Esileht Koolilaps Puuduv lehekülg “Sipsikus”…kes saaks kirjutada sisu.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Puuduv lehekülg “Sipsikus”…kes saaks kirjutada sisu.

Postitas:

Laps hakkas sipsikut lugema. Ta jõudis peaaegu keskpaika, kui avastasin, et keskelt on lehekülg puudu. Trükk on 1962.
Jutu alapealkiri on \”Anu televiisor\” kus jutt pooleli jääb. Viimane lause, mis siis kirjas.

Anu ja Mart aga otsustasid televisiooni kirjutada, et neile Sipsiku laul väga meeldis.

Ja järgmine lause hakkab poolepealt…

sõid natuke punaseid sõstraid ja natuke valgeid sõstraid ja natuke tikreid.

Oleksin väga tänulik, kui keegi saaks siia trükkida vahelt ära jäänud osa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 09:20; 12.02 11:51; 12.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd ACTA toimiks, siis saaks selle lõigu avaldamise eest vangi panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitaks.
Mul 1996 trükk.
Keskel on katusel kõndimisest, aga televisiooni kirjutamist ei näe.
Enne seda on Sipsiku meresõit ja pärast katusel käimist minnakse seenele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selle lausega Anu televiisor lõpebki. Järgmine lause, mis teil seal on \”…sõid marju\” jne, tuleb peatükis nimega Sipsik teeb sporti. Sinna vahele jäävad meil 9 peatükki, ehk siis leheküljed 21-90 (koos piltidega :)).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 12:03; 10.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki saate vaadata, mis peatükid/mitu lehekülge teil puudu on, äkki erinevatel väljalasetel peatükid erinevas järjekorras…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 12:03; 10.02 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin Sipsiku jutu peale eile ühe kaltsunuku. LAstele väga meeldis. Lihtsalt rätikust meisterdaasin, tikkisin silmad, suu ja nina ning lõngast juuksed külge 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on selline madal ja lai formaat. Viimane lehekülg on 22 ja järgmine siis 27. Keskelt siis puudu kahest poolest koosnev leht.

Kui ma nüüd vaatan siis jah see televiisori jutt seal lehel 22 saabki läbi ja uuel lehel peaks hakkama järgmine jutt. Selle algus siis puudu.

Jägmine jutt mul siis sealmaal kus tüdrukud lähevad vaataama mida sipsik baseinis teeb ja leiavad, et ta on põhja vajunud.

Sellest poolikust jutust järgmine on \”Sipsiku saladus\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas raamatukogu ei tule kõne alla? ma ei kujuta ette, miks peaks keegi hakkama sulle viite lehekülge siia ümber kirjutama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi hea inimene viitsiks mulle siia \”tõe ja õiguse\” II köite kirja panna. väga tänulik oleksin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas keegi hea inimene viitsiks mulle siia \”tõe ja õiguse\” II köite kirja panna. väga tänulik oleksin[/tsitaat]
10 punkti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti väga naljakas. Ei ole hetkel võimalik raamatukokku minna. Kes seda raamuatut teab teab ka seda, et neid lauseid ei ole seal teab mis palju. Aga eks ma siis katsun kuidagi teisiti hakkama saada. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võiks sisse skännida puuduvad lehed aga ma ei leia hetkel raamatut üles. Mul sama raamat kindlasti olemas.
Kui homme ikka veel probleem üleval, siis tuhlan tütre raamaturiiuli põhjalikumalt läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:26; 11.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil selle lausega Anu televiisor lõpebki. Järgmine lause, mis teil seal on \”…sõid marju\” jne, tuleb peatükis nimega Sipsik teeb sporti. Sinna vahele jäävad meil 9 peatükki, ehk siis leheküljed 21-90 (koos piltidega :)).[/tsitaat]
Sipsiku raamatus 90 lehekülge? Igal leheküljel üks sõna?
Aga kui nüüd tõsisemalt rääkida, siis minul on 1969 aasta väljaanne, kahtlustan, et esmatrükk. Järgmiselt lehelt algab jutt \”Sipsik teeb sporti\”, milles sipsik pannakse naabrite basseini ujuma ja Anu läheb koos sõbranna (või naabritüdrukuga) sõstraid sööma ja unustab Sipsiku mõneks ajaks \”ujuma\” edasi tead juba ise. Jutt algab sellega, et Mart mängib poistega iga päev jalgpalli ja siis Anu otsustab, et Sipsik peaks ka natuke karastama ja sporti tegema. Puudu on sul täpselt üks keskmine leht ehk neli lehekülge (meil ka teibiga kinni).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui nüüd tõsisemalt rääkida, siis minul on 1969 aasta väljaanne, kahtlustan, et esmatrükk. [/tsitaat]
1962 oli esmatrükk. Ja siis on veel ilmunud eraldi \”Anu ja Sipsik\”. Hilisemates väljaannetes on mõlemad koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma võiks sisse skännida puuduvad lehed aga ma ei leia hetkel raamatut üles. Mul sama raamat kindlasti olemas.
Kui homme ikka veel probleem üleval, siis tuhlan tütre raamaturiiuli põhjalikumalt läbi.[/tsitaat]

