Esileht Erivajadustega laps Puudega lapse tasuta sõidu õigus rongis – hoiatus teistele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Puudega lapse tasuta sõidu õigus rongis – hoiatus teistele

Postitas:

Laps tuli just klassiekskursioonilt rongiga.
Minnes kehtis Elroni rongides veel Ühistranspordiseadus, st puudega laps sai tasuta sõita, aga tagasi tulles enam vist mitte, sest lapsel kästi hoolimata esitatud dokumentidest pilet osta.

Seda asja paistab juhtuvat AINULT Elroni (end elektriraudtee rongides), kus aastast aastasse ei tunne osa piletimüüjad seadust ning väidavad, et tasuta sõidu õigus olevat vaid sügava ja raske puude korral, kuigi seaduse järgi hakkab puude raskusaste rolli mängima alles alates 16 eluaastast.

Nii et hoiatuseks teistele: alaealist puudega last kuhugi üksi rongiga saates peate lisaks puude dokumentidele kaasa andma kas paberkujul Ühistranspordiseaduse (vajalikud paragrahvid allajoonitud) + kalkulaatori, et klienditeenindaja suudaks sünniaasta järgi vanuse välja arvutada või piisavalt raha, et laps saaks pileti osta ning loomulikult läheb vaja pärast arvutit ja skannerit, sest pärast on vaja veel pilet ja puude tunnistus arvutisse skannida ning piletiraha tagastamise jaoks need elronisse saata.

Ma olen tõesti kuri, seda juhtub juba mitu aastat järjest. Igal suvel suhtlen nende klienditeenindusega ja tarbijakaitsega ja… järgmisel suvel jälle sama lugu.
Kusjuures jamad hakkasid peale täpselt siis, kui laps sai kooliealiseks. No kas tõesti ei suuda kontrolörid lastel ja täiskasvanutel vahet teha ning kahtluse korral sünniaja järgi vanus välja arvutada?
Puudega lapsel ja 16+ puudega isikul on ju ka puuet näitavad dokumendid täiesti erinevad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on sama jama olnud, aga bussiga sõites. Sõitis Tallinnast Saaremaale. Piletit ostes esitas oma vajaliku dokumendi, aga piletimüüja väitis, et pilet on vaja siiski osta. Laps ei osanud tädile vastu ka vaielda ja ostis pileti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul lapsel oli ka korra bussis see probleem.Järgmine kord printisin talle seadused paberi peal kaasa.Las nad siis loevad kui ei tunne seadusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, ei muutu midagi siin päikese all. 15 aastat tagasi, kui mina olin 15-aastane nö. lapspensionär, juhtus ka, et pidin Tartu-Tallinn bussis pileti ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Elronil ju kodulehel kirjas, et puudega lapsed sõidavad tasuta http://elron.ee/wp-content/uploads/2013/11/ELR_SOIDUPLAAN_HINNAKIRI_15052014.pdf
Ja samasugune infoleht peaks rongi seinal ka olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heh, ei muutu midagi siin päikese all. 15 aastat tagasi, kui mina olin 15-aastane nö. lapspensionär, juhtus ka, et pidin Tartu-Tallinn bussis pileti ostma. [/tsitaat]
Täpselt nii. Sama siin. Ainult et 17 aastat tagasi ja teine marsruut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellige lapsele puudega isiku kaart seda mugav kaasas kanda ja pole kordagi last kiusanud kontrolör kuigi käib ka üksi ilma saatjata sõitmas.

Tellida saab:
http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/puudega-isiku-kaart/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:11; 12.06 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tellige lapsele puudega isiku kaart seda mugav kaasas kanda ja pole kordagi last kiusanud kontrolör kuigi käib ka üksi ilma saatjata sõitmas.

Tellida saab:
http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/puudega-isiku-kaart/%5B/tsitaat%5D

mille poolest see kaart muudaks olukorda pensionitunnistuse asemel, mis mu lapsel praegu on.
mõlemad väikesed, mõlemal nii pilt kui isikukood.
ma ei ole kuulnud, et sellel puude kaardil oleks suurelt ja numbriliselt kirjutatud lapse vanus, mis sünnipäeva kättejõudes iseenesest ühe võrra suureneks.
minu lapse viimatised probleemid on olnud eelkõige selletõttu, et piletimüüja vaatab vaid \”keskmine puue\”, ega mõtle sellele, et lastel pole seda puuet üldse vaja vaadata, vaid seda fakti, et on invaliid ja seda, et on alla 16.
isikukoodi järgi vanuse arvutamine tundub osade piletimüüjate jaoks täiesti ületamatu probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kessel kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mille poolest see kaart muudaks olukorda pensionitunnistuse asemel, mis mu lapsel praegu on.
mõlemad väikesed, mõlemal nii pilt kui isikukood.
ma ei ole kuulnud, et sellel puude kaardil oleks suurelt ja numbriliselt kirjutatud lapse vanus, mis sünnipäeva kättejõudes iseenesest ühe võrra suureneks.
minu lapse viimatised probleemid on olnud eelkõige selletõttu, et piletimüüja vaatab vaid \”keskmine puue\”, ega mõtle sellele, et lastel pole seda puuet üldse vaja vaadata, vaid seda fakti, et on invaliid ja seda, et on alla 16.
isikukoodi järgi vanuse arvutamine tundub osade piletimüüjate jaoks täiesti ületamatu probleem.[/tsitaat]

