Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Teema: Homme on elektrihinna rekord

Postitas:
Kägu

Aga on ju Fix hinnaga sa tead täpselt, kui palju millal  maksad ja pole vaja muretseda, et see hetk nüüd kallim, et tõmban korgid välja, sest muidu tuleb jälle meeletu arve. Börsihind ongi risk, vahel odavam ja vahel kallim. Inimese valik on seda riski võtta.

Ja siin ongi vastus, miks fikseeritud hind on halb mõte.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga on ju Fix hinnaga sa tead täpselt, kui palju millal maksad ja pole vaja muretseda, et see hetk nüüd kallim, et tõmban korgid välja, sest muidu tuleb jälle meeletu arve. Börsihind ongi risk, vahel odavam ja vahel kallim. Inimese valik on seda riski võtta.

Ja siin ongi vastus, miks fikseeritud hind on halb mõte.

Ma ei sa aru, kuidas stabiilus (fix) halb on ja pidev kõikumine(börs)  hea.

Kui te olete oma börsipakettidega rahul, miks on koguaeg ving?

Ma ei tea kedagi, kes fix paketti üle vingub, aga kõik kurdavad, kui börs kallis.

 

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fix pakett ja võtan seda kui “kindlustust”, et tarbin, kuna tahan ja nii palju kui vaja ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma. Võib-olla pikas perspektiivis maksan natuke rohkem, aga minu jaoks on elu mugavam. Seega nõustun ka, et börsipakett tähendabki ju riski, mille tarbija endale võtab, et üks päev saab pea tasuta elektrit, teine päev 4€/kwh.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

Aga senini, kuni leping lõppeb, on tal ju siiski hea elu fixiga. Ja kui see leping kunagi tulevikus otsa saab ja uus on kallim, no siis lihtsalt on. Siiani ikka saab lõdvemalt võtta ja 4000-eurone tund ei pannud teda üleeile tarbimist tagasi hoidma. Kuidagi ei mõjutanud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi ei mõjutanud.

jah eks see on, kui inimene näeb ainult oma ninaesist ja ei sammugi kaugemale

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Energiahindade valguses alles hakkab juhtuma. Tootmises tuleb koondamisi ja lõpetamisi, töötuid juurde, kelle jaoks ka fixpakett ja igapäevatoit on kallis. Toimetulekutoetuse ja töötuabiraha peal kaugele ei suusata. Tarbimine kukub niikuinii, seega ei ole vaja ka toota. Ma ikka imestan, et ümberringi kõik kisavad, et elu kallis, aga poed ja restod rahvast täis. Mis need on kõik need 3000+ teenivad itikad või?

Ilmselt liigub ka nn tarbimispidu omamoodi inertsiga, saame näha, mis sünnib aasta pärast…

Isiklikult oleme meie börsikad, muutma ei tõtta, kuna aasta lõikes oleme ikka võidus. Tegelikult see kaklemine, kumb paketiomaja on nännännäää targem-parem-kavalam, on puhas p*sk. Me alles siseneme turbulentsi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis sellest ühest tunnist jahuda, kui oli 4000, aga pidevalt on ju viimasel ajal kõrge olnud. Päevad otsa on 500-700, mis on ju ülikõrge hind. Sellise hinnaga tulevad hullemad arved kui eelmise aasta jaanuaris.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Energiahindade valguses alles hakkab juhtuma. Tootmises tuleb koondamisi ja lõpetamisi, töötuid juurde, kelle jaoks ka fixpakett ja igapäevatoit on kallis. Toimetulekutoetuse ja töötuabiraha peal kaugele ei suusata. Tarbimine kukub niikuinii, seega ei ole vaja ka toota. Ma ikka imestan, et ümberringi kõik kisavad, et elu kallis, aga poed ja restod rahvast täis. Mis need on kõik need 3000+ teenivad itikad või?

Ilmselt liigub ka nn tarbimispidu omamoodi inertsiga, saame näha, mis sünnib aasta pärast…

Isiklikult oleme meie börsikad, muutma ei tõtta, kuna aasta lõikes oleme ikka võidus. Tegelikult see kaklemine, kumb paketiomaja on nännännäää targem-parem-kavalam, on puhas p*sk. Me alles siseneme turbulentsi.

