Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puudega laps ning ühiskondlik transport

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Puudega laps ning ühiskondlik transport

Postitas:

Kas leidub inimest, kes aitaks selles osas sotti saada?
Mul on puudega laps, kes liikleb sageli ühiskondliku transpordiga.
Tallinna linna bussidega pole probleemi. Seal on tasuta sõit ja arusaamatusi pole tekkinud.

Küll aga on alati üks jant rongisõiduga (linnalähedane elektriraudtee, Harjumaa piirkond). Seal ütleb piletimüüja, et tasuta sõitu raske puudega laps ei saa.
Samuti sõitis laps hiljuti Tallinnast Saaremaale ja jälle tekkis sama küsimus, et mida seadus ütleb. Temale müüdi sooduspilet (soodustus tuli vanuse pealt), ka praamisõit peaks tasuta olema.
Samas, loen mina Ühistranspordiseadusg riigiteatajast. § 27. Tasuta sõit riigisisesel liiniveol:Riigisisesel liinil (kaasa arvatud kommertsliin) raudtee-, maantee- ja veeliikluses on vedaja kohustatud tasuta vedama: 2)puudega lapsi…

Kas keegi aitaks mul tõlkida seadust? Kas tõesti loen mina seadust valesti või eksib teenusepakkuja?

https://www.riigiteataja.ee/akt/13181417

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 23:21; 17.07 00:24; 17.07 19:47; 17.07 19:53; 24.07 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduses on selgelt ju kirjas, et saab tasuta sõita, sama on kirjas ka edelaraudtee ja sebe kodulehtedel
http://www.elektriraudtee.ee/reisijale/piletid
http://www.sebe.ee/soodustused
aga selle eelduseks on, et laps esitab vastava paberi- kas ta on seda alati teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seaduses on selgelt ju kirjas, et saab tasuta sõita, sama on kirjas ka edelaraudtee ja sebe kodulehtedel
http://www.elektriraudtee.ee/reisijale/piletid
http://www.sebe.ee/soodustused
aga selle eelduseks on, et laps esitab vastava paberi- kas ta on seda alati teinud?
[/tsitaat]Jah, ta on seda alati teinud. Üks kord olen ka mina isiklikult kõrval olnud (rongis) ja piletimüüjaga lausa vaielnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 23:21; 17.07 00:24; 17.07 19:47; 17.07 19:53; 24.07 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esita Elektriraudteele kaebus.
Lisaks otsi üles rongipilet, sellelt reisi number, kellaaeg ja piletimüüja kood.

mul ka puudega laps (juba kooliealine) ja elan raudtee ääres.
edelaraudteega probleeme pole, aga elektriraudteega on olnud läbi aastate tihti jamasid.
Igaljuhul mina olen jõudnud staadiumisse, kus keelan nüüdseks teismelisel lapsel üksi elektrirongi kasutamast ja koos temaga minnes võtan kaasa nii Elektriraudtee kodulehelt välja trükitud reisijaveo eeskirjad kui ka nende soodustus- ja tasuta sõidu tingimuste väljatrüki.
samuti nende klienditeeninduse telefoninumbrid. Ja mobiili muidugi.

See, et pärast järjekordset jama öeldakse Elektriraudtee peakontorist, et sorry, andke oma kontonumber, kanname selle 1-2¤ tagasi ja õelge, KES teile pileti müüs ja karistame piletimüüjat, on nonsens.
Sama jama toimub Tln-Nõmme suunas IGAL suvel (samas nt Kitseküla-suunaliste elektrirongidega seda pole olnud).
Viga ON ikka klienditeenindajates, kes ei tunne oma tööd. Nt korra nõuti 10a puudega lapselt (paberid korrektselt kaasas), et tal oleks töövõimetuspensionäri tunnistus, kuigi töövõimetust hakatakse meil määrama alles 16+ vanuses isikutele.

Saaremaa suunas meil õnneks seni probleeme pole olnud. Oleme käinud autoga (küll mitte sel aastal). Ja puudega last vedav autogi oli siis veel täiesti tasuta.

Sellest aastast on aga muide muutunud Aegnale sõitmise kord. Kui enne sai puudega lapse saatja samuti suure soodustuse, siis nüüd seda enam ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:40; 17.07 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt korra nõuti 10a puudega lapselt (paberid korrektselt kaasas), et tal oleks töövõimetuspensionäri tunnistus, kuigi töövõimetust hakatakse meil määrama alles 16+ vanuses isikutele.

