Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )

Teema: Homme on elektrihinna rekord

Postitas:
Kägu

Ma ei jäta küll midagi tegemata, sest elekter on mingil hetkel kallis. Pesen pesu, jahutan kodu ja teen perele süüa. Õnneks on meil fix.pakett. Talvel ka kütame kodu ikka soojaks, teeme süüa ja paneme ka jõulutuled põlema. See, et keegi kuskil peab meie tarbimise kinni maksma ei morjenda üldse. Börsikad said aastaid odavat elektrit, nüüd võidavad fix.paketi omanikud.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jäta küll midagi tegemata, sest elekter on mingil hetkel kallis. Pesen pesu, jahutan kodu ja teen perele süüa. Õnneks on meil fix.pakett. Talvel ka kütame kodu ikka soojaks, teeme süüa ja paneme ka jõulutuled põlema. See, et keegi kuskil peab meie tarbimise kinni maksma ei morjenda üldse. Börsikad said aastaid odavat elektrit, nüüd võidavad fix.paketi omanikud.

Täna võidavad ikka börsikad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru ühest asjast. Talvel mingi energiategelane televiisoris ütles- elekter on sellepärast praegu kallis, et päike ei paista ja tuult ei ole. OK nõus oli talvine pilves päev ja tuult ei olnud. Nüüd päike särab lagipähe juba mitu nädalat ja ikka elekter kallis. Ilmselt ei olegi seda hetke enam olemas, kus elekter oleks odav, alati leiab mingi vabaduse (kaabel hoolduses, elektrijaam hoolduses jne)

Kütusega tehakse seda sama värki koguaeg. Kui maailmas hind langeb, siis käib jutt, et meil on veel kalli hinnaga ostetud varud vaja ära kasutada, kui maailmas hind tõuseb, siis kohe meil ka.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panid palju asju EE lepingusse? Oled tõesti kõikvõimas, kui nende lepingusse palju asju panid, sest neil on standardlepingud, mida muuta pole võimalik. Kuidas ma ei salli neid trolle ja ässitajaid siin..

aga hind on kõrge, sest elektrit ei jätku. Makstakse mittetarbimise eest! Venemaalt elektrit ei saa, gaasi hinda pumpas venelane üles juba kuid enne sõja vallapäästmist (palju toodetakse gaasist elektrit, praegu aga hoitakse kallist gaasi talveks), naabrid toodavad vähem, narvas kaevavad venkud bitcoine, co2 kvoodi eest tuleb maksta jne.

Ja lõpetage see demagoogia valitsuse suunal, Kaja ei määra elektri hinda. Küll olen nõus, et börsihinna tõttu teenitud rekordkasumid tuleks kompensatsioonimeetmete kaudu jagada tagasi meie tarbijatele, ka ettevõtetele. Aga eks sellest rahast jälle peame ka finantseerima relvastumist ja kõike muud, k.a. eestikeelset haridust.

Ainus asi, mille integreerumise jaoks tasuta saame teha, on otsus võtta mittekodanikelt hääleõigus ära. Kohe kaks kärbest ühe hoobiga – paljud otsused saavad õigemad meie iseseisvuse ja vabaduse seisukohast ja integreerumist soodustab ka- hakkab mõnigi ehk eesti keelt õppima.

Hind on kõrge, sest elektrit ei jätku?

Aga kui maksad 4000kwh, siis kuluta palju jaksad, jätkub vabalt ja jääb ülegi?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panid palju asju EE lepingusse? Oled tõesti kõikvõimas, kui nende lepingusse palju asju panid, sest neil on standardlepingud, mida muuta pole võimalik. Kuidas ma ei salli neid trolle ja ässitajaid siin..

aga hind on kõrge, sest elektrit ei jätku. Makstakse mittetarbimise eest! Venemaalt elektrit ei saa, gaasi hinda pumpas venelane üles juba kuid enne sõja vallapäästmist (palju toodetakse gaasist elektrit, praegu aga hoitakse kallist gaasi talveks), naabrid toodavad vähem, narvas kaevavad venkud bitcoine, co2 kvoodi eest tuleb maksta jne.

