Esileht Ilu ja tervis Puukentsefaliidi risk

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Puukentsefaliidi risk

Postitas:

ma olen natuke mures – sain puugi endale, mille eemaldasin max 4 tundi peale kinni hakkamist, seega borrelioosi riski ei tohiks olla. Puukentsefaliidi kordusvaktsiinist on aga möödas 7 aastat soovitatud 5 asemel – ei teinud seda enam kuna tütrel oli suured kõrvalmõjud.

Kui palju seda nakkust siis liigub siiski? Ja kas mul on säilinud mingid antikehad veel? Ma ei saa ka kordussüsti minna tegema, kuna ma olen rase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ta väga sage ei ole, aga vahel siiski esineb. Tõenäoliselt on Sul mingil hulk antikehi säilinud, aga kas ja kui palju, ei oska keegi öelda. Uuringud on tehtud väljatöötatud vaktsineerimisskeemi peal.

Kasulik on teada, et puukentsefaliit kulgeb enamasti kahe lainena: esimese lainena tekivad nähud, mis meenutavad \”külmetushaigust\”, kerget grippi vmt, need lähevad täiesti mööda ja siis alles nädal hiljem tekivad entsefaliidi sümptomid. Nii et ega Sul polegi muud, kui lähinädalail oma tervise suhtes tähelepanelik olla, ja kui tõesti peaks olema, et tekivad \”külmetushaigust\” meenutavad sümptomid, võiks kohe oma kahtlusega perearsti poole pöörduda, mitte jääda entsefaliidi lõplikku väljakujunemist ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust Eestimaa nurgast sa puugi said?
Borrelioosi koha pealt tuleb ikkagi jälgida hammustuskohta, kas tekib iseloomulik laienev punane ring ning entsefaliidi suhtes pead jälgima enesetunnet. Kui jääd 2ndl jooksul külmetushaiguse sarnasesse haigusesse, millega kaasneb valgustundlikkus, liigeste paistetus jne, siis võib olla entsefaliit. Kahjuks on seda praktiliselt võimatu diagnoosida. Aktiivses faasis entsefaliidi diagnoosimiseks võetakse Merimetsas süstlaga seljaajuvedelikku, see ei ole üldse mitte mõnus protseduur ja vastus ei pruugi ikka midagi näidata, kui põed kergelt ja oled varem vaktsineeritud (antikehad on moodustunud). Arvan samuti, et varasemast vaktsineerimisest on natukenegi kasu ja ehk see puuk ei olnud seekord see kõige hullemate haiguste kandja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puugihammustuse kohta jälgi kindlasti ja ära usu kõike jama, mida netis kirjutatakse. Mul on borrelioos ja ma pole puuki näinudki. Jaanipäeva paiku oli üks pisike puuk küljes ja sain selle ka kohe eemaldatud. Polnud jõudnudki end tugevalt kinni imeda. Ei mäletagi, kus ta kinni oli. Aga minu puhul küll puuk lõi vist korraks hambad sisse paar nädalat tagasi ja kõndis edasi, sest hammustuskoht oli täitsa olemas. Sügeles kohe ja selline punn või südamik keskel. No ja nüüd söön rõõmsalt ABsid.
Neti info on äärmiselt halb puukide kohta. Praktiliselt polegi mitte midagi kirjutatud. Kirjeldatakse ühte varianti, aga neid võib erinevaid olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 20:34; 17.08 20:29; 19.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

borrelioosi nakatumise puhul ei pruugi seda punast laiku üldse tekkida. minul laiku polnud ja puuki pole ka näinud, aga borrelioos oli. ise teeksin igal juhul teatud aja pärast vereproovi, et kontrollida nakatumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]borrelioosi nakatumise puhul ei pruugi seda punast laiku üldse tekkida. minul laiku polnud ja puuki pole ka näinud, aga borrelioos oli. ise teeksin igal juhul teatud aja pärast vereproovi, et kontrollida nakatumist. [/tsitaat]

Kui laiku pole, siis tehakse vereproovid ainult siis, kui on tervisehädad ja kahtlustatakse borrelioosi. Muidu küll ükski arst vereproove ei saada tegema. See kõik maksab. Ega siis kõik puugid pole nakkuse edasikandjad. Ikka suhteliselt üksikud puugid. Pealegi vereproov ei pruugi midagi näidata. Antikehasid veres sel hetkel veel pole ja tekivad hoopis veidi hiljem. Või siis näitab antikehade olemasolu veres, aga borrelioos on põetud hoopis aastaid tagasi ja märkamatult. Arst just seletas mulle. Kui on laik nahal, siis pole mingit kahtlust. Sel juhul ka vereproovi enam ei tehta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 20:34; 17.08 20:29; 19.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma puugisüsti kaitsesse üldse ei panustaks – puugivaktsiin on ju vaid ühe tüve vastu, neid tüvesid on aga erinevaid. Ega muud ei olegi kui jälgida hammustuskohta ja enesetunnet järgneva 2 nädala jooksul: http://www.puuk.ee/?content=24

