Esileht Väikelaps Puugisüst…kas teha või mitte

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Puugisüst…kas teha või mitte

Postitas:

Laps praegu 1aasta ja 10kuune ja mõtlen kas lasta vaksineerida puukentsefaliidi vastu või mitte. Kas keegi on oma pisikesele selle vaktsiini lasknud teha ja kas see on kuidagi halvasti lapse tervisele ka mõjunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mõlemad lapsed on puugisüsti saanud ja seda umbes pooleteiseaastaselt.
Elame maal ja puugirohkes piirkonnas, sellepärast.
Tervisele kuidagi halb mõju? Ei. Absoluutselt mitte mingeid kõrvalnähte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkooliealistel lastel kulgeb haigus reeglina kergemate haigusnähtudega kui täiskasvanutel ja seepärast tavaliselt ei soovitata alla 7-aastasi lapsi vaktsineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suvekodu väga puugirohkes piirkonnas ja peale pikka kaalumist ja perearstiga arutamist otsustasime samuti oma 1.5 aastase ära vaktsineerida. Mingeid kõrvalmõjusid ei täheldanud. Ühel hetkel võtame ka väiksemaga sama teema ette, sest tema sai seal juba 1-kuu vanusena omale puugi külge (sain õnneks väga ruttu jaole ja laps ei nakatunud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin esimese vaktsineerimise teha kui laps oli natuke üle 3a-ne. Mina teadsin siiani, et puugisüsti võiks teha alates 3a, nii vähemalt soovitas perearst. Nüüd loengi üllatusega, et puugisüsti lastakse teha ka varem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, JRT, meil arst ütles, et enne 1a ei ole soovitav, edaspidi võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile ütles ka arst, et enne 1a ei ole soovitatav, et tema isiklikult soovitab alles 3a, aga see on igaühe enda valik. Ma usaldan arsti ning tegime süsti siis, kui lapsed said 3a. Esimesel päeval oli palavik, aga laste tujusid see ei mõjutanud.
Lasin vaktsineerida, sest käime iga aasta metsas seenel ja marjul ning yahtsin ikka lapsed ka kaasa võtta. Nüüd siis oleme mitu aastat käinud. Selle aja jooksul oleme riietelt ka 2 puuki kätte saanud, aga õnneks pole end veel jõundnu külge imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule ütles arst, et enne 3 a pole soovitatav teha seda süsti, kuna kõrvalmõjusid on vähe uuritud.
muus kirjanduses olen kohanud ka vanusepiiri 5 a.

ise olen vaktsineeritud ja kui laps õiges vanuses, siis lasen ka talle vaktsiini ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean juhust, kus laps (koolieelik) suri entsefaliidi tõttu – seega vaktsineerin kinldasti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oma 7a on plaan sel aastal püügisüst ära teha, varem pole teinud. 4a lapsele veel ei tee. 1,5a puhul ei tekkinud isegi mitte õhkõrna mõtet teha. me muidugi ei paikne ka otseselt kuskil puugirohketes paikades, kuid suurem ilmselt tahaks juba koos vanaisa ja vanaemaga koos metsa seenele-marjule minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tean juhust, kus laps (koolieelik) suri entsefaliidi tõttu – seega vaktsineerin kinldasti[/tsitaat]

Mina tean last, kes sai puugivaktsiinist eluaegse invaliidsuse, nii vaimse kui füüsilise. Jah, ära ei surnud, nii et sinu juhus oleks just nagu hullem…

Mulle ütles lasteneuroloog, et tema ei vaktsineeriks puugivaktsiiniga mitte ühtegi last, sest kõrvaltoimed võivad olla ettearvamatud. Tal oli endal mitu väikest patsienti, kellel algas peale puukentsefaliidi vaktsiini epilepsia.

Lihtsalt juhused teise külje pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tuttava lapsel epilepsia puugisüsti tagajärjel. Vaktsineeriti 5-aastaselt. Perearst ütles hiljem, et on kindel, et puugisüsti kõrvalmõju.
Oma lastele pole veel lasknud teha. 7-aastaselt vist ikka lasen, sest puugioht ju ka suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lase ka teha. tean ka juhuseid, kus lööb välja epilepsia. uuri, mis vanuses mujal maailmas seda vaktsiini lubatakse kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ei eksi, siis vaktsiini kasutusjuhendis on kirjas, et kasutamiseks alates 1. eluaastast, ent meie perearst ütles, et tema rangelt enne 2,5 aastat, veel parem 3ndat eluaastat ei soovita, kuivõrd laps saab 2 esimese eluaasta jooksul niigi palju immuniseerimiskavajärgseid vaktsiine. Minu laps sai oma esimese puugivaktsiini, kui oli 2 a8 kuud ning alles eelmine nädal lasin teha kolmanda vaktsiini. Mingeid kõrvalmõjusid ei järgnenud (tal pole ühegi vaktisiniga midagi olnud).
2. aastaselt sai laps suve jooksul kokku 3 puuki (kõik olid sees, kaks neist juba ka mitmepäevased ilmselt, hästi täis söönud küll. Ei teagi, kus olid ema silmad, et puuki varem ei märganud). Õnneks ei järgnenud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meie perearst andis sellise info, et enne 3-ndat eluaastat ta ei soovita. Küsis üle, kas me oleme suvel väga puugirohkes piirkonnas nt. Saaremaal. Et sellisel juhul ta teeks erandina varem, aga muidu mitte. Et tavaliselt kolmeaastasest alates muidu tehakse. Arvas ka, et üldiselt alla 3-aastased ei saa puuki, aga ise peab ka hoidma, et ei käi siis nii väiksega seenel ja kuskil kõrge heinaga heinamaal jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie perearst enne 2 a ei tee. Ise ja mõlemad vanemad lapsed süstitud. Noorim kevadel 1,8 – plaanin talle teha.Parem karta haigust kui hiljem kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Puugisüst…kas teha või mitte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.