Esileht Koroonaviirus COVID-19 Puudulik lõhnataju

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Puudulik lõhnataju

Postitas:
Kägu

Olen avastanud viimastel kuudel, et ma ei tunne enam lõhnu nii nagu varem. Tean, et see ei ole ebatavaline koroonat põdenute puhul, aga asi selles, et haiguse ajal ma lõhna- ega maitsetunnetust ei kaotanud. Nüüd aga selline tunne, nagu mingi filter oleks ninal vahel, õrnemaid lõhnu lihtsalt ei tunne, samuti olen avastanud oma suureks meelehärmiks, et varem väga meeldinud lõhnad ei lõhna enam üldse samamoodi. Näiteks parfüümid, mida olen aastaid kasutanud, lõhnavad nüüd konkreetselt nagu kassikusi 🙁 Kolmel täiesti erineval lõhnal on kõigil mingi ühine ebameeldiv järelnoot tekkinud. Ostsin isegi uue pudeli, et vb vana rääsunud vmt, ent tulemus täpselt sama. Ninahingamine on üldse muutunud kuidagi raskemaks, hingan häälekamalt kui varem, aga nohu ei ole, mingit põletikku veri ei näita, kõik oleks nagu korras. Koroonat põdesin 6 kuud tagasi, aga nagu öeldud, haiguse ajal ei kadunud ei lõhn ega ka maitse, lõhnataju muutuse avastasin u 3 kuud pärast haiguse põdemist.  Häirivat maitsemeele muutust pole täheldanud.

Huvitab, kas on kellegi veel nii olnud, et lõhnataju läheb nihkesse PÄRAST tervenemist ja kas on lootust taastumisele? Või pean süüdlast otsima mujalt kui covidist.

 

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

 

https://forte.delfi.ee/artikkel/95737747/rootslaste-uuring-covid-voib-viia-eluaegse-haistmismeele-kaotuseni

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võibolla sa põdesid teist korda ka covidit ja see oligi ainus tunnus. Mul vaktsineeritud tuttav põdes nii, et vaid lõhna- ja maitsemeel kadusid.

Mina põdesin koroonat aasta tagasi. Lõhn ja maitse kadus nädalateks täiesti. 9 kuud hiljem olid osad toiduained endiselt täielikult valed, samuti parfüümi ja muud lõhnad. Peale 9 kuud hakkasid tasapisi tagasi tulema. Praegu on veel mõni üksik maitse ja lõhn, mis on vale ja vastik. Parfüümide puhul usaldan seda, et kui kunagi mulle nii meeldis see lõhn, siis peab seda usaldama ja kasutan edasi. Aga muidu on nagu sinul, et iialgi ei ostaks praegu sellist lõhnaõli????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Puudulik lõhnataju