Esileht Ilu ja tervis Puukborrelioosi põdejad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Puukborrelioosi põdejad

Postitas:

Millised sümptomid tekkisid avaldumisel enne/pärast diagnoosimist?
Endal ka juba kuu aega tervis kehva borrelioosile omaste sümptomitega, môni päev parem ja teine päev kehvem. Kodune test andis pos vastuse aga synlabi oma neg. Soovitati korrata 2-4 nädala pärast.
Endal on: isutus, silmade valgustundlikkus, pearinglus, liigeste valud, jõuetus, väsimus, survetunne kôrvades.
Tekkis môte ka, et ehk on mul vitamiinipuudus, ka see vôib tekitada selliseid sûmptomeid. Toitumine on küll väga vitamiinivaene ja lisaks ei vôtnud ka juba märtsist enam isegi D vitamiini. Aga vaegused tekkisid alles nûûd ja algasidki veidra pearingluse ja nôrkuse/jôuetusega.
Muud asjad veri jne on ka kontrollitud ja korras, ka kôrvaarst on kôrvad ûle vaadanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuetus, nõrkus ja meeletud liigesevalud. Viimased läksid nii hulluks, et veetsin 1,5kuud voodis ja iseseisvalt püsti ei saanud, kuigi olin siis alles 26a,õnneks sain ravi ja süstidega liigestesse sain tervise uuesti korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väsimus, nõrkus, liigesevalud peale suuremat koormust, sagedased peavalud, kuklakangestus, tasakaaluhäired, lühimäluhäired.
Nägemine on ka halvenenud, aga see ei pruugi olla borrelioosist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 15:47; 13.08 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik eelpoolkirjeldatud sümptomid on MITTESPETSIIFILISED. 100 muud haigust võib põhjuseks olla. Kahtluse korral tuleb pöörduda nakkushaiguste arsti poole, mitte ise koduseid või muid teste teha, mille interpreteerimsiega hakkama ei saa.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:25; 04.08 17:44; 04.08 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans (vajalik guugeldada). Kõik muud hüpohondrilised kaebused ja vaevused on pullikaka ja ülediagnoosimine.

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 20:27; 02.08 20:34; 03.08 21:39; 04.08 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli puuk, sain selle kätte. esimesel nädalal ei olnud midagi, siis tuli kerge palavik, hakkas kujunema ring nahale, peavalu, närvivalu kaelas, kätes, nägemisprobleemid- ei oskagi kirjeldada, aga nägemine nagu kõikus. kord selgem, kord nagu oleks miinus. halb enesetunne. lugesin kirjandust ja ootasin ära soovitatavad päevad, mil test tulemusi näitama hakkab. lasin perearstil veretesti teha nii borrelioosile kui entsefaliidile, mõlemad negatiivsed. ravi ei alustatud, aga mul oli nii halb+ puugiring, et läksin nakkusarstile ja sain antibiootikumiravi. kohe esimese päeva jooksul hakkas enesetunne paranema ja aitas kokkuvõttes väga hästi. ei usalda üldse enam oma perearsti. vastutustundetu inimene.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 20:30; 13.08 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli puuk, sain selle kätte. esimesel nädalal ei olnud midagi, siis tuli kerge palavik, hakkas kujunema ring nahale, peavalu, närvivalu kaelas, kätes, nägemisprobleemid- ei oskagi kirjeldada, aga nägemine nagu kõikus. kord selgem, kord nagu oleks miinus. halb enesetunne. lugesin kirjandust ja ootasin ära soovitatavad päevad, mil test tulemusi näitama hakkab. lasin perearstil veretesti teha nii borrelioosile kui entsefaliidile, mõlemad negatiivsed. ravi ei alustatud, aga mul oli nii halb+ puugiring, et läksin nakkusarstile ja sain antibiootikumiravi. kohe esimese päeva jooksul hakkas enesetunne paranema ja aitas kokkuvõttes väga hästi. ei usalda üldse enam oma perearsti. vastutustundetu inimene.

