Esileht Kodunurk räägime valgest kalast

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: räägime valgest kalast

Postitas:

Tahaks teha ühe retsepti järgi valgest kalast hautist. Kas värsket valget kala saab ka kalaletist poest osta nagu punast kala? Millist kala soovitate, et nn mudamaitset ei oleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]tiigritirts kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas valget kala saab ka kalaletist poest osta nagu punast kala?[/tsitaat]
Tule nüüd taevas appi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]tiigritirts kirjutas:[/small]

Tule nüüd taevas appi![/tsitaat]

No mis mõttes? Olen siiani teinud lõhe ja forelli, mis on kalaletis poes fileena värskena müügil. Ei ole näinud seal ahvenafileed, seepärast küsingi.
Eelnevalt on halvad kogemused sügavkülm. pangassiusega ja tahaks teadjamatelt soovitusi, kust värsket fileed saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin just sygavkylmutatud heigifileest priske sidrunise panniroa — ei mingit mudamaitset.

Pangassius pole ka sugugi mudane, kui oskuslikult valida & õigesti maitsestada. Mulle kyll ei meeldi see, et ta nii jube rasvane on.

Ahvenafileed on Stockmannis ka. Vähemalt yleeile oli. Tõsi, mulle tundus see mõttetult kallina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

turul on valget kala ning ka kalafileed, igasugusest valgest kalast. Ahvenast, lestast jne. nt nõmme turul. Kindlasti odavam kui Stockis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:42; 15.06 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parimad valged kalad on koha ja siig. Ahven on ka väga hea. Siig on väga õrna lihaga, seega hautiseks parem ehk mõni teine. Aga siiast paremat soolakala pole olemas.

Nõmme turult saab kõigi nende fileesid. Tavaliselt ostan ise terve kala ja fileerin. Koha filee minu jaoks lihtsalt kalli võitu.
Viimase koha tegin ahjus ja oli super. Veel rohkem meeeldib steikidena pannil praetult.

Haugi fileed on ka, aga seda pole proovinud.
Ka kiisa filee on väga hea, kuigi selle olemasolugi tekitab paljudes imestust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin lisada, et merekalal mudamaitset pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks koht on veel, kust saab turu hinnast vahel parema hinnaga valget ja punast kala- tln männikul valdeku tn Maxima poe juures on kalaputka, kuhu tuuakse värsket kala igal nädalapäeval va pühap ja esmasp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 12:42; 15.06 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haugil ei ole kindlasti mudamaitset, samuti kohal, ahvenal…
Leia mõni tuttav kalamees, kellelt saad värsket kala. Külmutatud kala maitse on tõesti vastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangassiuse kohta tasub lugeda ja Youtube’st videosid vaadata, kuidas seda kasvatatakse. Siis ehk enam ei taha seda süüa.
Kala müüakse muidu turgudel ka, igasugust valget ja punast kala. Kui Tallinnast jutt, siis nt. Keskturu suures kalaputkas on päris hea kalavalik. Ja ärgem unustagem Nõmme turgu, Kalaturgu ja Sadama turgu. Midagi ikka leiab. Aga seda pangassiust ma küll ei soovitaks süüa, jubedus kuubis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk räägime valgest kalast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.