Esileht Erivajadustega laps Puudega noor ja sõjavägi

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Puudega noor ja sõjavägi

Postitas:
Kägu

Minu seni raske puudega poeg, kellele viimane aasta on määratud 100% töövõimetus sai 17-aastaseks. Täpselt järgmisel päeval oli postkastis kiri Kaitseväelt.

Ei oskagi kuidagi reageerida, sest poeg nn. tavalises sõjaväes kindlasti hakkama ei saa. Tal ei ole otseselt füüsilist puuet, kuid täiesti kindlalt ei ole ta füüsilises mõttes teistega võrdväärne.

Poiss ise on väga mures ja kardab. Kunagi ammu oleme sõjaväe teemal rääkinud, siis ajas sellist imelikku juttu, et mul tekkis lausa hirm, et ta võib endaga midagi suurest hirmust teha, et pääseda sõjaväest.

Kuidas käib komisjonile sõjaväe kõlblikkuse või kõlbmatuse tõestamine?

Minu silmis oleks ideaalne, kui ta siiski saaks sõjaväkke minna, aga erivajadusega noorte programmi järgi, kus laps saaks asjad küll kaasa teha, aga mitte täpselt samade normide alusel, kui tavalised poisid seda teevad.

Täiesti võõras teema minu jaoks.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käib kõigepealt arstlikus komisjonis ära, kui tuleb otsus, et on kaitseväeteenistuse jaoks kõlbulik, siis on võimalik otsus edasi kaevata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seal on juures ka telefoninumber, kust infot saab.hästi rahulik tädi vastab. me olime ka seda esimest kirja saades perega paanikas.

17a tuleb vaid info.
arstliku komisjoni kutse tuleb alles ca aasta hiljem.
kui see uus kutse juba tuleb, siis põhimõteliselt on võimalus, et ainult paberid käivad poisi eest komisjonis ära, aga mitte selles, kuhu kutsuti ja ca kuu varem. siis peaks saama kohe vabastuse.
meie poiss unustas paberite ettesaatmise ära. kutsuti siis 12kl talvel päris komisjoni. sai esialgu pikenduse aastaks “haigusseisundi väljaravimiseks”, aga teda kontrollinud kirurg ütles, et esimene pikendus ongi lühike, et tema diagnoosiga (sünnist peale kaasasündinud puue + oli vastsündinuna ülikeeruline opp) nagunii kaitseväkke ei võeta.
umbes 1,5 a hiljem tuli uus kutse arstlikku komisjoni, aga umbes 3 nädalat enne teise komisjoni tähtaega tuli poisi eesti.ee meiliaadressile digiloo andmete põhjal tehtud otsus kaitsväeteenistusest kõlbmatuks kuulutamise kohta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun loe ise see kutse läbi. See kutsecsaadetakse kõigile automaatselt vastavalt vanusele. Kaitseväel puudub ülevaade terviseandmetest. Seal on kirjas et võid lubada neid vaadata terviseandmeid digiloos. Selleks tuleb sinna sisse logida ja anda nõusolek. Alla 18-aastase eest võib seda teha lapsevanem.

Minu raske puudega poeg sai peale selle loa vormistamist üsna ruttu Kaitseväelt sõnumi, et eemaldatakse kaitseväekohuslaste nimekirjast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käib kõigepealt arstlikus komisjonis ära, kui tuleb otsus, et on kaitseväeteenistuse jaoks kõlbulik, siis on võimalik otsus edasi kaevata.

Kas kommentaari kirjutajal endal on puudega poeg, et siin valeinfot jagab?  Esmalt tuleb anda luba vaadata digiandmeid. Ei pea kuhugi komisjoni kohale  minema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Puudega noor ja sõjavägi