Ma ei teadnud et alla 16 aastastele antakse pensionitunnistus. Mu lapsel oli enne seda kaarti A4 paber koos pika jutuga ja seda vaadati küll pika pilguga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 21:11; 12.06 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kessel kirjutas:[/small]

Ma ei teadnud et alla 16 aastastele antakse pensionitunnistus. Mu lapsel oli enne seda kaarti A4 paber koos pika jutuga ja seda vaadati küll pika pilguga.[/tsitaat]

minu laps on hetkel 15 ja isikliku pensionitunnistuse sai juba koolieelikuna ning sinna lisatakse iga pikenduse korral uus puude aste ja tähtaeg. Kui viimati puuet pikendati, siis palusin viimati, et ehk saaks uue, sest pilt on pärit nii ammusest ajast. vastuseks öeldi, et pensioniraamatuid enam lastele ei tule ja kohe-kohe on tulemas mingid kaardid, aga meile seda ei väljastata, sest on juba pensionitunnistus aga kui järgmine kord pikendamine tuleb, siis on laps juba 16 ja vaja nagunii mingit teist tüüpi dokumenti.

(ps arvestades, et varsti hakkab puuet määrama hoopis töötukassa, tundub, et seoses 16a saamisega kaob vist lastel puue hoopis, sest töötukassa ju koolilastega ei tegele)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus näiteks pensionitunnistust enam 3 aastat tagasi ei pikendatud (pidid üldse ära kaduma) ning väljastati hiljem kollane kaart. See on alati kaasas koos ID kaardiga ning kui on mu emaga sõitnud, siis on kahel korral kohatud tõesti kontrolöri, kes asjadest midagi ei jaga, kuid sellegipoolest pole pidanud piletit ostma ja on emagi saanud sooduspileti saatjana. Seega ma arvan, et vahetage aegunud pensionitunnistused kõigepealt välja kollase kaardi vastu ning probleemid peaks vaikselt kaduma. Pealegi, rääkige ka klassiürituste korral klassijuhatajaga ning las laps palub vajadusel abi selgitamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda puudega lapse kaarti saab lapsevanem elektroonselt eesti.ee keskkonnast tellida, ei pea selleks kuhugi kohale minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oraan¸i pisikese ID kaardi suuruse puudega isiku kaardi pensioniametist, kui sain lapse paberid kätte. Öeldi, et nüüd enam ei anta paberil midagi vaid on pisikesed kaardid, mis kehtivad koos isikut tõendava dokumendiga ja saan uue kaardi, kui praegune rehab. plaani pikendama hakkame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis küsimus, et alla 16a lapsel ei ole kohustus omada isikut tõendavat dokumenti, siis kuidas ma tõestan, et see kollane kaart just minu lapsele kuulub kui peale vaadates ei saa lapse puudest midagi aru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sipsuke kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul tekkis küsimus, et alla 16a lapsel ei ole kohustus omada isikut tõendavat dokumenti, siis kuidas ma tõestan, et see kollane kaart just minu lapsele kuulub kui peale vaadates ei saa lapse puudest midagi aru?[/tsitaat]
Koolilapsega on lihtsam, sest õpilaspilet on ju ka pildiga ja sellest piisab sinna kõrvale. Koolieelikuga keerulisem. Ma ei tea kas sünnitõendist piisab (nüüd ju isegi sünnitunnistust enam ei väljastata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõidan üle nelja aasta juba rongiga tln-viljandi vahet. Kaks last, ühel sügav ja teisel raske puue. Algselt edelaraudteel, praegu elroni kasutuses pole kordagi probleeme olnud. Kuigi on kirjas, et peaks ka id-kaart olema tõenduseks, siis vähemalt eelkooliealiselt lapselt seda ei küsita ja saab soodushinnaga sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teenuseid saab veel raske puudega laps? Kas mul on mõtet seda kaarti 4-astasele lapele teha? Tal on epilepsia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Erivajadustega laps Puudega lapse tasuta sõidu õigus rongis – hoiatus teistele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.