Esileht Koolilaps Puukentsefaliit

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Puukentsefaliit

Postitas:

Tere! Kas pelgate, et teie lapsed võivad saada mõne haiguse puugist? Kas olete nad vaktsineeritud puukentsefaliidi vastu? Oli plaan saata laps suveks laagrisse kuid ütlen ausalt, ei julge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on lapsed vaktsineeritud. Aga borrelioosi eest vaktsiin kahjuks ei kaitse.

Loodusest neid sellegipoolest eemal hoida ei kavatse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on peres olnud kaks haigusjuhtu, täiskasvanutega. kusagilt on meelde jäänud, et lapsed põevad selle haiguse kergesti läbi, enamiku puhul jääb see lausa märkamatuks, vaid kerged külmetusnähud.
täiskasvanutel aga nii kergelt ei lähe. seega – vaktsineeri eelkõige ennast ära, sest kes sul lapsi kasvatab, kui ise selle haiguse saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib nii öelda küll, et hoian last toas. Ehk siis me elame linnas ning siin parkides puuke pole. See on nii kole haigus, et kui vaja, siis paneks lapse ka luku taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib nii öelda küll, et hoian last toas. Ehk siis me elame linnas ning siin parkides puuke pole. See on nii kole haigus, et kui vaja, siis paneks lapse ka luku taha.

Puugid on täiesti olemas ka parkides. Metsas on kohati isegi ohutum, sest haigusi kandvad puugid esinevad piirkonniti, parkidesse aga satuvad puugid väga erinevatest paikadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on puukentsefaliiti põdenud. Olime kaks nädalat haiglas. See ei ole naljaasi. Samas on kodust väljas peale puukide ka muid ohte. Kas istungi siis kodus ja midagi ei tee?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle ainult äärmused- kas kodus istumine või metsas müttamine. Laagriga on see lugu, et ei usu, et keegi hakkaks seal minu seitsmeselt lapselt puuke ostima ja tema ise ei tea nendest midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.

Võib nii öelda küll, et hoian last toas. Ehk siis me elame linnas ning siin parkides puuke pole. See on nii kole haigus, et kui vaja, siis paneks lapse ka luku taha.

Eriti naiivne oled. Tartus Lõunaka juures McDonaldsis just puuk roomas väljas mööda lauda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 01:32; 19.05 01:38;
To report this post you need to login first.

Jälle ainult äärmused- kas kodus istumine või metsas müttamine. Laagriga on see lugu, et ei usu, et keegi hakkaks seal minu seitsmeselt lapselt puuke ostima ja tema ise ei tea nendest midagi.

Ma ei tea, kuidas laagrites on, aga muidugi tasub seda küsida. Tundub elementaarne, et laagris olles pärast metsast tulekut võetakse riided seljast, raputatakse läbi ja kontrollitakse keha üle. Kui just telklaager pole. Telklaagris võiks teha seda igal õhtul. Üldse pole vahet, kes on vaktsineeritud ja kes mitte, ega borrelioosi ei taha ka keegi. Tihti käiakse õhtul ujumas ja siis sellega ühildatakse. Oma perega telkides teeme seda alati. Me ei vaktsineeri ka, aga see ei puutu praegu asjasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 01:32; 19.05 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jõuad veel ju vaktsineerida, aruta skeemi tervishoiutöötajaga. Kaks sutsakat tuleks teha väiksema vahega, kolmas hiljem. Kuid juba need kaks kaitsevad. Paljud riskivad, sest rahast kahju. Puugivaktsiin on kahjuks kallis, lapse oma on hästi, kui 20 euroga kätte saad, täiskasvanu oma on 30 euro kandis. Mina just lasin end ja last vaktsineerida mullu ja kahepeal läks meil 150 eurot. Kuid see haigus on jube, kui satub hullem vorm. Tean meest, kes seetõttu tegelikult normaalselt tööle ei saanud hakata, käed vedasid alt ja muud neuroloogilised asjad ka. Ta sai Läänemaal maakodus olles puugi ja haiglasse jõuti liiga hilja. Ellu jäi, aga terveks tegelikult ei saanud – nüüd juba 30 a tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus Tasllinnas – elukaaslane on saanud puugi vanalinnas jalutades, laps rahumäe surnuaiast, kus olime max 10 min ja juba ronis jalal, teinekord kadrioru mänguväljakult, seega puugi võib saada igalpool.
Pigem just metsast/rabast pole veel koju toonud ja käime ikka väga tihti looduses 🙂
Kõik on vaktsineeritud ja soovitan ka teistel teha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Seda, kuidas laagrites neid kontrollitakse või ei kontrollita, uurin edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on puukentsefaliiti põdenud ja laagri ankeedis on puugivaktsiini kohta küsimus ka alati olnud- kas on vaktsineeritud. Läbipõdemine annab eluaegse immuunsuse, nii et vaktsineerinud teda ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Seda, kuidas laagrites neid kontrollitakse või ei kontrollita, uurin edasi.

