Esileht Tööelu, raha ja seadused. puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 176 )

Teema: puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…

Postitas:

Aga kes keelab selle vahepealse 10 aastaga kui teises sambas olla ei saa hoopis kolmanda sambaga selle 10 000 kokku ajada?!

Ja siis teise sambasse tagasi,ise plaan 10a pärast uuesti liituda vanust siis 42.

Ei keela keegi. Kuid II sambasse maksab riik sinu palgalt arvestatava sotsiaalmaksu arvelt veel 4% juurde. III sambas sa sellist võitu ei saa, selle 4% hoiab riik lihtsalt endale.

 

Selle lisa 4% võtab riik sinu I sambast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kes keelab selle vahepealse 10 aastaga kui teises sambas olla ei saa hoopis kolmanda sambaga selle 10 000 kokku ajada?!

Ja siis teise sambasse tagasi,ise plaan 10a pärast uuesti liituda vanust siis 42.

Ei keela keegi. Kuid II sambasse maksab riik sinu palgalt arvestatava sotsiaalmaksu arvelt veel 4% juurde. III sambas sa sellist võitu ei saa, selle 4% hoiab riik lihtsalt endale.

Selle lisa 4% võtab riik sinu I sambast.

Sul on asjad natuke tagurpidi. Kui oled II sambaga liitunud, siis jääb see 4% sulle, II sambasse. Kui aga II sambaga liitunud pole, siis jagab riik selle 4% laiali nendele, kellele I sammast välja makstakse.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 11:05; 07.08 18:55; 07.08 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on asjad natuke tagurpidi. Kui oled II sambaga liitunud, siis jääb see 4% sulle, II sambasse. Kui aga II sambaga liitunud pole, siis jagab riik selle 4% laiali nendele, kellele I sammast välja makstakse.

Sul samuti. Selle arvelt, et 4% on II sambasse läinud, hakkad kunagi ise I sammast vähem saama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:07; 07.08 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäme jumal, ma kopeerisin terve lõigu aga limiteeritud lugemisoskus ei võimaldanud ainult viimast lauset lugeda, et septembris saab raha?

Kas keegi on väitnud, et ei saa?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 23:43; 07.08 12:12; 07.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see pole. Ma olen 24- aastane ja mul on sinna kogunenud peaaegu 10000 €. Kuna laenu ma võtta ei soovi, siis selle raha saangi kulutada oma maja remondile. Küll ma kolmekümnendates jõuan ka seda pensioni raha koguda. Plaanin liituda uuesti kui 34 olen.

Kui sa oled 24-aastane ja maksimaalselt 6 tööaasta jooksul suutnud koguda 2. sambasse 10 000 eurot, peaks su palk olema kõik need aastad olnud suurusjärgus 3000+ ning see kättesaadav 8000 oleks sulle elamiseks vähe, suremiseks palju. Aga arvan, et vaatasid pigem ühe nulli valesti.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 09:21; 08.08 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see pole. Ma olen 24- aastane ja mul on sinna kogunenud peaaegu 10000 €. Kuna laenu ma võtta ei soovi, siis selle raha saangi kulutada oma maja remondile. Küll ma kolmekümnendates jõuan ka seda pensioni raha koguda. Plaanin liituda uuesti kui 34 olen.

Kui sa oled 24-aastane ja maksimaalselt 6 tööaasta jooksul suutnud koguda 2. sambasse 10 000 eurot, peaks su palk olema kõik need aastad olnud suurusjärgus 3000+ ning see kättesaadav 8000 oleks sulle elamiseks vähe, suremiseks palju. Aga arvan, et vaatasid pigem ühe nulli valesti.

Fake it ‘til you make it.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 07:45; 08.08 09:42; 08.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ei ole kirjutatud ka selle 24 aastase puhul, et kas tegu mehe või naisega. Mõni mees töötab lausa kolmel kohal, et oma laenud tasuda ja lisaks veel üliõpilasest naist üleval pidada.

Nähke enda kastist natule välja.

Täiskohaga töö on 8 tundi päevas. Kolm töökohta on 3*8=24 tundi päevas.

Tundub reaalne ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 07:45; 08.08 09:42; 08.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin kolmel kohal. Loe korralikult. Mina tean antud meest, et tean, et töötab kolmel kohal.
too noormees töötab reaaalselt kolmel tookohal, et oma kodulaen tasuda ja naist üleval pidada.

Jaa muidugi need erilised juhtumid on just siin parasjagu kirjutamas, kuidas nad 2.samba välja võtavad 😀
Ja just neil on seda 10 tuhandet praegu miskipärast hirmsasti vaja 🙂
Kogu aastatepikkuse kolmel kohal rabamise ajal pole riigikoguliikmega võrreldavast palgast midagi suutnud kõrvale panna 🙂
Ikkagi ju naist vaja üleval pidada 🙂

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 18:47; 06.08 08:14; 06.08 15:32; 08.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 300-ruudune maja Tallinnas. Ma ei kavatse siit kuhugi vanana kolida-suur maja on lastelaste jaoks ideaalne.