Ja lõpetage see demagoogia valitsuse suunal, Kaja ei määra elektri hinda. Küll olen nõus, et börsihinna tõttu teenitud rekordkasumid tuleks kompensatsioonimeetmete kaudu jagada tagasi meie tarbijatele, ka ettevõtetele. Aga eks sellest rahast jälle peame ka finantseerima relvastumist ja kõike muud, k.a. eestikeelset haridust.

Ainus asi, mille integreerumise jaoks tasuta saame teha, on otsus võtta mittekodanikelt hääleõigus ära. Kohe kaks kärbest ühe hoobiga – paljud otsused saavad õigemad meie iseseisvuse ja vabaduse seisukohast ja integreerumist soodustab ka- hakkab mõnigi ehk eesti keelt õppima.

Hind on kõrge, sest elektrit ei jätku?

Aga kui maksad 4000kwh, siis kuluta palju jaksad, jätkub vabalt ja jääb ülegi?

Absoluutselt. Sest sina kulutad siis ju vähem. See on turumajandus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arve mittemaksmisest pole kasu, see nõutakse koos viiviste, kohtukulude ja kohtutäituritasudega koos sisse.

Kui üks inimene jätab arve maksmata, siis on nii. Kui kümme tuhat või sada tuhat inimest jätavad arve maksmata, siis see on riiklik probleem ja streik ja lahendatakse teistmoodi. Aga eestlastel pole sellist julgust ja ühise tegutsemise valmidust. Kiputakse jah pigem arvama, et streikida ei tohi, palka juurde küsida ei tohi, oma õiguste ja heaolu eest seista ei tohi, paremal juhul tohib ääri-veeri sotsiaalabi küsida, ja siis ka ikka silmad peast häbenedes ja tuhka pähe raputades, et ise olen süüdi, et olen loll ja õnnetu, vabandust. Nii Lääne-, Lõuna-kui ka Põhja-Euroopas suhtutakse neisse asjadesse teisiti, ja seetõttu ka elatakse paremini. Kes nõuab, see saab. Kes kannatab, sellele laotakse ainult järjest suuremat koormat kaela.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arve mittemaksmisest pole kasu, see nõutakse koos viiviste, kohtukulude ja kohtutäituritasudega koos sisse.

Kui üks inimene jätab arve maksmata, siis on nii. Kui kümme tuhat või sada tuhat inimest jätavad arve maksmata, siis see on riiklik probleem ja streik ja lahendatakse teistmoodi. Aga eestlastel pole sellist julgust ja ühise tegutsemise valmidust. Kiputakse jah pigem arvama, et streikida ei tohi, palka juurde küsida ei tohi, oma õiguste ja heaolu eest seista ei tohi, paremal juhul tohib ääri-veeri sotsiaalabi küsida, ja siis ka ikka silmad peast häbenedes ja tuhka pähe raputades, et ise olen süüdi, et olen loll ja õnnetu, vabandust. Nii Lääne-, Lõuna-kui ka Põhja-Euroopas suhtutakse neisse asjadesse teisiti, ja seetõttu ka elatakse paremini. Kes nõuab, see saab. Kes kannatab, sellele laotakse ainult järjest suuremat koormat kaela.

UKs on jah selline liikumine, aga ka seal hoiatavad juristid, et see on väga libe tee. Ja noh ega sealgi see ju nii massiline vist pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UKs on jah selline liikumine, aga ka seal hoiatavad juristid, et see on väga libe tee.

Libe tee milleni? Anarhiani?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UKs on jah selline liikumine, aga ka seal hoiatavad juristid, et see on väga libe tee.

Libe tee milleni? Anarhiani?

Guugelda. Ma ei viitsi ümber jutustada.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UKs on jah selline liikumine, aga ka seal hoiatavad juristid, et see on väga libe tee. Ja noh ega sealgi see ju nii massiline vist pole.