Milles täpsemalt perearst süüdi oli?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 20:27; 02.08 20:34; 03.08 21:39; 04.08 20:23;
To report this post you need to login first.

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans (vajalik guugeldada). Kõik muud hüpohondrilised kaebused ja vaevused on pullikaka ja ülediagnoosimine.

Vaat sellise kinnistunud arusaama tõttu jääbki puukborrelioos tihtilugu diagnoosimata ja inimesed invaliidistuvad, sest ravi jääb saamata. Guugelda ise! Erütreem tekib vaid 60-80% nakatunutest. Selle puudumine ei tähenda, et inimene ei võiks borrelioosi nakatunud olla.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans (vajalik guugeldada). Kõik muud hüpohondrilised kaebused ja vaevused on pullikaka ja ülediagnoosimine.

Minul ei tekkinud laiku ega punetust, ei miskit sellist, aga borrelioosis ikkagi. Ole ikka kursis paremini asjadega. Üle poole inimestest ei teki, see on suur protsent.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 23:02; 03.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans

Minul oli täpselt selline ring nahal, puuki ei mäletanud saanud olevat, läksin perearsti juurde, see saatis nakkuskliinikussse testi tegema. Laps oli siis alla poole aasta ja rinnapiimatoidul, perearst keelas lapse rinnaga toitmise, ostsin lutipudeli ja piimasegu (laps muidugi keeldus pudelist söömast). Nakkuskliinikus tehti vereanalüüs ja arst lubas last rinnapiimaga toita, öeldes, et pigem saab antikehi. Analüüs oli negatiivne, tänapäeval ma tean, et analüüsi polegi mõtet varem kui kuu aega peale puugihammustust teha. Mingeid muid tunnuseid polnud ja ei tulnud ka, seega on nagu õpikunäitest pärit ring mulle siiani mõistatuseks (no võibolla oli mu immuunsüsteem nii tugev, et sain haigusest võitu, hiljem pole uuesti analüüse teinud).
Mees on borreliioosi vist 2x põdenud, esimene kord mingeid ringe ega laike polnud, no mõne puugi ikka suve jooksul saab. Nõrkus, jõuetus, liigese- ja lihasevalu, täpselt ei mäleta enam, aga tundis ennast terve suve haigena, vereanalüüsist selgus borrelioos. Teine kord tekkis puugihammustuse kohale umbes peopesa suurune punetav laik, siis arst analüüse ei teinud, pani kohe antibiootikumi peale. Hilisem analüüs näitas borrelioosi jälgi, aga kas see oli esimeseest korrast või viimasest polnud arsti sõnul võimalik kindlaks teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigesevalude üle ei saanud kurta kuna need on mul ka muidu. Küll aga tekkisid hullud lihasevalud, eriti turjas. Samuti võisin päevad läbi vaid magada. Ka ööuni läks nii heaks, kui muidu olen öökull, siis sel ajal magasin pikalt ja ärkamata. See oli siis pigem pluss. 😀 Hiiglaslik erüteem tekkis alles 1,5 kuud hiljem. Lugesin, et see võib tekkuda isegi kuid või aasta hiljem, seega jätkake enese kontrollimist, kes veel diagnoosi pole saanud. AB mõjus ekstra nõrgestavalt, seega ka kuuri ajal oleks vaid maganud, kuur kestis 3 nädalat ja pärast seda sai minust endine inimene. 🙂

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:18; 14.08 08:14; 14.08 08:26; 14.08 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehel oli suur punane laik turjal. Puuki ei teadnud endal olevat. Ühtegi muud häda ei tundnud endal. Oli vaid see laik, mille mina avastasin. Läks arstile ja sai teada, et borrellioos. Sai ravi ja kõik ok.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans (vajalik guugeldada). Kõik muud hüpohondrilised kaebused ja vaevused on pullikaka ja ülediagnoosimine.

Mu vanem laps sai borrelioosi diagnoosi pärast seda, kui tal tekkis näonärvihalvatus. Enne seda kurtis valu ühes kõrvalestas, kuid mingeid nähtavaid muutusi seal polnud (ei punetust, ei turset). Oli kolm nädalat haiglas ja sai 4 nädalat antibiootikumiravi veeni.
Tahad ka sellist kogemust? Siis ehk ei patra hüpohondrilistest kaebustest ja ülediagnoosimisest.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 18:58; 04.08 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt on üle diagnoositud. Need IgG antikehad veres on ristreaktsioonid teiste infektsioonitekitajatega ja mingit reaalset borrelioosi teil ei ole. Kõik need närvihaigete kaebused pannakse ühte patta, küll on kerge diagnoosida mingit müstilist tõbe, mis kõik teie kaebused ära seletab.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 20:27; 02.08 20:34; 03.08 21:39; 04.08 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt on üle diagnoositud. Need IgG antikehad veres on ristreaktsioonid teiste infektsioonitekitajatega ja mingit reaalset borrelioosi teil ei ole. Kõik need närvihaigete kaebused pannakse ühte patta, küll on kerge diagnoosida mingit müstilist tõbe, mis kõik teie kaebused ära seletab.

Et kõik infektsioonid ongi pandud ühe analüüsi alla, millel on siiski konkreetne nimetus ja põhjus? Mismoodi siis üldse erinevaid infektsioone tuvastada ja ravida me riigis võimalik on? Ime, et inimesed elus veel on. Ja muidugi just nimelt selle nimetusega infektsioonil vaktsiini pole, mis sinu sõnade järgi koosneb jumal teab millistest infektsioonidest nagu pudru ja kapsad segamini koos. Biorelv? Üks on neil inimestel ju siiski ühine, kel IgG või IgM positiivne, et neil on olnud puuk küljes. Millega seda peaks veel seostama kui analüüsi nimigi on puukborrelioosi analüüs? Mis infektsiooniga või haigusega su meelest siis tegelikult tegemist on? Kõigil i imestel on borrelioosi analüüs positiivne ve? Et siis kel IgG ja kel IgM?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 23:02; 03.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles täpsemalt perearst süüdi oli?

Kui nahalööve on olemas, siis peaks igal juhul antibakteriaalse raviga alustama.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:25; 04.08 17:44; 04.08 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukborrelioosi TÄHTSAIMAKS, PÕHILISEKS sümptomiks on migreeruv erüteem nahal e erythema migrans (vajalik guugeldada). Kõik muud hüpohondrilised kaebused ja vaevused on pullikaka ja ülediagnoosimine.

See on äge klassikaline borrelioos. On olemas ka krooniline borrelioos ja neuroborrelioos, aga nende diagnostika on palju raskem ja perearstile või patsiendile endale kindlasti pole jõukohane.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:25; 04.08 17:44; 04.08 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

krooniline borrelioos ja neuroborrelioos

Jah, nende diagnoosmine ja ravi on psühhiaatritele jõukohane.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 20:27; 02.08 20:34; 03.08 21:39; 04.08 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

krooniline borrelioos ja neuroborrelioos

Jah, nende diagnoosmine ja ravi on psühhiaatritele jõukohane.

Minu last diagnoosis ja ravis neuroloog, ravil oli neuroloogiaosakonnas. Psühhiaatrit talle küll keegi ei soovitanud.
Aga nagu juba ütlesin – kui sinu lapsel ühel päeval pool nägu lihtsalt ei liigu, siis vaata, et temaga ikka psühhiaatri poole pöördud, ehk aitab.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 18:58; 04.08 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aastaid tagasi. Puuki samuti ei mäleta, aga nahale tekkis suur laik. Alguses arvasin, et mingi putuka hammustus. Laik oli keskelt kõrgem ja tõmbus lillakaks. Katsudes oli koht kuumem, sügeles õrnalt, aga sügada ei saanud. Siis oli valus. Ainus sümptom oli meeletu väsimus. Pidin metsas küttepuid laduma. Paar puud ladusin, siis 15 min istusin, siis jälle ladusin. See tekkis järsult ja sellist jama pole ei enne ega pärast olnud. Siis veel see, et pikalt kõndida ei saanud. Jalad hakkasid nagu surisema ja tunne oli, et kaovad üldse alt ära.
Perearstile näitasin oma laiku ja rääkisin väsimusest. Mingeid analüüse ei tehtud. Kohe ütles, et see puukborrelioos. Pole kahtlustki. Sain pika AB kuuri peale. Laik oli veel ka pärast AB kuuri pikalt nähtav, aga väsimus kadus ära. Sain terveks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegin eelmisel nädalal igaks juhuks tasulise puukborrelioosi analüüsi, kuna perearst enamvähem ignoreeris minu pidevaid kaebusi totaalse väsimuse, liigesevalude, tasakaluhäirete ja mäluproblemide suhtes.
täna sain synlabist tulemuse: IgM on mõlemal real positiivne.

Küsiks targematelt, mis nüüd edasi teha, kuna perearst on puhkusel ja enne septembrit tema jutule ei pääse.
Õnnestus saada HK raha eest vastuvõtule psühhiatri juurde.
Kas tal on ka võimalik antibiotse välja kirjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:19; 13.08 20:08; 14.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks targematelt, mis nüüd edasi teha, kuna perearst on puhkusel ja enne septembrit tema jutule ei pääse.
Õnnestus saada HK raha eest vastuvõtule psühhiatri juurde.
Kas tal on ka võimalik antibiotse välja kirjutada?

Konsulteeri pereõega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 15:47; 13.08 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine tasulisena nakkusarsti juurde. raviskeemid on sümptomite ja haiguse kestvuse järgi erinevad, samuti erinevad antibiootikumid. psühhiaater peab lugema ravijuhisest ja siis ravib(kui ravib, pigem saadab su perearstile). mine kindla kogemuse peale- perearst või nakkusarst.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 20:30; 13.08 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel oli puuk (üks ja ainuke siiani elu jooksul), 2 ndl hiljem tekkis näole l66ve, mis ei kadunud, määrisime erinevate allergiasalvidega jms. Ei suutnud seda diagnoosida Niine kliiniku nahaarst (pidas viirusega kaasnevaks ekseemiks), kuni u 2 ndl hiljem perearst tegi “no igaks juhuks” borrelioositesti. Koos pos testiga oli l66ve juba omandanud selle klassikalise bullseye rõngakujulise ilme, muidu oli selline ebamäärasem. Enne kordustesti tulemust saime juba antibiootikumid peale, 3ndl.
Õnneks muid kaebusi ega kaugtagajärgi ei jõudnud haigus anda, saime suht ruttu peale avaldumist oma ab laksud kätte ja üsna ruttu ravi alustamisega kadus ka l66ve. Laps muud ei kurtnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine tasulisena nakkusarsti juurde. raviskeemid on sümptomite ja haiguse kestvuse järgi erinevad, samuti erinevad antibiootikumid. psühhiaater peab lugema ravijuhisest ja siis ravib(kui ravib, pigem saadab su perearstile). mine kindla kogemuse peale- perearst või nakkusarst.

perearst on septembrini puhkusel. sain aja asendusarsti juurde.
ta arvas, et need synlabi testid ei pruugi ikka üldse näidata.
et antibiootikumid võivad oodata, andis saatekirja, et käigu ma enne ikka infektsionisti vastuvõtul ära, et sinna saab üsna kiiresti. et pärast seda näeb, kas antibiotsid või ei.

lähim aeg HK raha eest nakkusarstile ehk infektsionistile on saada oktoobri 2.pooles ITKsse, Lääne-Tallinnas pole aegu ei augustisse ega septembrisse ega oktoobrisse.
tasulisi pole ka mitte.
absurdne.

