Esileht Ilu ja tervis Räägime kehvadest hammastest

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Räägime kehvadest hammastest

Postitas:

Alustan siis sellest, et olen 50+ naine ja hambad on tõeliselt kehvas seisus. Suitsetaja ei ole, magusaid jooke vahel joon. Nii 35da eluaastani olid hambad enam-vähem, oli küll parandatud ja mõned välja tõmmatud aga üldmulje oli siiski hea. Nüüd on seis selline, et seda nimetatakse “surnuaiaks”. Miks ma ei käinud vahepeal arstil oli see, et tervise tõttu valdas mind ülitugev jõuetus, peapööritus jms. ning minestustunne. Pealegi olen hambaravi suhte foobik. Praeguseks olen tervise sellisesse seisu saanud, et julgeks isegi arstile minna. Kellel on olnud hammastega tõsine probleem, siis kirjutage natuke, mis lahenduse olete leidnud. Odavaks see ravi kindlasti ei lähe. Kas üldiselt tõmmatakse ka 2 kõrvuti olevat hammast korraga välja? Palju võiks arvestada, kui umbes 10 hammast läheks eemaldamisele? Ja millised proteesid valida, päris neid ei sooviks, mis on kõige soodsamad ja jätavad plastmassi mulje. Samas väga kalliste jaoks ei oleks finantse. Üks küsimus veel, et kuidas saaks suud lahti hoida, kui lõualuud kiirelt väsivad, kas tänapäeval on arstidel mingid sellised vahendid, mis aitaksid ka suud lahti hoida 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 19:21; 03.10 07:58; 17.10 06:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://trident.ee/hambaarst/proteetika-abivahendid/suuavaja/

On ikka olemas suuavajad. Kasutatakse pikemate protseduuride puhul. Suht ebamugavad minu meelest siiski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:49; 03.10 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kümmet hammast kohe kindlasti korraga ei eemaldata.

see “keskmised proteesid” on üpriski krõbeda hinnaga.

sellepärast ju on räägitud söögi ette ja söögi alla, et käi korra kuus, ja nii iga aasta, ja sa ei pea pankrotistuma.

kui minusugune ringituikuv ärevik juba saab hambaarstile, siis saavad seda ka teised tuikurid. see pole vabandus, olen selle koha pealt alati kuri, kui hakatakse HAMBAARSTIKÜLASTUSI vabandama välja kehva tervisega. sorry, aga see pole mingi vabandus. minestada ongi kergem juba toolis istudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kümmet hammast kohe kindlasti korraga ei eemaldata.

see “keskmised proteesid” on üpriski krõbeda hinnaga.

sellepärast ju on räägitud söögi ette ja söögi alla, et käi korra kuus, ja nii iga aasta, ja sa ei pea pankrotistuma.

kui minusugune ringituikuv ärevik juba saab hambaarstile, siis saavad seda ka teised tuikurid. see pole vabandus, olen selle koha pealt alati kuri, kui hakatakse HAMBAARSTIKÜLASTUSI vabandama välja kehva tervisega. sorry, aga see pole mingi vabandus. minestada ongi kergem juba toolis istudes.

Ringituikuv ärevik on võrreldes minu tervisega hea; mina olin voodis lebav ärevik, kes ei saanud kaugemale kui tualettruumi ja sinna läksin põrandal kükakil olles, et mitte kukkuda ümber. Pika raviga sai ka minust ringituikuv ärevik ja praeguseks olen jõudnud rahuldavas seisu. Kusjuures foobiad on tõsine asi ja kui üks neist on kartus hambaravi ees, siis ei ole midagi teha. Hetkel olen jõudnud lisaks tabletiravile ka psühhoteraapiani ja loodan, et paari kuu pärast suudan minna arstile aga seni teen eeltööd.
Ps. Ei küsinud, et kas 10 hammast korraga eemaldatakse, vaid kas 2 või 3 kõrvuti olevat eemaldatakse korraga, sest süst tuimestab ju pool suud ära. Ja lisaks soovin teada soovitusi proteeside valiku osas, mis päris pankrotti ei ajaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 19:21; 03.10 07:58; 17.10 06:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal tõmmati mitu hammast korraga yldnarkoosis, sest talle tuimastussystid ei mõju. Aga kas hambad olid kõrvuti, ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:49; 03.10 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kõige õigem on minna alustuseks hambaarsti juurde konsultatsioonile. Esiteks võtab see pinged maha, sest sa tead, et see on KONSULTATSIOON ja midagi tegema veel ei hakata. Teiseks on see piisavalt väike summa, et saad selle haigekassast tagasi küsida. Hambaarst saab pakkuda erinevaid alternatiive (koos hindade ja plusside-miinustega) ning teha plaani, kuidas edasi minna. Raskes seisus hammaste puhul hajutatakse protseduurid tihti väga pika aja peale, nii et korraga ei pea väga palju raha välja käima. Paljudes kohtades on ka järelmaksu võimalus – uuri seda vastava hambaravi kodulehelt enne minekut.