Kindlasti on streik ja üldse igasugune oma õiguste eest seismine tugevama vastu alati libe tee, aga veel salakavalamalt libedam tee on vaikselt ebaõiglusega leppida, sest kes juba kord lepib, sellelt eeldatakse leppimist ka edaspidi järjest absurdsema ja absurdsema survega.

Jääb mulje, et eestlased on hästi varmad tänavale tulema ainult geide või vaktsineerimise poolt või vastu. Tahaks nüüd ikkagi näha natuke kodanikujulgust ja kõva häälega ei ütlemist ka selles küsimuses, mis on päriselt sisuline ja suur kõiki inimesi valusalt puudutav probleem, mitte lihtsalt rohkem või vähem nähtamatute niiditõmbajate ja trollide produtseeritud pseudovastuseis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UKs on jah selline liikumine, aga ka seal hoiatavad juristid, et see on väga libe tee. Ja noh ega sealgi see ju nii massiline vist pole.

Kindlasti on streik ja üldse igasugune oma õiguste eest seismine tugevama vastu alati libe tee, aga veel salakavalamalt libedam tee on vaikselt ebaõiglusega leppida, sest kes juba kord lepib, sellelt eeldatakse leppimist ka edaspidi järjest absurdsema ja absurdsema survega.

Jääb mulje, et eestlased on hästi varmad tänavale tulema ainult geide või vaktsineerimise poolt või vastu. Tahaks nüüd ikkagi näha natuke kodanikujulgust ja kõva häälega ei ütlemist ka selles küsimuses, mis on päriselt sisuline ja suur kõiki inimesi valusalt puudutav probleem, mitte lihtsalt rohkem või vähem nähtamatute niiditõmbajate ja trollide produtseeritud pseudovastuseis.

Tänavale tulemine ja arvete mittemaksmine on kaks eri asja. Meeleavalduse korraldamine on seaduslik, arvete mittemaksmine mitte.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lõpetage see demagoogia valitsuse suunal, Kaja ei määra elektri hinda

Praeguse valitsuse teene on, et me sellel röövellikul börsil üldse oleme. Vägagi asjakohane on kriitika just valitsuse suunal.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kellel on börsi leping, vaadake oma leping üle. Kas seal on kirjas, et maksate keskmist. Ja kui see on nii, siis võtke ühendust oma teenusepakkujaga, et te pole nõus sellise keskmisega. Inimene ei tarvita elektrit aga keskmise hinna tõttu ikkagi maksab rohkem. Sellised tunniajased “tipud” teenivad raha keskmise läbi.

Tegelikult on keskmise maksmine odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin 17 läbi ühes suures ketipoes, märkasin, et pood on pool pime. Külmikutes tuled ei põle ja laes üle ühe kustus. Mõtlesin, et elektririke. Alles nüüd jõudis kohale …

 

Kirjutasin tuttavale, kes selle keti töötaja, ta kinnitas, et jah, ongi peakontori korraldus. Ega ise oleksin sama korralduse välja andnud. See on ikka jõhker, mis elektrikulu on tavalises toidupoes.

Ilmselt nii mõneski tehases ka tootmine pandi seisma. Vähemalt talvel küll pandi, kui hind oli 1000. Praegu on 4000! Tegelikult on päev läbi suht kallis olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest elektri teemast üldse aru, täpsemalt ei saa ma aru sellest, miks fikseeritud hinnaga pakette koguaeg sarjatakse. Ja ma väga tahaks, et keegi selle teema lühidalt lahti selgitaks.

Mul on fikseeritud hinnaga pakett. Tunnistan ausalt, et pole teemasse süvenenud ega vaenud end sellega kurssi viima. Paljud tuttavad on olnud imestunud, et mismõttes sul on fikseeritud pakett, see ju nii kallis, mina vat maksan oma börsipaketiga nii vähe. Seda juttu kuulsin päris palju. Eelmine aasta, mil mina maksin talvel elektri eest 200 eur ja analoogse tarbimisega tuttav maksis ca 700 eurot, siis jutt muutus ja valikutes mida varem taevani kiideti, oli mõistagi süüdi valitsus. Üks mu tuttav tegi selle aasta alguses tuumafüüsika arvutused ja praalis, et 3 aasta peale võetuna on tema oma börsipaketiga ikka veidi vähem maksnud kui mina. Siis peaks ju kõik ok olemas. Aga ei, tema arvas ikka, et riik peaks talle midagi hüvitama. Okey, eelmise aasta hinnatõus oli tõesti suht ootamatu ja erakordne, isegi börsi kontekstis.

