Esileht Ajaviite- ja muud jutud Räägime FB-st

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Räägime FB-st

Postitas:
Kägu

FB muutub pidevalt, mida varem  teha sai, enam äkki ei saa, uudistevoog seinal muutub mingi kummalise valemi järgi, avastasin hiljuti, et osasid lehti, mis mul meeldivaks märgitud, enam ei näegi. Ilmselt need siis ei maksa FB-le.

Kas gruppidesse enam ajastatud postitusi teha ei saagi, kui admin pole?

Kuidas kohanete FB trendidega, uue välimusega? Kas kasutate “Minu lugu” funktsiooni?

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kulla inimene, Vargamäel oli raske elu. Ära mõtle endale probleeme välja.
Kuidas kohanete trendidega… Jopakolla!

+10
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin hiljuti filmi The Social dilemma. Seal rääkisid sotsiaalvõrgustike arendajad kuidas töötatakse välja erinevaid tööriistu ja funktsioone, et inimesed veedaks rohkem aega nendes. Et inimesi rohkem enda “võrku” püüda. Et inimesi manipuleerida.

Sotsiaalvõrgustike kaudu luuakse paralleelmaailmad. See seletab näiteks seda, et EKRE pooldajad on veendunud, et kõik Eesti inimesed arvavad samamoodi kui nemad. Tegelikult lihtsalt nendega manipuleeritakse ja neile söödetakse ette infot mis läheb kokku nende “profiiliga”.

Sedasi on võimalik leida üles lihtsameelne ja kergesti mõjutatav inimmass ja panna neid tegema asju mida “niiditõmbajad” tahavad.

Lisaks ei luba facebooki, google, instagrami jne arendajd oma lastele nendesse kontosid teha, sest teavad kui negatiivselt need inimestele mõjuvad.

Seega mina ei kohane FB millegiga. Pilte ei lae, teste ei tee, oma profiili ei täienda ja ei kommenteeri ka kusagil. Ja elu on ilus.

+13
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See seletab näiteks seda, et EKRE pooldajad on veendunud, et kõik Eesti inimesed arvavad samamoodi kui nemad.

Mis lollus see veel on?
Miks siis rahvaküsitlusi vaja on, kui kõik nagunii ühtemoodi arvavad?

Pigem enamus ei arva nii lollisti nagu sina.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

See seletab näiteks seda, et EKRE pooldajad on veendunud, et kõik Eesti inimesed arvavad samamoodi kui nemad.

Mis lollus see veel on?

Tõesti, enamik inimesi ei toeta EKRE’t.

Aga teemasse – FB on muunud mingiks reklaamileheküljeks, seega on huvita mida nad seal teevad või muudavad, korra päevas silman ja kõik. Noored ei käi enam üldse seal ja tütar nii ootas, et saaks 13, siis kui saigi – siis teatas, et ei tahagi FB.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis lollus see veel on?

No sa just hetkel tõestasid seda😁 Loomulikult ei ela Eestis 100 000 inimest. Pigem umbes 1,3 miljonit. Kellest vähem kui 100 000 valisid EKRE. Jutt mida räägitakse on, et neid ei saa ignoreerida. Sealjuures ignoreeritakse julgelt ülejäänud 1,2 miljonit Eesti elanikku.

Kes möllavad sotsmeedia kommentaariumites? EKRE trollid. Kuna nad on aktiivsed kommenteerijad ja nad on oma sõbralistidesse korjanud sarnase maailmavaatega trollid, siis see ongi nende  paralleelmaailm. Kus on käputäis vaenlasi aga enamus arvab nii nagu meie. Enamus tahab nii nagu meie. See “enamus” on kaugel enamusest aga aktiivne töö käib, et see, kes vähegi on manipuleeritav saaks manipuleeritud.

Kui muidu on trollivabrikutes palgalised kommenteerijad, siis EKRE on enda omad tasuta tööle pannud.

