Esileht Koolilaps Puuguvaktsiin lastele. Kõrvalmõjud?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Puuguvaktsiin lastele. Kõrvalmõjud?

Postitas:

Laps üle 5 aastane. Kas tasub puugivaktsiini teha? Kas on esinenud vaktsineeritud lastel mingeid kõrvalmõjusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:42; 04.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel tehtud, kuna elame maal ja puuke palju. Kõrvalmõjusid pole olnud. Ei endal ega lastel. Tüdrukuga(4,5) käisime just märtsis uut doosi saamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie siin riskipiirkonnas tegime ka kõigile, vanuses 3-65, kõrvalmõjusid ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vaktsiinil võivad väga rängad kõrvalmõjud olla. Miks inimesed sellest ei räägi… Ma ise mõtlesin ka seda kui lapsele vaktsiini planeerisme ja ma midagi netist halba ei leidnud ja selle suraka ära tegme. Kui jama pihta hakkas, siis ma mõtlesin, et kas me tõesti oleme ainukesed õnnetud. Muidugi me ei ole.
Loe vaktsiini infolehte. Need on netis saadaval. Kõik mainitud kõrvaltoimed võivad tabada sinu last. Minu meelest peaks lapsevanem iga vaktsiini puhul enne korralikult läbi lugema vaktsiini infolehe (tagantjärgi tarkus!). Lisaks maintud kõrvaltoimetele võib sinna julgesti lisada epilepsia ja entsefaliidi. Ma ei tea, miks need sealt ära on \”unustatud\”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme ka selle üle järgi mõelnud ja otsustanud, et ei tee vaktsiini, aga ohtlikku kohta minnes piserdame ennast üle puugivastast toimet omavate putukamürkidega ning kontrollime hoolikalt.
Point ju selles, et puugid kannavad 4 haigust, kuid vaktsiin kaitseb vaid ühe eest. Nii et ka vaktsineerides peaks ennast siiski puukide eest kaitsma – aga kui seda juba teha, milleks siis üldse vaktsineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel kahjuks olid kõrvalmõjud ja üleüldse muutus tema käitumine peale puugisüste. Lolli peaga sai need 2tk tehtud 1 kuulise vahega, st alles peale teist süsti veendusin, et kõrvalnähud olid süstist. Nuttis palju, ei söönud, oli loid. Kuna tal tulid ka purihambad, siis arvasin peale esimest süsti, et see oli sellest.
Lapsele sai vaktsiin tehtud, kuna me puhkame 3-4kuud suvel maal, kus on üüratult palju entsefaliiti ja perearst väga soovitas teha (1a8k vanuses juba). Kolmandat süsti 1 a hiljem loomulikult ei teinud.
Lapsele on kõik muud riiklikus kavas olevad vaktsiinid tehtud ja teistega pole kõrvalmõjusid olnud. Väga kahetsen, et ei usaldanud infot, et alla 3-5-aastastele ei tasu teha. Uskusin perearsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil jäi eelmisel aastal 7-aastaselel poisile tegemata. Sest arsti juures esimene küsimus oli, et ega lapsel ei ole kanamuna vastu allergiat. Kuna ma selles 100% kindel ei olnud (imikuna tal diagnoositi kanamuna vastu allergia; ja mingi allergia on siiani ja mille vastu täpselt, ei tea), siis jäigi vaktsineerimine tegemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teadsin, et vaktsiinil võivad olla kõrvalmõjud ja tegin kõigepealt endale. järgmisel päeval läksid käed-jalad paiste (liigesed), kahtlustatakse reumatoidartriiti, reumatoloogi esimene küsimus oligi, kas olete ennast hiljuti vaktsineerinud.. õnneks lastele ei teinud, pole neid üldse veel vaktsineerinud ja kindlasti ei lase uusi, katsetamata vaktsiine ka sisse süstida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõbranna laps sai 6aastaselt 2. süsti ning oli seejärel mitu päeva voodis pikali. oma lastele pole julgenud teha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänan väga vastuste eest!Asjalik info.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:42; 04.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks minu laps jäi 7-aastaselt esimese puugivaktsiini järel epilepsiasse. Neuroloog ütles, et seos on juhuslik ja muretseva ema ettekujutus. Kolm aastat hiljem oli nõus, et haigus tuli esile vaktsiini mõjul.
Muude korraliste vaktsiinide puhul ei ole kunagi olnud mingeid kõrvalnähte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mitut tuttavat, kes on puukentsefaliidi läbi põdenud ja nende tervisele jättis see püsivad jäljed, rääkimata kriitilises seisundis haiglas veedetud ajast. Vaktsiini kõrvalmõjudena nimetatakse enamasti lühiajalist kehva enesetunnet. Kuni 1% haigusjuhtudest lõpeb surmaga, kuni 50% läbi põdenutel esinevad kesknärvisüsteemi häired kogu ülejäänud elu. Epilepsia seotus puugivaktsiiniga – ainsad andmed on seotud Perekooli ja Delfi foorumi postitustega.

