Esileht Tööelu, raha ja seadused. puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 176 )

Teema: puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…

Postitas:

…raha? Mul nagu meeles, et 22.09. Või on kuskil uus info?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 18:47; 06.08 08:14; 06.08 15:32; 08.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks ka kasulik teada. Kuu alguses saaksin kiirelt ühe ehitustöö ettemaksu ära teha ja brigaadi peale. Kui raha tuleb alles kuu lõpus, nihkuvad tööd mitu kuud edasi, sest varem pole poistel vabu aegu. Olen seda infot otsinud ka, aga konkreetset kuupäeva pole näinud kuskil mainitavat. Seega kui kellelgi siseinfot, ehk jagate.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 19:56; 05.08 21:24; 05.08 21:29; 06.08 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. septembril fikseeritakse osaku väärtus. Ilmselt väljamaksed tehakse jooksvalt kuu jooksul.

Asi selles, et vaja on teha ka veel viimase kuu (august) pensioniosaku kanded. Osakud reeglina kantakse kontole iga kuu 16. kuupäeva paiku.

1+ miljardit € ühe päevaga ilmselt ära ei töödelda kandmiseks, mida korraldab Pensionikeskus (nende kaudu laekub raha).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks ka kasulik teada. Kuu alguses saaksin kiirelt ühe ehitustöö ettemaksu ära teha ja brigaadi peale. Kui raha tuleb alles kuu lõpus, nihkuvad tööd mitu kuud edasi, sest varem pole poistel vabu aegu. Olen seda infot otsinud ka, aga konkreetset kuupäeva pole näinud kuskil mainitavat. Seega kui kellelgi siseinfot, ehk jagate.

Tüüpiline raha väljavõtja. Endal siis sellises määras sääste pole? Kõik laiaks! Savi, vanaduses võib nälgida ka.

+9
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, Perekooli oskab logida aga googeldada ja lugeda ei oska, kari lolle abituid! https://www.pensionikeskus.ee/pensionireform-2021/tpid/5293/, septembri jooksul makstakse

 

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.08 21:23; 05.08 22:46; 06.08 05:55; 07.08 12:48; 07.08 12:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul oleks ka kasulik teada. Kuu alguses saaksin kiirelt ühe ehitustöö ettemaksu ära teha ja brigaadi peale. Kui raha tuleb alles kuu lõpus, nihkuvad tööd mitu kuud edasi, sest varem pole poistel vabu aegu. Olen seda infot otsinud ka, aga konkreetset kuupäeva pole näinud kuskil mainitavat. Seega kui kellelgi siseinfot, ehk jagate.

Tüüpiline raha väljavõtja. Endal siis sellises määras sääste pole? Kõik laiaks! Savi, vanaduses võib nälgida ka.

Minu sääst on väga heas piirkonnas maja, milles elan, mida vaikselt kõpitsen ja mille väärtus on viimase 5 aastaga renoveerimise arvelt tõusnud 100000€. Ma ei säästa, reisi ega larista. Iga sent läheb majja. Kui olen lõpetanud, siis on maja väärtus praeguses vääringus veel vähemalt 50 000 tõusnud, aga arvan, et isegi rohkem. Paarikümne aasta pärast pensionile minnes ongi see mu sammas.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 19:56; 05.08 21:24; 05.08 21:29; 06.08 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, Perekooli oskab logida aga googeldada ja lugeda ei oska, kari lolle abituid! https://www.pensionikeskus.ee/pensionireform-2021/tpid/5293/, septembri jooksul makstakse

Tundub, et ka supergoogeldajal võib küsimusest aru saamine teinekord pisut keeruline olla.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 19:56; 05.08 21:24; 05.08 21:29; 06.08 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, Perekooli oskab logida aga googeldada ja lugeda ei oska, kari lolle abituid! https://www.pensionikeskus.ee/pensionireform-2021/tpid/5293/, septembri jooksul makstakse

Tundub, et ka supergoogeldajal võib küsimusest aru saamine teinekord pisut keeruline olla.

Üks mitte kõige teravam kriit karbis küsis, millal samba kätte saab. Terasematele on sammas ikka II sammas ja sammast ennast ei saa kätte vaid sambast raha ja see makstakse välja septembri jooksul, see lausa seaduses kirjas, kui pensionikeskuse lingist ja infost väheks jäi!

