/11810364/101545595_204968087183322_8168548461461897216_n.jpg Ov. sümptomeid ma muidu ei ole eelnevatel tsüklitel märganud, aga eile oli vasakul alakõhus tugev torkiv valu küll. Vähene munavalge voolus on vahelduva eduga olnud alates reedest. PP lõppesid 27.05 ja FLO järgi peaks olema täna ov.

Minx

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kukijamuki

23. tsükkel ja ühtlasi 23. kuu triibupüüdmist käsil..
LAP tehtud august 2019, muu kõik endal ja mehel korras (mehel tehtud tavaline spermogramm + halosperm analüüs).
Tegutsen NovaVitas ja plaanis lähikuudel proovida IUI’d oma rahaga ning samuti olen IVFi järjekorras (järgmine kord kui arstile saan, siis küsin järjekorra ja IVFi kohta lähemalt).

Ei jaksa enam absoluutselt oodata, ei aita ka see, et kõik ümberringi lastega on 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kukijamuki

Ahjaa, ovulatsiooni jälitamisest..
Kasutan arstiga kokkuleppel digitaalseid ovulatsiooniteste, ei jaksa triipe kõrvutada ja nende tulemusi ka lihtne arstile edastada.
Siiani töötavad nagu valatult ning püsiva naerunäo olen saanud erinevatel kuudel läbi kahe aasta nii CD13-CD15.
Vahepeal ei kasutanud pikalt ning proovisin “stressfree lasen minna” olla, aga nüüd kuna IUI ja IVF terendavad, siis jälgin täpsemalt oma keha.
Tsükkel muidu selline 28-30 päevane klassikaline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina hakkasin sellest kuust ov. teste tegema. Kas see on reaalne, et positiivse testi korral ei pruugigi test-triip kontrolltriibust tumedamaks/sama tumedaks minna? Eile siis sain kõige tumedama triibu, kuid ta oli ikkagi väga hele, ise ma seda positiivseks ei lugenud, aga täna samal ajal (olen iga päev kuskil kell 14 testinud) ei tulnud üldse triipu.. Lisan pildi ka. https://www.upload.ee/image/11810364/101545595_204968087183322_8168548461461897216_n.jpg Ov. sümptomeid ma muidu ei ole eelnevatel tsüklitel märganud, aga eile oli vasakul alakõhus tugev torkiv valu küll. Vähene munavalge voolus on vahelduva eduga olnud alates reedest. PP lõppesid 27.05 ja FLO järgi peaks olema täna ov.

Minx

Mulle ämmakas ütles peale katkemist, et oma tsükliga tutvumiseks tasub neid teha ja pos korral peab olema triip tumedam või vähemalt sama tume. Mõnel juhul on hele aga ov toimub aga siis lihtsalt LH tase loomu poolest madal naisel aga see ka pole väga hea. Igatahes mulle see sülje põhine ka täitsa meeldib, kerge kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
mummiriin

Tere juuni. Mul oli peetumine märtsis ja nüüd eelmine tsükkel ka keemiline. Jälgisin eelmisel tsükliga ka ov teste, aga triip ei läinudki sama tugevaks kui kontroll joon. 2korda päevas tegin. Aga rasedustestile sain selged triibud. Päevad hakkasid siiski õigel ajal. Täna on ov tunne. Libe voolus ja kõhus torked. Ov joon oli tumedapoolne eile cd 10. Täna ehk saab ka õhtul 😀
And now we wait..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma siis liitun ka 🙂 Eelmisest kuust hakkasime püüdma, aga murekohaks on väga ebaregulaarne tsükkel (päevad on heal juhul kord kvartalis). Praegu tabasime ovulatsiooniaja ära ja proovime, kuigi tean, et rasestumise tõenäosus on üsna väike.
Eks siis kahe nädala pärast saab testida.

Maria

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ilmselt kavatsen see kuu kõik päevad nahistada 😊 eelmiste kordadega jäin nii kohe rasedaks ,seekord proovin taas ,aga tegelikult olen veidi mures ka , me mõlemad tahame last ,aga meil juba on 6 aastane ja juulis kolmeseks saav tüdruk , Kardan et äkki ma ei saa hakkama 😕

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ka veel teiega. Lõpetasin imetamise ära 2 nädalat tagasi, teinud koguaeg OV teste, aga ei OVd, ega punaseid. Ei teagi, millal see tsükkel taastub üldse.