Mul lõppes 31.12.2021 fikseeritud leping ja sain novembri lõpus uue pakkumise. Ning loomulikult oli uus pakkumine kallis võrreldes olemasolevaga. Aga pikendasin siiski lepingut. Praegused hinnad  on mul 0,11 senti ja 0,13 senti.  Siin samas elektrihindu puudutavas teemas aga lugesin, et ainult olla valib fikseeritud paketi ja see arvamus oli domineeriv. Seega olen siis järjekordselt see loll. Praktikas on aga nii, et ma võin vabalt õhksoojuspumba 15 kraadi peale panna ja selliselt oma elamist jahutada ilma, et peaks üüratu hinna pärast muretsema (ma loomulikult ei tee seda). Börsipaketi omanikud aga arutavad, mida elektrivõrgust välja lülitada või palju 1 muna praadimine maksab.

Seega, kas keegi palun selgitaks mulle, kus on loogika, mis mul tähelepanuta jääb? Miks on börsipaket parem? Ja kui see parem on, siis milles üldse probleem? Jah, ma saan aru, et hinnad on tõusnud, nagu ütlesin, ka minu fiks pakett on kallis (mul on umbes 50% suuremad arved võrreldes varasemaga). Seega saan suurepäraselt aru, et elekter on kallis, lausa ebanormaalselt kallis. Minu küsimus puudutab vaid seda, miks on fiks pakett halb valik.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ütleks, et imelikud on just need oma fix pakettidega keksijad – nagu oleks mingi salakauba leti alt välja võidelnud ja kõik teised on lollid. Kui terve riik on börsil, pole sul oma fix paketiga muud teha, kui kolm(viis) aastat selle otsas istuda ja saad ikka teistele järele. Lähed poodi, tarbid teenuseid, vaata vasakule, paremale – tutkit sul eluks vajalikes hindades su fixpakett kedagi huvitab. Inflatsioon ka teid ei puuduta, eks, kuna nii soodne fixpakett? Laiemat pilti tuleb vaadata ja börsisüsteemi vastu sõdida, rohepöörde ja kvooditasude, ja miks mitte ka teenustasude ja muu pimeda sodi vastu, mille tausta arvel ei tea.
Fixpakett my ass

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ütleks, et imelikud on just need oma fix pakettidega keksijad – nagu oleks mingi salakauba leti alt välja võidelnud ja kõik teised on lollid. Kui terve riik on börsil, pole sul oma fix paketiga muud teha, kui kolm(viis) aastat selle otsas istuda ja saad ikka teistele järele. Lähed poodi, tarbid teenuseid, vaata vasakule, paremale – tutkit sul eluks vajalikes hindades su fixpakett kedagi huvitab. Inflatsioon ka teid ei puuduta, eks, kuna nii soodne fixpakett? Laiemat pilti tuleb vaadata ja börsisüsteemi vastu sõdida, rohepöörde ja kvooditasude, ja miks mitte ka teenustasude ja muu pimeda sodi vastu, mille tausta arvel ei tea.

Fixpakett my ass

nii so

Minu küsimus oli esitatud 100% eratarbija seisukohast lähtudes. Ettevõtted on ju täiesti teine teema. Ning on ilmselge, et elektri hinnatõus mõjutab kõike ja kõiki, sõltumata paketist. Ma ei arvanud, et sellistest üldteada asjadest on üldse vaja rääkida. Küll aga arvan, et kuigi inflatsioon võib olla ühtne, saavad sellest vähem lüüa need, kes kulutavad vähem näiteks elektrile. Sinu vastusest saan aru, et eelistama peaks börsipaketti, sest enamustel on see?