Oleksin endiselt puuduva osa saamise eest väga tänulik. Meil on jah see esmatrükk ja seal seda \”anu ja sipsik\” ´ut sees ei ole. See raamat meil ka eraldi olemas. Sellised tugevamad ja paksemad lehed on raamatul. Madal ja lai raamat on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nannukad kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleksin endiselt puuduva osa saamise eest väga tänulik. Meil on jah see esmatrükk ja seal seda \”anu ja sipsik\” ´ut sees ei ole. See raamat meil ka eraldi olemas. Sellised tugevamad ja paksemad lehed on raamatul. Madal ja lai raamat on.[/tsitaat]No aga mõtle nüüd ise, kui suur võiks olla tõenäosus, et siia teemasse satub inimene, kellel on suures koguses aega ja abivalmidust ning ühtlasi ka kodus käepärast sedavõrd vana väljaanne.

Mu vanemate kodus on ilmselt see väljaanne, millest Sa räägid – vähemasti kirjeldus tundub sarnane. Seega tean, et lauseid on seal ühe lehe kohta tõepoolest vähem kui minu lapsepõlve (1980ndate) väljaandes, aga siiski mitte ka päris üks-kaks lauset. Nii et Sa ootad inimestelt ikka suhteliselt suurt teenet. Pealegi pole Sa isegi vaevunud mainima, milleks Sul üldse nii hirmsasti neid puuduvaid lehekülgi tarvis on – mis sellest siis nii hirmsasti juhtub, kui unejuturaamatust jääb üks jutuke lapsele ette lugemata? Nende mitme päeva jooksul oleksid ju jõudnud juba raamatukoguski käia ja ise puuduvad leheküljed välja otsida.

Kui mul oleks see väljaanne siin oma kodus võtta, siis ma ilmselt vaataksin, kui palju seda teksti õieti on ja kas ma viitsiksin sisestama hakata. Aga õnneks elavad mu vanemad 200 km kaugusel, seega mul jääb dilemma ära. Siiski ma ei suuda ütlemata jätta, et Su üldine hoiak ja kõnemaneer ei innusta juust ülimale altruismile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ja ma kirjutan:
lk 23
SIPSIK TEEB SPORTI
Viimasel ajal olid ilmad kangesti ilusad ja Mart käis iga päev poistega palli mängimas. Ise ta rääkis, et sport on väga kasulik asi ja karastab inimese tervist. Sellepärast arvas Anu, et Sipsik peaks ka ennast karastama ja sporti tegema.
lk 24
Ühel päeval läks ta koos Sipsikuga välja ja siis nad vaatasid mõlemad, kuidas poisid jalgpalli mängisid. Aga Sipsik arvas, et temast küll head jalgpallimängijat ei saa, sest pall on tema jaoks liiga suur ja veereb liiga kiiresti.
Nüüd läks Anu koos Sipsikuga naabri Maie aeda, sest naabri Maie oli Anu sõbratar ja nad mängisid tihti koos keksu ja poodi ja muna ja veel igasuguseid muid mänge.
Maie jooksis Anule vastu ja hüüdis juba eemalt: \”Tead, meil lasti vesi basseini!\”
Naabri Maie aias oli väike bassein, aga harilikult polnud seal vett sees. Nüüd siis oli lõpuks vesi sisse lastud!
\”Küll on tore!\” ütles Anu. \”Hakkame suplema.\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:57; 11.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on teine väljaanne küll, aga huvi pärast vaatasin. Jutu algusest on puudu 1,5 lehekülge – u. 40 rida teksti. Ei viitsi küll trükkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lk 25
Kuid Maie ütles, et tema ema supelda ei luba – vesi pidi külm olema.
Anu katsus varbaga vett ja leidis, et vesi ei ole sugugi külm. Aga kui Maie ema ei lubanud, ega siis ikka ei saanud suplema minna ka.
Seal sosistas Sipsik äkki Anule kõrva: \”Las mina lähen!\”
\”Õige!\” hüüdis Anu. \”Las Sipsik läheb! Ujumine on kasulik sport ja karastab rohkem kui mõni jalgpall!
\”Aga ta võib ära uppuda!\” muretses Maie. \”Siin on vesi talle üle pea ja meie ei teagi, kuidas ta ujuda oskab.\”
\”Meil peaks igaks juhuks olema päästerõngas,\”arvas Anu.
Maie jooksis tuppa ja tõi päästerõnga – see oli niisugune väike kummist rõngas,

