Esileht Ilu ja tervis Puuduva hamba asendamine (implantatsioon)

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Puuduva hamba asendamine (implantatsioon)

Postitas:
Kägu

Tere!

Kui keegi omab kogemust, siis palun minuga seda siinkohal jagada. Kui olete viimasel ajal paigaldanud, siis ehk  soovitate kliinikut ning oma arsti ning palun lisage  ka orienteeruv hind (implantaat + hammas).

Tänan!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hind on 2000.- euri kokku.(Juhul kui ei ole vaja eelnevalt panna breketeid ja teha luusiirdamist) Millal hambast ilma jäid? Kui üsna hiljuti siis luusiirdamist teha ei ole vaja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üsna hiljuti siis luusiirdamist teha ei ole vaja.

Seda ikka näitab pilt, on vaja või ei ole vaja. Pigem on ikka nii, et pikaaegse ravimatu põletikukolde pärast eemaldatakse hammas, peale hamba eemaldamist ajaga põletik pigem paraneb ja luu taastub, mitte vastupidi. Mina pidin kaks aastat hambata olema, enne kui uus hammas pandi, sest öeldi, et see luusiirdamine pole väga tulemuslik, pigem taastub luu ajaga. Aga eks iga situatsioon on erinev. Oma arsti kahjuks soovitada ei saa, tal on pool aastat järjekord ja minu implantaadi panekuga läks ligi 3 aastat aega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne on vaja selles hambakaares kuhu implantaat pannakse kõik hambad korda teha.Näiteks minule öeldi et ühes hambas on vaja korrata ka juureravi.Kui ma kõik hinnad kokku lõin mul läksid jalad nõrgaks.Üks asi on raha ja teine on vaev mis mis hambaarsti juures käies tekib.Ehk see protsess on pikk ja vaevaline.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üsna hiljuti siis luusiirdamist teha ei ole vaja.

Seda ikka näitab pilt, on vaja või ei ole vaja. Pigem on ikka nii, et pikaaegse ravimatu põletikukolde pärast eemaldatakse hammas, peale hamba eemaldamist ajaga põletik pigem paraneb ja luu taastub, mitte vastupidi. Mina pidin kaks aastat hambata olema, enne kui uus hammas pandi, sest öeldi, et see luusiirdamine pole väga tulemuslik, pigem taastub luu ajaga. Aga eks iga situatsioon on erinev. Oma arsti kahjuks soovitada ei saa, tal on pool aastat järjekord ja minu implantaadi panekuga läks ligi 3 aastat aega.

Välja tõmmatud hamba alt hakkab lõualuu ajapikku kaduma.Kui oli mädane põletik siis 3-4 kuud ei tohi implantaati panna.Nii selgitas minule minu implantoloog.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul just protsess pooleli – märtsis tõmmati vana hammas välja ja lisati kohe luumaterjali, juulis paigaldati implantaat ja järgmisel nädalal saan hamba peale. Seda enam ei mäleta, mis hinnaga tõmbamine oli, aga implantaat + hammas läheb 1650. Mina käin Parodontalias dr Laidvee juures ja no 5+++ arst on 🙂 https://parodontalia.ee/meist/

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välja tõmmatud hamba alt hakkab lõualuu ajapikku kaduma

Selleks läheb ikka päris kaua aega. See juhtub siis, kui aastaid hambata oled. Ma ei arvanud, et see oleks variant, ikka kohe hakkad ju asjaga tegelema. Aga üldiselt on ikka väga pikk protsess see hammaste asendamine. Kui suus veel muid probleeme on, seda enam, minul olid muud hambad korras, ikka läks mitu aastat. Aga ega jah teiste kogemused ei ole eriline näitaja, sest keegi ei tea, mis olukord just täpselt sinul seal on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üks tagumine alumine purihammas asendatud implantaadiga. Esimese külastuse käigus tõmmati hammas välja, pandi kunstluu väljatõmmatud hamba juurte aukudesse ja paigaldati implantaat täpselt nende hambajuure aukude keskele oma luusse. 6 kuud hiljem läksin tagasi, tehti kontroll kas luustumine toimunud korralikult ning sain tehti impantaadile kroon peale. Ehk siis 6 kuuga sai kõik tehtud. Läks maksma u 2000 eur.

