kui saab 18, ja peale seda tuleb uus pikendamine, on vaja nüüd esitada kaks avaldust, üks puuduva või osalise töövõime saamiseks, teine puude määramiseks.
üldjuhul võetakse puue ära. kui hästi läheb, määratakse osaline töövõimetus ja summa, mida laps nüüd saama hakkab, on suurem kui varem lapsena saadud puudetoetus.
võib ka juhtuda, et osalist töövõimet ei määratagi.
meessoost sünnist peale puuetega isikutel on vaja sama tervisedokumentide pakiga pöörduda ka kaitseväe arstlikku komisjoni. esimesel korral saab aasta või kaks pikendust, järgmisel korral saab eluaegse vabastuse.
see mida noor peale 18a saamist tegema hakkab, sõltub ju sellest, kas tal puue on vaimsetel või füüsilistel põhjustel, sugulase sünnist peale puudega laps on praeguseks juba ülikooli magistriõppes.
[/quote
Sul vist pole vastavas vanuses last, et valeinfot jagad?
Lapseea puuet pikendatakse nagunii kuni laps saab 16. St joon lapse ja täiskasvanu vahel tõmmatakse vanuses 16 mitte 18. Ja sellest ajast muutuvad toetused. Tuleb puudetoetus ja töövõimetuse toetus.
Edasi on kõigil ühtmoodi.Seega pole erilist vahet puude pikendamisel selles kas ta on 16, 18 või 28.
Minu raske puudega laps sai 16 aastaselt viieks aastaks raske puude ja töövõimetuse. 18 aastaselt ei pidanud midagi täiendavalt tegema.
See sõjaväe teema lahenes meil juba kui ta oli 17.siis saadeti vastav teade kaitseväe kohustuse kohta. Ja kui lubasime tutvuda terviseandmetega digiloos, sai kohe eluaegse vabastuse.
Ei mingeid dokumendipakke. Lihtsalt digiloos linnuke. Ja ei ole vaja kuhugi eraldi pöörduda.
Loomulikult kui puue ei takista kaitseväe läbimist, on asi teisiti.