Esileht Kodunurk Räägime toiduainete säilivusajast

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Räägime toiduainete säilivusajast

Postitas:

Võtsin külmikust kohvikoore, mille säilivusaeg lõpeb homme. Ja ülla-ülla, juba on halvaks läinud.
Vihale ajab, kuidas inimesi ikka nööritakse igal võimalikul moel.
Jagage omi kogemusi toiduainetega, millega olete konkreetselt tünga saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tünga?
Noh… see ei käi just säilivusaja kohta ja ma saan aru, et minu isiklik maitseviga, aga …
Paar nädalat tagasi tuli laps koolist (3.klass) ja oli oma taskuraha eest ostnud karbi Nõo delikatess maksapasteeti, et temal tuli nii pasteedisaia isu.
Issand jumal, kui ma selle karbi lahti tegin ja mingi roosa kõva mass mulle sealt vastu vaatas! Maksaga ja spetsiifilise pasteedilõhnaga polnud seal ei visuaalsel vaatlusel midagi tegu ja maitse oli täpselt samasugune – üks roosa asi, mis maitses nagu üks roosa asi.
Lapsele ma oma arvamusi ei kirjeldanud, ei tahtnud tema tuju rikkuda, sest ta ikkagi sõi 3 saia, aga pärast seda seisis see neetud mass mul 4-5 päeva külmikus ja keegi ei tahnud. Igatahes läks see kõige kaduva teed.

Ja see pidi DELIKATESS olema! Muide, ma uurisin kohe keeleveebist järele, kas minu võõrkeeleoskus on ajaga rooste läinud ja ma ei tunne enam nii normaalset sõna, aga keeleveeb teab ikka rääkida, et \”delikatess – peenemaitseline, hõrk roog, maiuspala, hõrgutis.\” Tänan, aga kui see on \”hõrgutis\”, siis mina olen Suur Hiina Müür ja jään vankumatult oma seisukohale – sellist asja ei tohiks üldse toota!

Tänan, sain maha rahunetud selleks korraks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim on mitu päeva varem halvaks läinud kinnises pakis, samamoodi nagu kohvikoor. Teine asi, mis niimoodi kipub halvaks külmikus minema, on pakendatud kanafilee. Mitu korda nii olnud, et kuupäevani veel 3-4 päeva aega ja ma käin juba mitu päeva enne nuusutamas, et mis asi see haiseb kapis. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keerake oma külmikutes külma juurde, seal on selline nupp, mida saab keerata max ja min peale, mõnel on ka numbrid 1-6-ni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi võib selles olla, et juba poes on kaupa valedel tingimustel hoitud (või transpordi käigus on hoiustamistemaperatuur tõusnud üle 6 kraadi).
Täna käisin poes, ja mis ma nägin – lihatooteid polnud külma pandud, vaid need seisid ruumipuudusel ostukärus külmleti kõrval. Müüja heitis aegajalt riiulile pilgu, ja kui see natuke tühjemaks sai, siis ladus kärust tooteid riiulile juurde. Võibolla kegi tegi apsaka ja telliti liiga suur kogus kaupa. Arvestades meie hetke ilma – grill- ja sa¨lõkitooted ei lähe just hästi kaubaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihatoodetega (kanakintsud, hakkliha) olen üsna tihti tünga saanud, ikka kõvasti enne säilivusaega halvaks läinud. piimatoodetega ka vahel (piima endaga küll mitte)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

piim ja kanafilee on need kriitilised kaubad. rannamõisa fileed enam ei ostagi selle pärast, kunagi pole see tähtajani säilinud. samas paljud tooted kestavad märksa kauem, sageli ka piim ja koor jms.

õige on see, et külmiku temp loeb väga palju – mul on 2 külmikut – säilitamiseks külmem ja pidevalt kasutuses min jaheduse peal (et joogid ja või jms oleks kohe tarbitav kapist mitte ei võtaks hambaid lahti;) ja selles soojemas ei säili kraam nii hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvised rõõmud – ikka võib juhtuda, et külmakett on katkenud. Isegi kui transtpordil poodi või poes pole asja valel temperatuuril hoitud, võib asi rikki minna, sest sa ise oled sel üles soojeneda lasknud teel poest koju. Ja külmik ise võib liiga soe olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti pole siiski pood süüdi, vaid transport koju ja koduse külmiku ebapiisav temperatuur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Võtsin külmikust kohvikoore, mille säilivusaeg lõpeb homme. Ja ülla-ülla, juba on halvaks läinud.
Vihale ajab, kuidas inimesi ikka nööritakse igal võimalikul moel.
Jagage omi kogemusi toiduainetega, millega olete konkreetselt tünga saanud.[/tsitaat]
Tegelikult säilivusajad kehtivad kinnisele pakendile.Kui ostad vorsti mille realis.aeg peaks olema 2 nädalat ega see peale paki avamist ei peagi säilima niikaua.Kui pakend avatud siis juba teine säilivusaeg.Toitlustusasutuses kehtivad kindlad ajad peale avamist,aga kodus kasuta niikaua kui lõhn või maitse halvaks muutuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemus kohvikoorega, mille avasin 2 päeva pärast tähtaega ja maitses väga hästi. Võib ka positiivseid kogemusi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostame juba aastaid alma piima ja koort – nii piim, kohvikoor kui ka vahukoor on alati tarbitavad ka mitu päeva pärast pakendil märgitud tähtaega. piim tavaliselt tähtajani ei sisa, aga koored küll. iga kord valmistun kehvaks üllatuseks ja iga kord on koor värske. ma ei ole siiamaani aru saanud, mida nad sellega teevad, et niimoodi seisab? seevastu tere piim ja koor lähevad juba enne säilivusaega pahaks. kas tere paneb realistliku säilivusaja ja alma sihilikult väiksema, et kindlustada end nt lühiajalise toatemperatuuril hoidmise vastu, mida ikka ette tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]monzaah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Piim on mitu päeva varem halvaks läinud kinnises pakis, samamoodi nagu kohvikoor. Teine asi, mis niimoodi kipub halvaks külmikus minema, on pakendatud kanafilee. Mitu korda nii olnud, et kuupäevani veel 3-4 päeva aega ja ma käin juba mitu päeva enne nuusutamas, et mis asi see haiseb kapis. :([/tsitaat]

Piim läheb minul ka alati 2 päeva varem halvaks. Äkki oli kanafilee pakend kuskilt nurgast katki? Ma poes vaatan alati hoolega üle, et ei oleks pakend kannatada saanud. Avatud pakid ei säili pooltki niikaua kui pakendile märgitud säilivustähtaeg. Tegelikult peaks pakil olema kirjas, kui kaua peale avamist säilib, aga seda teevad vähesed.

Ja veel mis mul poes silma on riivanud: näiteks piimad-koored jäätakse vedelema kas shokolaadide vahele või lausa sügvakülma. Ju siis meenub, et tegelikult pole piima vaja osta ja jäätakse sinnasamasse ripakile, tagasi viima ei viitsita minna. Siis tuleb aga tubli kaupluse töötaja ja tõstab piima tagasi külmikusse, sellesama piima mis seal võibolla juba mitu tundi soojas oli seisnud. Piinlik natuke, aga ma olen ka juba hakanud selleks sobrajaks, kes piima alati altpoolt või tagumisest kastist võtab 🙂 Et olla ikka kindel, et see pole vahepeal soojas seisnud.

Minul on külmkapp \”1-6\”, hoian pidevalt 2 peal. Kui 3 peale keerasin siis ülemise riiuli toidukaup läks kergelt härma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mõnigi tuttav on olnud poetöötaja ja rääkinud, kuidas teatud asjadel kuupäevi ka edasi lükatakse, vorste ja juustu isegi ümber pakendades. Ostan ainult selliseid tooteid, milles olen kindel, et originaalpakend ja eelistan suuri kaubanduskette, kus kaup seisma ei jää ja säilivusaja arvelt kokku ei hoita, HyperRimis pole veel pettunud. Maximast ei osta enam kunagi kanatooteid ega kihisevat salatit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb halvaks, tähendab on loomulikum kraam.

Poepiima ostan harva, aga see seisab tavaliselt ka peale tähtaega. Halvemini seisab 3.5 piim ja vahukoor. Hapukoor võib olla täitsa ok ka mitmed nädalad peale tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Räägime toiduainete säilivusajast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.