Esileht Erivajadustega laps Puude pikendamine.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Puude pikendamine.

Postitas:

Minul on kaksikud ATH diagnoosiga. Nüüd on aga hirmu tekitanud see et kõigi laste puuet enam ei pikendada, seoses puudetoetuste tõusuga ja tekkis küsimus kas siis need lapsed jäävad ilma ka reha teenustest? Ehk lapsed jäävadki ilma abita? Minul paraku sellist raha pole et neid teenuseid mõlemale lapsele kinni maksta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka sellepeale mõlenud. Meil on tütar oma ärevustega jännis ja käib koolis tugiisikuga. Kui meil puuet ei pikendata siis tuleb kas ise hakata koolis lapsega olema(1. klassi olin) või siis tugiisikule ise maksta. Ei teagi mille järgi nad neid asju otsustavad. Samas ma väga ette ei muretse, kuna laps käib regulaarselt nii psühholoogi juures, kui ka psühhiaatri juures, et kui läheb pikendamiseks, siis arst on kõik need aastat meie seisust teadlik. Lisaks teeb ka kool meiega suurt koostööd ning kõik juhtumid on tegevuspäevikus kirjas. Sest ega tugiisik ei taga seda, et mitte kunagi paanikahoogu peale ei tule.

Mul tuttav töötab sotsiaalkindlustusametis ja ütles, et tõestamine läheb jah tõesti pisut raskemaks. Aga neil pole vaja nö karta, kes juba praegu teenuseid kasutavad, ehk käivad arstide juures ja regulaarselt mingit teenust saavad, sest siis on ka näha, et seda on vaja. Aga väga suur osa lapsi on sellised kelle eest pere saab toetust aga mitte mingisust muid teenust ei kasuta. Neid ongi neil väja välja sorteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel võeti raske puue ära, sest ta käib kahel jalal ja oskab rääkida. Jah, me ei kasutanud rehabilitatsiooniteenuseid, sest sobivale füsioterapeudile maksime ise ja kasutasime haigekassa taastusravi, ning rehabilitatsiooniasutuses polnud logopeedi, selle asemel käis ta logopeedilises lasteaias, kus töötasid ka eripedagoogid. Nüüd on keskmine puue. Arstil käime paar korda kuus (erinevad), taastusravi saab regulaarselt, hädad on tal mitmekesised, aga põhjustatud geeniveast, mis ei parane, aga mida saab eritegevustega veidi kompenseerida. Ilmselt ma esitan vaide, ma ei ole arst ega jurist, võtan töölt mõned vabad päevad ja katsun end kurssi viia, milles see seisneb. Ilmselt oleks pidanud ikka tegema talle eelmise puude ajal rehabilitatsiooniplaani ja siis käima sotsiaalses nõustamises, oskaksin nüüd vaiet kirjutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel võeti raske puue ära, sest ta käib kahel jalal ja oskab rääkida. Jah, me ei kasutanud rehabilitatsiooniteenuseid, sest sobivale füsioterapeudile maksime ise ja kasutasime haigekassa taastusravi, ning rehabilitatsiooniasutuses polnud logopeedi, selle asemel käis ta logopeedilises lasteaias, kus töötasid ka eripedagoogid. Nüüd on keskmine puue.

see puude määramine on nagunii suht suvaline.
kui ma vaatan oma lapse puude määramise otsuseid vanuses 3 kuud-16a, siis need ongi kõik üle ühe: raske puue- keskmine puue- raske puue – keskmine puue- … jne
lühimad antud aastaks, pikimad 2a.
alates 16a võeti puue ära, asemele tulid töövõimetuspension, siis osaline töövõimetus. õnneks käib nüüd see juba 3a tagant.
(tegu ühe organsüsteemi kaasasündinud väärarenguga, mida pole võimlik “ravida” muul moel, kui organi siirdamisega, aga sellegipoolest lugesime hiljuti kaitseväe arstliku komisjoni paberitest, et anti 2a pikendust “haiguse väljaravimiseks”)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel võeti raske puue ära, sest ta käib kahel jalal ja oskab rääkida. Jah, me ei kasutanud rehabilitatsiooniteenuseid, sest sobivale füsioterapeudile maksime ise ja kasutasime haigekassa taastusravi, ning rehabilitatsiooniasutuses polnud logopeedi, selle asemel käis ta logopeedilises lasteaias, kus töötasid ka eripedagoogid. Nüüd on keskmine puue. Arstil käime paar korda kuus (erinevad), taastusravi saab regulaarselt, hädad on tal mitmekesised, aga põhjustatud geeniveast, mis ei parane, aga mida saab eritegevustega veidi kompenseerida. Ilmselt ma esitan vaide, ma ei ole arst ega jurist, võtan töölt mõned vabad päevad ja katsun end kurssi viia, milles see seisneb. Ilmselt oleks pidanud ikka tegema talle eelmise puude ajal rehabilitatsiooniplaani ja siis käima sotsiaalses nõustamises, oskaksin nüüd vaiet kirjutada.

Olen samas olukorras, aga esmakordse puude määramisega. Lapsele muresid põhjustav geeniviga tuvastati mõne kuu eest. Peale mitmendat küsimist sain lõpuks puudeotsuse – sinna on kirjutatud must-valgel, et vajab kõrvalabi ühel korral nädalas, kuigi ma ise kirjutasin, et vajab funtsioneerimiseks ööpäevaringselt täiskasvanu kõrvalabi ja teda abistav täiskasvanu ei saa tegeleda samal ajal pere teiste lastega. Tõesti, meil ei ole vaja mitu korda tunnis aspireerida, kuid temaga tuleb kõrval istudes tegeleda hommikusest ärkamisest õhtuse magamaminekuni ja ka öösel.
Eriti ebameeldiv on see, et laps vajab koolis väga hädasti tugiisikut ja sobiv inimene oleks ka olemas. Tallinna linn maksab aga vaid raske ja sügava puudega laste tugiisikute eest ehk siis teenuste kättesaadavus sõltub puude raskusest, mis läheb vastuollu puude määramise põhimõtetega. Esitan samuti vaide.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Puude pikendamine.