Miks sa arvad et su kõikide laste kõik lapsed soovivad kolida sellesse majja? Ja miks sa arvad, et kõik su lapsed tahavad koos surmani selles majas oma lastega elada?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 14:28; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad et su kõikide laste kõik lapsed soovivad kolida sellesse majja? Ja miks sa arvad, et kõik su lapsed tahavad koos surmani selles majas oma lastega elada?

Misasja? Kust sa selle kolimise välja lugesid? Ei, siia ma kellelgi kolida küll ei laseks :)Siia ei mahukski mitu perekonda, ainult 4 tuba on.

Külla tulemist ja ringijooksmist pidasin silmas-normaalselt ruumi ning väljas 700-ruudune iluaed golfimuruga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolikad suudavadki näha vaid oma mätta otsast. Neil pole aimugi, et mis moodi on see küll võimalik, et üks inimene, kes teenib 2500-3000€ elab peost suhu. Alimendid, kodulaen, liisingud, vanad võlad, kasko, jooksvad kulud,…… Te ei kujuta ettegi Eesti meeste kulutusi, kellel veel esimesest suhtest lapsed… Sealt ei jää midagi üle, et koguda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis?

Saab šoppama minna.
Jäegmine teema TA-lt tuleb, kuna deklaratsiooniraha laekub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ei kujuta ettegi Eesti meeste kulutusi, kellel veel esimesest suhtest lapsed… Sealt ei jää midagi üle, et koguda.

Ega siis naistel, kellel lapsed on, vähem kulutusi pole või mida sa nüüd öelda tahtsidki?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka võtame raha välja, peaasi, et septembri jooksul saab, kuupäev pole oluline.

Aga siin üles kerkinud maja teemast. Maja meil on ja kindlasti ei arva me, et meie lapselapsed tahaksid siin kunagi pead-jalad koos elada. Mis nad sellega teevad? Ainult võimalik tüli ja kakluse allikas. Juba praegu on meil 6 lapselast ja eeldatavasti saab neid olema ikka nii mõnedki veel. Maju on isegi täpsemalt kaks, samal väga suurel krundil – 90 ruutu ja 334 ruutu majad ja krunt on kunagised kolm suurt krunti liidetuna.

Seda koormat me neile kindlasti ei jäta. MEIE maitse järgi ehitatud maja. Nendele laotada surve hakata seda nende vajaduste ja maitse järgi ümber ehitama, moderniseerima jne. Oleme ise olnud kimpus abikaasa vanemate majaga, mida nemad soovisid lahkelt pärandada lapselastele. Keelasid müüa. Lapselapsed aga jõllitasid seda maja – heas rajoonis Tallinnas – ja tarkade inimestena said aru, et ega nad kolmekesi oma peredega sinna ju ei koli. Samas ei soovinud keegi ei oma osa maksmisega jaurata ja keegi ka ei soovinud seda tulihingeliselt endale. Tuleb müüa. Mis tähendab, et nad ei lubanud 🙂 Ja oleks võinud ise müüa, vanas eas (85+) käis maja neil füüsiliselt niikuinii üle jõu. Aga ei! Maja läheb lastelastele, neil seal tore möllata (iroonia).

Ehk siis meie plaan on umbes 65-aastaselt maja müüa. Mida me teeme siin kahekesi üldse? 🙂 Praegu on meid siin 5, aga selleks ajaks on üks leibkonna liige surnud ja kaks on oma maja juba ammu valmis saanud – nende enda maitse järgi.

Meie mehega ei arva, et meie maja on mingi meeletu ihaldusobjekt, lihtsalt kuna MEILE see väga meeldib. Ilmselgelt on lapselastele vaja rohkem raha. Seega umbes 65-66-aastaselt müüme maja maha, müüme maha ka ühe oma üürikorteri. Ostame endale korraliku turvalise korteri – jah, kenasid on raske leida – ja ülejäänud raha läheb rahana lastele ja lapselastele. Vaja neile mingit tolleks ajaks üle poole sajandi vana maja, 2004. aasta materjalidest ja minu ning mehe vajaduste ja maitse järgi ehitatut. Vähem tüli laste vahel ja meil mõistlik eluase. Kahele meie arvates 4-toalisest korterist piisab, kui ka veel aialapp või veranda on. Lõpuks on meil ka ühes aedlinnas veel üks üürikorter aiaga, kus saaks suvitada ja/või kala püüda vanaduses). Praegust 8+2 tuba, viit WCd ja kolme kööktuba nagu meile vanapaarina…milleks.