Trollivabriku kujundavad inimeste maailmapilti. Söödavad ette infot ja propagandat. Ja kergesti mõjutatavad ja mitte kõige intelligentsemad inimesed jäävad seda uskuma. Inimestele söödetakse ette “fake news’e” ja on suur hulk inimesi, kes pole võimelised neisse allikakriitiliselt suhtuma usuvad neid ja jagavad edasi. Nad usuvad, sest no seda on jaganud nii palju inimesi – seda on kommenteerinud nii palju inimesi – see peab ju nii olema. Mõni muidugi üldse ei mõtle – jagab valimatult igast saasta.

On ka välismaised trollivabrikud, kelle huvides on ajada inimesed omsvahel tülli ja seeläbi destabiliseerida riike. Näiteks on täiesti leidnud tõestust (kohtu case) et Trumpi presidendiks saamist ja Brexit’it manipuleeriti FB kaudu. FB kaudu koguti inimeste kohta infot ja selle info põhjal nad profileeriti, selgitati välja mõjutatavad ja neid hakati süstemaatiliselt “pommitama” – neile hakati ette söötma reklaame, infot, videoid jne selleks, et mõjutada nende otsust soovitavas suunas. Neid riike millede presidendi valimistesse või olulistesse referendumitesse on sekkutud on palju.

Oleks naiivne arvata, et Eestis ei toimu infosõda. Hetkel käib ju aktiivne rahva üksteise vastu ässitamine ja ühiskonna destabiliserimine. Ja relvadeks on sotsiaalmeedia võrgustikud.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igav inimene olen ilmselt ning minu FB kasutus on jäänud üsna sarnaseks aastatetagusega. Kerin uudisvoo läbi, vahel jagan või postitan mingi pildi millestki või vestlen kellegagi tema postitatud pildi all. “Minu lugu” funktsioonist polnud kuulnudki.

Palju kirutakse  FB-d, aga ise kaasakirumiseks pole seni põhjust leidnud. Võibolla seetõttu, et ma olen selline passiivsem kasutaja ja mulle käib küll.

Ah jah, kõrvuti selgete reklaamidega (näit. mõnelt eesti talutootjalt vms. , mille puhul on selge, kes ja miks reklaamib) , on ilmunud mingid ebaselged reklaamid – on näit. mingite kampsunite pildid, aga pole selgelt märgitud, kus toodetud ja kes müüb. Igaks juhuks pole nendel klõpsutanud, äkki mingi pettus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle “Minu lugu” mõttest pole kunagi aru saanud, mõttetu funktsioon. Ma ei ava üldse oma tuttavate lugusid, pilt jookseb kiiresti eest ära, ei jõua õigupoolest vaadatagi. Ja kui sinna kommentaar kirjutada, ei lähe see seinale, vaid inimese messangeri. Mis mõte neil lugudel peaks olema?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kulla inimene, Vargamäel oli raske elu. Ära mõtle endale probleeme välja.

Kuidas kohanete trendidega… Jopakolla!

Aga kui FB ongi inimese elu, ainuke koht uudiste lugemiseks ja sõpradega kohtumiseks? Elu Vargamäel on selle kõrval lapse lalin!