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oli esitatud 100% eratarbija seisukohast lähtudes. Ettevõtted on ju täiesti teine teema. Ning on ilmselge, et elektri hinnatõus mõjutab kõike ja kõiki, sõltumata paketist. Ma ei arvanud, et sellistest üldteada asjadest on üldse vaja rääkida. Küll aga arvan, et kuigi inflatsioon võib olla ühtne, saavad sellest vähem lüüa need, kes kulutavad vähem näiteks elektrile. Sinu vastusest saan aru, et eelistama peaks börsipaketti, sest enamustel on see?

Minu vastus ei olnudki konkreetselt sulle, vaid üldistades neid ümberringi hooplejaid, kes justkui oleks mingi erakordse valgusega löödud olnud.
Et kuna hetkel on soodne elekter fiksitud, siis tekib selline kummaline võidujoovastus, et valesti pole elektri hinnastamises midagi, kõik teised on lollid ja mina võin õndsas mullis edasi elada. Selliseid parastajaid on ümberringi palju.

Ja mida mõistlik teha on, seda mina ei tea, sest ilmselgelt ei saa uskuda mitte kedagi, sest mitte kedagi ei huvita siiralt ja ausalt eratarbija käekäik, kõigil on ainult omad huvid esikohal.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen err artiklit ja ei saa mittekuidagi aru, miks eilne 4000 eurone börsihind sunnib viie nädala pärast hinna 5000 eurole? Viitsib keegi seletada?

Kolmapäeval kella 18 ja 19 vahel kerkib elektri börsihind ennenägematu 4000 euroni megavatt-tunni eest. Ka päeva keskmine hind on rekordiliselt kõrge – 682,05 eurot megavatt-tunni eest.

Kui praegune hinnalagi Nord Pooli elektribörsil ongi 4000 eurot megavatt-tunni eest, siis Euroopa Komisjoni määruse järgi tõuseb maksimaalne hinnamäär automaatselt 1000 euro võrra, kui see ületab mingis hinnastamispiirkonnas 60 protsenti maksimaalmäärast. Seega tõuseb viie nädala pärast maksimumhind elektribörsil 5000 euroni megavatt-tunni eest.”

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on Euroopa Komisjoni määruses nii määratletud. Ehk et meie energia hinnastamine toimub EL reeglite järgi.
Delfis on täna üks põhjalikult seletav artikkel, kui on võimalus lugeda:

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nord Pooli juht: lahendusi on kaks, kas uued tootmisvõimsused või gaasi hinna lagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu küsimus oli esitatud 100% eratarbija seisukohast lähtudes.

Sa proovi endale täna seda fixpaketti sõlmida, sa enam ei saa seda hinda, mis sul on praegu. ja seda börsielektri tõttu. Kui tahad uut fixpaketti tegema hakata, siis järgmisel perioodil maksad juba väga palju rohkem ja seda tegelikult mitte sugugi seetõttu, et elektri tootmine oleks kuidagi eriliselt kalliks muutunud, vaid börs on selle suureks paisutanud.

Pluss siis see, et igasugused hinnatõusud, mille sina ka oma fixpaketiga kinni maksad, on samuti tingitud börsielektri hinnast, näiteks spaapilet, toit, kinopilet, hambaarsti külastus jne.

Momendil sa oled jah või sees, aga see ei jää samamoodi kestma ja börsi hind peaks sind vägagi morjendama, sest see röövib raha ka sinu rahakotist, kuigi sa oled oma fixpaketti sõlmides selgelt märku andnud, et see börsivärk sulle ei istu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänavale tulemine ja arvete mittemaksmine on kaks eri asja. Meeleavalduse korraldamine on seaduslik, arvete mittemaksmine mitte.

