Esileht Ilu ja tervis puuk

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: puuk

Postitas:

Tulin jõest jumast ja paari minuti pärast märkasin jalal midagi pisikest. Lükkasin käega, midagi ei juhtunud. Seejärel küünega ja siis jäi sõrme külge ning nägin, et on puuk. Kohe tekkis ka õrn punetus ja keskel punn – justkui sääse hammustus. Nüüd loen puugi kodulehelt, et kui tekib punetus, tuleb kohe arstile pöörduda. Kas asi on tõesti nii tõsine? Olen maal ja ei ole siin kerge kohe mingit arsti võtta. Kellel on kogemusi? Vaktsineeritud ma ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:27; 27.07 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli puuk, näitasin ka arstile. Nemad ei tee enne midagi, kui see laik ikka järjest suuremaks läheb, kästakse ainult jälgida. Ja oodata. Kui ei lähe suuremaks, siis on läinud õnneks ja haigused pole tabanud. Aga kui läheb suuremaks, siis jalad selga ja arstile. Kusjuures mulle öeldi, et isegi nelja kuu pärast võib ka välja lüüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega perekoolikäod pole targemad, kui vastavad saidid internetis. Ma ei saa aru, kuidas te perekooli olete üles leidnud, kui oluliste netisaitideni jõudmine üle jõu käib. Kõikvõimalikku puuginfot leidub kümnetel lehekülgedel – otsi ja loe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Netisaidid läbi vaadatud, aga pigem huvitavad reaalsed kogemused, mitte sooviutsed, et kui punane laik, kihuta arstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:27; 27.07 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna leidsid selle puugi või? See borrelioosi punetus tekib ikka hiljem, nädala või rohkemagi pärast. Ja see on selline järjest laienev laik, tumedama servaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

borrelioosi nakatumiseks ei pea punane laik üldse tekkima. borrelioosi võib saada isegi nii, et puuki pole näinud. minuga läks nii 🙁
kindlam on mingi aja pärast (ei mäleta, kas 2 või 4 nädala – seda saad kindlasti netist välja uurida) lasta perearstil vereproov võtta ja kontrollida nakataumist borrelioosi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuk tuleb alati viia Quattromedi laborisse ja lasta uurida! Palun teavitage sellest võimalusest oma tutvusringkonda, sest tõesti saate südamerahu, kui puuk osutub terveks. Ma lugesin sellest võimalusest täiesti juhuslikult netist ja nädal hiljem leidsin lapselt puugi. Lugesin labori kodulehelt, et sinna viimiseni hoida puuki sügavkülmas. Abikaas viis 3p hiljem siis tööasju ajades puugi Tartu laborisse ( neid on veel Eestis, üks vist Viljandis, ei mäleta hetkel, otsige ise infot). Paar päeva oli uurimisel see vastik putukas ja siis helistati koju, et õnneks oli terve. Suur kivi langes südamelt! Ah jaa, maksis vist 11-12 eurot see uuring. Ise põdesin borrelioosi umbes 7 aastat ( kui sümptomite järgi võtta), enne, kui taipasin end kontrollida lasta, sest puuki polnud ma oma kehal eluski näinud, laiku ka mitte.
Kõige täpsema vastuse annab borrelioosiproov 6-8 ndl peale puugi hammustust. Enne seda ei pruugi näidata ja peale seda muutub see nö vanaks nakkuseks ning ei saagi teada, kas haive oli see puuk või mõni eelmine. Värsket nakkus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis puuk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.