Mina jälle ei saa aru, mis PIDEVAST uuendusest räägitakse? Mingi hetk muutus, ma isegi ei mäleta enam, kuna (äkki pool aastat tagasi? aasta tagasi?) ja  minu elu läheb küll vabaviisi edasi. Siit loen aga üsna sageli, et inimesed on “uue FB-ga” hädas ja see rikub elu. Kuidas te üldse mingi uuendusega hakkama saate? Ei, ma saan aru, et 9-aastaga on raske kroonidelt eurodele üle minna ja et interneti makseteks pole enam koodikaarte, aga no nii lihtsamad asjad, nagu FB – kuidas saab olla, et inimene ei õpi, ei julge uuendustega kaasa minna, et see võiks üleüldse häirida kuidagi? Mu abikaasa ema on ka PÕHIMÕTTELISELT igasuguse asja õppimise vastu: no ta PÕHIMÕTTELISELT ei õpi elementaarseid liigutusi arvutimaailmas selgeks (sest tal on ju pojad ja miniad, kes vajadusel aitavad), ta PÕHIMÕTTELISELT ei õpi mingeid koode pähe (sest neid võib ka paberile kirjutada ja sealt vaadata), PÕHIMÕTTELISELT ei õpi uusi ja kaasaegseid väljendeid tundma (sest tema saab vanade nõukaaegsete mõistetega oma jutu räägitud, mis sest, et teisest poolest ei pruugi arugi saada), PÕHIMÕTTELISELT ei loe ise midagi (sest alati saab paluda ju teistel see (uudised, romaanid, filmisisud vm) ümber jutustada). Autosõidu õppimisest või võõrastele numbritele vastamisest ei räägigi, seal on ka omad kõvad põhimõtted. Ja kuigi muidu lahke, südamlik ja abivalmis inimene, on sellised kivistunud põhimõtted väga elusegavad. No kui tuleb ikka eelimsel õhtul kõne, et tulen hommikul kl 10 mteile, mul on vaja mingi arve maksta, siis see teataval määral segab, eriti kui omad plaanid on tehtud.

Ok, see selleks, jutt kaldus kõrvale. A kes tahtis, sai seosest aru.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis lollus see veel on?

No sa just hetkel tõestasid seda😁 Loomulikult ei ela Eestis 100 000 inimest. Pigem umbes 1,3 miljonit. Kellest vähem kui 100 000 valisid EKRE. Jutt mida räägitakse on, et neid ei saa ignoreerida. Sealjuures ignoreeritakse julgelt ülejäänud 1,2 miljonit Eesti elanikku.

Kes möllavad sotsmeedia kommentaariumites? EKRE trollid. Kuna nad on aktiivsed kommenteerijad ja nad on oma sõbralistidesse korjanud sarnase maailmavaatega trollid, siis see ongi nende paralleelmaailm. Kus on käputäis vaenlasi aga enamus arvab nii nagu meie. Enamus tahab nii nagu meie. See “enamus” on kaugel enamusest aga aktiivne töö käib, et see, kes vähegi on manipuleeritav saaks manipuleeritud.

Kui muidu on trollivabrikutes palgalised kommenteerijad, siis EKRE on enda omad tasuta tööle pannud.

Trollivabriku kujundavad inimeste maailmapilti. Söödavad ette infot ja propagandat. Ja kergesti mõjutatavad ja mitte kõige intelligentsemad inimesed jäävad seda uskuma. Inimestele söödetakse ette “fake news’e” ja on suur hulk inimesi, kes pole võimelised neisse allikakriitiliselt suhtuma usuvad neid ja jagavad edasi. Nad usuvad, sest no seda on jaganud nii palju inimesi – seda on kommenteerinud nii palju inimesi – see peab ju nii olema. Mõni muidugi üldse ei mõtle – jagab valimatult igast saasta.

On ka välismaised trollivabrikud, kelle huvides on ajada inimesed omsvahel tülli ja seeläbi destabiliseerida riike. Näiteks on täiesti leidnud tõestust (kohtu case) et Trumpi presidendiks saamist ja Brexit’it manipuleeriti FB kaudu. FB kaudu koguti inimeste kohta infot ja selle info põhjal nad profileeriti, selgitati välja mõjutatavad ja neid hakati süstemaatiliselt “pommitama” – neile hakati ette söötma reklaame, infot, videoid jne selleks, et mõjutada nende otsust soovitavas suunas. Neid riike millede presidendi valimistesse või olulistesse referendumitesse on sekkutud on palju.

Oleks naiivne arvata, et Eestis ei toimu infosõda. Hetkel käib ju aktiivne rahva üksteise vastu ässitamine ja ühiskonna destabiliserimine. Ja relvadeks on sotsiaalmeedia võrgustikud.

Jah, ilusti seletatud. Infosõda on tänapäeval netis, mitte see, et on ainult Pravda ja teisi arvamusi ei trükita. EKRE maailmavaade on adekvaatne näide. Või vene- ja eestikeelne inforuum Eestis. Aga veel marginaalsemad sootsiumid on feministeeriumi või LGBT inforuum. Ka veganitele tundub, et kuna neid on palju, kostuvad nad ebaproportsionaalselt vähe. Tõde on see, et neile ainult TUNDUB, et neid on palju. Inforuumide lahutamine sotsiaalmeedia kaudu on hea tööriist konfliktide tekitamiseks. Jama on praegu selles, et osa inforuumidest on rohkem tsenseeritud kui teine, sest “mitteõiged”, mitte-Brüsseli-jõujoonte kajastajad, tuleb alla suruda neid marginaliseerides. Kes kontrollib inforuumi, kontrollib raha, sel on võim.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni päev tagasi vilksatas ühes tv saates uuringu kokkuvõte, et Kesk läks Reformist mööda ja EKRE toetus tõusis 18 protsendile. Seda “paha tulemust” meedia muidugi ei reklaami.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni päev tagasi vilksatas ühes tv saates uuringu kokkuvõte, et Kesk läks Reformist mööda ja EKRE toetus tõusis 18 protsendile. Seda “paha tulemust” meedia muidugi ei reklaami.

Kui rääkida erakondade reitingutest, siis kõikide uuringute tulemused on avalikult saadaval. Keskerakond ei ole Reformist mööda läinud ega EKRE oma reitingut tõstnud.

See on õpikunäide “vale uudiste” kohta – midagi toimus ja loomulikult peavoolumeedia vaikib selle maha. Enamus lihtsaid inimesi ei oska ega tahagi kontrollida kas sellel jutul ka mingit tagapõhja on või lahmitakse niisama. Samas hakatakse seda “uudist” oma gruppides jagama ja tekitatakse illusioon, et kusagil on peavoolumeedia mis tsenseerib neile mittemeeldivat infot. Kuigi tegelt pole uudist sest pole sündmuski olnud.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Tähesära

See vilksatas Reitelmanni skandaali päeval Reporteris korraks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. See vilksatas Reitelmanni skandaali päeval Reporteris korraks.

Ka need ERR tellitud uuringute tulemused on netis saadaval. Seal tõepoolest viimase uuringu põhjal oli Reform Keskist 1% maas. Samas, et näha suuremat ja tõesemat pilti ei saa keskenduda ühele nädalale. Kui nüüd need tulemused võtta, siis saab ka seda kasutada edukalt propagandasõjas. Demagoogia – see uudis vaikiti maha. Tõde – tulemused avalikult saadavad ja leitavad. Uudis ei vilksanud korraks eetris vaid sai päris pika kajastuse. Samas saab sellest kuivast statistikast teha FB postituse – valides endale meeldivad rõhuasetused ja endale meeldiva publik. Sellega saab inimesi üles kütta ja panna neid uskuma igast vandenõuteooriaid. Sest enamus ei viitsi süveneda algallikatesse mis tegelikkuses lihtsalt leitavad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka need ERR tellitud uuringute tulemused on netis saadaval. Seal tõepoolest viimase uuringu põhjal oli Reform Keskist 1% maas.

Aga miks see esilehtedel suurelt ei ole olnud, nii nagu alati on olnud Reform on kõikse popim, hurraa! Mis keski edu samamoodi ei reklaamitud?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka need ERR tellitud uuringute tulemused on netis saadaval. Seal tõepoolest viimase uuringu põhjal oli Reform Keskist 1% maas.

Aga miks see esilehtedel suurelt ei ole olnud, nii nagu alati on olnud Reform on kõikse popim, hurraa! Mis keski edu samamoodi ei reklaamitud?

Kas sa tead kuidas tehakse statistikat? Ilmselgelt ei tea.

ERR tellitud uuringute juures puudub info kui paljusid inimesi ja kus on küsitletud. Seega pole teada mida see tulemus tegelikult näitab.  Varem küsitleti inimesi ainult näost-näkku nende kodudes, nüüd kombineeritakse näost-näkku ja interneti uuringuid.  Kas seda tehaks ainult Tallinnas või suurlinnades, keset päeva või tööpäeva õhtuti või nädalavahetuseti, kus osad inimesed on hoopis oma maakodudes jne. Võtta neid küsitluste tulemusi puhta kullana ei saa. Need näitavad midagi konkreetsel hetkel  konkreetses kohas. Kas valim on esinduslik – me ei tea.

Ehk ka seetõttu ei ole sellest uudisest tehtud esiküljeuudist, sest ühe konkreetse nädala tulemus ei saagi esilehe uudiskünnist ületada. Pole näinud selleteemalisi esikülje uudiseid kunagi. Kui siis ehk vaid valimiste ajal. Aga siis tungib propaganda nagunii uksest ja aknast ja pigem on esiküljel suur Jüri pilt kui statistika.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te suudate KÕIK teemad EKRE ja poliitika peale keerata?!

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • Keegi oskab öelda, kudas saada see vana facebook tagasi. Mül läks uueks, varem sai et vaheta vana vastu ajutiselt ära aga enam ei saa. kas kuidagi ikkagi saab?
+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu
  • Keegi oskab öelda, kudas saada see vana facebook tagasi. Mül läks uueks, varem sai et vaheta vana vastu ajutiselt ära aga enam ei saa. kas kuidagi ikkagi saab?

Kusjuures mul Opera brauseris varikonto puhul siiamaani vana kujundus. Kui aga Opera kaudu põhikontosse (mida kasutan Safariga) sisse logisin, siis oli jällegi uus kujundus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes möllavad sotsmeedia kommentaariumites? EKRE trollid. Kuna nad on aktiivsed kommenteerijad ja nad on oma sõbralistidesse korjanud sarnase maailmavaatega trollid, siis see ongi nende  paralleelmaailm. Kus on käputäis vaenlasi aga enamus arvab nii nagu meie. Enamus tahab nii nagu meie. See “enamus” on kaugel enamusest aga aktiivne töö käib, et see, kes vähegi on manipuleeritav saaks manipuleeritud.

Ma saan aru, et sinu jaoks on sotsiaalmeedia kommentaariumiks EKRE Sõprade Klubi ja Jaak Madissoni ajajoon? Mis sa siis liitusid sellistesse kohtadesse, kui nüüd nutad, et igal pool näed vaid EKRE trolle? 😀 Ma olen ise päris aktiivne facebooki kasutaja – nendes suurtes gruppides, kus mina olen, on ilmselt koos kõigi erakondade pooldajaid ja vihkajaid, kes saavad kõik ilma probleemideta vestelda, vaielda, vaimukad olla jne. Seega ma ütleks, et kui sina kõikjal EKRE-t näed, siis näed sa just seda, mida sa näha oled valinud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kas sa pole siis mõnda Riigikogu istungit näinud? Pooled skrollivad telefonis. Ja nii need suvalised ekre-reformi vaidlused siin hakkavad. Saalis peab ju ikka viisakat nägu tegema, kuskil kommentaariumis saab siis tuld anda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kas sa pole siis mõnda Riigikogu istungit näinud? Pooled skrollivad telefonis. Ja nii need suvalised ekre-reformi vaidlused siin hakkavad. Saalis peab ju ikka viisakat nägu tegema, kuskil kommentaariumis saab siis tuld anda.

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=85058045

EKRE omadel on vaja näpud soojas hoida😂

0
-1
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Räägime FB-st