Rate this item:Submit Rating00

Kõik minu mõtted…
Rahvas tarbib nagu homset ei ole ja ei saa ka mina aru, kes need on, kes wolditavad, restos istuvad ja reisidel käivad.
Oleme küll üle keskmist teenivad, kui isiklikult juba väga suur hirm tuleviku ees – kõige selle pärast, mida mainisid.
Ei kujuta ette, mida teevad need, kes vähem teenivad. Ise olen juba toidupoes nutuäärel, väljas restos käisime ka enne koom korda aastas, wolti-bolti pole kunagi tellinud. Aga ikka tundub juba väga pitsitav…

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

Aga senini, kuni leping lõppeb, on tal ju siiski hea elu fixiga. Ja kui see leping kunagi tulevikus otsa saab ja uus on kallim, no siis lihtsalt on. Siiani ikka saab lõdvemalt võtta ja 4000-eurone tund ei pannud teda üleeile tarbimist tagasi hoidma. Kuidagi ei mõjutanud.

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küttepuud tassid seljas koju ning saed käsisaega tükkideks?

Maal elavatel inimestel on ilmselt ka kas isiklik päikesepaneel või vähemalt mingi elektrigeneraator ja seda selleks, et meil on ju nii, et kohe kui natuke tuul puhub, siis on elekter läinud ja siis tuleb kuidagi hakkama saada kas ilma või siis ise seda elektrit endale tekitada.

Aga küttepuid saaks metsast hobusega ja käsisaega saagimine on muidu täiesti võimalik, selline kaheinimese saag näiteks, niisugusega ei ole väga üle mõistuse see saagimine. Läheb aeglasemalt aga enda tarbeks saab ju tehtud ikka. ????

Kas sa ise elad maal, et sellist kummalist juttu ajad?

Huvitav kui palju Eestis neid ühehobusemajapidamisi on?

Mida hakata peale päikesepaneeliga kui elekter on ära sügisel? Meil viimati oli mõned tunnid elekter ära just novembris. Elame ka maal, hajakülas. Lähim asula 5km.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

Millest sina siis nüüd räägid. Inimese fixhind ei ole päeva keskmine, vaid see, mis tema lepingus on kokku lepitud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

Aga senini, kuni leping lõppeb, on tal ju siiski hea elu fixiga. Ja kui see leping kunagi tulevikus otsa saab ja uus on kallim, no siis lihtsalt on. Siiani ikka saab lõdvemalt võtta ja 4000-eurone tund ei pannud teda üleeile tarbimist tagasi hoidma. Kuidagi ei mõjutanud.

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

Minu fix hind eelmise aasta oktoobris sõlmitud lepingu järgi (jaanuarist hakkas kehtima) on 13 päeval, öösel 9 ja seda järgmised 5a, seega tee endale selgeks, mis on fix hind ja palju inimesed maksavad selle eest.

Naaber tegi kevadel sai 18 ja 13.

Seega maksime me ikka tunduvalt vähem, kui sina oma börsi omaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

See on muidugi tore, et sa ka fikseeritud hinnaga oma meelsust näitasid, aga kuidas see keskmine asjasse puutub? Fixiga maksadki lepingus fikseeritud täpse summa kulutatud kilovattide eest, mitte mingit keskmist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida hakata peale päikesepaneeliga kui elekter on ära sügisel? Meil viimati oli mõned tunnid elekter ära just novembris. Elame ka maal, hajakülas. Lähim asula 5km.

Päikesepaneelil on tavaliselt ka võimalus energiat salvestada. Seda nii päikesevalgusest endast kui ka näiteks elektrivõrgust, kui on odavama hinnaga elekter. Päevi pikki küll see salvestusmaht ei ole, aga mingi hulk tunde küll. Aga eks see nõuab algselt teatud väljaminekut. Kel elekter sagedasti ära, sel tasub kaaluda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida hakata peale päikesepaneeliga kui elekter on ära sügisel? Meil viimati oli mõned tunnid elekter ära just novembris. Elame ka maal, hajakülas. Lähim asula 5km.

Päikesepaneelil on tavaliselt ka võimalus energiat salvestada. Seda nii päikesevalgusest endast kui ka näiteks elektrivõrgust, kui on odavama hinnaga elekter. Päevi pikki küll see salvestusmaht ei ole, aga mingi hulk tunde küll. Aga eks see nõuab algselt teatud väljaminekut. Kel elekter sagedasti ära, sel tasub kaaluda.

Elekter läheb ära enamasti sügisel, ootamatult ja tormiga. Enne seda ei pruugi olla päikeselisi päevi.

Kas endal on päikesepaneelid, et sellist tarka juttu ajad?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elekter läheb ära enamasti sügisel, ootamatult ja tormiga. Enne seda ei pruugi olla päikeselisi päevi.