KL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Märkasin veel, et mul on mingi voolus tekkinud viimastel päevadel ja alakõhus torked. Samas ov test negatiivne. Teen neid odavaid one step teste ja digitaalseid ov teste.

KL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas need onestep ovulatsioonitestid toimivad? Ma sain sama firma rasedustestidega mitu korda valepositiivse. Keemiline ei saanud olla, sest hcg oli alla 1. Enam ei usalda neid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need onestep ovulatsioonitestid toimivad? Ma sain sama firma rasedustestidega mitu korda valepositiivse. Keemiline ei saanud olla, sest hcg oli alla 1. Enam ei usalda neid.

Mina kasutan Kaigert ov testi ribasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ka veel teiega. Lõpetasin imetamise ära 2 nädalat tagasi, teinud koguaeg OV teste, aga ei OVd, ega punaseid. Ei teagi, millal see tsükkel taastub üldse.

KL

Mina jäin märtsis rasedaks imetadesaga kohe katkes. Päevad polnud taastunud selleks ajaks. Aprillis olid päevad ka esimest korda peale katkemist. Tsükkel kujunes 33p. Mais hakkasin ov testima ja ov täitsa toimus, kuigi imetan.
Jaya

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Elli-Ly

Elli-Ly jätkuvalt triipe ootamas. Alles mõni tsükkel tagasi oli olukord, kus sain pildil nähtava triibuhakatise justkui kätte (ei välista, et tegu polnud päris õige triibuga) ja 2 tundi hiljem algasid päevad koos suurte valudega. Olen äärmiselt ettevaatlik ja samal ajal püüan endasse sisestada hästi palju positiivsust.

Võtsingi peale seda triibud-päevad momenti ühendust ühe ravitsejaga vms, kelle kontakt mul juba ammusest ajast telefonis oli olnud, aga polnud nagu seda tahtmist või tunnet, et võiks helistada talle. Aga kuna mu triipudest said koheselt päevad, siis mõtlesin oma ahastuses ja täielikusus emotsioonide virr-varris, et ah savi. Kui muud ei aita, siis saan vähemalt muret kurta. Eks ma natukene raha ka sinna alla pannud, sest ta andis mulle mingid organismi puhastavad kapslid ja ühel visiidil käisin kah.

Tulemuseks ütles ta, et ta näeb mul kahte last, kuid esimest probleemideta võimalust rasestumiseks alles aastal 2022. Samas mainis, et nägi ka varem võimalusi, aga et neil oli üht või teistsorti takistusi, mis võiksid olla eemaldatavad, aga palju sõltub minust endast. Need takistused on suuresti seotud minu hirmudega, et ma ei suudagi jääda rasedaks ja et probleem on minus jne. Kas see kõik tõsi või mitte – ei tea, küll aga usun, et see kõik (hirmud ja tulemusteta triipude püüdmine) on emotsionaalselt minu jaoks kurnav ja seega võib osutuda takistuseks kaudselt küll.

Seega siit minu soovitus iseendale ja ka teistele triibupüüdjatele – ärge mõelge, et “ma ei suuda” ja “minul ei õnnestugi kunagi” ja “asi on minus” jne, vaid proovige pöörata see kõik enda mõtetes positiivsesse võtmesse – ma suudan, ma saan hakkama, ma olen võimeline, minust SAAB ema! Justnimelt SAAB mitte “võiks saada”, “loodan saada” vms, vaid SAAB! ma JÄÄN rasedaks! Ma SÜNNITAN terve ja tubli beebi! jne. Minu puhul on see uskumatult palju aidanud. Jah, triipe veel pole ja parasjagu vist järjekordsed päevad algamas, aga ma olen palju rahulikuma meelega ja usk iseendasse on tagasi tulemas, hirmud on märkimisväärselt üsna lühikese ajaga vähenenud. Pean küll veel väga palju tööd endaga tegema, aga tulemusi on juba näha.

