Esileht Beebi ja mitmikud puusaliigese düsplaasia

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: puusaliigese düsplaasia

Postitas:

Kas kellegi beebil on esinenud puusaliigese düsplaasiat? Meil avastati asümmeetria voltides, siis saadeti ultrahelisse ja sealt veel räntgenisse, mille kohta siis ortopeed vaatas, et pole ikkagi midagi hullu, et ei pea kandma mingeid rihmasid. Ja kontrolli võiks tulla siis kui kündima hakkab. See oli kõik ca 3 kuuselt, nüüd saab laps kohe 6 kuuseks ja mul ei anna kuidagi rahu see teema. Vaatasin, et need voldid on minu silmale nüüd küll asümmeetrilised (enne ei saanud väga arugi), liikuvuses mingit erinevust ei näe (et kasutaks üht jalga teistmoodi või hoiaks liikumatuna), kardan, et kui kõndima hakates lähemegi kontrolli, siis avastatakse, et oi-oi, kõik on nii pahasti, et kus te enne olite ja nüüd peame lapse kipsi panema vmt. Kas kellelgi on kogemusi selle teemaga? Et alguses on öeldud, et midagi nagu natuke oleks valesti, aga et mitte nii hullusti ja pärast on ikkagi korras olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid ju paluda perearstilt uut suunamist ortopeedile. Nii väikse lapsega käid ju tihti kontrollis, siis räägi oma mure ära. Kui perearst algselt ise selle avastas, siis ta on teadlik ja peaks sellele igas kontrollis tähelepanu pöörama. Kui tema midagi ei maini, küsi ise otse. Ütledki, et kuidagi väga ebasümmeetriline tundub ja kas peaks nüüd jälle minema ortopeedi juurde.
Kuna lapsed kõndima hakkavad ju ka väga erinevalt, siis võib juhtuda, et tõesti jääb liialt kauaks ootama. Mõni hakkab kõndima 9-kuuselt, teine 1a3k. Ja kui mingi probleem on, võib see kõndimahakkamine ju venida ka. Seega ma soovitan küll järgmises kontrollis perearstiga nõu pidada selle koha pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemal lapsel on voldid asümmeetrilised olnud pluss veel lisavolt. Esimesele tehti pilt ja öeldi, et trakse kandma ei pea, tulge kontolli kui kõnnib. Tehti uus pilt aastaselt ja kõik oli ok.
Teisele tehti UH ja öeldi, et puusad korras ja tagasi minema ei pea.

Aa ja ega need voldid jäidki asümmeetriliseks, nii kauaks kuni kasvas nii suureks, et titevoldid kadusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise selle diagnoosiga laps, ema rääkis, et trakse
pidin kandma 7 kuud ja sain klaassüste, 10 kuul läksin juba kõndima
Veel mäletan, et kuni 6 aastaseni pidin erinevaid jalaharjutusi tegema
Ma ei lonka, ega kõnni imelikult, täiesti normaalne olen ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel diagnoositi puusaliigese düsplaasia kahenädalaselt. Lapsel on voldid täiesti sümmeetrilised, seega väliselt midagi viga justkui pole. Peab kandma Pavliku rihmasid.
Mida varem ravida, seda paremad on tulemused. Kui kahtled arstis, siis otsi teine arst ja küsi ka temalt arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pidi rihmasid kandma esimesed kolm elukuud, düsplaasia diagnoositi kohe pärast sündmimist. Laps oli nii väike, et rihmad teda häirivat ei paistnud, nii pisikesed palju ei rabele nagunii, ise harjusin mõne päevaga ära, näiteks mähkmeid sai väga edukalt nii vahetada, et rihmasid ära ei võta. Kuskil pärast teist elukuud tehti uuringud ja selgus, et puusad on korras, kindluse mõttes paluti paar nädalat veel rihmasid kasutada, aga siis näiteks ööseks enam ei pannud neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud puusaliigese düsplaasia