Loomulikult ei pea imikuid ja väikelapsi nii tugevate vaktsiinidega \”mürgitama\”, aga uskuge mind, kui te olete kõrvalt näinud, kuidas armastatud inimene vaagub elu ja surma vahel selle haiguse tõttu, siis…

Entsefaliiti nakatub inimene samal hetkel, kui puuk hammustab st et õhtune puugikontroll päästab vaid borrelioosist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks juhust ja tuletaks kõigile meelde, et vaktsiin ei kaitse borrelioosi eest, seega tuleb ka vaktsineeritud lapsi hoolega kontrollida, ega puuke pole. Borrelioosi on kahjuks palju liikvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin lapsed vaktsineerida. Olen teadlik, et ei kaitse borrelioosi eest. Borrelioos on ravitav antibiootikumidega ja ravi korral pole üliraske haigus. Puukentsefaliit aga võib jätta püsivad ajukahjustused ka ükskõik kui korraliku ravi juures ja kuidas ta kellelgi kulgeb, ei tea mitte keegi ette. Seetõttu otsustasin siiski vaktsineerida. Noorem laps 3-aastane ja peale vaktsiinide saamist on kõik korras, mingeid kõrvalnähte meil ei ole. Kui vaktsiini tegime ja veelkord arstilt üle küsisin, et kas nii noorele ikka võib teha, siis kinnitati, et oi see pole mingi väga noor vanus enam, meil siin käivad inimesed pidevalt juba oma aastaseidki lapsi vaktsineerimas… Aga eks see ole igaühe enda otsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tean mitut tuttavat, kes on puukentsefaliidi läbi põdenud ja nende tervisele jättis see püsivad jäljed, rääkimata kriitilises seisundis haiglas veedetud ajast. Vaktsiini kõrvalmõjudena nimetatakse enamasti lühiajalist kehva enesetunnet. Kuni 1% haigusjuhtudest lõpeb surmaga, kuni 50% läbi põdenutel esinevad kesknärvisüsteemi häired kogu ülejäänud elu. Epilepsia seotus puugivaktsiiniga – ainsad andmed on seotud Perekooli ja Delfi foorumi postitustega.

Loomulikult ei pea imikuid ja väikelapsi nii tugevate vaktsiinidega \”mürgitama\”, aga uskuge mind, kui te olete kõrvalt näinud, kuidas armastatud inimene vaagub elu ja surma vahel selle haiguse tõttu, siis…