Kindlasti ei soovita ma vähem mõelda ja jätta beebindus kõrvale ja elada oma elu jne, sest need soovitused on samahead kui sõelaga vett tiigist koguda. Küll aga siis püüdke oma mõtteid hoida vähemalt hästi positiivsetena – unistage, ja uskuge oma unistuste täitumisse! 🙂

Kes mind ei tea, siis olen peaaegu 2-aastane tiibupüüdja, külastanud erinevaid arste ja peaaegu igal pool pika ninaga jäänud. Viimati jäi vahetult enne kriisi ära sõna otseses mõttes viimasel minutil LAP (olin juba kanüülide ja asjadega valmis opiruumi liikuma, kui teatati narkoosimasina errorist). Hetkel plaanin võtta rahulikult ja tegutsen jooksvalt vastavalt iseenda soovidele. Minu eesmärk on uskuda misiganes takistustest lahti saamisse ja et 2022 oleks mul juba minu teine beebikene kõhus kasvamas 🙂

Elli-Ly

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liitun ka teiega! Olen perekooli aegajalt piilunud, aga triibupüüdjate ritta pole veel kirja pannud. Peres kasvamas 3 last, kellest noorim on 1a 7k. Iga laps on olnud pikalt planeeritud ja lasknud ennast kaua oodata. Vahepeale on jäänud palju katkemisi, millest viimane oli sügisel. Nüüdseks oleme tegelikult juba mitmed kuud uuesti triipe püüdnud.. Väga loodan, et õnnestub iseseisvalt ja kiiresti.. Mehega väga ootame ja loodame, et veel 1 hing meie juurde tee leiab!
Triibulist suve algust kõigile triibupüüdjatele!

Miina

+1
0
Please wait...

Postitas:
mari81

Elli-Ly jätkuvalt triipe ootamas. Alles mõni tsükkel tagasi oli olukord, kus sain pildil nähtava triibuhakatise justkui kätte (ei välista, et tegu polnud päris õige triibuga) ja 2 tundi hiljem algasid päevad koos suurte valudega. Olen äärmiselt ettevaatlik ja samal ajal püüan endasse sisestada hästi palju positiivsust.

Võtsingi peale seda triibud-päevad momenti ühendust ühe ravitsejaga vms, kelle kontakt mul juba ammusest ajast telefonis oli olnud, aga polnud nagu seda tahtmist või tunnet, et võiks helistada talle. Aga kuna mu triipudest said koheselt päevad, siis mõtlesin oma ahastuses ja täielikusus emotsioonide virr-varris, et ah savi. Kui muud ei aita, siis saan vähemalt muret kurta. Eks ma natukene raha ka sinna alla pannud, sest ta andis mulle mingid organismi puhastavad kapslid ja ühel visiidil käisin kah.

Tulemuseks ütles ta, et ta näeb mul kahte last, kuid esimest probleemideta võimalust rasestumiseks alles aastal 2022. Samas mainis, et nägi ka varem võimalusi, aga et neil oli üht või teistsorti takistusi, mis võiksid olla eemaldatavad, aga palju sõltub minust endast. Need takistused on suuresti seotud minu hirmudega, et ma ei suudagi jääda rasedaks ja et probleem on minus jne. Kas see kõik tõsi või mitte – ei tea, küll aga usun, et see kõik (hirmud ja tulemusteta triipude püüdmine) on emotsionaalselt minu jaoks kurnav ja seega võib osutuda takistuseks kaudselt küll.

Seega siit minu soovitus iseendale ja ka teistele triibupüüdjatele – ärge mõelge, et “ma ei suuda” ja “minul ei õnnestugi kunagi” ja “asi on minus” jne, vaid proovige pöörata see kõik enda mõtetes positiivsesse võtmesse – ma suudan, ma saan hakkama, ma olen võimeline, minust SAAB ema! Justnimelt SAAB mitte “võiks saada”, “loodan saada” vms, vaid SAAB! ma JÄÄN rasedaks! Ma SÜNNITAN terve ja tubli beebi! jne. Minu puhul on see uskumatult palju aidanud. Jah, triipe veel pole ja parasjagu vist järjekordsed päevad algamas, aga ma olen palju rahulikuma meelega ja usk iseendasse on tagasi tulemas, hirmud on märkimisväärselt üsna lühikese ajaga vähenenud. Pean küll veel väga palju tööd endaga tegema, aga tulemusi on juba näha.