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.08 21:23; 05.08 22:46; 06.08 05:55; 07.08 12:48; 07.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljamakseid tehakse kolmel korral aastas: 1. jaanuari, 1. mai ja 1. septembri või neile järgneva esimese tööpäeva seisuga, kui need kuupäevad langevad puhkepäevale.

https://rahafoorum.ee/ii-samba-pensionireform-miks-mis-kuidas-ja-millal/

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 23:43; 07.08 12:12; 07.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sääst on väga heas piirkonnas maja, milles elan, mida vaikselt kõpitsen ja mille väärtus on viimase 5 aastaga renoveerimise arvelt tõusnud 100000€. Ma ei säästa, reisi ega larista. Iga sent läheb majja. Kui olen lõpetanud, siis on maja väärtus praeguses vääringus veel vähemalt 50 000 tõusnud, aga arvan, et isegi rohkem. Paarikümne aasta pärast pensionile minnes ongi see mu sammas.

Et siis on plaan oma kodu ja elu jooksul tehtud töö lihtsalt maha müüa ja magalasse kolida? Olles iga sendi paigutanud majja, mitte reisinud, mitte elust mõnu tundnud?
Vaat seda mina ei suudaks. Me ka muudkui parendame oma maja, ehitame järk-järgult suuremaks ja mugavamaks, korrastame ümbrust, aga ei näe seda maja kuidagi oma pensionisambana. Sest me teeme seda kõike vaid selleks, et siin ka oma elu lõpuni elada. Mis on ilmselt üsna kulukas. Sest maja ülalpidamine maksab ikka üsna palju.
Ei paiguta  majja kogu raha, ikka elame praegu ka – reisime võimalikult palju. Tahaks  maailma näha ja tunda, nuusutada ja maitsta.  Nooremaks me ei lähe,  ei taha oma praegust elu tuleviku nimel majasse matta. Jumal teab, elu on habras, kas see vanaduspõlv üldse kätte jõuabki 🙂

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis on plaan oma kodu ja elu jooksul tehtud töö lihtsalt maha müüa ja magalasse kolida? Olles iga sendi paigutanud majja, mitte reisinud, mitte elust mõnu tundnud? Vaat seda mina ei suudaks. Me ka muudkui parendame oma maja, ehitame järk-järgult suuremaks ja mugavamaks, korrastame ümbrust, aga ei näe seda maja kuidagi oma pensionisambana. Sest me teeme seda kõike vaid selleks, et siin ka oma elu lõpuni elada. Mis on ilmselt üsna kulukas. Sest maja ülalpidamine maksab ikka üsna palju. Ei paiguta  majja kogu raha, ikka elame praegu ka – reisime võimalikult palju. Tahaks  maailma näha ja tunda, nuusutada ja maitsta.  Nooremaks me ei lähe,  ei taha oma praegust elu tuleviku nimel majasse matta. Jumal teab, elu on habras, kas see vanaduspõlv üldse kätte jõuabki ????

Mõtlesin sama 😀 Täiesti jube elu-noores eas ei lubata endale midagi. Vanas eas ka ei saa lubada, siis kolitakse oma unelmatekodust välja kuhugi peldikusse, et oleks raha süüa ja ravimeid osta.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljamakseid tehakse kolmel korral aastas: 1. jaanuari, 1. mai ja 1. septembri või neile järgneva esimese tööpäeva seisuga, kui need kuupäevad langevad puhkepäevale.

https://rahafoorum.ee/ii-samba-pensionireform-miks-mis-kuidas-ja-millal/

Mida sa jagad valeinfot? Samast lingist:

Millal saab II sambast raha välja võtta?

Kui soovid II sambast lahkuda või sissemakseid peatada, siis saab avaldusi esitada esiteks 2021. aasta jaanuarist kuni märtsi lõpuni. Siis tehakse sinu osakud rahaks 2021. aasta septembris.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.08 21:23; 05.08 22:46; 06.08 05:55; 07.08 12:48; 07.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sääst on väga heas piirkonnas maja, milles elan, mida vaikselt kõpitsen ja mille väärtus on viimase 5 aastaga renoveerimise arvelt tõusnud 100000€. Ma ei säästa, reisi ega larista. Iga sent läheb majja. Kui olen lõpetanud, siis on maja väärtus praeguses vääringus veel vähemalt 50 000 tõusnud, aga arvan, et isegi rohkem. Paarikümne aasta pärast pensionile minnes ongi see mu sammas.

