Esileht Ilu ja tervis Puukentsefaliit?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Puukentsefaliit?

Postitas:

Leidisin endal jala pealt väikese puugi 5.juulil ja eemaldasin selle. Kaua ta seal vist olla ei saanud (oli väga pisike ja lame veel) aga kinni oli juba korralikult. Ei arvanud sellest midagi kuni 13. juuli hakkas halb, arvasin, et olen külmetanud aga järgmine päev oli palju hullem – lihasevalud, iiveldus, palavik ja peavalu (voodist tõusta oli väga vaevaline). Teisipäevaks sain arstile aja (enda perearst on puhkusel), kes vastu tahtmist lasi vereanalüüsi teha. Eile sain siis vastused – borrelioosi testid negatiivsed, entsefaliidi test üks neg ja teine positiivne. Arst ütles, et väike positiivne ning ta ei ole kindel kas see on varem põetud või sai testitud liiga vara. Kui küsisin, et kas pean tulema uuesti verd andma mõne nädala pärast oli arsti vastus ei.
Kes on varem puukidega kokku puutunud – kas peaks aug uuesti perearstile aja panema ja kontrollis käima või pole tõesti vaja? Natukene ikka muresten selle ühe positiivse testi pärast, eriti kuna arst ei tundunud väga kindel oma vastustes ja küsis õe käest mida mulle öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 21:47; 22.07 19:12; 22.07 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mine ikka oma perearsti jutule- see asendaja tundub väga ükskõikne olevat.
Mina sai 1 aasta hiljem vereproovi teel teada, et olen borrelioosi põdenud.
Kindlalt lase uus veretest teha
Kas praegu on Sul enesetunne hea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 21:47; 22.07 19:12; 22.07 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul enesetunne hull pole, siis pole ju arstile vaja joosta. Paljud põevad selle va entsefaliidi niimoodi läbi, et ei teagi. Mingit spetsiifilist ravi nagunii ju pole. Ainus asi, mille pärast ehk tasuks uus analüüs teha, on see, et siis tead, et oled läbi põdenud. Puuke tuleb muidugi endiselt karta, aga üks haiguse lihtsalt vähem, mida peljata (entsefaliit ja borrelioos ei ole ainsad puukide levitatavad nakkused mu teada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 19:52
Teil on täitsa õigus 🙂 Vaatan kuidas enesetunne on ja siis otsustan, kas on vaja uuesti arstile minna või mitte. Ega midagi teha niikuinii pole.
Poleks ma seda puuki näinud (ja välja tõmmanud), siis poleks ma oma haigusest ka midagi arvanud aga nüüd ikka mõtlen, et äkki entsefaliit (eriti veel pärast arstiga rääkimist).
Olen viimastel päevadel puukide, ja nende poolt levitatavate haiguste, kohta päris palju lugenud ning natuke maha rahunenud 🙂
Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 21:47; 22.07 19:12; 22.07 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sul enesetunne hull pole, siis pole ju arstile vaja joosta. Paljud põevad selle va entsefaliidi niimoodi läbi, et ei teagi. Mingit spetsiifilist ravi nagunii ju pole. Ainus asi, mille pärast ehk tasuks uus analüüs teha, on see, et siis tead, et oled läbi põdenud. Puuke tuleb muidugi endiselt karta, aga üks haiguse lihtsalt vähem, mida peljata (entsefaliit ja borrelioos ei ole ainsad puukide levitatavad nakkused mu teada).[/tsitaat]Kas on ikka päris kindel, et entsefaliiti saab niimoodi läbi põdeda, et ise ei teagi? Borrelioosi ehk küll, aga puukentsefaliiti vast mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas on ikka päris kindel, et entsefaliiti saab niimoodi läbi põdeda, et ise ei teagi? Borrelioosi ehk küll, aga puukentsefaliiti vast mitte?[/tsitaat]
saab küll. ja tegelikult saabub see raske haigestumine alles nö teise lainena, vahepeal tundub, et said külmetusest terveks:
Millest võib arvata, et Sul on puukentsefaliit?
Haiguse peiteaeg on 1-2 nädalat pärast puugihammustust. Haiguse esimesed nähud on palavik koos pea- ja lihasvaluga. Need kaovad mõne päeva pärast ja enamik inimesi seejärel tervistub. Ligi ühel kolmandikul haigestunutest ilmneb umbes ühe nädala pärast haiguse teine faas: väga kõrge palavik, ilmnevad kesknärvisüsteemi häired ja ajupõletiku tunnused.
Kuidas haigus kindlaks tehakse?
Haiguse diagnoosimiseks tehakse seljaajuõõne punktsioon – võetakse analüüsiks seljaajuvedelikku. Kui selles leitakse spetsiifiline M-immuunoglobuliin, viitab see värskele nakatumisele.

allikas http://www.puuk.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puukentsefaliiti ongi vist päris keeruline diagnoosida. Minu lapsel oli entsefaliit. Alguses nagu sinul, lihasvalu ja palavik ning valguskartus. Palavik oli ca 3 nädalat. Kui siis liigesed paiste läksid ja wc-s käies laps kukkus, viisime Merimetsa. Seal tehti seljaaju punktsioon. Kuna haigus ei olnud enam aktiivses faasis, siis saime vastuseks ainult, et on moodustunud antikehad, aga kas need on nüüd sellest puugist või mõnest varasemast puugist, ei ole võimalik öelda. Põhimõtteliselt ei saanud me ühegi arsti käest kinnitust, et kuu aega haige olnud laps põdes entsefaliiti. Seda ei pandud kuhugi kirja, kuna tal testimise hetkel igasugused ajukelmepõletikud puudusid. Küll ei saanud ta seljaaju proovi tõttu mitu päeva istuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti vereproov ja oligi kindel, et puukentsefaliit. Sümptomid olid samad. Ja kindlaks tuleks see teha seepärast, et siis on teada, kas on edaspidi vaja vaktsineerida või mitte puugi vastu, sest mul on väga tugevad antikehad elu lõpuni veres ja vaktsineerida pole kunagi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Puukentsefaliit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.