Need on sama asja ehk protesti kaks erineva raskusastmega väljendust. Millalgi oli orjal oma peremehe käsu mitte täitmine ka ebaseaduslik ja selle eest võis vangi panna või mõnel juhul ka maha lüüa, tänapäeval seevastu on ebaseaduslik orja pidada. Kui keegi poleks kunagi protestinud ja absurdse seaduse vastu välja astunud, oleks ka meie rahvas siin kõik mõnuga pärisorjad. Absurdselt suurte arvete mitte tasumine võib osutuda igati õiguspäraseks, kui osata enda eest seista ja võidelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga ettevõte ei lasegi alates augustist fixpaketti sõlmida, sest ootavad enne ära, mis lahendusega riik välja tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan täna seda, et eratarbija, kel on börsielekter, peaks ära ootama septembrikuu, kui minister avalikustab universaalteenuse täpsema hinna. Siis saab valida, kas minna üle universaalteenusele või mitte. Fix pakette hetkel sõlmima tormata ei ole mõtet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õudne muidugi, odavam valmistoitu osta

meie ostsime gaasipliidi balloonigaasile, 17 liitrisest balloonist jagub meil 10 kuuks ja see gaas maksis 35 eurot.

Tuleb üles otsida vanaemade ja juurutada iseenda kokkuhoiunippe: pesu pesen kiirpesuprogrammiga ja kuivatan õues nööril, mul on vihmavee kogumise vaadid, kastmiseks ja vannitoas kasutan vihmavett, hambaid pesen kaevuveega, kogu tehnika on säästlik, saunas on ka vihmavesi ja soe vesi puuküttest, küttepuud teen ise oma metsast, teleka vaatamise asemel loen raamatuid. Loodust ja enda vaimset tervist säästvad variandid kõik ???? Saan aru et Tallinna linnakorteris enamust minu nippidest kasutada ei saa.

Äh, meil pole 3 nädalat sadanud. Siis sadas 2-3 päeva ning enne seda oli ka 1.5 kuud vihmata. Mis vihnavee kogumisest siin räägid?

Küttepuud tassid seljas koju ning saed käsisaega tükkideks?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küttepuud tassid seljas koju ning saed käsisaega tükkideks?

Maal elavatel inimestel on ilmselt ka kas isiklik päikesepaneel või vähemalt mingi elektrigeneraator ja seda selleks, et meil on ju nii, et kohe kui natuke tuul puhub, siis on elekter läinud ja siis tuleb kuidagi hakkama saada kas ilma või siis ise seda elektrit endale tekitada.

Aga küttepuid saaks metsast hobusega ja käsisaega saagimine on muidu täiesti võimalik, selline kaheinimese saag näiteks, niisugusega ei ole väga üle mõistuse see saagimine. Läheb aeglasemalt aga enda tarbeks saab ju tehtud ikka. 😀

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest elektri teemast üldse aru, täpsemalt ei saa ma aru sellest, miks fikseeritud hinnaga pakette koguaeg sarjatakse. Ja ma väga tahaks, et keegi selle teema lühidalt lahti selgitaks.

Mul on fikseeritud hinnaga pakett. Tunnistan ausalt, et pole teemasse süvenenud ega vaenud end sellega kurssi viima. Paljud tuttavad on olnud imestunud, et mismõttes sul on fikseeritud pakett, see ju nii kallis, mina vat maksan oma börsipaketiga nii vähe. Seda juttu kuulsin päris palju. Eelmine aasta, mil mina maksin talvel elektri eest 200 eur ja analoogse tarbimisega tuttav maksis ca 700 eurot, siis jutt muutus ja valikutes mida varem taevani kiideti, oli mõistagi süüdi valitsus. Üks mu tuttav tegi selle aasta alguses tuumafüüsika arvutused ja praalis, et 3 aasta peale võetuna on tema oma börsipaketiga ikka veidi vähem maksnud kui mina. Siis peaks ju kõik ok olemas. Aga ei, tema arvas ikka, et riik peaks talle midagi hüvitama. Okey, eelmise aasta hinnatõus oli tõesti suht ootamatu ja erakordne, isegi börsi kontekstis.

