Esileht Kodunurk Räägime liha marineerimisest

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Räägime liha marineerimisest

Grillihooaeg on algamas,
rääkige, mismoodi teie kodus grillimiseks liha marineerite?
Ei taha enam osta neid valmis marinaadis lihasid, tahaks teha ise, naturaalsemalt ja tervislikumalt.
Millega teete, mis liha üldse selleks ostate, kui kaua lasete seista, kõik huvitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 10:27; 12.04 21:26; 13.04 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile just sai tehtud, tõsi, ahjunotsule, väga hea tulemuse andis:

sinep, vahtrasiirup, sojakaste, sool, pipar, muskaat & sidrunimahl, mille lapsed olid katsetamisex ostnud, aga kellelegi ei maitsenud. Paar tunnikest soojas või öö läbi kylmas hoida. Sidrunimahla asemel olex käranud suvaline hapukas vedelik veinist kefiirini, mida parajasti majas leidub. Olex ma toda marinaadi kaine peaga teinud, olex ilmselt ka mõnd yrti sisse pannud, aga kuna mul hetkel polnud majas isegi värsket peterselli mitte, siis ma purudega jannata ei viitsinud.

Grillitava liha puhul panustaxin ma lisax sibulale & mõnele ehtsale tsitruselisele, nood lähevad grilli peal mõnusax. & kui Sul on koht, kus grillida, raja sinna kõrvale maitsetaimepeenar: till, petersell, basiilik, oregano & mõni lauguline on miinimumprogramm. (Murulauguga ole ettevaatlik, estex ei ole tal suuremat maitset & teisex see marutõbine taim kasvab pilkases pimedas läbi asfaldi ka, hullem kui võililli juurida!) Peenrast murrad marinaadi sisse, mis parajasti hästi lõhnab.

Liha osas: absoluutselt kõike annab marineerida & grillida, lambast kalani & rupskitest fileeni. Julget katsetamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lemmikmarinaad nn. klassikaline shashlõkk: sea kaelakarbonaad, ohtralt mugulsibulat hakituna, soola, pipart. Kogu kupatus kilekotti ja 24h külmikusse. Super maitsev ja mahlane liha tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eile just sai tehtud, tõsi, ahjunotsule, väga hea tulemuse andis:

sinep, vahtrasiirup, sojakaste, sool, pipar, muskaat & sidrunimahl, mille lapsed olid katsetamisex ostnud, aga kellelegi ei maitsenud. Paar tunnikest soojas või öö läbi kylmas hoida. Sidrunimahla asemel olex käranud suvaline hapukas vedelik veinist kefiirini, mida parajasti majas leidub. Olex ma toda marinaadi kaine peaga teinud, olex ilmselt ka mõnd yrti sisse pannud, aga kuna mul hetkel polnud majas isegi värsket peterselli mitte, siis ma purudega jannata ei viitsinud.

Grillitava liha puhul panustaxin ma lisax sibulale & mõnele ehtsale tsitruselisele, nood lähevad grilli peal mõnusax. & kui Sul on koht, kus grillida, raja sinna kõrvale maitsetaimepeenar: till, petersell, basiilik, oregano & mõni lauguline on miinimumprogramm. (Murulauguga ole ettevaatlik, estex ei ole tal suuremat maitset & teisex see marutõbine taim kasvab pilkases pimedas läbi asfaldi ka, hullem kui võililli juurida!) Peenrast murrad marinaadi sisse, mis parajasti hästi lõhnab.

Liha osas: absoluutselt kõike annab marineerida & grillida, lambast kalani & rupskitest fileeni. Julget katsetamist![/tsitaat]

pole veel kaineks saanud, nagu näha..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]creole kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie pere lemmikmarinaad nn. klassikaline shashlõkk: sea kaelakarbonaad, ohtralt mugulsibulat hakituna, soola, pipart. Kogu kupatus kilekotti ja 24h külmikusse. Super maitsev ja mahlane liha tuleb.[/tsitaat]
kas sa liha lõikad ¨a¨lõkitükkideks enne sinna kotti panekut või pärast?
ja umbes mis suhtes liha ja sibul siiski on omavahel? ma saan aru küll, et palju sibulat, aga see \”ohtralt\” on ikka väga suhteline mõiste. kas kilo liha kohta näiteks 2-3 mugulat või kuidas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 10:27; 12.04 21:26; 13.04 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1kg liha kohta viilutan 3 suuremat sibulat. Kaelakarbonaad on tavaliselt juba poes viiludena, nii jätangi. Mulle tundub mugavam grillida kui vardaid, saab hästi tangidega keerata ja küpseb ühtlasemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]creole kirjutas:[/small]

kas sa liha lõikad ¨a¨lõkitükkideks enne sinna kotti panekut või pärast?
ja umbes mis suhtes liha ja sibul siiski on omavahel? ma saan aru küll, et palju sibulat, aga see \”ohtralt\” on ikka väga suhteline mõiste. kas kilo liha kohta näiteks 2-3 mugulat või kuidas?[/tsitaat]
loomulikult enne tükkideks, sest mis mõte on vaid suure lihakäntsakapealispinda marineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

loomulikult enne tükkideks, sest mis mõte on vaid suure lihakäntsakapealispinda marineerida. [/tsitaat]
sest kaelakarbonad ei ole ometi suur lihakäntsakas vaid just nimelt viiludena poes tavaliselt. seda pidasin silmas. viilu annab ju ilusti marineerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 10:27; 12.04 21:26; 13.04 17:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Räägime liha marineerimisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.