Kindlasti ei soovita ma vähem mõelda ja jätta beebindus kõrvale ja elada oma elu jne, sest need soovitused on samahead kui sõelaga vett tiigist koguda. Küll aga siis püüdke oma mõtteid hoida vähemalt hästi positiivsetena – unistage, ja uskuge oma unistuste täitumisse! 🙂

Kes mind ei tea, siis olen peaaegu 2-aastane tiibupüüdja, külastanud erinevaid arste ja peaaegu igal pool pika ninaga jäänud. Viimati jäi vahetult enne kriisi ära sõna otseses mõttes viimasel minutil LAP (olin juba kanüülide ja asjadega valmis opiruumi liikuma, kui teatati narkoosimasina errorist). Hetkel plaanin võtta rahulikult ja tegutsen jooksvalt vastavalt iseenda soovidele. Minu eesmärk on uskuda misiganes takistustest lahti saamisse ja et 2022 oleks mul juba minu teine beebikene kõhus kasvamas 🙂

Elli-Ly

Hei!

Mina kõiki soolapuhujaid ei usu, aga olen kuulnud, et valjult tuleb öelda, et ma OLEN ema, mul ON lapsed jne. Et kõiki soove tuleb öelda olevikus, mitte lükata neid justkui tulevikku, et SAAN jms. Mina ütlesin iga päev, et meil ON mehega ühised lapsed, ja nüüd üks juba ongi 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
sisi

Tere! Liitun ka juuni triibupüüdjatega. Eelmisel kuul ei käinud isegi lugemas siin, kuidagi proovisin beebi saamise mōtted tagaplaanil hoida. Aga kuna mu tutvustingkonnas pole väga inimesi, kes prooviks rasedaks jääda, siis rohkem ei suuda siit eemal olla. Tore on ikka lugeda kuidas teistel läheb ja natuke oma muresid/hirmusid kurtmas käia. 😊

Aga tutvustan siis ka ennast- olen 28aastane, olemas 1a1k vanune laps. Ovulatsiooniteste olen teinud novembrist, aga kuna see aeg veel imetasin, tsükkel oli pikk ja vâga tōsiselt ei tegelenud teise lapse saamisega. Veebruari keskel lõpetasin imetamise ja sellest ajast ka hingega asja juures olnud. 😃 Ehk siis neli tsüklit proovinud ja ette näidata pole hetkel mitte midagi. Esimene rasedus tekkis iseenesest põhimõtteliselt. Seega see 4 kuud tundub mu jaoks meeletult pikk aeg kuigi tegelikult ju ei ole. Kuidagi läbikukkunud ja kurb tunne on iga kord kui päevad hakkavad. Järgmine nädal lähen arsti juurde igaks juhuks ja ülejärgmine nädal läheb mees ka kontrolli. Äkki saan mingi kindlustunde sealt, et meiega kōik korras ja lihtsalt natuke aega vaja veel. Täna igastahes CD4 ja kuskil nädala pärast peaks juba viljakas aeg pihta hakkama.

Edukat juunikuud kõigile! 🌞

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mari81 – kuisjuures mina kasutan mõlemat. Ma alustan ütlemist – ma SOOVIN, ma SUUDAN, Ma HAKKAN SAAMA, ma OLEN! Oluline on rõhuda just sellele, et sa SAAD ja OLEDki, vastavalt probleemile. Minu jaoks näiteks niisama öeldes, et MA OLEN RASE – tekitab pigem teistpidi negatiivse tunde, sest ma ju tean, et ma pole rase ja seega justkui valetan iseendale ja tegelikult polegi suuteline rasestuma jne.

Kellel see toimib, siis otseloomulikult võib kasutada juba kehtivaid väljendeid. Minu jaoks on aga oluline uskuda, et ma üldse olen võimaline rasestuma. 🙂

Elli-Ly

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

👋 Mina liitun ka triibupüüdjatega. Oleme märtsist saadik proovinud püüda, aga kätte pole veel saanud. Mais jäid päevad vahele, aga testid on veel negatiivsed olnud.