Loomulikult ei kontrollita. Ma ei kujutaks ette, et peaksin lapsi laskma alasti võtta ja siis hakkaks neid kontrollima. Ja puuk võib olla kusiganes, ei pea ju olema ainult käel või jalal (juustes vms kohas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps enam päris beebi ega väikelaps pole, kelle ehk õhtul kindlasti üle saad kontrollida, siis võiks juba vaktsineerida küll.
Kaitse ei saabu jah järgmisel päeval, aga puugihooaeg kestab kuni ööpäeva keskmine õhutemperatuur on üle +5 kraadi, ehk oktoobrini kindlasti. Seega tasub nüüdki veel vaktsineerima asuda.

Alternatiiv on metsas, heinamaal, võsas jne looduses või maa-asulas kanda õues pikki riideid ja end põhjalikult iga päev (õhtu) kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kohe vaktsineerida, siis minimaalne kaitse peaks mõne nädala pärast ikkagi olemas olema. Vähemalt on mul meeles, et midagi sellist perearst rääkis. Meil on mõlemad lapsed ja ka ise oleme puukentsefaliidi vastu vaktsineeritud. Lastele lasime esimese puugivaktsiini teha eelmine kevad, kui noorem oli 4 ja vanem 6. See kevad said kolmanda süsti ja nüüd on mõneks aastaks rahu majas. Puuke võib saada ka linnast mõnest pargist, nii et päris nii ei ole, et ma üldse metsa ei lähe, polegi ohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle ainult äärmused- kas kodus istumine või metsas müttamine. Laagriga on see lugu, et ei usu, et keegi hakkaks seal minu seitsmeselt lapselt puuke ostima ja tema ise ei tea nendest midagi.

Tõsiselt räägid või? Kui 7-aastane laps ei tea puukidest midagi, oleks ehk neist talle rääkimine abiks? Või on ta vaimse puudega, et 7-aastasena aru ei saa, et maailmas on olemas mürgiseid putukaid ja loomi, kelle eest tuleb ennast teatavate meetmetega kaitsta? Kas ta ikka seda teab, et herilase käest võib nõelata saada? Tõsimeeli väidad, et 7-aastane laps ei suuda õhtuti pestes oma keha üle vaadata ja puuki märgates kasvataja poole pöörduda? Või ta ei suuda iseseisvalt pesta ka? Kas sa ise oled ka sünnist saati kõik suved toas veetnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 18:36; 20.05 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa mõnitad? Minu laps ei tea puukidest kuna pole neid kunagi elus näinud ning selles riigis kus mina elan, neid linnaparkides pole.
Minu laps ei tea puugist midagi, aga samas ei tea ta ka, et täiesti võõras naine võib teda ja tema ema lihsalt mõnitada.
Mis see keha pesemine siia puutub? Kui puuk on seljal, kaelal jne siis ta seda tõepoolest ei pruugi seda näha. Minu laps on 7 kuid kuidas siis täiskavanud inimesed puukidest saadud haigustesse haigestuvad? Mis neil siis viga on, et puuki kohe ei näe?
Ma olen ära teinud tohutu töö ja oma lapsele õpetanud eesti keele selgeks kuid tahaks ta Eestis suvelaagrisse panna, et omavanuste lastega tuttavaks saada.
Kui aga juba ema suudab nii mürgise keelega olla, millised on siis veel tema lapsed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa mõnitad? Minu laps ei tea puukidest kuna pole neid kunagi elus näinud ning selles riigis kus mina elan, neid linnaparkides pole.
Minu laps ei tea puugist midagi, aga samas ei tea ta ka, et täiesti võõras naine võib teda ja tema ema lihsalt mõnitada.
Mis see keha pesemine siia puutub? Kui puuk on seljal, kaelal jne siis ta seda tõepoolest ei pruugi seda näha. Minu laps on 7 kuid kuidas siis täiskavanud inimesed puukidest saadud haigustesse haigestuvad? Mis neil siis viga on, et puuki kohe ei näe?
Ma olen ära teinud tohutu töö ja oma lapsele õpetanud eesti keele selgeks kuid tahaks ta Eestis suvelaagrisse panna, et omavanuste lastega tuttavaks saada.
Kui aga juba ema suudab nii mürgise keelega olla, millised on siis veel tema lapsed!