Kui sul on kodus koos päikesepaneeliga energiat salvestav akupank, mille abil sa saad hoida kodus elektrit toimimas, siis sa saad kasutada ka seda funktsiooni, et salvestad sinna elektrit elektrivõrgust, mitte päikesepaneelist.

Aga maal elades on muidugi odavam variant hankida väike diiselgeneraator, kui päikesepaneeli nagunii ei olegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

Aga senini, kuni leping lõppeb, on tal ju siiski hea elu fixiga. Ja kui see leping kunagi tulevikus otsa saab ja uus on kallim, no siis lihtsalt on. Siiani ikka saab lõdvemalt võtta ja 4000-eurone tund ei pannud teda üleeile tarbimist tagasi hoidma. Kuidagi ei mõjutanud.

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

Minu fix hind eelmise aasta oktoobris sõlmitud lepingu järgi (jaanuarist hakkas kehtima) on 13 päeval, öösel 9 ja seda järgmised 5a, seega tee endale selgeks, mis on fix hind ja palju inimesed maksavad selle eest.

Naaber tegi kevadel sai 18 ja 13.

Seega maksime me ikka tunduvalt vähem, kui sina oma börsi omaga.

Kuidas muidu lepingus on elektritootja poolne lepingu lõpetamine sätestatud?

Saadavad kirja, et nt 1 novembrist lõpetatakse ühepoolselt leping seoses elektrihindade ülisuure tõusu tõttu? Elektrimüüja peab ju jääma kasumisse ja kui keskmine müügihind jääb keskmisest ostuhinnast madalamaks, siis mille arvelt kaetakse kahjum?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahvas tarbib nagu homset ei ole ja ei saa ka mina aru, kes need on, kes wolditavad, restos istuvad ja reisidel käivad.

Tuleb vast sellest, et hetkel raha sulab – ja samas pole nii palju korraga käes, et nt kinnisvara osta (või laenu võtmiseks piisavalt kindlust). Siis “tulebki ära kulutada”, et sääste “liiga palju” ära sulada ei saaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ei pea elektriarvete pärast pikali kukkuma.

Sa ikka veel ei saa aru sellest, et sinu fix ei jää igavesti selliseks, vaid hüppab ka lakke, kuna sõltub börsihindadest? Kui neid 4000 päevi börsil palju tuleb, siis sinu järgmine fixpakett tuleb ka selle pealt.

Aga senini, kuni leping lõppeb, on tal ju siiski hea elu fixiga. Ja kui see leping kunagi tulevikus otsa saab ja uus on kallim, no siis lihtsalt on. Siiani ikka saab lõdvemalt võtta ja 4000-eurone tund ei pannud teda üleeile tarbimist tagasi hoidma. Kuidagi ei mõjutanud.

Inimene ei saanud lihtsalt aru, et tol päeval oli tema fix keskmine hind üle 800 tunnis. Mina laadisin telefoni 500 peal ära ja 4000 peal lülitasin teleka välja.

Ja sellega võitsid sa ainult juhul, kui sul juba enne oli tunnipõhine börs. Mida ilmselt ei olnud, nii et rahumeeli oleks võinud vastupidi teha või üldse mitte teha. Olen igati börsihinna poolt, aga sinu näide on enamikule praegu mõttetu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu fix hind eelmise aasta oktoobris sõlmitud lepingu järgi (jaanuarist hakkas kehtima) on 13 päeval, öösel 9 ja seda järgmised 5a, seega tee endale selgeks, mis on fix hind ja palju inimesed maksavad selle eest. Naaber tegi kevadel sai 18 ja 13. Seega maksime me ikka tunduvalt vähem, kui sina oma börsi omaga.

Ma ei ole ei eelneval ega ka sel aastal maksnud nii palju, kui sinu naabri fikshinnaga oleks pidand maksma. Ainult see august nüüd tuleb rohkem (lausa kaks korda rohkem). Kui ma täna fikshinna lepingu teeks, saaks kõige soodsamalt 20 päeval, 16 öösel. Ma miskipärast oletan, et teenusepakkujad fikshinda pakkudes altruismiga ei tegele ja nad eeldavad ilmselt põhjendatult pikaajalist keskmist börsihinda sellest madalamaks jääma. Seega ainus küsimus on, kas ma sellise vahel harva tavapärasest kolm korda suurema hinna maksmisega toime tulen.

