Esileht Ilu ja tervis Räägime kaalust ja selle langetamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: Räägime kaalust ja selle langetamisest

Postitas:
Kägu

Matsakas? ???? ????

170/70 on noore tüdruku kohta praegugi matsakas. Keskealise naise kohta ok.

Ka keskealise kohta matsakas. Vanusega ei pea kehakaal ja ümbermõõdud kasvama, see on mingi müüt.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka keskealise kohta matsakas. Vanusega ei pea kehakaal ja ümbermõõdud kasvama, see on mingi müüt.

Ülisale teismeline on kena, aga alakaalus keskealine mitte eriti. Nägu nagu krimpsus ploom.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimatu on nõu anda kui sa ei avalda miskit oma söömis- ja liigumisharjumustest. Kirjutad ainult, et “peale lapse saamist läks kaal lakke”, justkui oleks lapsesaamise fakt iseenesest ülekaalu tekitanud. Kaal hakkab tõusma kui tarbitakse rohkem kui kulutatakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka keskealise kohta matsakas. Vanusega ei pea kehakaal ja ümbermõõdud kasvama, see on mingi müüt.

Ülisale teismeline on kena, aga alakaalus keskealine mitte eriti. Nägu nagu krimpsus ploom.

170/60 (mis on 10kg kergem) on alakaalust või mingist ülisaledast kaugel. See on normaalne kaal igas vanuses. Äkki lõpetakse juba selle ülekaalulisuse normaliseerimise, mis ei ole muud kui rumaluse ja laiskuse tulemus.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki lõpetakse juba selle ülekaalulisuse normaliseerimise, mis ei ole muud kui rumaluse ja laiskuse tulemus.

170/70 on ka normaalkaal. Äkki lõpetaks selle igavese paksuse kallal irisemise. Ka normaalkaalulised ei saa rahus elada, ikka on mõni, kes sõimab neid laisaks ja rumalaks. Hoolitse enda kaalu eest, aga teiste oma jäta rahule. Sinusuguste suhtumise pärast ongi naised alati endaga rahulolematud, vahet ei ole, mis see kaal neil on.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

170/60 (mis on 10kg kergem) on alakaalust või mingist ülisaledast kaugel. See on normaalne kaal igas vanuses.

Ongi normaalne. Ja 70 on ka normaalne. Normaalne ei pruugi olla ainult see, millega sinu silm harjunud on. Ja sõna “paks” võiks kasutada ikka alles tõsise ülekaalu (15-20 kg) puhul. Eesti keeles puudubki mõistlik sõna selle vahepealse etapi kohta – nõukaajal kasutati “täissale”, aga see on tobe sõna.

Aja ise oma ideaalkaalu taga, kui tahad, aga ära arvusta teisi, kes piirduvad lihtsalt KMI mõttes normkaaluga.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, pikkuse-kaalu suhe ei ole alati näitaja. Kaks sama pikka ja sama palju kaaluvat inimest võivad olla totaalselt erineva kehakoostisega st lihasmassi % erinev. Vaadake kasvõi seda näidet https://trailblazerfitness.co.uk/ditch-the-scales/

Teemaalgatajale soovitaks rohkem liikumist ja rohkem köögivilja, vett juua, lihaseid treenida 🙂  Kasuks tuleb muidugi ka basic teadmised toitmisest, mis on süsivesik, rasv ja valk, milleks neid vaja on ja olulisem on muidugi baasteadmine, et inimene võtab alla siis, kui kulutab rohkem kui sööb 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

170/60 (mis on 10kg kergem) on alakaalust või mingist ülisaledast kaugel. See on normaalne kaal igas vanuses.

Ongi normaalne. Ja 70 on ka normaalne. Normaalne ei pruugi olla ainult see, millega sinu silm harjunud on. Ja sõna “paks” võiks kasutada ikka alles tõsise ülekaalu (15-20 kg) puhul. Eesti keeles puudubki mõistlik sõna selle vahepealse etapi kohta – nõukaajal kasutati “täissale”, aga see on tobe sõna.

Aja ise oma ideaalkaalu taga, kui tahad, aga ära arvusta teisi, kes piirduvad lihtsalt KMI mõttes normkaaluga.

KMi mõistes on normaalkaalu piirid ikka väga laiad. Ei maksa ennast sellega uinutada. See on nagu kummiga värvel 😀

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KMi mõistes on normaalkaalu piirid ikka väga laiad. Ei maksa ennast sellega uinutada. See on nagu kummiga värvel

Ongi laiad – ja ei ole mõtet vaielda, kui arstid on selle normaalkaaluks nimetanud, siis nii ongi. 31-selt võib see tõesti tunduda maailmalõpp, kui enam ei olegi sama peenike kui enne sünnitusi, kuid selle asemel, et end segi rabeleda, et ikka kuidagi sinna noorpõlve kaalu tagasi saada, tasuks energiaga hoopis midagi muud teha, mis tõesti hingele head teeb. Jah, võib olla teebki hingele head kaaluga tegelemine, siis muidugi tuld.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult oli see nii, 170 -100-10, ehk siis 60 kg. Vähemalt mina mäletan nii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KMi mõistes on normaalkaalu piirid ikka väga laiad. Ei maksa ennast sellega uinutada. See on nagu kummiga värvel

Ongi laiad – ja ei ole mõtet vaielda, kui arstid on selle normaalkaaluks nimetanud, siis nii ongi. 31-selt võib see tõesti tunduda maailmalõpp, kui enam ei olegi sama peenike kui enne sünnitusi, kuid selle asemel, et end segi rabeleda, et ikka kuidagi sinna noorpõlve kaalu tagasi saada, tasuks energiaga hoopis midagi muud teha, mis tõesti hingele head teeb. Jah, võib olla teebki hingele head kaaluga tegelemine, siis muidugi tuld.

Mõõda siiski oma rasva% ka ära lisaks KMI-le ja vaata, kuhu see seal perearsti tabelis kukub.
Üks kaasaegsem näitaja on veel vöö ja pikkuse suhe, mis veidi ausama pildi annab.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõõda siiski oma rasva% ka ära lisaks KMI-le ja vaata, kuhu see seal perearsti tabelis kukub.

Miks sa isiklikuks lähed? Mis mina siia puutun?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult oli see nii, 170 -100-10, ehk siis 60 kg. Vähemalt mina mäletan nii.

Ei, nii lihtne see ei ole: Kehamassiindeksi leidmiseks jagatakse kehakaal kilogrammides pikkuse ruuduga meetrites. Inimese kehakaalu/kehamassi loetakse tema pikkuse puhul normaalseks, kui kehamassiindeks on vahemikus 19 kuni 25.

Nii 60 kui 70 kg langevad 170 cm puhul normaalkaalu vahemikku. Viimane küll suhteliselt napilt, 73 loetakse juba ülekaaluks. Alates 87-st on tulemus “rasvunud”.

Aga mis kõnekeeles öelda selle kohta, kui inimene on veel napilt normaalkaalus, aga mitte enam silmnähtavalt sale? Noh, kui ta varem oli sale, siis ütleks, et ta on juurde võtnud. Aga kui ta on kogu aeg niisugune olnud, siis saarlaste (ja mitte nõukaaegne) väljend “täissale” on mu arust täitsa tore.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see TA miinustamine on imelik – kas siin on lubatud teha teema ainult 15+ kg ülekaaluga?

Inimene tahab kaalu kontrolli all hoida, väga normaalne ja tervitatav soov…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõõda siiski oma rasva% ka ära lisaks KMI-le ja vaata, kuhu see seal perearsti tabelis kukub.

Miks sa isiklikuks lähed? Mis mina siia puutun?

Sest sa tunned vajadust teemas, kus inimene küsib nõu kaalu alandamiseks ülekaalu õigustada. Ilmselgelt enda näitel, miks muidu.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see TA miinustamine on imelik – kas siin on lubatud teha teema ainult 15+ kg ülekaaluga?

Inimene tahab kaalu kontrolli all hoida, väga normaalne ja tervitatav soov…

Paksud marutavad 😀

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sa tunned vajadust teemas, kus inimene küsib nõu kaalu alandamiseks ülekaalu õigustada. Ilmselgelt enda näitel, miks muidu.

Enda näitel loomulikult, aga vastupidi – mina olin see, kes kunagi liiga palju energiat kaalu jälgimisele kulutas, sellest sai kinnisidee ja mõnigi noorusaasta jäi normaalselt elamata ja ka suhe mehega kannatas, sest enesekindlus oli kaalupaanika pärast nullis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest sa tunned vajadust teemas, kus inimene küsib nõu kaalu alandamiseks ülekaalu õigustada. Ilmselgelt enda näitel, miks muidu.

Enda näitel loomulikult, aga vastupidi – mina olin see, kes kunagi liiga palju energiat kaalu jälgimisele kulutas, sellest sai kinnisidee ja mõnigi noorusaasta jäi normaalselt elamata ja ka suhe mehega kannatas, sest enesekindlus oli kaalupaanika pärast nullis.

Tore, et rasv sulle enesekindlust lisab. Teemaalgataja on sinust ilmselgelt erinev ja saab enesekindlust ning rahulolu heast vormist. Aga sulle head kosumist!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis kõnekeeles öelda selle kohta, kui inimene on veel napilt normaalkaalus, aga mitte enam silmnähtavalt sale? Noh, kui ta varem oli sale, siis ütleks, et ta on juurde võtnud. Aga kui ta on kogu aeg niisugune olnud, siis saarlaste (ja mitte nõukaaegne) väljend “täissale” on mu arust täitsa tore.

Ja miks peab üldse midagi ütlema? Mis sul on asja teise inimese kaaluga?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et rasv sulle enesekindlust lisab. Teemaalgataja on sinust ilmselgelt erinev ja saab enesekindlust ning rahulolu heast vormist. Aga sulle head kosumist!

Pole just kõige mõistlikum oma enesekindlust välimusele ehitada, aga no kui muud pole võtta, siis tuleb sellega läbi ajada. Ma siiski loodan, et teemaalgataja nii nõrgas seisus ei ole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et rasv sulle enesekindlust lisab. Teemaalgataja on sinust ilmselgelt erinev ja saab enesekindlust ning rahulolu heast vormist. Aga sulle head kosumist!

Pole just kõige mõistlikum oma enesekindlust välimusele ehitada, aga no kui muud pole võtta, siis tuleb sellega läbi ajada. Ma siiski loodan, et teemaalgataja nii nõrgas seisus ei ole.

Sulle tuleb ehk uudisena, aga liigne rasv ei mõjuta vaid me välimust. Sina oma +10 kg rasvaga oled ise tegelikult nõrgas seisus. Aga kui sulle meeldib olla nõrk ja haige, siis palun kosu. Miks sa tahad, et keegi teine oleks samasugune nõrk ja haige?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore, et rasv sulle enesekindlust lisab. Teemaalgataja on sinust ilmselgelt erinev ja saab enesekindlust ning rahulolu heast vormist. Aga sulle head kosumist!

Pole just kõige mõistlikum oma enesekindlust välimusele ehitada, aga no kui muud pole võtta, siis tuleb sellega läbi ajada. Ma siiski loodan, et teemaalgataja nii nõrgas seisus ei ole.

Miks sa teist inimest halvustad ja mõnitad?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa teist inimest halvustad ja mõnitad?

Mina? Vaatad ehk uuesti, kes siin mõnitab ja ründab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oma +10 kg rasvaga oled ise tegelikult nõrgas seisus. Aga kui sulle meeldib olla nõrk ja haige, siis palun kosu. Miks sa tahad, et keegi teine oleks samasugune nõrk ja haige?

Kui inimene on tervislikus kaaluvahemikus ehk KMI on kuni 25, siis ei ole vaja rääkida nõrkusest ja haigusest, eks. Proovi kuidagi leppida, et sinu iluideaal ja tervise mõttes normaalne kaaluvahemik ei pruugi klappida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa teist inimest halvustad ja mõnitad?

Mina? Vaatad ehk uuesti, kes siin mõnitab ja ründab.

Ja see annab sulle õiguse TA halvustada?

Kui sa ei oska TAle nõu anda, ole vait. Temal on mure, sina aga mõnitad.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei oska TAle nõu anda, ole vait. Temal on mure, sina aga mõnitad.

Palun osuta, kus ma teemaalgatajat mõnitan. Kui ta just muidugi ise ei ole seesama, kes mind ründas ja isiklikuks läks. Ja tedagi ma ei mõnitanud, vaid ütlesin nagu on – kui inimese enesehinnang põhineb välimusel, siis on see halb valik, mina soovitan paremaid valikuid teha. Muidugi soovitan ka mitte foorumites pakse sõimamas käia, kui ise ei kannata teravusi välja.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei oska TAle nõu anda, ole vait. Temal on mure, sina aga mõnitad.

Palun osuta, kus ma teemaalgatajat mõnitan. Kui ta just muidugi ise ei ole seesama, kes mind ründas ja isiklikuks läks. Ja tedagi ma ei mõnitanud, vaid ütlesin nagu on – kui inimese enesehinnang põhineb välimusel, siis on see halb valik, mina soovitan paremaid valikuid teha. Muidugi soovitan ka mitte foorumites pakse sõimamas käia, kui ise ei kannata teravusi välja.

Ja mitte keegi pole palunud sinu hinnangut, kas see on hea või halb valik. Ära õigusta end, sa teadlikult mõnitasid TAd

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte keegi pole palunud sinu hinnangut, kas see on hea või halb valik. Ära õigusta end, sa teadlikult mõnitasid TAd

Rahune ja lõpeta minu ründamine! Ma suhtlesin teise Käoga, mitte teemaalgatajaga, kes mind korduvalt isiklikult solvata üritas. Aitab sellest jandist nüüd, onju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mitte keegi pole palunud sinu hinnangut, kas see on hea või halb valik. Ära õigusta end, sa teadlikult mõnitasid TAd

Rahune ja lõpeta minu ründamine! Ma suhtlesin teise Käoga, mitte teemaalgatajaga, kes mind korduvalt isiklikult solvata üritas. Aitab sellest jandist nüüd, onju.

Mida sa kamandad. Alguses mõnitad TA, nüüd kamandad mind, kui ma ütlen, et selline sõnavõtt pole ok. Ei sunni sa mind vait, bully.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalkaaluvahemikuga on muidugi ka see asi, et kes seal kõige kõrgemal piiril omadega on, siis väga suure uhkusega ei saa kuulutada, et ollakse normaalkaalus kui ülekaalust lahutab ainult kilo või kaks. Tervislikum oleks siiski kuskil selle vahemiku keskel olla.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )


Esileht Ilu ja tervis Räägime kaalust ja selle langetamisest