Mul lõppes 31.12.2021 fikseeritud leping ja sain novembri lõpus uue pakkumise. Ning loomulikult oli uus pakkumine kallis võrreldes olemasolevaga. Aga pikendasin siiski lepingut. Praegused hinnad on mul 0,11 senti ja 0,13 senti. Siin samas elektrihindu puudutavas teemas aga lugesin, et ainult olla valib fikseeritud paketi ja see arvamus oli domineeriv. Seega olen siis järjekordselt see loll. Praktikas on aga nii, et ma võin vabalt õhksoojuspumba 15 kraadi peale panna ja selliselt oma elamist jahutada ilma, et peaks üüratu hinna pärast muretsema (ma loomulikult ei tee seda). Börsipaketi omanikud aga arutavad, mida elektrivõrgust välja lülitada või palju 1 muna praadimine maksab.

Seega, kas keegi palun selgitaks mulle, kus on loogika, mis mul tähelepanuta jääb? Miks on börsipaket parem? Ja kui see parem on, siis milles üldse probleem? Jah, ma saan aru, et hinnad on tõusnud, nagu ütlesin, ka minu fiks pakett on kallis (mul on umbes 50% suuremad arved võrreldes varasemaga). Seega saan suurepäraselt aru, et elekter on kallis, lausa ebanormaalselt kallis. Minu küsimus puudutab vaid seda, miks on fiks pakett halb valik.

Nõustun sinuga.

Kui elekter odav, siis börsikad kõik keksivad, et näe loll maksab oma fixi, kui kallis, siis riik süüdi ja toetusi vaja.

Inimesed ise valivad oma teenuse. Iga inimese enda risk on, kas võtta fix, kus maksad koguaeg kindlaid summasi või börs, kus kunagi ei tea, mis hind tuleb.

See asi on kestnud varsti aasta ja inimesed ei oska muud teha, kui vinguda. Kui teile börsi oma ei sobi, tehke fix, aga lõpetage see vingumine oma valikute üle. Teie ise tegite oma valikud, mitte keegi teine.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun sinuga.

Kui elekter odav, siis börsikad kõik keksivad, et näe loll maksab oma fixi, kui kallis, siis riik süüdi ja toetusi vaja.

Inimesed ise valivad oma teenuse. Iga inimese enda risk on, kas võtta fix, kus maksad koguaeg kindlaid summasi või börs, kus kunagi ei tea, mis hind tuleb.

See asi on kestnud varsti aasta ja inimesed ei oska muud teha, kui vinguda. Kui teile börsi oma ei sobi, tehke fix, aga lõpetage see vingumine oma valikute üle. Teie ise tegite oma valikud, mitte keegi teine.

Täitsa lammas.
Nagu sul oleks midagi valida.
Ka fiks pakett on sisuliselt börsihind, lihtsalt perspektiivis jagatud kuudeks ja korrutatud koefitsiendiga.
Tõesti arvad, et sul endal hinna kujundamise osas suurt sõnaõigust????

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun sinuga.

Kui elekter odav, siis börsikad kõik keksivad, et näe loll maksab oma fixi, kui kallis, siis riik süüdi ja toetusi vaja.

Inimesed ise valivad oma teenuse. Iga inimese enda risk on, kas võtta fix, kus maksad koguaeg kindlaid summasi või börs, kus kunagi ei tea, mis hind tuleb.

See asi on kestnud varsti aasta ja inimesed ei oska muud teha, kui vinguda. Kui teile börsi oma ei sobi, tehke fix, aga lõpetage see vingumine oma valikute üle. Teie ise tegite oma valikud, mitte keegi teine.

Täitsa lammas.

Nagu sul oleks midagi valida.

Ka fiks pakett on sisuliselt börsihind, lihtsalt perspektiivis jagatud kuudeks ja korrutatud koefitsiendiga.

Tõesti arvad, et sul endal hinna kujundamise osas suurt sõnaõigust????

Aga on ju

Fix hinnaga sa tead täpselt, kui palju millal  maksad ja pole vaja muretseda, et see hetk nüüd kallim, et tõmban korgid välja, sest muidu tuleb jälle meeletu arve.

Börsihind ongi risk, vahel odavam ja vahel kallim. Inimese valik on seda riski võtta.

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord