Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord

Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )

Teema: Homme on elektrihinna rekord

Postitas:
Kägu

kas keegi on täpsemalt aru saanud riigipoolsest kompenseerimisest ja universaalteenuse hinnast? oli mingi kompenseerimise jutt 5 senti kwh kohta? aga kas universaalteenuse hinda on mainitud või ei ole seda veel tehtud?

universaalteenuse hind on veel saladus, aga isiklikult ei usu, et see saab alla 30sendi olema. plaanitav kompenseerimine on siin suht ülevaatlikult kirjas https://minuaeg.com/loe-kui-palju-hakkab-riik-huvitama-alates-1-10-22-elektri-gaasi-voi-kaugkuttearvest/ mina saan aru, et kui mu eletriarve on a la 600EUR, siis saan riigilt 50EUR kompensatsiooni. kust see ülejäänud summa peab nende röögatute arvete maksmiseks tulema, ei näi riiki huvitavat. samas Eesti Energia (riigiettevõte!!) kasum ja riigile laekuv käibemaks tõuseb püstloodis taeva poole 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas keegi on täpsemalt aru saanud riigipoolsest kompenseerimisest ja universaalteenuse hinnast? oli mingi kompenseerimise jutt 5 senti kwh kohta? aga kas universaalteenuse hinda on mainitud või ei ole seda veel tehtud?

universaalteenuse hind on veel saladus, aga isiklikult ei usu, et see saab alla 30sendi olema. plaanitav kompenseerimine on siin suht ülevaatlikult kirjas https://minuaeg.com/loe-kui-palju-hakkab-riik-huvitama-alates-1-10-22-elektri-gaasi-voi-kaugkuttearvest/ mina saan aru, et kui mu eletriarve on a la 600EUR, siis saan riigilt 50EUR kompensatsiooni. kust see ülejäänud summa peab nende röögatute arvete maksmiseks tulema, ei näi riiki huvitavat. samas Eesti Energia (riigiettevõte!!) kasum ja riigile laekuv käibemaks tõuseb püstloodis taeva poole ????

kasum kerkib, võibolla kasutatakse seda peretoetuste rahakülviks ja õpetajatele, teised vaadaku ise kuidas need arved makstud saavad

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas keegi on täpsemalt aru saanud riigipoolsest kompenseerimisest ja universaalteenuse hinnast? oli mingi kompenseerimise jutt 5 senti kwh kohta? aga kas universaalteenuse hinda on mainitud või ei ole seda veel tehtud?

universaalteenuse hind on veel saladus, aga isiklikult ei usu, et see saab alla 30sendi olema. plaanitav kompenseerimine on siin suht ülevaatlikult kirjas https://minuaeg.com/loe-kui-palju-hakkab-riik-huvitama-alates-1-10-22-elektri-gaasi-voi-kaugkuttearvest/ mina saan aru, et kui mu eletriarve on a la 600EUR, siis saan riigilt 50EUR kompensatsiooni. kust see ülejäänud summa peab nende röögatute arvete maksmiseks tulema, ei näi riiki huvitavat. samas Eesti Energia (riigiettevõte!!) kasum ja riigile laekuv käibemaks tõuseb püstloodis taeva poole ????

kasum kerkib, võibolla kasutatakse seda peretoetuste rahakülviks ja õpetajatele, teised vaadaku ise kuidas need arved makstud saavad

Varsti on peretoetusele kate olemas. 24-aastased lapsed kullatakse üle sinu elektriaktsiisi eest. Kena maksmist!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas keegi on täpsemalt aru saanud riigipoolsest kompenseerimisest ja universaalteenuse hinnast? oli mingi kompenseerimise jutt 5 senti kwh kohta? aga kas universaalteenuse hinda on mainitud või ei ole seda veel tehtud?

universaalteenuse hind on veel saladus, aga isiklikult ei usu, et see saab alla 30sendi olema. plaanitav kompenseerimine on siin suht ülevaatlikult kirjas https://minuaeg.com/loe-kui-palju-hakkab-riik-huvitama-alates-1-10-22-elektri-gaasi-voi-kaugkuttearvest/ mina saan aru, et kui mu eletriarve on a la 600EUR, siis saan riigilt 50EUR kompensatsiooni. kust see ülejäänud summa peab nende röögatute arvete maksmiseks tulema, ei näi riiki huvitavat. samas Eesti Energia (riigiettevõte!!) kasum ja riigile laekuv käibemaks tõuseb püstloodis taeva poole ????

kasum kerkib, võibolla kasutatakse seda peretoetuste rahakülviks ja õpetajatele, teised vaadaku ise kuidas need arved makstud saavad

Varsti on peretoetusele kate olemas. 24-aastased lapsed kullatakse üle sinu elektriaktsiisi eest. Kena maksmist!

kusjuures usu või mitte, mina ei ole sellise suurperede kuldamise pooldaja, seetõttu kirjutasingi rahakülv. minu meelest on peretoetus piisavas suurusjärgus ja seda ei peaks tõstma ning maksma pm habemetoetusi. riik peaks tegelema elektrihindadega nii, et kõigil oleks lihtsam hakkama saada, et ei tuleks selliseid megasuuri arveid, et maksa end hingetuks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Homme on elektrihind 1 tunni jooksul 4eur/kw. Ehk ca 100 korda kallim kui eelmisel suvel keskmiselt.