lk 26
mida rannas visatakse ja püütakse. Ta tõi nööri ka ja nad sidusid nööri päästerõnga külge.
Siis lasi Anu Sipsiku vette.
Sipsik jäi ilusasti vee peale ega mõelnudki ära uppuda.
\”Ta on väga hea ujuja,\” ütles Anu. \”Ainult väga head ujujad oskavad niimoodi vee peal lamada, et ei liiguta käsi ega jalgu.\”
\”Ta võiks ometi natukene ka edasi ujuda.\” arvas Maie.
\”Oota,\”ütles Anu. \”Ta peab enne veega harjuma.\”
\”Lähme sööme vahepeal marju,\” ütles Maie. \”Pärast tuleme tagasi ja vaatame, kuidas ta ujub.\”
Anu süda küll valutas Sipsiku pärast, aga ta läks siiski Maiega kaasa marju sööma. Nad

lk27 (on ainult pilt kus tüdrukud sõstraid söövad)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:57; 11.02 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma leidsin ka just raamatu üles ja tulin siia kirjutama, aga nagu näha, jäin hiljaks 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]nannukad kirjutas:[/small]
No aga mõtle nüüd ise, kui suur võiks olla tõenäosus, et siia teemasse satub inimene, kellel on suures koguses aega ja abivalmidust ning ühtlasi ka kodus käepärast sedavõrd vana väljaanne.

Mu vanemate kodus on ilmselt see väljaanne, millest Sa räägid – vähemasti kirjeldus tundub sarnane. Seega tean, et lauseid on seal ühe lehe kohta tõepoolest vähem kui minu lapsepõlve (1980ndate) väljaandes, aga siiski mitte ka päris üks-kaks lauset. Nii et Sa ootad inimestelt ikka suhteliselt suurt teenet. Pealegi pole Sa isegi vaevunud mainima, milleks Sul üldse nii hirmsasti neid puuduvaid lehekülgi tarvis on – mis sellest siis nii hirmsasti juhtub, kui unejuturaamatust jääb üks jutuke lapsele ette lugemata? Nende mitme päeva jooksul oleksid ju jõudnud juba raamatukoguski käia ja ise puuduvad leheküljed välja otsida.

Kui mul oleks see väljaanne siin oma kodus võtta, siis ma ilmselt vaataksin, kui palju seda teksti õieti on ja kas ma viitsiksin sisestama hakata. Aga õnneks elavad mu vanemad 200 km kaugusel, seega mul jääb dilemma ära. Siiski ma ei suuda ütlemata jätta, et Su üldine hoiak ja kõnemaneer ei innusta juust ülimale altruismile.[/tsitaat]

Ma olen see, kes oli valmis raamatu puuduvaid lehti sisse skännima. Ja tõesti, oleksin seda teinud suurima hea meelega.
Otsisin täna põhjalikumalt aga raamatut kahjuks üles ei leidnud.