Entsefaliiti nakatub inimene samal hetkel, kui puuk hammustab st et õhtune puugikontroll päästab vaid borrelioosist.[/tsitaat]
ei vaidle, et entsefaliit on tõsine haigus, kuid ka arstide kinnitusel on epilepsia ja antud vaktsiini vaheline seos olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Epilepsia ja vaktsiini vahel võib seos olla, kuid ilmselt lööks sellistel puhkudel epilepsia välja ka mingi muu teguri tõttu mitte ainult vaktsiini. Väga kurb muidugi, et selliseid juhuseid leidub… Ise lasin oma 4 aastase vaktsineerida, praeguseks on sellest 2 aastat möödas ja olen rahul, et tegin selle süsti, sest vaatamata kontrollimisele leiame ikka puuke. Ka pere nooremale lapsele teen ilmselt sel aastal süstid ära. Õnneks kõrvalmõjusid pole olnud. Olen ise lapsepõlves entsefaliiti põdenud (küll ei tea kas puugilt saadud või mingi muu viiruse tõttu). Olin siis umbes 5 aastane ning mu ema kirjeldas seda tunnet kui talle õhtul öeldi, et väga väike tõenäosus on, et ma hommikuni üldse elan. Õnneks läks kõik hästi ning mul ei ole ka mingeid kõrvalilminguid, kuid ise ma selliseid riske ei võta oma lapse puhul ja kavatsen vaktsineerida, sest nad ei ole siiani olnud eriti tundlikud vaktsiinide suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tean mitut tuttavat, kes on puukentsefaliidi läbi põdenud ja nende tervisele jättis see püsivad jäljed, rääkimata kriitilises seisundis haiglas veedetud ajast. …
Entsefaliiti nakatub inimene samal hetkel, kui puuk hammustab st et õhtune puugikontroll päästab vaid borrelioosist.[/tsitaat]
Kas tõesti? Mina olen ka läbi põdenud, sõbratar on läbi põdenud. Ise nagu küll ei saa aru, et midagi viga oleks. Võib-olla siis mõttemaailma muutus :D. Täitsa huviga tahaks teada, et mis püsivad jäljed siis neil inimestel on?
Lapsed põevad seda haigust veelgi kergemini.
Borrelioos on tunduvalt ohtlikum haigus ja selle vastu ei saa sa nagunii ühegi süstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tõsisemaks probleemiks on harva tekkivad, kuid halvasti paranevad tüsistused (umbes 7-l protsendil haigestunutest).
Kõige sagedamini tekib halvatus, mis tabab kaelalihaseid. Selle tagajärjel tekib kaela nõrkus ja inimesel on raske oma kaela püsti hoida. Kahjuks jäävad halvatusnähud enamasti pikaks ajaks püsima.

Puukentsefaliidil puudub tegelikut efektiivne ravi. See on praktiliselt iseparanev haigus. Haiglaravi seisneb häirivate haigusnähtude (peavalu, iiveldus, oksendamine) leevendamises, kuni need mööduvad.

Samas tekib haigust põdenutel konkreetse haigust tekitava tüve suhtes eluaegne immuunsus. Nii, et palju õnne, et viimane postitaja ja tema sõbranna selle 7% sisse ei sattunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lasin lapsed vaktsineerida. Olen teadlik, et ei kaitse borrelioosi eest. Borrelioos on ravitav antibiootikumidega ja ravi korral pole üliraske haigus. [/tsitaat]
Borrelioos on jälle raskelt diagnoositav. Kui õigel ajal ravi peale saab, siis saab jah kõik korda. Aga kui haigust õigel ajal ei avastata, siis ei aita enam antibiootikumid ka. Borrelioosi ei tasu sugugi alahinnata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka lapsed vaksineeritud. noorim on 3 teda veel pole vaksineerinud. arvan, et need kõrvalmõjud on pigem paljude halbade asjade kokkusattumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tõesti? Mina olen ka läbi põdenud, sõbratar on läbi põdenud. Ise nagu küll ei saa aru, et midagi viga oleks. Võib-olla siis mõttemaailma muutus :D. Täitsa huviga tahaks teada, et mis püsivad jäljed siis neil inimestel on?
Lapsed põevad seda haigust veelgi kergemini.
Borrelioos on tunduvalt ohtlikum haigus ja selle vastu ei saa sa nagunii ühegi süstiga.[/tsitaat]
kuna tegemist on ajupõletikuga, siis tüsistused on neuroloogia valdkonnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Puuguvaktsiin lastele. Kõrvalmõjud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.