Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puust ja punaseks

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Puust ja punaseks

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Tere,palun targemate nõu..nimelt jäin ootamatult oma 3ndat last ootama (kodus on veel 8a ja 1a),kui ma sünnitan siis on mu hetke noorim laps 1a 7k..emapalk lõppeb juba varsti ära.Kuidas siis need rahad (emapalk ja sünnitoetus )uuesti hakkavad kui ma oma 3nda beebsuga koju tulen.Vahepeal ma ju tööl ei käi????..</p>
Palun mitte väga kritiseerida

Aitäh

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 19:25; 18.11 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled lapsehoolduspuhkusel (töökoht olemas, ootel), siis saad jääda rasedus-sünnituspuhkusele (nn dekreeti). Selleks esitad tööandjale lapsehoolduspuhkuse lõpetamise avalduse, viid  u 60-45p enne 3. lapse sünnitähtaega, avaldusse 1.tööpäevaks märgid uue rsp 1. päeva st 30p enne tähtaega. Arstile/ämmaemandale ütled aegsasti, et sünnituslehte soovid ja et rsp algus 30p enne sünnituse tähtaega. Esitades tööandjale lhp lõpetamise avaldust räägid üle, et kuigi jääd uuesti rsp-le siis sünnitushüvitise saamiseks on oluline töösuhte taastamine st see, et tööandja TÖR-is sind töötajana taas kinnitaks sinu avalduse alusel ja tekiks ravikindlustus tööandja kaudu, mitte koduse emana nagu hetkel on (muidu dekreediraha ei saa).

Arst alustab sünnituslehte, annad veel kord tööandjale teada, et …kuupäevast algas leht. Tema kinnitab, Haigekassa maksab sulle 140 p eest sünnitushüvitise (dekreediraha) miinimumpalga alusel.

 

Rsp lõppedes algab VH, sama suur kui 2. lapsega, sest laste vanusevahe jääb alla 3a. Kui VH suurem kui miinimumpalk, siis saad (korraga) ka kompensatsiooni st sünnituse järgsete dekreedipäevade eest (u 110p) vaheraha, et nende päevade eest ei jää miinimum dekreediraha vaid kokku (dekreediraha/päev + komp./päev) sama mis VH/päev.

 

Samuti saad riikliku sünnitoetuse 320, edasi saad 3 lapse lapsetoetused igakuiselt (60+60+100) ja pärast 3. sündi ka lasterikka pere toestus +300

st

peretoetused igakuiselt 520.

 

Kui töökohta pole ja rsp-le ei lähe siis kõik sama, ainult VH algab lapse sünnist. Ikka sama mis eelmise lapsega. Ja peretoetused nagu ülevalpool kirjas.

 

Kui sünd registreeritud, tööandjale uus lhp avaldus, selle lapse andmetega ja tema 3a saamiseni.

küsi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur suur aitäh????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 19:25; 18.11 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

beebsuga, päriselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Puust ja punaseks