Hämmastav aga on tsiteeritu kommentaar.
Äkki kui ei küsi, siis ei saa ka?!?
Inimene küsis ja loodetavasti sai ka oma vastuse.
Sipsik on minuteada paljudes esimestes klassides kohustuslik kirjandus. Võibolla küsija elab kusagil alevis/külas, kus raamatukogu äkki ei olegi/pole ka võimalik raamatukokku minna ja terve raamat võtta.

Äkki maailmas siiski on häid inimesi, kes ei hakka iga asja peale halama ja vigisema, vaid puhtast südamest kulutavad oma aega, et aidata neid, kes abi paluvad.

Teed head või halba, kõik tuleb sulle tagasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:26; 11.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lk 25
Kuid Maie ütles, et tema ema supelda ei luba – vesi pidi külm olema.
Anu katsus varbaga vett ja leidis, et vesi ei ole sugugi külm. Aga kui Maie ema ei lubanud, ega siis ikka ei saanud suplema minna ka.
Seal sosistas Sipsik äkki Anule kõrva: \”Las mina lähen!\”
\”Õige!\” hüüdis Anu. \”Las Sipsik läheb! Ujumine on kasulik sport ja karastab rohkem kui mõni jalgpall!
\”Aga ta võib ära uppuda!\” muretses Maie. \”Siin on vesi talle üle pea ja meie ei teagi, kuidas ta ujuda oskab.\”
\”Meil peaks igaks juhuks olema päästerõngas,\”arvas Anu.
Maie jooksis tuppa ja tõi päästerõnga – see oli niisugune väike kummist rõngas,

lk 26
mida rannas visatakse ja püütakse. Ta tõi nööri ka ja nad sidusid nööri päästerõnga külge.
Siis lasi Anu Sipsiku vette.
Sipsik jäi ilusasti vee peale ega mõelnudki ära uppuda.
\”Ta on väga hea ujuja,\” ütles Anu. \”Ainult väga head ujujad oskavad niimoodi vee peal lamada, et ei liiguta käsi ega jalgu.\”
\”Ta võiks ometi natukene ka edasi ujuda.\” arvas Maie.
\”Oota,\”ütles Anu. \”Ta peab enne veega harjuma.\”
\”Lähme sööme vahepeal marju,\” ütles Maie. \”Pärast tuleme tagasi ja vaatame, kuidas ta ujub.\”
Anu süda küll valutas Sipsiku pärast, aga ta läks siiski Maiega kaasa marju sööma. Nad

lk27 (on ainult pilt kus tüdrukud sõstraid söövad)
[/tsitaat]

Suur suur tänu teile, et leidsite aga sisu meie jaoks kirja panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 09:20; 12.02 11:51; 12.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]nannukad kirjutas:[/small]
No aga mõtle nüüd ise, kui suur võiks olla tõenäosus, et siia teemasse satub inimene, kellel on suures koguses aega ja abivalmidust ning ühtlasi ka kodus käepärast sedavõrd vana väljaanne.

Mu vanemate kodus on ilmselt see väljaanne, millest Sa räägid – vähemasti kirjeldus tundub sarnane. Seega tean, et lauseid on seal ühe lehe kohta tõepoolest vähem kui minu lapsepõlve (1980ndate) väljaandes, aga siiski mitte ka päris üks-kaks lauset. Nii et Sa ootad inimestelt ikka suhteliselt suurt teenet. Pealegi pole Sa isegi vaevunud mainima, milleks Sul üldse nii hirmsasti neid puuduvaid lehekülgi tarvis on – mis sellest siis nii hirmsasti juhtub, kui unejuturaamatust jääb üks jutuke lapsele ette lugemata? Nende mitme päeva jooksul oleksid ju jõudnud juba raamatukoguski käia ja ise puuduvad leheküljed välja otsida.

Kui mul oleks see väljaanne siin oma kodus võtta, siis ma ilmselt vaataksin, kui palju seda teksti õieti on ja kas ma viitsiksin sisestama hakata. Aga õnneks elavad mu vanemad 200 km kaugusel, seega mul jääb dilemma ära. Siiski ma ei suuda ütlemata jätta, et Su üldine hoiak ja kõnemaneer ei innusta juust ülimale altruismile.[/tsitaat]

Vaevusin ju kirjutama miks oleks puuduvat osa vaja. Laps hakkas seda ISE lugema ja siis avastasin , et keskel osa puudu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 09:20; 12.02 11:51; 12.02 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma olen see, kes oli valmis raamatu puuduvaid lehti sisse skännima. Ja tõesti, oleksin seda teinud suurima hea meelega.
Otsisin täna põhjalikumalt aga raamatut kahjuks üles ei leidnud.

Hämmastav aga on tsiteeritu kommentaar.
Äkki kui ei küsi, siis ei saa ka?!?
Inimene küsis ja loodetavasti sai ka oma vastuse.
Sipsik on minuteada paljudes esimestes klassides kohustuslik kirjandus. Võibolla küsija elab kusagil alevis/külas, kus raamatukogu äkki ei olegi/pole ka võimalik raamatukokku minna ja terve raamat võtta.

Äkki maailmas siiski on häid inimesi, kes ei hakka iga asja peale halama ja vigisema, vaid puhtast südamest kulutavad oma aega, et aidata neid, kes abi paluvad.

Teed head või halba, kõik tuleb sulle tagasi!
[/tsitaat]

Täpselt nii ongi nagu kirjutate. Laps käib esimeses ja see raamat on kohustusliku kitjanduse nimistus. Raamatukokku aga ei saa. Nagu näha siis jagub ka lahkeid ja toredaid inimesi. Suur tänu kõigile, kes abiks olid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]nannukad kirjutas:[/small]
No aga mõtle nüüd ise, kui suur võiks olla tõenäosus, et siia teemasse satub inimene, kellel on suures koguses aega ja abivalmidust ning ühtlasi ka kodus käepärast sedavõrd vana väljaanne.

Mu vanemate kodus on ilmselt see väljaanne, millest Sa räägid – vähemasti kirjeldus tundub sarnane. Seega tean, et lauseid on seal ühe lehe kohta tõepoolest vähem kui minu lapsepõlve (1980ndate) väljaandes, aga siiski mitte ka päris üks-kaks lauset. Nii et Sa ootad inimestelt ikka suhteliselt suurt teenet. Pealegi pole Sa isegi vaevunud mainima, milleks Sul üldse nii hirmsasti neid puuduvaid lehekülgi tarvis on – mis sellest siis nii hirmsasti juhtub, kui unejuturaamatust jääb üks jutuke lapsele ette lugemata? Nende mitme päeva jooksul oleksid ju jõudnud juba raamatukoguski käia ja ise puuduvad leheküljed välja otsida.

Kui mul oleks see väljaanne siin oma kodus võtta, siis ma ilmselt vaataksin, kui palju seda teksti õieti on ja kas ma viitsiksin sisestama hakata. Aga õnneks elavad mu vanemad 200 km kaugusel, seega mul jääb dilemma ära. Siiski ma ei suuda ütlemata jätta, et Su üldine hoiak ja kõnemaneer ei innusta juust ülimale altruismile.[/tsitaat]

miks on küll maailmas niipalju selliselt mõtlevaid inimesi nagu sina, kurb.
kui sul oleks võimalus teha kellelegi hea, ilma igasuguse tagamõtteta, LIHTSALT AIDATA, tingimusteta, siis sina seda ilmselt ei teeks sest sa ju ei VIITSIKS (õõh, kus ma vihkan seda sõna, sellepärsat meie peres seda sõna ei eksiteerigi). Vaata, et sa ennast ära ei kuluta, äkki lähed veel katki.

Ikka peaks viitsima teist aidata, ükskõik kui tühine see sinu jaoks ei tundu, kui sa saad seda teha ja seda enam, kui sa saad seda teha ilma suurema pingutamiseta .

Nii kahju, et hoolimine kaasinimeste suhtes on defitsiitseks muutumas.
Aga nii tore, et siiski mitte päris.

Ausalt, müts maha teie ees, kes te viitsisite selle üliränga ja raske tee ette võtta ja kirjutada siia read \”Sipsik\” raamatust.

Ma oleksin isegi olnud nõus kirjutama aga kahjuks mul see raamat puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Puuduv lehekülg “Sipsikus”…kes saaks kirjutada sisu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.