Mis omakorda ei vähenda siiski minu ja kõigi teiste minusuguste õigust küsida, et miks see elektrihinna arvestamise valem ikkagi just selline kartelli-kokkuleppelik peab olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ei eelneval ega ka sel aastal maksnud nii palju, kui sinu naabri fikshinnaga oleks pidand maksma. Ainult see august nüüd tuleb rohkem (lausa kaks korda rohkem). Kui ma täna fikshinna lepingu teeks, saaks kõige soodsamalt 20 päeval, 16 öösel. Ma miskipärast oletan, et teenusepakkujad fikshinda pakkudes altruismiga ei tegele ja nad eeldavad ilmselt põhjendatult pikaajalist keskmist börsihinda sellest madalamaks jääma. Seega ainus küsimus on, kas ma sellise vahel harva tavapärasest kolm korda suurema hinna maksmisega toime tulen.

Ehk sinu näitel tasub börsi peal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme liigub ka hind  kaks korda euro lähistele, aga öösel on seevastu odav.

https://elektrihind.ee/borsihind/

Ma tõsiselt mõtlen juba akupanga peale.

Näiteks. https://energiapada.ee/product/48v-14kwh-250a-isetegija-komplekt/

Kui öö ja päeva hinnavahe on pea 50 kordne, siis tasub see ära. Lisaks arvestades veel elektrikatkestuste ohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme liigub ka hind kaks korda euro lähistele, aga öösel on seevastu odav.

https://elektrihind.ee/borsihind/

Ma tõsiselt mõtlen juba akupanga peale.

Näiteks. https://energiapada.ee/product/48v-14kwh-250a-isetegija-komplekt/

Kui öö ja päeva hinnavahe on pea 50 kordne, siis tasub see ära. Lisaks arvestades veel elektrikatkestuste ohtu.

 

Meil on usb laadimisega lambid igas toad. Öösel laevad, päeval saab kasutada. Ainult külmik on päev läbi taga, seda aku pealt ei vea välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin pool kuud puhkusel, süüa teen väga vähe, ainult pesumasin ja külmkapp tarbivad ja arve on suurem kui üleüldse kunagi talvel on olnud, mil ma natuke elektriradikat ka vahel juurde soojendan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ma olin pool kuud puhkusel, süüa teen väga vähe, ainult pesumasin ja külmkapp tarbivad ja arve on suurem kui üleüldse kunagi talvel on olnud, mil ma natuke elektriradikat ka vahel juurde soojendan.

    Sama siin!  Sain just arve: kilovatte oli 100 vähem kui möödunud aasta augustis, aga summa oli kahekordne. Täitsa ulme ikka, kui suur hinnatõus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ma olin pool kuud puhkusel, süüa teen väga vähe, ainult pesumasin ja külmkapp tarbivad ja arve on suurem kui üleüldse kunagi talvel on olnud, mil ma natuke elektriradikat ka vahel juurde soojendan.

    Sama siin! Sain just arve: kilovatte oli 100 vähem kui möödunud aasta augustis, aga summa oli kahekordne. Täitsa ulme ikka, kui suur hinnatõus.

Räige tõus. Mul pole kuskilt rohkem vähemaks ju ka tarbimist võtta. Hakkan töö juures riideid seebiga pesema või.  Niigi olin pool kuud kodust ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve august oli praktiliselt kogu aeg 50-60 senti kW eest hind, vahel harva vähem, isegi öösiti oli kallis. Ja pole praegugi väiksem üldse. Mina ei kujuta ette talve, kui mul oli jaanuaris 800 eurot arve, see aasta on 1500 siis. Saangi nii palju palka üldse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teile ei tundu, et see plaanitav elektrihinna hüvitis on lihtsalt naeruväärne? Miks ei võiks kehtestada sama korda, mis oli aasta algul, mil hinnalagi kodutarbijale oli 12senti kilovatt-tunni kohta ja sellest piirist kõrgema hinna kompenseeris riik 650 kilovatt-tunni ulatuses. Ok, saan aru, et 12 oleks vbl liiga madal, aga 20 peaks olema Eesti Energia viimase aja kasumeid arvestades küll igati sobiv lagi. Krt, inimesed ei käi ju ometigi selleks tööl, et ainuüksi elektriarveid maksta? Selles tempos edasi liikudes ei jää ju inimestel talvel küttekulude tasumiseks üldse raha kätte 🙁

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas keegi on täpsemalt aru saanud riigipoolsest kompenseerimisest ja universaalteenuse hinnast?  oli mingi kompenseerimise jutt 5 senti kwh kohta? aga kas universaalteenuse hinda on mainitud või ei ole seda veel tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord