Esileht Erivajadustega laps Puudega laps saab 16-aaastaseks

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Puudega laps saab 16-aaastaseks

Postitas:

Laps saab kuu aja pärast 16-aastaseks. Ehk viitsib keegi väga lihtsalt kirjeldada, mis saab edasi? Saan aru, et tänapäeval toimub mingi töövõime hindamine?

Eks ma uurin Sotsiaalkindlustusametilt ka, aga siin on kindlasti neid, kes on selle tee läbi käinud ja ehk oskavad lihtsalt selgitada, kust asjaajamist alustada, mida silmas pidada jne.

Lisaks, kas puudega lapse päevad saan ära kasutada kuni aasta lõpuni. Või, kui laps saab oktoobris 16, siis saan päevi kasutada kuni oktoobrini?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 20:43; 28.10 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötukassast võtad suure valge raamatu, nii 80 lk ja täidad selle ära, saad ka internetis täita töötukassa kodulehel, puudega laste päevi saad väljavõtta kuni lapse 18a. saamiseni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enne oli puue, siis nüüd pead täitma Töötukassa või Sotsiaalkindlustusameti  lehel oleva pika-pika blanketi,  mõistlikum on see oma arvutisse alla laadida ja  salvestada, sest kui täitmise ajal netiühendus katkeb, pead muidu uuesti alustama. (tegelikult, 16-18a vist minu meelest seda onlines ei saanudki täita, sest vanem peab digiallkirjastama selle)

Vali linnukestega nii töövõime kui puude koht. Puude jätkumise tõenäosus on nii 10%, aga mõistlik on siiski igaks juhuks mõlemat taotleda. (puuduva jäseme, silma vmt korral on puue tõenäolisem, kaasasündinud organrikke või haiguse korral annnavad üldjuhul vaid osalise töövõimetuse)

Võimalikult palju sõnadega täidetavaid lisalahtreid täida, kui piirdud vaid “linnukestega”, siis ei pruugi ükski inimene seda taotlust läbi vaadata, vaid seda teeb robot.

Kui sul on lapse varasema anamneesi kohta arvutisse skännitud dokumente, siis lisa need samasse konteinerisse/kausta, mille koos taotlusega digiallkirjastad. nt meil on kasuks tulnud, kui isegi täisealisel lapsel on alati lisatud manusena tema kõige keerulisema opi protokoll (opp toimus… imikueas eelmisel sajandil, kui Digilugu veel polnudki)

kuna osade seaduste järgi on su laps veel alaealine, siis täidad lapsega koos, aga digiallkirjastad ise, sest 16a lapsel seda õigust pole. Vanem on esindaja (selle süsteemi jaoks) kuni 18a läbi saab.

Millisele e-mailile tuleb digiallkirjastatud taotlus saata, ütleb sulle sots.kindl ameti infotelefon. Meiliaadressid sõltuvad sinu linnast/maakonnast.

Võta aega, pane kõik probleemid kirja. Mida põhjalikum taotlus, seda tõenäolisem on, et üks neist kahest (osaline töövõimetus või puue) määratakse.

Kindlasti kirja ka kõik viimase aasta arstilkäigud (mis asutus, kelle juures, arsti kontaktid). Hea kui viimase 3-6 kuu jooksul on käidud perearstil, aga ka eriarst sobib. Kui alles ootad eriarsti aega, siis võib taotluse ära esitada, aga kirjuta sisse, et xxx arsti aeg nt 3.nov ja palun otsust enne mitte teha, kui xxx arsti uuringute tulemus digilukku jõudnud. siis nad teevad otsuse hiljem, aga maksavad toetuse tagasiulatuvalt taotluse esitamise kuupäevast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enne oli puue, siis nüüd pead täitma Töötukassa või Sotsiaalkindlustusameti lehel oleva pika-pika blanketi, mõistlikum on see oma arvutisse alla laadida ja salvestada, sest kui täitmise ajal netiühendus katkeb, pead muidu uuesti alustama. (tegelikult, 16-18a vist minu meelest seda onlines ei saanudki täita, sest vanem peab digiallkirjastama selle)

Vali linnukestega nii töövõime kui puude koht. Puude jätkumise tõenäosus on nii 10%, aga mõistlik on siiski igaks juhuks mõlemat taotleda. (puuduva jäseme, silma vmt korral on puue tõenäolisem, kaasasündinud organrikke või haiguse korral annnavad üldjuhul vaid osalise töövõimetuse)

Võimalikult palju sõnadega täidetavaid lisalahtreid täida, kui piirdud vaid “linnukestega”, siis ei pruugi ükski inimene seda taotlust läbi vaadata, vaid seda teeb robot.

Kui sul on lapse varasema anamneesi kohta arvutisse skännitud dokumente, siis lisa need samasse konteinerisse/kausta, mille koos taotlusega digiallkirjastad. nt meil on kasuks tulnud, kui isegi täisealisel lapsel on alati lisatud manusena tema kõige keerulisema opi protokoll (opp toimus… imikueas eelmisel sajandil, kui Digilugu veel polnudki)

kuna osade seaduste järgi on su laps veel alaealine, siis täidad lapsega koos, aga digiallkirjastad ise, sest 16a lapsel seda õigust pole. Vanem on esindaja (selle süsteemi jaoks) kuni 18a läbi saab.

Millisele e-mailile tuleb digiallkirjastatud taotlus saata, ütleb sulle sots.kindl ameti infotelefon. Meiliaadressid sõltuvad sinu linnast/maakonnast.

Võta aega, pane kõik probleemid kirja. Mida põhjalikum taotlus, seda tõenäolisem on, et üks neist kahest (osaline töövõimetus või puue) määratakse.

Kindlasti kirja ka kõik viimase aasta arstilkäigud (mis asutus, kelle juures, arsti kontaktid). Hea kui viimase 3-6 kuu jooksul on käidud perearstil, aga ka eriarst sobib. Kui alles ootad eriarsti aega, siis võib taotluse ära esitada, aga kirjuta sisse, et xxx arsti aeg nt 3.nov ja palun otsust enne mitte teha, kui xxx arsti uuringute tulemus digilukku jõudnud. siis nad teevad otsuse hiljem, aga maksavad toetuse tagasiulatuvalt taotluse esitamise kuupäevast.

Nüüd peaks see juba lühem olema. Olin 2018 just esitanud kui seda olevat kõvasti lühendatud. Küsimustikku täites tuleb olla väga tähelepanelik, pmst sama asja küsitakse mitu korda erinevas sõnastuses ja veidi teise nurga alt. Seda tuleb jälgida, et mitte endale vasturääkida ja võib kõigiti tekkida olukord kui leitakse, et polegi enam puudega, mis siis, et sisuliselt pole midagi muutunud. Pretsedente on küllalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai septembri lõpus samuti 16. Selle aasta kevadeni oli talle määratud raske puue, kevadest septembrini määrati keskmine puue ja nüüd kui sai 16, teatas töötukassa, et töövõime ei ole piiratud, kuigi jah, raske ja/või sundasendeid  nõudev töö ei sobi.  Paber kinnitab, et  suht okei on ja isegi puuet ei määranud sotsiaalkindlustusamet, sest töötukassa otsusest lähtuvad ka nemad.  Esitasin vastavad avaldused, nagu seadus lubab, 50 päeva enne sünnipäeva kuupäeva.

Nii et ole valmis otsusteks, et su 16aastane on täiesti tavaline ja mitte vähem võimekas igast teisest, sest on ju oma puudega nende aastate jooksul kohanenud.  Ja on mõista antud, et kui juhtub halvemaks muutuma tervis, siis saab uue avalduse teha töövõime määramiseks, seniks aga saagem ise hakkama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui enne oli puue, siis nüüd pead täitma Töötukassa või Sotsiaalkindlustusameti lehel oleva pika-pika blanketi, mõistlikum on see oma arvutisse alla laadida ja salvestada, sest kui täitmise ajal netiühendus katkeb, pead muidu uuesti alustama. (tegelikult, 16-18a vist minu meelest seda onlines ei saanudki täita, sest vanem peab digiallkirjastama selle)

Vali linnukestega nii töövõime kui puude koht. Puude jätkumise tõenäosus on nii 10%, aga mõistlik on siiski igaks juhuks mõlemat taotleda. (puuduva jäseme, silma vmt korral on puue tõenäolisem, kaasasündinud organrikke või haiguse korral annnavad üldjuhul vaid osalise töövõimetuse)

Võimalikult palju sõnadega täidetavaid lisalahtreid täida, kui piirdud vaid “linnukestega”, siis ei pruugi ükski inimene seda taotlust läbi vaadata, vaid seda teeb robot.

Kui sul on lapse varasema anamneesi kohta arvutisse skännitud dokumente, siis lisa need samasse konteinerisse/kausta, mille koos taotlusega digiallkirjastad. nt meil on kasuks tulnud, kui isegi täisealisel lapsel on alati lisatud manusena tema kõige keerulisema opi protokoll (opp toimus… imikueas eelmisel sajandil, kui Digilugu veel polnudki)

kuna osade seaduste järgi on su laps veel alaealine, siis täidad lapsega koos, aga digiallkirjastad ise, sest 16a lapsel seda õigust pole. Vanem on esindaja (selle süsteemi jaoks) kuni 18a läbi saab.

Millisele e-mailile tuleb digiallkirjastatud taotlus saata, ütleb sulle sots.kindl ameti infotelefon. Meiliaadressid sõltuvad sinu linnast/maakonnast.

Võta aega, pane kõik probleemid kirja. Mida põhjalikum taotlus, seda tõenäolisem on, et üks neist kahest (osaline töövõimetus või puue) määratakse.

Kindlasti kirja ka kõik viimase aasta arstilkäigud (mis asutus, kelle juures, arsti kontaktid). Hea kui viimase 3-6 kuu jooksul on käidud perearstil, aga ka eriarst sobib. Kui alles ootad eriarsti aega, siis võib taotluse ära esitada, aga kirjuta sisse, et xxx arsti aeg nt 3.nov ja palun otsust enne mitte teha, kui xxx arsti uuringute tulemus digilukku jõudnud. siis nad teevad otsuse hiljem, aga maksavad toetuse tagasiulatuvalt taotluse esitamise kuupäevast.

Millal sina seda vormi täitsid? Ma helistasin täna Sotsiaalkindlustusametisse ja nad palusid pöörduda Töötukassasse. Sinna ma ka pöördusin, ja sain vastavad juhendid. Sealt edasi tundus lihtne. Logisin sisse ja siis oli (tõesti pikk) küsitluse vorm. Täitsin selle ära, aga midagi ei digiallkirjastanud. Lihtsalt saatsin ära.  Eriti ei saanud aru, et oleks ühte asja mitmes erinevas vormis küsitud. Ikka nagu plokkide kaupa – füüsiline hakkama saamine, suhtlemine, vaimne toimetulek jne. Nii palju sain Sotsiaalkindlustusametilt teada, et kui laps saab poole aasta pealt, 16, siis saab kogunenud päevad ära kasutada terve kalendriaasta jooksul, mitte kuni selle kuuni, kui vanus kukub. Kui laps saab 16.aastaseks novembris ja puuet ei pikendata, siis saab puudega lapse vabu päevi lapsevanem vaid kuni novembrini (ehk 11 kuud). Kui puuet pikendatakse, siis saab kuni lapse 18-aastaseks saamiseni. Muidugi, tuleb need päevad kõik ära kasutada ühe kalendriaasta sees.

Siiski, väga murelik olen küll. Eriti, kui eelnevaid vastuseid lugeda. Mu lapsel ei ole ühte väga kindlat tüüpi haigust, sündroomi, häiret. Pigem nagu segatüüpi asi, mida mõistab vaid see, kes on lapsega kokku puutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 20:43; 28.10 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teema algatajale ja kõigile vastajatele, minu laps saab ka paari kuu pärast 16 ning hea on teada, mida peab tegema.

Õigupoolest on see nii oluline teema, et selle võiks knopkaga teemade etteotsa kinnitada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 18:07; 04.12 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik õudus, ma ei saa lapsele psühhiaatri aega enne märtsi, aga vaja on juba enne veebruari. Kui ma oleks varem teadnud, et enne hindamist peab arstil käima ja et arstiaegadega on nii halvasti, ma oleks ju varem tegutsema hakanud… Kuna lapse olukord oli stabiilne, käib erikoolis, siis käisime viimati arstil aasta tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 18:07; 04.12 11:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Puudega laps saab 16-aaastaseks