Kurb, kui inimesed ei oska lahti lasta. Arvamus, et kõik nii jubedalt igatsevad oma õdede-vendadega ükskõik kui hea maja pärast jaurata või kolida sinna kõik kokku või hakata laenu võtma, et õe käest oma osa välja osta pärast vanemate surma – kurb. Kurb, kui vanemad on nii isekad ja lapsed lihtsalt sundoukorda panevad.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 14:28; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, kui inimesed ei oska lahti lasta. Arvamus, et kõik nii jubedalt igatsevad oma õdede-vendadega ükskõik kui hea maja pärast jaurata või kolida sinna kõik kokku või hakata laenu võtma, et õe käest oma osa välja osta pärast vanemate surma – kurb. Kurb, kui vanemad on nii isekad ja lapsed lihtsalt sundoukorda panevad.

Miks pagana soga sa oma kirjutisega ajasid? Ma ei näe siin teemas üldse mingit juttu, et keegi tahaks oma laste-ja lastelastega mingis majas pead-jalad koos elada.

Eksisid teemaga?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis?

Saab šoppama minna.

Jäegmine teema TA-lt tuleb, kuna deklaratsiooniraha laekub.

 

Pole küll TA kuid samuti huvitav see kuupäev.

Deklari kohta seda küsimust ei teki kuna alati öeldakse millal maksuamet hakkab tagasi kandma ja alati iga aasta on ka kohe kätte saadud. Aga see siin on hoopis midagi muud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:59; 11.08 13:57; 12.08 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärileht.delfis täna artikkel, et pensionisamba osakud müüakse esimene september kell 12, kuid võimalik, et inimeste kontodele laekuvad need alles oktoobriks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal oli et viimased kanded võivad jõuda alles kuu aja pärast loodame et meie siis pole  viimaste hulgas kellele välja makstakse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 16:59; 11.08 13:57; 12.08 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal oli et viimased kanded võivad jõuda alles kuu aja pärast loodame et meie siis pole  viimaste hulgas kellele välja makstakse.

Täiesti pekkis, hullem kui deklariraha ootamine. Mis teil viga on? See paarkümmend tuhat nii sügeleb, et tuleb kohe laiaks tõmmata? Täna just kinnisvarauudistes kirjutati, et selle raha kinnisvaraturule saabumine on tühine, enamik tarbitakse kohe ära. Mida oligi arvata. Raha väljavõtjad pole mingid investeerimishaid 🙂

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.08 20:37; 06.08 01:00; 06.08 10:13; 06.08 17:23; 08.08 14:32; 10.08 17:06; 11.08 13:45; 12.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info tänasest lehest: väljamaksed tehakse suvalises järjekorras, kogu summa korraga ja septembrikuu jooksul. Seega osad maksed võivad ka täitsa kuu lõpus toimuda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info tänasest lehest: väljamaksed tehakse suvalises järjekorras, kogu summa korraga ja septembrikuu jooksul. Seega osad maksed võivad ka täitsa kuu lõpus toimuda.

Tere!

Kus lehes oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info tänasest lehest: väljamaksed tehakse suvalises järjekorras, kogu summa korraga ja septembrikuu jooksul. Seega osad maksed võivad ka täitsa kuu lõpus toimuda.

Tere!

Kus lehes oli?

Õpi lehtede otsinguid kasutama! Palju meil neid lehti ikka on – Postimees, Äripäev, Õhtuleht, Delfi, Delfi ärileht, ühest neist leiad ikka. Ja kuidas see vanasõna oligi – kel janu, sel jalad!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas edaspidi saab ka II sambas raha välja võtta kui seda esimesel korral ei soovinud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas edaspidi saab ka II sambas raha välja võtta kui seda esimesel korral ei soovinud?

Ei saa. See oli ühekordne pakkumine.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas edaspidi saab ka II sambas raha välja võtta kui seda esimesel korral ei soovinud?

Loomulikult saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa. See oli ühekordne pakkumine.

Loodetavasti on see iroonia.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa. See oli ühekordne pakkumine.

Loodetavasti on see iroonia.

Loomulikult. Ja päris hea minu meelest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et kas sellel 20% tulumaksul, kas seal kehtib see 500 tulumaksu vaba miinimum  ka või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et kas sellel 20% tulumaksul, kas seal kehtib see 500 tulumaksu vaba miinimum ka või ei?

Tulevane pensioniraha ongi hetkel su ainuke sissetulek, et 500 eurot tulumaksuvabastust kasutada saaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada tulumaksuvabastus kehtib (see on siis aasta lõikes max 6000, onju).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 176 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. puust ja punaseks-millal septembris siis ikkagi saab kätte pensionisamba…