Minu hambakirurg ütles, et paljud endiselt kasutavad meetodit, et esimese protseduuri käigus eemaldavad hamba ja alles siis kui see paranenud, paigaldavad implantaadi, aga viimase tehnoloogia järgi on see juba iganenud lähenemine ning kõige parem lähenemine on implantaat kohe hamba eemaldamisega sama külastuse raames paigaldada kuna see pidi palju paremini soodustama uue luu tekkimist ja implantaadi korralikku kinnitumist.

Tulemusega väga rahul. Sellest juba 5 aastat möödas ja ilmselt elab see implantaat üle kõik mu muud oma hambad. Korralik ankur lõualuus ja röntgen ülesvõtted kinnitavad, et luustumine on väga tugev.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei läinud ju kiiremini. minul võeti hammas ära, 3 kuud pausi, implantaat, 3 kuud luustumiseks ja kroon peal nagu naksti.

Ei saa aru, mis see luupuru sul nüüd juurde andis niiväga, maksid ju lisaks, tulemus sama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üks tagumine alumine purihammas asendatud implantaadiga. Esimese külastuse käigus tõmmati hammas välja, pandi kunstluu väljatõmmatud hamba juurte aukudesse ja paigaldati implantaat täpselt nende hambajuure aukude keskele oma luusse. 6 kuud hiljem läksin tagasi, tehti kontroll kas luustumine toimunud korralikult ning sain tehti impantaadile kroon peale. Ehk siis 6 kuuga sai kõik tehtud. Läks maksma u 2000 eur.

Minu hambakirurg ütles, et paljud endiselt kasutavad meetodit, et esimese protseduuri käigus eemaldavad hamba ja alles siis kui see paranenud, paigaldavad implantaadi, aga viimase tehnoloogia järgi on see juba iganenud lähenemine ning kõige parem lähenemine on implantaat kohe hamba eemaldamisega sama külastuse raames paigaldada kuna see pidi palju paremini soodustama uue luu tekkimist ja implantaadi korralikku kinnitumist.

Tulemusega väga rahul. Sellest juba 5 aastat möödas ja ilmselt elab see implantaat üle kõik mu muud oma hambad. Korralik ankur lõualuus ja röntgen ülesvõtted kinnitavad, et luustumine on väga tugev.

Miks keegi peaks tõmbama välja hamba millel ei ole põletikku? Probleem ju ongi keskeas kus need hambad muutuvad nõrgemaks ja tekib põletik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu hambakirurg ütles, et paljud endiselt kasutavad meetodit, et esimese protseduuri käigus eemaldavad hamba ja alles siis kui see paranenud, paigaldavad implantaadi, aga viimase tehnoloogia järgi on see juba iganenud lähenemine ning kõige parem lähenemine on implantaat kohe hamba eemaldamisega sama külastuse raames paigaldada kuna see pidi palju paremini soodustama uue luu tekkimist ja implantaadi korralikku kinnitumist.

Kui see on võimalik, teevad kõik nii, mitte ainult sinu suurepärane kirurg. Aga tavapärane asjade käik on ikka see, et tuleb põletik, seda ravitakse 2-3 korda, kuni all on krooniline põletik, mis ei allu ravile. Siis lõpuks tõmmatakse hammas välja ja hakatakse implantaati panema. Sellisesse põletikupessa sa ei istuta kohe implantaati mingi nipiga, sest tavaliselt on luu kahjustunud, põletik ei ole aastaid tegelikult taandunudki. Sinu jutt on hea näide, miks siit siiski pole hea midagi küsida, kuna inimeste olukord on erinev. Ja siis läheb inimene arsti juurde ja ütleb, et aga mina lugesin Perekoolis, et kaasaegsed arstid ikka kohe panevad implantaadi lõualusse, mitte ei lase siin mitu aastat paraneda vahepeal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks keegi peaks tõmbama välja hamba millel ei ole põletikku? Probleem ju ongi keskeas kus need hambad muutuvad nõrgemaks ja tekib põletik.