ahjaa, ja tollelt asendusperearstilt kuulsin veel seda, et praegu on suvi ning päike ja antibiootikumid ei kuuluvat kokku. no mida krrrdit…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:19; 13.08 20:08; 14.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahjaa, ja tollelt asendusperearstilt kuulsin veel seda, et praegu on suvi ning päike ja antibiootikumid ei kuuluvat kokku. no mida krrrdit…

See on tõsi, AB-d võttes ei tohi päevitada, saab päikesepõletuse. Kuna ma aga niikuinii päikest ei talu, vedelesin rõõmsalt varjus või toas selle aja, aias toimtasin alles õhtul või pilves päevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:18; 14.08 08:14; 14.08 08:26; 14.08 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

perearst on septembrini puhkusel. sain aja asendusarsti juurde.

ta arvas, et need synlabi testid ei pruugi ikka üldse näidata.

et antibiootikumid võivad oodata, andis saatekirja, et käigu ma enne ikka infektsionisti vastuvõtul ära, et sinna saab üsna kiiresti. et pärast seda näeb, kas antibiotsid või ei.

lähim aeg HK raha eest nakkusarstile ehk infektsionistile on saada oktoobri 2.pooles ITKsse, Lääne-Tallinnas pole aegu ei augustisse ega septembrisse ega oktoobrisse.

tasulisi pole ka mitte.

absurdne.

Ma küll ei poolda seda, et arstid kergekäeliselt AB-d välja kirjutavad, kuid see on küll ekstreemsus … Milleks inimesel piinelda lasta, eriti kui Synlabi testid olid juba positiivsed??
Ja mis neil Synlabi testidel viga peaks olema? Minu perearst tegi ka vereanalüüsi koha peal, ütles et saadavad Synlabi testimiseks – vaevalt nad seda teenust kadutaks kui see nii ebausaldusväärne oleks. Ehkki mul oli juba erüteem tekkinud ja kindel värk, kuid ütles, et nad peavad iga juhtumi ikkagi fikseerima.

Ei oska ka soovitada, kust kiiremini AB-d võiksid saada, üritaks veel kuhugile mujale vastuvõtule saada. Tegelikult ma helistaks ja küsiks seda perearsti nõuandetelefonilt 1220. Ütle, et sul on Synlabi positiivsed testitulemused, kust oleks kiiresti võimalik AB-d saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:18; 14.08 08:14; 14.08 08:26; 14.08 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õhtul/öösel emosse minna ja kaevata, et väga paha on..

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 21:26; 14.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska ka soovitada, kust kiiremini AB-d võiksid saada, üritaks veel kuhugile mujale vastuvõtule saada. Tegelikult ma helistaks ja küsiks seda perearsti nõuandetelefonilt 1220.

aitähh, kaasamõtlemise eest.
aga tegelikult ma siiski sain omale eriarstile aja ühte teise linna. pärast seda, kui olin põhjalikult võrrelnud oma järgmise nädala töösõitude graafikut ning üle-eestilises digiregistratuuris olevaid vabu aegu.

aga ma ei saa aru sellest lollakast süsteemist, nt mida peaksid sarnases olukorras tegema need inimesed, kel pole võimalik ühest linnast teise eriarsti juurde sõita (pensionärid, kõrge palavikuga haiged jne), nt kuressaarest narva või tallinnast valka vmt.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 19:19; 13.08 20:08; 14.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga ma ei saa aru sellest lollakast süsteemist, nt mida peaksid sarnases olukorras tegema need inimesed, kel pole võimalik ühest linnast teise eriarsti juurde sõita (pensionärid, kõrge palavikuga haiged jne), nt kuressaarest narva või tallinnast valka vmt.

Meil maal on tegelikult nii, et kui arst on puhkusel, siis teda asendavad õed. Sama lugu siis kui arst on koolitustel. Arstiabita ja retseptita ei pea sel ajal keegi jääma. Arvasin, et nii on see igal pool korraldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.08 23:18; 14.08 08:14; 14.08 08:26; 14.08 22:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Puukborrelioosi põdejad