Palun vabandust, kõlasin tõesti liiga mõnitavalt. Julgustuseks võin öelda, et mina ei ole ema ja seega minu lapsi sinu laps laagris ei kohtaks. Aga ikkagi soovitan, et tee oma lapsele puukide ohtlikkus selgeks. Ja loomulikult lase ta entsefaliidi vastu vaktsineerida. Borrelioosi põevad lapsed üldjuhul palju kergemini kui täiskasvanud, lisaks on nii, et kui entsefaliidi võib nakatunud puugilt saada juba hammustuse hetkel, siis borrelioosi saada on oluliselt raskem ja selleks peaks puuk ikka vähemalt mitu tundi küljes olema. See pole vist päris rusikareegel, aga vähemalt osad arstid väidavad nii.
Seal laagris on nagunii ühised pesuruumid – oleks hea, kui lapsel kujuneks harjumus lisaks iseendale ka sõprade peal puuki märgata, siis ei oleks muret, et kuskil selja või kaela peal ise puuki ei näe. Keegi teine ikka näeb ja ütleb. Lihtsalt nii kurb tundub see mõte, et laps peab laagrist loobuma millegi pärast, mis üldse ei pruugigi juhtuda või kui juhtub, siis ei pruugi üldse ohtlik olla. Ma ise oleksin lapsena küll väga õnnetu olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 18:36; 20.05 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vabandamamast, väga positiivne, et seda teha võtsid. Laps on mul juba neljaselt üksi päevalaagrites olnud kuigi vanusespiiriks on olnud 7. Nii et tegu on väga ise hästi endaga hakkama saava lapsega. Puugist teab üsna palju kui näinud pole ja seega väga vajalik isiklik kogemus puudub. Tõesti, vaktsineerimine tundub olevat mingigi lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.05 17:53; 19.05 00:17; 19.05 01:19; 19.05 09:07; 20.05 02:15; 20.05 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teab keegi, kas mu teismeline saab ise digiretseptiga puugivaktsiini välja osta või peab ostja olema tingimata täiskasvanud inimene?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oh, oleks see vaid nii, et borrelioosi saab alles siis, kui puuk on mitu tundi küljes rippunud, ja et borrelioos on tunduvalt kergem haigus kui entsefaliit … Ise sain borrelioosi nii, et polnud puukigi enda küljes näinud, punasest ringist rääkimata. Avastati see haigus mul tõenäoliselt mitu aastat hiljem, seega ravi hilines ja olengi juba 10 aastat põhimõtteliselt invaliid, sest borrelioos jõudis kehas palju paha teha ja teeb edasi – vana borrelioosi enam välja ei ravi. Nähes, mida se jama minu eluga teinud on, tahaks oma lapsed tõesti luku ja riivi taha panna 🙁 Soojad suveilmad ja loodus on saanud minu jaoks kahjuks praeguseks hoopis teise tähenduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, oleks see vaid nii, et borrelioosi saab alles siis, kui puuk on mitu tundi küljes rippunud, ja et borrelioos on tunduvalt kergem haigus kui entsefaliit … Ise sain borrelioosi nii, et polnud puukigi enda küljes näinud, punasest ringist rääkimata. Avastati see haigus mul tõenäoliselt mitu aastat hiljem, seega ravi hilines ja olengi juba 10 aastat põhimõtteliselt invaliid, sest borrelioos jõudis kehas palju paha teha ja teeb edasi – vana borrelioosi enam välja ei ravi. Nähes, mida se jama minu eluga teinud on, tahaks oma lapsed tõesti luku ja riivi taha panna ???? Soojad suveilmad ja loodus on saanud minu jaoks kahjuks praeguseks hoopis teise tähenduse.