Ega põletik pole ainuke näidustus miks hammast asendada on vaja. Mu hammas oli teismeliseeas juureravitud ja ilmselt see muutis ta aastate jooksul piisavalt nõrgaks, et õnnestus hammast pikuti pooleks hammustada. Mitte laiuti, vaid just pikuti kus mõra jooksis kuni hambajuureni välja. Sellist hammast enam mingi nipiga kokku ei liimi. Kuna hammas oli aga ammu juba juureravitud, siis mingit põletiku sellel all polnud mis enne implantaadi panekut ravi oleks vajanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu hambakirurg ütles, et paljud endiselt kasutavad meetodit, et esimese protseduuri käigus eemaldavad hamba ja alles siis kui see paranenud, paigaldavad implantaadi, aga viimase tehnoloogia järgi on see juba iganenud lähenemine ning kõige parem lähenemine on implantaat kohe hamba eemaldamisega sama külastuse raames paigaldada kuna see pidi palju paremini soodustama uue luu tekkimist ja implantaadi korralikku kinnitumist.

Kui see on võimalik, teevad kõik nii, mitte ainult sinu suurepärane kirurg. Aga tavapärane asjade käik on ikka see, et tuleb põletik, seda ravitakse 2-3 korda, kuni all on krooniline põletik, mis ei allu ravile. Siis lõpuks tõmmatakse hammas välja ja hakatakse implantaati panema. Sellisesse põletikupessa sa ei istuta kohe implantaati mingi nipiga, sest tavaliselt on luu kahjustunud, põletik ei ole aastaid tegelikult taandunudki. Sinu jutt on hea näide, miks siit siiski pole hea midagi küsida, kuna inimeste olukord on erinev. Ja siis läheb inimene arsti juurde ja ütleb, et aga mina lugesin Perekoolis, et kaasaegsed arstid ikka kohe panevad implantaadi lõualusse, mitte ei lase siin mitu aastat paraneda vahepeal.

Lahendus on ju kaks, üks on jah kui see tüübel sisse keeratakse, aga teine on sildamine. Seda saab tõesti kohe teha kui auk on kinni kasvanud. Traatidega sillatakse asendushammas augu kohale ja eks ta selline imelik lahendus jääb, samas saab kiirelt hamba suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Traatidega sillatakse asendushammas augu kohale ja eks ta selline imelik lahendus jääb, samas saab kiirelt hamba suhu.

Jah, aga see pole ju implantaat, vaid mingi muu asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Traatidega sillatakse asendushammas augu kohale ja eks ta selline imelik lahendus jääb, samas saab kiirelt hamba suhu.

Jah, aga see pole ju implantaat, vaid mingi muu asi.

No ega see implantaat ka ei pruugi hea lahendus olla. Osadel pidi ta lõualuus valutama, ta on ikkagi võõrkeha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ega see implantaat ka ei pruugi hea lahendus olla. Osadel pidi ta lõualuus valutama, ta on ikkagi võõrkeha.

Samamoodi on sildadega jama, lisaks kukkus näiteks minul kergsild ükskord üldse ära. Päris jama lugu oli. Igal asjal on oma plussid ja miinused. Aga minu arust siin küsiti implantaatide mitte sildade, proteeside või jumal teab mille kohta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Traatidega sillatakse asendushammas augu kohale ja eks ta selline imelik lahendus jääb, samas saab kiirelt hamba suhu.

Jah, aga see pole ju implantaat, vaid mingi muu asi.

No ega see implantaat ka ei pruugi hea lahendus olla. Osadel pidi ta lõualuus valutama, ta on ikkagi võõrkeha.

Implantaadid ei ole probleemi vabad. Enam levinud probleem on implantaadi kruvi ja lõualuu vahel olev põletik mille tulemusena implantaat hakkab loksuma ja tuleb ära.Kuid tõenäosus et mingi tõsine probleem tekib ei ole suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Puuduva hamba asendamine (implantatsioon)