Äkki talt nõuti pensionitunnistust? Minu raske puudega pojal see on. Sügisest hakatakse ka mingeid puudega isiku kaarte välja andma.
endal ka kogemust pole , poiss sõidab ainult Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nt korra nõuti 10a puudega lapselt (paberid korrektselt kaasas), et tal oleks töövõimetuspensionäri tunnistus, kuigi töövõimetust hakatakse meil määrama alles 16+ vanuses isikutele.

Äkki talt nõuti pensionitunnistust? Minu raske puudega pojal see on. Sügisest hakatakse ka mingeid puudega isiku kaarte välja andma.
endal ka kogemust pole , poiss sõidab ainult Tallinnas.[/tsitaat]

pensioniraamat on lapsel olemas esimesest eluaastast peale (ja bussis-trammis-rongis kaasas)
praeguseks läheb juba kolmas, kuna laps ju kasvab ja pildiga dokument vajab aegajalt uut eakohast fotot.

tookord oli probleem selles, et tol piletimüüjal polnud õrna aimugi sellest, et lastel määratakse puudeid teistel alustel kui täiskasvanutel.
puudega lapsel on tasuta sõidu õigus sõltumata sellest, kas tegu on keskmise, raske või sügava puudega, täiskasvanutel on need süsteemid hoopis teistmoodi. tema väitis, et tasuta saavad vaid sügava puudega töövõimetuspensionärid.

elektriraudtee pärast muidugi jälle vabandas,
aga kahjuks liiga tihti on neil neid mõtlemisvõimetuid ja kirjaoskamatuid klienditeenindajaid rongides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:40; 17.07 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest.

Täna helistasin sinna (Saaremaa liini) bussifirmasse ja telefoni klienditeenindaja kinnistas, et puudega lapsel on tasuta sõidu õigus. Selgus, et panin adressaadiga pisut puusse, sest tegelikult ostis laps pileti Tallinna Autobussijaamast, mitte konkreetse firma bussijuhi käest (otse bussist), seega bussifirma pole eksinud.
Teenindaja kahtles, et meil on kaebusega võimalik raha tagasi saada. Seda enam, et tagantjärele on väga raske kindlaks teha, kas laps ikka ütles, et ta on puudega ja kas laps ikka esitas pensionitunnistuse.
No kujutate ette!
Ma rõhutasin, et lapsele on puue määratud juba üle 10 aasta tagasi ja ta teab täpselt, et tal see õigus on. Ta on piisavalt suur (teismeline), et oskab küsida ja rääkida, aga samas siiski alaealine ja tõenäoliselt ei pruugi osata täiskasvanud inimesega vaielda. Eriti veel siis, kui pilet ostetakse vahetult enne bussile minekut ja on liiga kiire, et laskuda seal vaidlusse.

Väga tigedaks teeb!

Siiani on ta koguaeg sõitnud elektriraudteel piletiga, sest eranditult iga kord talle väidetakse, et puudega laps ei saa tasuta sõitu. Ma olen silma kinni pigistanud, sest õnneks ta ei ole igapäevane rongisõitja, vaid seda tuleb ette ehk kord kuu jooksul. Mõtlesin ka seda, et kui iga kord niimoodi väidetakse, et siis olen ise midagi valesti aru saanud ja ei ole väga süüvima hakanud. Seda enam, et summad pole olnud ju ka väga üüratud.
Aga nüüd, Saaremaale sõit maksis 12 eurot (üks ots) ja tagasi tuleb ilmselt teist sama palju… siis see on juba liiga suur summa, et läbi sõrmede vaadata ebapädevate klienditeenindajate pärast.

Igal juhul, niimoodi ma seda asja ei jäta.

Loo moraal võiks vist olla see, et puudega laste vanemad, teadke oma õigusi! Ja julgege neid nõuda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 23:21; 17.07 00:24; 17.07 19:47; 17.07 19:53; 24.07 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esita Elektriraudteele kaebus.
Lisaks otsi üles rongipilet, sellelt reisi number, kellaaeg ja piletimüüja kood.

mul ka puudega laps (juba kooliealine) ja elan raudtee ääres.
edelaraudteega probleeme pole, aga elektriraudteega on olnud läbi aastate tihti jamasid.
Igaljuhul mina olen jõudnud staadiumisse, kus keelan nüüdseks teismelisel lapsel üksi elektrirongi kasutamast ja koos temaga minnes võtan kaasa nii Elektriraudtee kodulehelt välja trükitud reisijaveo eeskirjad kui ka nende soodustus- ja tasuta sõidu tingimuste väljatrüki.
samuti nende klienditeeninduse telefoninumbrid. Ja mobiili muidugi.

See, et pärast järjekordset jama öeldakse Elektriraudtee peakontorist, et sorry, andke oma kontonumber, kanname selle 1-2¤ tagasi ja õelge, KES teile pileti müüs ja karistame piletimüüjat, on nonsens.
Sama jama toimub Tln-Nõmme suunas IGAL suvel (samas nt Kitseküla-suunaliste elektrirongidega seda pole olnud).
Viga ON ikka klienditeenindajates, kes ei tunne oma tööd. Nt korra nõuti 10a puudega lapselt (paberid korrektselt kaasas), et tal oleks töövõimetuspensionäri tunnistus, kuigi töövõimetust hakatakse meil määrama alles 16+ vanuses isikutele.

Saaremaa suunas meil õnneks seni probleeme pole olnud. Oleme käinud autoga (küll mitte sel aastal). Ja puudega last vedav autogi oli siis veel täiesti tasuta.

Sellest aastast on aga muide muutunud Aegnale sõitmise kord. Kui enne sai puudega lapse saatja samuti suure soodustuse, siis nüüd seda enam ei ole.[/tsitaat]Täiesti uskumatu lugu! Saan aru, et eksitakse, aga peale eksimist võiks asutus oma töötajad kokku võtta ja kõigile asja üheselt selgeks teha, üle korrata meelde tuletada.
Saan aru, et kui mõni klienditeenindaja on eksinud, siis saab konkreetselt see töötaja tagasiside, aga tegelikult on neile kõikidele vaja teha üks koolitus sellel teemal.

Just nimelt, summad on liiga väiksed, et jaksaks iga 1-2 euro pärast hakata kaebusi esitama, sebima ja raha tagasi nõudma, aga pikemas mõttes siiski liiga suured, et neist lihtsalt loobuda sellepärast, et üks ebapädev töötaja ei tea seda, mida tegelikult teadma peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 23:21; 17.07 00:24; 17.07 19:47; 17.07 19:53; 24.07 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tudeerisin elektriraudtee kodulehte.
nende enda eeskirjades on selgelt sees:

Tasuta sõidu õigus ja soodustusega sõidupiletid
4.1. Vedaja rongiliinidel omavad tasuta sõidu õigust:
4.1.1. eelkooliealised lapsed;
4.1.2. puudega lapsed, sügava puudega 16-aastased ja vanemad isikud ning sügava või raske nägemispuudega isiku saatjat või nägemispuudega isikut saatev juhtkoer.

Minu kogemuse järgi on probleem selles, et elektriraudtee töötajad ei tea, mis on \”laps\” ja mida tähendab mõiste \”16-aastased ja vanemad isikud\”, sest koolieelikutega probleeme pole. Jamad hakkavad umbes lapse kooliminekuga. Enamiku piletimüüjate jaoks on laps=alla 7a, mitte nii nagu seadus ütleb: puudega laps=0-15a invaliid.

See, et ka lapsinvaliididel vanuses 7-15a on tasuta sõidu õigus sõltumata puude raskusastmest, tuleks miskitmoodi ka Elektriraudtee töötajatele selgeks teha, aga ma ei tea, kuidas.
Edelaraudteel pole ka meil kordagi probleemi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks lapsele, et ei osta piletit ja kõik. Prindi talle seadus/määrus kaasa ja nii ongi. Las kutsuvad politsei kui tahavad lolliks jääda. Piletimüüja ise ei tohi kedagi välja visata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema jätkuks. Saaremaalt sai laps tasuta tagasi, kuid paar päeva tagasi oli Tallinna linna ühiskondlikus transpordis probleem.
Kontroll tuli peale. Laps esitas oma pensioniraamatukese. Vanamees oli seda vaadanud ja siis mühatanud: ja siis? mis sellega on?
Laps oli öelnud, et tal ei pea olema piletit ja võib sõita tasuta. Selle peale oli vanamees käratanud, et ainult sügava puudega lapsed tohivad tasuta sõita.
Õnneks last bussist siiski välja ei kamandanud ja vist väga pikalt asja pärast ei jauranud, aga jällegi üks pisut ebameeldiv seik.
Täiesti usun, et mõni väiksem või arema loomuga laps enda eest seista ei pruugiks julgeda ega osatagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.07 23:21; 17.07 00:24; 17.07 19:47; 17.07 19:53; 24.07 21:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puudega laps ning ühiskondlik transport

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.