Väga tubli oled, et asja käsile võtad. Oleme oma isa juba aastaid hambaarstile suunanud, aga ta keeldub – suus ei ole tal isegi surnuaeda enam, vaid kiviaegne maa-alune kalmistu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina saan hambaarsti-ärevusest hästi aru.
Meid on palju.
Mina leidsin hea arsti, keda usaldan täielikult ja kes teab minu hirme ja alati kasutab tuimestust.

Niipalju võin öelda, et reeglina kahte kõrvuti asuvat hammast korraga välja ei tõmmata. Aga seda otsustab arst.
Samuti ära ole nii kinni sellest, et välja peab tõmbama. Minu arst on päästnud mitu lootusetut hammast korraliku juureravi ja kroonimisega.

Mine lihtsalt konsultatsioonile. Hakka kuskilt peale. Odav ei tule mitte kuskilt otsast, aga ei pea ka kroraga ju kõike raha välja käima. Väga paljud ravivad hambaid nii, et käivad kord kuus arstil. Aegamööda kõik läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kümmet hammast kohe kindlasti korraga ei eemaldata.

see “keskmised proteesid” on üpriski krõbeda hinnaga.

sellepärast ju on räägitud söögi ette ja söögi alla, et käi korra kuus, ja nii iga aasta, ja sa ei pea pankrotistuma.

kui minusugune ringituikuv ärevik juba saab hambaarstile, siis saavad seda ka teised tuikurid. see pole vabandus, olen selle koha pealt alati kuri, kui hakatakse HAMBAARSTIKÜLASTUSI vabandama välja kehva tervisega. sorry, aga see pole mingi vabandus. minestada ongi kergem juba toolis istudes.

tagantjärgi targutajad on need kõige hullemad. kasu pole sest kellelegi aga õnnetu abi otsija peletavad lihtsalt eemale.
sai sul nüüd parem, kui oma hirmu ja ärevuse teisele kaelea kallasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 16:06; 16.10 13:14; 16.10 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kümmet hammast kohe kindlasti korraga ei eemaldata.

see “keskmised proteesid” on üpriski krõbeda hinnaga.

sellepärast ju on räägitud söögi ette ja söögi alla, et käi korra kuus, ja nii iga aasta, ja sa ei pea pankrotistuma.

kui minusugune ringituikuv ärevik juba saab hambaarstile, siis saavad seda ka teised tuikurid. see pole vabandus, olen selle koha pealt alati kuri, kui hakatakse HAMBAARSTIKÜLASTUSI vabandama välja kehva tervisega. sorry, aga see pole mingi vabandus. minestada ongi kergem juba toolis istudes.

tagantjärgi targutajad on need kõige hullemad. kasu pole sest kellelegi aga õnnetu abi otsija peletavad lihtsalt eemale.
sai sul nüüd parem, kui oma hirmu ja ärevuse teisele kaelea kallasid?

Nojaa, aga kas õigem oleks tagant kiita, et tubli jah, et hammastel laguneda lasid? Ongi teemaalagataja enda lollus, et asi nii kaugele üldse läinud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:18; 16.10 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see asi siis käib, kui inimene näiteks käib kord aastas hambaarsti juures, ja ikka tõmmatakse kõik välja, kas siis on asi kuidagi liiga kiires lagunemises? Muidugi imestama ajab, et teemaalgataja arust olid hambad “enam-vähem” korras, kui 35-aastaselt olid juba MÕNED välja tõmmatud. Minu arust on hambad juba halvas seisus siis, kui on kolm-neli plommi, rääkimata väljatõmbamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 11:21; 16.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

K
Muidugi imestama ajab, et teemaalgataja arust olid hambad “enam-vähem” korras, kui 35-aastaselt olid juba MÕNED välja tõmmatud. Minu arust on hambad juba halvas seisus siis, kui on kolm-neli plommi, rääkimata väljatõmbamisest.

jälle kord keegi, kes tänaste mõõdupuudega minevikka mõõtma tormab.

jutt on 50+ inimesest.
selle põlvkonna inimestel oli suure tõenäosusega enamikul 35 aasta vanuses mõni hammas juba välja tõmmatud. hambaravi meie nooruses ja täna on erinevad kosmosed.

näiteks minul tõmmati esimene hammas välja siis kui olin 18, kuigi olin kooli ajal korralikult regulaarselt hambaarsti juures käinud. hammas murdus ja siis tähendas see kindlat väljatõmbamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 16:06; 16.10 13:14; 16.10 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaravi tol ajal oli ikka parem kui nüüd – oli tasuta. Minu vanaisal olid täiuslikult terved hambad, isal oli vist üks auk ja minul kolm auku. Ei ütleks, et tänasel põlvkonnal on kuidagi parem see asi kui vanasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 11:21; 16.10 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaravi tol ajal oli ikka parem kui nüüd – oli tasuta. Minu vanaisal olid täiuslikult terved hambad, isal oli vist üks auk ja minul kolm auku. Ei ütleks, et tänasel põlvkonnal on kuidagi parem see asi kui vanasti.

head geenid, palju õnne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 16:06; 16.10 13:14; 16.10 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohkan kaasa. Kas teate, mitu korda ma eelmisel aastal hambaarsti juures käisin? 25 korda. Sellel aastal 16 korda. Meeletu lagunemine tuli peale viimast rasedust. Lisaks on mul peale hamba parandamist alles õiged valud hakanud, seega on 75% hambaplommidest uuesti lahti võetud, mitmele tehtud juureravi mitu korda jnejne. PS! Ma olen ärevik ka, aga hambaarsti hirm on ammu möödunud, kuna käin niivõrd tihti.

See on õudne, kui palju ma sinna raha olen kulutanud. Mul on plomme suus oma 30-40 kindlasti, kõik 4 tarkusehammast eemaldatud. EI ma ei ole a-sotsiaal ja ma ei ole vana, kõigest 32 alles. Ma olen käinud hambaarsti juures igal aastal mitu korda alates 2 aastasest saadik – juba siis tulid esimesed augud ning sellest ajast sai mu foobia alguse, võite ette kujutada, kuidas ma röökisin seal ning hambaarst karjus samuti mu peale. Ma ei oska öelda, miks mind on nii kehvade hammastega õnnistatud, võib olla mingi vitamiini puudus 🙁 Oleks siis, et ma ei hoolitse hammaste eest – iga päev pesen 2 korda, niiditan ja eemaldan hambatikuga hambakattu äärtest. Hambad on puseriti ka. Ühtegi aastat pole kontrollist vahele jätnud ja juba on uued augud tekkimas. Ma lihtsalt tahaks sahtli tühjaks tõmmata ja proteesidega asendada, kuid hambaarstid ikka “proovivad päästa, mis päästa annab”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:56; 16.10 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohkan kaasa. Kas teate, mitu korda ma eelmisel aastal hambaarsti juures käisin? 25 korda. Sellel aastal 16 korda. Meeletu lagunemine tuli peale viimast rasedust. Lisaks on mul peale hamba parandamist alles õiged valud hakanud, seega on 75% hambaplommidest uuesti lahti võetud, mitmele tehtud juureravi mitu korda jnejne. PS! Ma olen ärevik ka, aga hambaarsti hirm on ammu möödunud, kuna käin niivõrd tihti.

See on õudne, kui palju ma sinna raha olen kulutanud. Mul on plomme suus oma 30-40 kindlasti, kõik 4 tarkusehammast eemaldatud. EI ma ei ole a-sotsiaal ja ma ei ole vana, kõigest 32 alles. Ma olen käinud hambaarsti juures igal aastal mitu korda alates 2 aastasest saadik – juba siis tulid esimesed augud ning sellest ajast sai mu foobia alguse, võite ette kujutada, kuidas ma röökisin seal ning hambaarst karjus samuti mu peale. Ma ei oska öelda, miks mind on nii kehvade hammastega õnnistatud, võib olla mingi vitamiini puudus ???? Oleks siis, et ma ei hoolitse hammaste eest – iga päev pesen 2 korda, niiditan ja eemaldan hambatikuga hambakattu äärtest. Hambad on puseriti ka. Ühtegi aastat pole kontrollist vahele jätnud ja juba on uued augud tekkimas. Ma lihtsalt tahaks sahtli tühjaks tõmmata ja proteesidega asendada, kuid hambaarstid ikka “proovivad päästa, mis päästa annab”

Ilmselgelt juba ammu oleksid pidanud vahetama hambaarsti, kui plommitud hammastele muudkui põletik alla tekib. 30-40 plommi – mitu hammast sul õieti suus on siis?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:18; 16.10 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohkan kaasa. Kas teate, mitu korda ma eelmisel aastal hambaarsti juures käisin? 25 korda. Sellel aastal 16 korda. Meeletu lagunemine tuli peale viimast rasedust. Lisaks on mul peale hamba parandamist alles õiged valud hakanud, seega on 75% hambaplommidest uuesti lahti võetud, mitmele tehtud juureravi mitu korda jnejne. PS! Ma olen ärevik ka, aga hambaarsti hirm on ammu möödunud, kuna käin niivõrd tihti.

See on õudne, kui palju ma sinna raha olen kulutanud. Mul on plomme suus oma 30-40 kindlasti, kõik 4 tarkusehammast eemaldatud. EI ma ei ole a-sotsiaal ja ma ei ole vana, kõigest 32 alles. Ma olen käinud hambaarsti juures igal aastal mitu korda alates 2 aastasest saadik – juba siis tulid esimesed augud ning sellest ajast sai mu foobia alguse, võite ette kujutada, kuidas ma röökisin seal ning hambaarst karjus samuti mu peale. Ma ei oska öelda, miks mind on nii kehvade hammastega õnnistatud, võib olla mingi vitamiini puudus ???? Oleks siis, et ma ei hoolitse hammaste eest – iga päev pesen 2 korda, niiditan ja eemaldan hambatikuga hambakattu äärtest. Hambad on puseriti ka. Ühtegi aastat pole kontrollist vahele jätnud ja juba on uued augud tekkimas. Ma lihtsalt tahaks sahtli tühjaks tõmmata ja proteesidega asendada, kuid hambaarstid ikka “proovivad päästa, mis päästa annab”

Ilmselgelt juba ammu oleksid pidanud vahetama hambaarsti, kui plommitud hammastele muudkui põletik alla tekib. 30-40 plommi – mitu hammast sul õieti suus on siis?!

Ma olen käinud vähemalt 12 erineva arsti juures, alles hiljuti olen ühe kindla juurde pidama jäänud, kes loodetavasti mind lõputust hambavalust päästab. No ühe hamba kohta tuleb 2-4 plommi ära – külgedel, peal, ees, taga. Mul on veel 28 hammast suust ja seda kõik tänu sellele, et ma jonnakalt võitlen. Tarkusehambad lasin eemaldada, kuna lagunesid ja on vaja teha suus ruumi breketite jaoks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:56; 16.10 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Minu esimene hammas tõmmati välja 17-aastaselt (jah loete õigesti, 17-aastaselt). Ei olnud tegu sellega, et ei oleks hambaid pesnud, sai pestud nõuetekohaselt. Tekkis põletik ja see paisus nii suureks, et lõpuks viis kiirabi mind Maarjamõisa Kliinikumi kus tehti kaks nädalat ravi ja lõpuks hammas eemaldati, 10 päeva viibisin haiglas ja alguses oli ikka põrgulikult valus. Ei saa öelda, et tookord ei käinud hambaarstil, käisin. Koolis oli lausa oma hambaarst. Paar hammast oli plommitud ka. Peale laste sündi hakkasid hambad rohkem lagunema, siis lasin samuti ravida aga 2-3 aasta jooksul eemaldati ikkagi 4 hammast. Oli selline ütlus, et iga las viib emalt ühe hamba ja minu puhulpidas see tõesti paika st. 35ks eluaastaks oli mul eemaldatud kokku kuus hammast. Nüüdseks ehk siis 50+ on eemaldatud kokku 8 hammast. Inimesed on erinevad, mõni ei suitseta ega joo aga hambad lähevad käest, teine teeb mõlemat aga hambad on korras. Mõni peseb korralikult ja kasutab hambaniiti aga ometi on kehvapoolsed hambad, teine võtab palju vabamakt aga hambad on terved. Inimestele ikka meeldib targutada aga tegelikult tulin ma siia siiski nõuandeid küsima 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 19:21; 03.10 07:58; 17.10 06:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled, teemaalgataja, et asja käsile võtad. Soovitan alustuseks tore arst leida, see on juba pool võitu, guugeldades saad palju infot. Pea meeles, et keegi ei tee ilma sinu nõusolekuta suus midagi. Arst soovitab ja sina nõustud või mitte. Tean, et foobikutel on hirm, et tooli istudes hakkab kohe puurimine ja tõmbamine pihta – see ei ole nii. Tänapäeval on hambaarsti patsient pigem kliendiseisuses. Ja ära häbene arstiga rahast rääkida, ravi ei ole nagunii odav ja töid saab vastavalt rahalistele võimalustele planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Räägime kehvadest hammastest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.