Kui sa paarikümne aasta pärast maja eest head hinda tahad saada, siis tuleb seda vahepeal veelkord renoveerida. Kelle pension sinna alla läheb?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 07:45; 08.08 09:42; 08.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin sama ???? Täiesti jube elu-noores eas ei lubata endale midagi. Vanas eas ka ei saa lubada, siis kolitakse oma unelmatekodust välja kuhugi peldikusse, et oleks raha süüa ja ravimeid osta.

Kui õudne kirjeldus. Renoveerimine on minu hobi. Palju toredam kui reisil käimine või mingite asjade kokkuostmine. Hea meelega investeerin sellesse. Jah, nii palju tõesti ei teeni, et kõigeks muuks luksuslikuks ka jaguks, aga minu jaoks pole see maailmalõpp.   Maja renoveerimine saab varsti läbi. Pensionisamba kasutamine võidab mulle mitu aastat, hiljem saan juba vabanevat raha muul moel kasutada.

Ja see peldikusse kolimise jutt. Jah, mul on tore ja armas maja, saan siin oma lastekarja üles kasvatada ja edasi elan hea meelega korteris. Mulle meeldib ka korteris väga, kogu aeg puhkus ja pole pidevalt töid teha. Peldikus elad sa ehk ise. Eestis on imeilusaid väikelinnu, kuhu saan maja müügist kasvõi 20 korterit osta. Mul on paar kohta juba väljagi vaadatud. Mida hekki peaksin pensionipõlves passima majas, mis on minu vajaduste jaoks liiga suur ja nõuab meeletult hoolt, mida vanana enam ei suuda.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 19:56; 05.08 21:24; 05.08 21:29; 06.08 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pensionisamba kasutamine võidab mulle mitu aastat, hiljem saan juba vabanevat raha muul moel kasutada.

Mis raha sul “hiljem vabaneb”?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 18:47; 06.08 08:14; 06.08 15:32; 08.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ausalt öeldes kahju sellest, mis toimuma hakkab septembris. Kindlasti on palju neid kes selle raha panevad kodulaenu tagasimakse alla jms asjalikku kohta aga veel rohkem on neid kelle jaoks on see nn easy money ehk siis lihtsalt lüüakse laiaks ilusaid riideid ja muud sodi ostes. Ilmselt kaubanduskeskustes saab olema samasugune vaatepilt nagu tuludeklari rahade laekumise ajal, ostetakse sodi kokku.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on palju neid kes selle raha panevad kodulaenu tagasimakse alla jms asjalikku kohta

Kui ei ole just laenumaksetega hädas, siis samba kodulaenu tagasimakseks kasutamine on umbes sama asjalik tegu nagu selle raha eest suurema teleka ostmine.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:07; 07.08 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ausalt öeldes kahju sellest, mis toimuma hakkab septembris. Kindlasti on palju neid kes selle raha panevad kodulaenu tagasimakse alla jms asjalikku kohta aga veel rohkem on neid kelle jaoks on see nn easy money ehk siis lihtsalt lüüakse laiaks ilusaid riideid ja muud sodi ostes. Ilmselt kaubanduskeskustes saab olema samasugune vaatepilt nagu tuludeklari rahade laekumise ajal, ostetakse sodi kokku.

Võib-olla ta sellises vanuses, et kui lahkubki hetkel, on tal võimalus 10 a pärast uuesti liituda ja ta pole ka siis veel nii vana, et pensionile jääda. Minul näiteks lahkudes ja uuesti liitudes, on võimalik hea 25 aastat veel oma teist sammast koguda.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:08; 06.08 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ta sellises vanuses, et kui lahkubki hetkel, on tal võimalus 10 a pärast uuesti liituda ja ta pole ka siis veel nii vana, et pensionile jääda. Minul näiteks lahkudes ja uuesti liitudes, on võimalik hea 25 aastat veel oma teist sammast koguda.