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:50; 18.08 17:01; 18.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaktsineeritakse ühe tüve vastu, aga puugid kannavad 5 sorti entsefaliiti. Lisaks siis borrelioos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Puugihammustuse kohta jälgi kindlasti ja ära usu kõike jama, mida netis kirjutatakse. Mul on borrelioos ja ma pole puuki näinudki. Jaanipäeva paiku oli üks pisike puuk küljes ja sain selle ka kohe eemaldatud. Polnud jõudnudki end tugevalt kinni imeda. Ei mäletagi, kus ta kinni oli. Aga minu puhul küll puuk lõi vist korraks hambad sisse paar nädalat tagasi ja kõndis edasi, sest hammustuskoht oli täitsa olemas. Sügeles kohe ja selline punn või südamik keskel. No ja nüüd söön rõõmsalt ABsid.
Neti info on äärmiselt halb puukide kohta. Praktiliselt polegi mitte midagi kirjutatud. Kirjeldatakse ühte varianti, aga neid võib erinevaid olla.[/tsitaat]
ega puuki i peagi nägema. haigestumiseks piisab, kui haigustkandev puuk kõnnib üle mõne (mikro)marrastudega koha. samuti võib haigestuda siis, kui paljakäsi loomalt puuk ära võtta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:18; 18.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]samuti võib haigestuda siis, kui paljakäsi loomalt puuk ära võtta[/tsitaat]See on võimalik ainult siis kui neil puugiga kokku puutuvatel paljastel kätel mingi kriim või marrastus oli. Aga ma ei kujuta ette, kes läheb paljakäsi loomalt puuki ära võtma – see ei õnnestu ju kuidagi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:50; 18.08 17:01; 18.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See on võimalik ainult siis kui neil puugiga kokku puutuvatel paljastel kätel mingi kriim või marrastus oli. Aga ma ei kujuta ette, kes läheb paljakäsi loomalt puuki ära võtma – see ei õnnestu ju kuidagi. :)[/tsitaat]
mis seal ei peaks õnnestuma? Eluaeg koeralt puuke nopitud ilma igasuguste abivahenditeta. kummikindaid küll selleks pole viitsinud kätte ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] mis seal ei peaks õnnestuma? Eluaeg koeralt puuke nopitud ilma igasuguste abivahenditeta. kummikindaid küll selleks pole viitsinud kätte ajada.[/tsitaat]Tjah, nii see läeb kui emad ei õpeta lastele, et puukidelt võib invaliidistava haiguse saada – teevad veel vanas eas selliseid lolluseid …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 09:50; 18.08 17:01; 18.08 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See on võimalik ainult siis kui neil puugiga kokku puutuvatel paljastel kätel mingi kriim või marrastus oli. Aga ma ei kujuta ette, kes läheb paljakäsi loomalt puuki ära võtma – see ei õnnestu ju kuidagi. :)[/tsitaat]
see peab küll siidikäpp olema, kellel pole käel mingit mikrokriimu
miks ei saa paljakäsi puuki kätte? küüned ümber puugi ja käes ta ongi. vanasti nii võetigi, polnud mingeid pintsette ega muus säärast ning ka praegu võtavad paljud nii

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 13:18; 18.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Tjah, nii see läeb kui emad ei õpeta lastele, et puukidelt võib invaliidistava haiguse saada – teevad veel vanas eas selliseid lolluseid …[/tsitaat]

Mis lolli juttu sa emadest räägid. Minu ema polnud 15 aastat tagasigi kuulnud mingist puugihaigustest. Meil oli koer, kes pidevalt puuke täis. Loomulikult võeti neid paljaste kätega ära. Mitte keegi mitte kunagi pole rääkinud sellest, et puuki ei tohi paljaste kätega võtta. Isegi praegu ei teata sellest midagi. Mina ka ei teadnud, aga PK on selline tark koht, kust saab igasuguseid asju teada. Isegi netiavarustes pole sellest praktiliselt juttugi. Mis perekondlikust kasvatamisest siin saab juttu olla. Minul on lapsepõlves puuke küljes olnud, mu emal on aastas paar-kolm puuki ikka küljes. Täiesti tuttav teema. Aga haigustest hakkati küll suhteliselt hiljaaegu rääkima. Minu 75aastane naabrionu ütles ka, et vanasti olid puugid täiesti normaalne nähtus, aga nüüd äkki kõik räägivad haigustest. Vanasti polnud sellest juttugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 20:34; 17.08 20:29; 19.08 11:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Puukentsefaliidi risk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.