Kodus on õde/venda ootamas kaks last, kes mõlemad on täitsa püüdmata võrku sattunud. Esimene läbi kondoomi ja pilli ja teine läbi pilli. Püüdmissoovi puudumisest olenemata siiski väga oodatud! 🙂 Aga samas eelneva kogemuse tõttu ma praegu vist niivõrd segaduses olengi. 🙁

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teie juures tagasi, kuigi eelmisel kuul plaanisin mõneks ajaks eemale hoida. Paar nädalat püsisingi eemal, nüüd olen salamisi lugenud ja mõtlesin, et mis ma siis ikka varjan end. Kodus paariaastane, kes tuli kiiresti, ning üks kauem oodatud ja peetunud rasedus eelmise aasta lõpus, pärast seda polegi keha ega hing täielikult taastunud. Nüüd see kuu on viimaks nagu kõik õige olnud, ovulatsioon peaks värskelt möödas olema ja panustatud ka sai õigel ajal korduvalt. Jaanipäevaks loodan triipe 🙂

Guguu

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sain lõpuks ov testile vilkuva naerunäo! Õnn oli üüratu seda nähes. Mitu kuud testinud ja lõpuks nägin ära selle näo 🙂

Aga! Eile olid alakõhus torked ja korra ka limane voolus. Samas eile oli ov test negatiivne.. Kuidas seda mõista nüüd?

KL

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hei, võtan ka taas end siia ritta. Triibupüüdmist alustasin eelmise aasta juulist kui sai 8a olnud Mirena eemaldatud. Detsembris õnnestus paar päeva triipude üle rõõmustada aga siis rasedus katkes. See kõik lõi emotsioonid sassi ja otsustasin, et teen pausi. Vahepeal turgutasin ennast, tegin sporti,võtsin vitamiine ja nautisin enese poputamist. Nüüd siis proovime taas. Said ka ov testid ostetud, et õiget aega paremini tabada.
Olgu kevad beebiderohke 🙂
Lumi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie püüame neljandat last.
Loodame, et triinud tulevad ruttu

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain lõpuks ov testile vilkuva naerunäo! Õnn oli üüratu seda nähes. Mitu kuud testinud ja lõpuks nägin ära selle näo 🙂

Aga! Eile olid alakõhus torked ja korra ka limane voolus. Samas eile oli ov test negatiivne.. Kuidas seda mõista nüüd?

KL

Kui triibud saad siis ov toimub 24hjooksul umbes. Kui järgmine päev polnud enam siis oli ov selleks hetkeks ära olnud ja lh tase langenud, see kõik õige.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul eilsest torked paremal pool ,üsna valulikud kohati , voolus on suurenenud aga üldiselt üsna vähe , seega ei tea mida arvata , hetkel ma ov teste ei tee veel ,kuna esimene kuu püüan triipe , pigem katsetan siin seda ülepäeva nahistamist 😊🤭 ja kui tuju siis ka igapäev , see kuu keeruline ka veidi kuna ,punased eelmine kuu hakkasid 28 ja üleeelmine kuu 18 , seega ei tea millal nad see kuu tahavad tulle ,aga loodan et ei tahagi . 😊

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olnud ka nii, et OV ajal on kerge päevade valu, mis peale vahekorda läheb tugevamaks? Ma olen elus palju kordi OV tundnud, aga siis on see alati torkiv ja kiskuv olnud. Nüüd hakkab vist OV lähenema ja hoopis teistmoodi valu

KL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Catlyn55

Meie mehega juba mõned aastad oleme mõelnud, et kui juhtub laps tulema siis on väga tore. Selle aasta 15. aprillist otsustasime, et eostame juba teadlikult. Jälgime ka kindlasti kalendrist millal peaks olema OV. Et kindlasti ka sellel päeval proovida.Paraku 9 mai saabusid päevad. Päevad olid kolm päeva. 9,10,11. 12 mai me veel ei seksinud. Ja siis lasime igapäev terve kuu. Kuniks mai läbi sai. Nüüd juunis 9 juuni oleks pidanud päevad hakkama. Ei ole saabunud need mitte oodatavad päevad. Juba paar päeva on just õhtuti iiveldus ja mees ütleb, et olen tujukas. Veel mees ütles, et mul rinnad suuremad. Tema arvates. mina ei saa midagi aru. Tegin rasedustrsti. Oli negatiivne. Kas tõesti olen ma ennast rasedaks mõelnud??

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Püüame triipe JUUNI 2020