Kuidas see hiljem välja lõi, mis sümptomid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise põdenud mõlemat, siis ma ei ole põhimõtteliselt lapsi ka vaktsineerinud – entsefaliidist hullem haigus on borrelioos! Tegemist on väga tüsistusliku haigusega ja selle vastu ei ole vaktsiini. Entsefaliit on seevastu selgem – raske haigus täiskasvanule, kuid kergemini talutav ja eluaegse kaitse andev lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on metsa minnes kasulik kasutada ka korralikult putukatõrjevahendeid – selliseid, mis ka puuke eemal hoiavad. Siin üks välismaal elav ema muretseb puukide pärast, aga tasub muretseda ka sääskede pärast. Minu laps oli 4-ne, kui tulime keset suve Eestisse, riigist kus eriti mingeid sääski polnud. Eestis oli neid aga tol suvel erakordselt palju ja laps oli kiirelt kuplasid täis – paistab et kui ei ole nendega harjunud, siis võib tekkida üsna tugev reaktsioon. Lapsel tekkis väga kole nahapõletik, mida ravisime pikalt antibiootikumidega, isegi haiglasse taheti panna. Hiljem Eestis elades ei ole enam kunagi selliseid kuplasid tekkinud sääsehammustustest.
Nii et ka 7-aastasele lapsele saab näidata, kuidas neid putukaspreisid kasutada, et ta ennast Eesti suvises looduses veidi paremini tunneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris asfaldi peal puuke ilmselt ei ole – aga igal pool, kus kasvab rohi, võib olla ka puuke.

Vaktsineerisin lapsed esimest korda entsefaliidi vastu kuskil 2a ringis. Puuke on saanud lihtsalt koduhoovist muru pealt, olen avastanud lahtisena näit. mööda lapse jalasäärt sibamas ja mõned kergelt kinnihakanuna – siis muidugi kohe eemaldanud ja puugi põletamisega hävitanud. Kas need konkreetsed puugid haigusi kandsid – ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teab keegi, kas mu teismeline saab ise digiretseptiga puugivaktsiini välja osta või peab ostja olema tingimata täiskasvanud inimene?

Mingit ametlikku vanusepiiri pole, mina lähtun sellest, et kui laps ise apteeki tuleb ravimit ostma, siis ta selle ka välja osta saab. Kui täiskasvanu on kaasas, siis küsin ikka ostja dokumenti ka. Päris väikelapse iskukoodiga pole jah võimalik retsepti välja osta, kus see piir täpselt on, ei tea, aga ilmselt kooliealine juba saab. Pole katsetanud, sest veateade saabub peale maksmist ja selle parandamine on vaid apteegi juhataja võimuses.
Iseasi, kas laps selle vaktsiiniga kohe kuhugi süstima läheb, seda peab säilitama külmas, toatemperatuuril või siis praegusel õuetemperatuuril saab hoida vaid mingi aja enne kasutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie veedame igapäevaselt aega metsas ja puugispreisid igapäevaselt küll kasutada ei soovita. Need on ikkagi mõeldud ajutiseks kasutamiseks, mitte igapäevaseks tarbimiseks.

Mina ei viitsi küll puuke põletada, vajutan kahe küüne vahel puruks, puugihaigused läbi naha ei levi. kui lapsed on puugiperioodil haiged, lasen petearstil teha borellioositesti, entsefaliidi vastu on lapsed vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib nii öelda küll, et hoian last toas. Ehk siis me elame linnas ning siin parkides puuke pole. See on nii kole haigus, et kui vaja, siis paneks lapse ka luku taha.

A ole siis ise ka toas. Mu ema käis seenel ja vanaema sai puugi. Seega oht varitseb sind kõikjal. Soovitaks varjendit tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Puukentsefaliit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.