Esileht Koolilaps Quad-Helix’ga risthambumuse ravimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Quad-Helix’ga risthambumuse ravimine

Postitas:
Kägu

7.a tüdrukul on risthambumus.
Käisime juunikuus ortodondil kes siis rääkis ja näitas mis toimuma hakkab. Lapse kuuldes ta jättis ilmselt ütlemata kõik negatiivsed pooled, nagu näiteks hammaste valulikkus. Seda ma sain teada lapse õpetajalt kui mainisin, et tüdruk sellise aparaadi omale suhu saab ja ärgu ehmatagu kui ta tundides rääkida ei taha.
Aeg läheneb ja hirm süveneb. Kas selle paigaldus on hullult valus? Kuidas peale paigaldust valuga lood on? Veel teeb mind murelikuks see, et kas need hambad, mille külge aparaat kinnitatakse, ei saa viga? See surve ja see metall hammaste küljes ei riku neid hambaid? Lapsel hambad kõik terved, auke pole kunagi olnud.
Ehk kellegi lapsel on ja oskab kogemust jagada? Tüdruk ise kardab, et hakkab jubedalt puterdama rääkides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel pool aastat tagasi oli. Kandis ka umbes pool aastat. Kogu värk tundus jutu järgi väga palju hullem, kui see tegelikult oli. Lapse jaoks kõige ebameeldivam kogu asja juures oli jäljendi võtmine. Minu jaoks klambri igaõhtune puhastamine toidujääkidest (hangi hambavaheharju ja head pinsetid). Hambad olid valusad paar päeva peale paigaldmist, esimene õhtu andsin suure hirmuga valuvaigistit, aga tegelikult poleks vist vaja olnudki. Kõnelemist see üldse ei seganud. Kõik s-id ja r-id kõlasid täiesti normaalselt. Kuna mu lapsel läksid kokku hammustades ülemised esihambad alumiste taha, siis pandi alumistele hammastele kõrgendused, et need ülemised hambad saaksid alumistest mööda liikuda. See tähendas, et hambad kokku ei läinud ja närida ta väga ei saanud. Toiduga pidi seega vaatama, et sobiks ka närimisvõimetule. Esihammaste taha pandi ette veel mingid lisatraadid, mis pidevalt hammaste tagant välja hüppasid ja neid käisime põhimõtteliselt iga nädal tagasi panemas. See helix ise pannakse mingi suht paksu kivistuva plögaga, mis peale helixi eemaldamist suuresti ise hammastelt maha pudeneb. Sellest lihviti maha ainult teravamad nurgad ja hambad ise jäeti suht plögaseks, et mitte lihvides hambaemaili kahjustada. Alumistele hammastele pandud kõrgendused võeti küll emailini maha. Lapsel polnud enne ja pole ka peale helixi eemaldamist kaariest olnud (korra oleme kontrollis käinud), aga suht vähe on möödas muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algul oli väga ebamugav, aga laps harjus väga ruttu. Algul oli ka valulik ja ühelt poolt läks põsk katki seest (hõõrus ikkagi kuidagi vastu), aga ostsin hambavaha ja kamistadi ning sai kiiresti korda. Rääkimise ja söömisega oli ebalev paar päeva, aga seegi läks ruttu üle. Kokkuvõttes ei olnud hirmus kogemus, aga kindlasti algul ebamugav ja lapsele vaja kinnitada, et tuleb üle elada ja varsti hakkab parem, sest nii ju ongi.

Aga nii minu lapsel kui sõprade lapsel, kel sama probleem ja seadelis oli, tuli see traat (rõngas) korra ka hamba küljest lahti ja vot see oli tõesti äärmiselt vastik, hambaarst küll ütles, et seda juhtub üliharva, aga tegelikult, tundub, ikka aeg-ajalt tuleb ette. Igatahes kohe järgmisel päeval saime arstile ja olukorra korda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka ju ebamugav on aga mis teha. Breketid ka sikutavad, ega muidu hambad õigeks ei lähe. vajalik ju.

harjub, ole toeks ja ära stressa lapse nähes, see teeb olukorra keerulisemaks. Paar päeva on imelik, siis harjub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ilmselt sama tulevik ees. Uuris juurde, milliste ortodontide juures käisite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps Quad-Helix’ga risthambumuse ravimine