Mina ei saa aru ühest asjast. Talvel mingi energiategelane televiisoris ütles- elekter on sellepärast praegu kallis, et päike ei paista ja tuult ei ole. OK nõus oli talvine pilves päev ja tuult ei olnud. Nüüd päike särab lagipähe juba mitu nädalat ja ikka elekter kallis. Ilmselt ei olegi seda hetke enam olemas, kus elekter oleks odav, alati leiab mingi vabaduse (kaabel hoolduses, elektrijaam hoolduses jne)

Täpselt nii ongi, kogu aeg üks pläma teise järgi… Kui need põhjendused kirja panna, ja kuu lõpus kõik paberilt läbi lugeda siis ütleks ka arst, et see inimene on ju purjus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan täna seda, et eratarbija, kel on börsielekter, peaks ära ootama septembrikuu, kui minister avalikustab universaalteenuse täpsema hinna. Siis saab valida, kas minna üle universaalteenusele või mitte. Fix pakette hetkel sõlmima tormata ei ole mõtet.

Kas keegi usub, et mingi hetkel turul olemasolevatest valikutest  soodsam hind/lahendus üldse tuleb?

Kaja jt. On sissetulekuallikaga väga rahul, arvutavad mingi “tohutu soodustuse” mis kahtlustan, et üldteenusega samasse auku läheb (30 senti/kwh juures,..). 25 pakun minimaalseks.

Ja näed, pakkusime ju lahenduse, ja rahulolematuid on alati, ja ise läksite börsipakette valima ja nautisite ju soodsat siiani ja meil on ju odavam kui Lääne-Euroopas jne jne bla-bla-bla jätkub…

Vaatame, kas mind üllatatakse sept III nädalal.

Mina soovitan küll pettumuse vältimiseks mitte midagi erilist ette kujutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panid palju asju EE lepingusse? Oled tõesti kõikvõimas, kui nende lepingusse palju asju panid, sest neil on standardlepingud, mida muuta pole võimalik. Kuidas ma ei salli neid trolle ja ässitajaid siin..

aga hind on kõrge, sest elektrit ei jätku. Makstakse mittetarbimise eest! Venemaalt elektrit ei saa, gaasi hinda pumpas venelane üles juba kuid enne sõja vallapäästmist (palju toodetakse gaasist elektrit, praegu aga hoitakse kallist gaasi talveks), naabrid toodavad vähem, narvas kaevavad venkud bitcoine, co2 kvoodi eest tuleb maksta jne.

Ja lõpetage see demagoogia valitsuse suunal, Kaja ei määra elektri hinda. Küll olen nõus, et börsihinna tõttu teenitud rekordkasumid tuleks kompensatsioonimeetmete kaudu jagada tagasi meie tarbijatele, ka ettevõtetele. Aga eks sellest rahast jälle peame ka finantseerima relvastumist ja kõike muud, k.a. eestikeelset haridust.

Ainus asi, mille integreerumise jaoks tasuta saame teha, on otsus võtta mittekodanikelt hääleõigus ära. Kohe kaks kärbest ühe hoobiga – paljud otsused saavad õigemad meie iseseisvuse ja vabaduse seisukohast ja integreerumist soodustab ka- hakkab mõnigi ehk eesti keelt õppima.

Hind on kõrge, sest elektrit ei jätku?

Aga kui maksad 4000kwh, siis kuluta palju jaksad, jätkub vabalt ja jääb ülegi?

Elektrit muidu jätkub. Meil pole vbl tiputarbimiseks (teoreetiliselt hinnatud ja vbl ka spekuleeritud, et kui kõik kõik seadmed tööle paneks.).

Elektritarbimine on ju viimasel aastal trastiliselt langenud – pole peret kes reaalselt kokku ei hoiaks. Vaata oma näiteks 2 aasta tagust augustit või veebruarit…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elektritarbimine on ju viimasel aastal trastiliselt langenud – pole peret kes reaalselt kokku ei hoiaks. Vaata oma näiteks 2 aasta tagust augustit või veebruarit…

Minu tarbimine on küll sama. Hind ju tõusis alles nüüd, varem polnud põhjust tarbimist piirata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Homme on elektrihinna rekord