No kui sa oled sellises vanuses, et 10 aasta pärast saad uuesti liituda ja siis veel hea 25 aastat koguda, siis pole ju sul sinna sambasse tänaseks midagi kogunenud ka, et see välja võtta ja sellega midagi asjalikku teha.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:21; 08.08 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see peldikusse kolimise jutt. Jah, mul on tore ja armas maja, saan siin oma lastekarja üles kasvatada ja edasi elan hea meelega korteris. Mulle meeldib ka korteris väga, kogu aeg puhkus ja pole pidevalt töid teha. Peldikus elad sa ehk ise. Eestis on imeilusaid väikelinnu, kuhu saan maja müügist kasvõi 20 korterit osta. Mul on paar kohta juba väljagi vaadatud. Mida hekki peaksin pensionipõlves passima majas, mis on minu vajaduste jaoks liiga suur ja nõuab meeletult hoolt, mida vanana enam ei suuda.

Mul on 300-ruudune maja Tallinnas. Ma ei kavatse siit kuhugi vanana kolida-suur maja on lastelaste jaoks ideaalne. Ka see 80 eurot kuus, mille ma kaotaks pensionina, kui raha praegu välja võtaks, on tulevikus abiks. Lausa viiendik pensionist. Nendel kümnetel tuhandetel, mille praegu välja võtaksin, ei ole mingit väärtust.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ta sellises vanuses, et kui lahkubki hetkel, on tal võimalus 10 a pärast uuesti liituda ja ta pole ka siis veel nii vana, et pensionile jääda. Minul näiteks lahkudes ja uuesti liitudes, on võimalik hea 25 aastat veel oma teist sammast koguda.

  1. No kui sa oled sellises vanuses, et 10 aasta pärast saad uuesti liituda ja siis veel hea 25 aastat koguda, siis pole ju sul sinna sambasse tänaseks midagi kogunenud ka, et see välja võtta ja sellega midagi asjalikku teha

Päris nii see pole. Ma olen 24- aastane ja mul on sinna kogunenud peaaegu 10000 €. Kuna laenu ma võtta ei soovi, siis selle raha saangi kulutada oma maja remondile. Küll ma kolmekümnendates jõuan ka seda pensioni raha koguda. Plaanin liituda uuesti kui 34 olen.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:08; 06.08 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna laenu ma võtta ei soovi, siis selle raha saangi kulutada oma maja remondile. Küll ma kolmekümnendates jõuan ka seda pensioni raha koguda. Plaanin liituda uuesti kui 34 olen.

Võrdle laenuintresse ja pensionisamba tootlikkust.
Laen oleks palju mõistlikum ja odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 18:47; 06.08 08:14; 06.08 15:32; 08.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see pole. Ma olen 24- aastane ja mul on sinna kogunenud peaaegu 10000 €. Kuna laenu ma võtta ei soovi, siis selle raha saangi kulutada oma maja remondile. Küll ma kolmekümnendates jõuan ka seda pensioni raha koguda. Plaanin liituda uuesti kui 34 olen.

Kätte saad 8000 ja juba oled 2000 vastu taevast visanud.

Kui sul nii palju sinna fondi juba kogunenud on, pole sul mingi probleem see 8000 igakuiselt kõrvale pannes aastaga kokku koguda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ausalt öeldes kahju sellest, mis toimuma hakkab septembris. Kindlasti on palju neid kes selle raha panevad kodulaenu tagasimakse alla jms asjalikku kohta aga veel rohkem on neid kelle jaoks on see nn easy money ehk siis lihtsalt lüüakse laiaks ilusaid riideid ja muud sodi ostes. Ilmselt kaubanduskeskustes saab olema samasugune vaatepilt nagu tuludeklari rahade laekumise ajal, ostetakse sodi kokku.

Võib-olla ta sellises vanuses, et kui lahkubki hetkel, on tal võimalus 10 a pärast uuesti liituda ja ta pole ka siis veel nii vana, et pensionile jääda. Minul näiteks lahkudes ja uuesti liitudes, on võimalik hea 25 aastat veel oma teist sammast koguda.

Kui selliselt 10 aastat investeerimisest pausi pidada, jääd sõna otseses mõttes kümnetest tuhandetest ilma:

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:05; 07.08 18:55; 07.08 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljamakseid tehakse kolmel korral aastas: 1. jaanuari, 1. mai ja 1. septembri või neile järgneva esimese tööpäeva seisuga, kui need kuupäevad langevad puhkepäevale.

https://rahafoorum.ee/ii-samba-pensionireform-miks-mis-kuidas-ja-millal/

Mida sa jagad valeinfot? Samast lingist:

Millal saab II sambast raha välja võtta?

Kui soovid II sambast lahkuda või sissemakseid peatada, siis saab avaldusi esitada esiteks 2021. aasta jaanuarist kuni märtsi lõpuni. Siis tehakse sinu osakud rahaks 2021. aasta septembris.

Keegi ei küsinud avalduste tegemise kohta. Küsiti kättesaamise kohta ja selle info ka kopeerisin.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 23:43; 07.08 12:12; 07.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljamakseid tehakse kolmel korral aastas: 1. jaanuari, 1. mai ja 1. septembri või neile järgneva esimese tööpäeva seisuga, kui need kuupäevad langevad puhkepäevale.

https://rahafoorum.ee/ii-samba-pensionireform-miks-mis-kuidas-ja-millal/

Mida sa jagad valeinfot? Samast lingist:

Millal saab II sambast raha välja võtta?

Kui soovid II sambast lahkuda või sissemakseid peatada, siis saab avaldusi esitada esiteks 2021. aasta jaanuarist kuni märtsi lõpuni. Siis tehakse sinu osakud rahaks 2021. aasta septembris.

Keegi ei küsinud avalduste tegemise kohta. Küsiti kättesaamise kohta ja selle info ka kopeerisin.

Jäme jumal, ma kopeerisin terve lõigu aga limiteeritud lugemisoskus ei võimaldanud ainult viimast lauset lugeda, et septembris saab raha?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.08 21:23; 05.08 22:46; 06.08 05:55; 07.08 12:48; 07.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ausalt öeldes kahju sellest, mis toimuma hakkab septembris. Kindlasti on palju neid kes selle raha panevad kodulaenu tagasimakse alla jms asjalikku kohta aga veel rohkem on neid kelle jaoks on see nn easy money ehk siis lihtsalt lüüakse laiaks ilusaid riideid ja muud sodi ostes. Ilmselt kaubanduskeskustes saab olema samasugune vaatepilt nagu tuludeklari rahade laekumise ajal, ostetakse sodi kokku.

Võib-olla ta sellises vanuses, et kui lahkubki hetkel, on tal võimalus 10 a pärast uuesti liituda ja ta pole ka siis veel nii vana, et pensionile jääda. Minul näiteks lahkudes ja uuesti liitudes, on võimalik hea 25 aastat veel oma teist sammast koguda.

Kui selliselt 10 aastat investeerimisest pausi pidada, jääd sõna otseses mõttes kümnetest tuhandetest ilma:

Väga hea materjal aga praeguses kontekstis on see nagu pärlite sigade ette loopimine, sihtgrupp ei mõista seda nagunii!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.08 21:23; 05.08 22:46; 06.08 05:55; 07.08 12:48; 07.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kes keelab selle vahepealse 10 aastaga kui teises sambas olla ei saa hoopis kolmanda sambaga selle 10 000 kokku ajada?!

Ja siis teise sambasse tagasi,ise plaan 10a pärast uuesti liituda vanust siis 42.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:59; 11.08 13:57; 12.08 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kes keelab selle vahepealse 10 aastaga kui teises sambas olla ei saa hoopis kolmanda sambaga selle 10 000 kokku ajada?!

Ja siis teise sambasse tagasi,ise plaan 10a pärast uuesti liituda vanust siis 42.

Ei keela keegi. Kuid II sambasse maksab riik sinu palgalt arvestatava sotsiaalmaksu arvelt veel 4% juurde. III sambas sa sellist võitu ei saa, selle 4% hoiab riik lihtsalt endale.

Seega kui soovid endale pensioniks korralikumat aluspinda alla, on kõige kasulikum koguda nii II kui III sambas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:05; 07.08 18:55; 07.08 22:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 176 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…