Esileht Hobinurk Rääkige Jack Russelli terjerist

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Rääkige Jack Russelli terjerist

Postitas:
Kägu

Tegelikult küsimus pealkirjas.  Välimus meeldib, väga uurinud pole, lugenud niipalju, kui esiotsa guugeldades tuleb. Ei oleks esimene koer. Aegajalt majas lapsed. Jooksuruumi on.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta kass parem siis kui uurimistööd teha ei viitsi ise.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Googeldades tuleb kõik oluline välja. Tegu on väga aktiivse koeratõuga. Kui oled ise energiline ja sportlik ning soovid koera, kellega igapäevaselt mängida, temaga agilityt teha jms, siis on väga äge koer. Kui oled madalama energiatasemega, siis vaata mõnda teist tõugu. Koolitama peab iga koera.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu tuttavad pikkade kogemustega just seda tõugu koerte pidajad on üldjoontes nõustunud, et nende IQ jääb teistele tõugudele mäekõrguselt alla. Või noh, kes neid koeri teab, võibolla nad saavad asjadest aru küll, aga lihtsalt ei soovi “koeralikult” inimeste käske täita. Igal juhul pole see neid mu tuttavaid takistanud jälle uut kutsikat võtmast – neil on alati kaks Jack Russelli, et ühel üksi igav ei hakkaks. Ju siis korvab sarm puudujäägid kuulekuse-nutikuse osas.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta kass parem siis kui uurimistööd teha ei viitsi ise.

Arvan, et üks asi on tuim raamatujutt, teine asi kogemused. Sellepärast küsingi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on JR. ja mõnel tuttaval ka. Pluss on see, et alati viitsib lastega mängida ja ei väsi mitte iialgi ära. Aga samas on see ka miinus. Tõesti tahab ülipalju liikuda. Meie oma saab ikka 3-4 tundi iga päev aktiivset liikumist, muidu on õnnetu. JA tõesti, VÄGA palju on vaja treenida. Isegi 2-aastase trenniga pole suutnud teda päriselt taltsutada. Tänaval on teiste koerte peale kuri. Lapsi pole rünnanud, aga hambaid näidanud küll. Õnneks ei näri enam, alguses oli hullumaja. Nüüd magab ilusti, kuni keegi koju jõuab.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul pole Jack Russelit, aga lähedastel sugulastel on alati just need olnud ja minu meelest nad küll juhmid pole – nad on lihtsalt põik- ja isepäised ning kohati lausa jubedalt kangekaelsed, aga samas väga energilised, tarmukad ja alati valmis tegutsema, kui asi tõotab neile endile ka huvipakkuv olla. Mulle nad täitsa meeldivad oma olemuselt, aga tuleb olla tähelepanelik, et nad kurjaks-närviliseks ei muutuks, väga-väga palju kutsikana sotsialiseerida ja ebasobiva käitumisega kohe põhjalikult tegeleda, sest neil on märksa suurem potentsiaal tigedikuks muutuda kui mõnel muul tõul. Tige ja kangekaelne on aga omanikule palju ebamugavam kombinatsioon kui lahke ja kangekaelne 🙂

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu naabril on JR. Väga vahva tegelane. Rumal ta kohe kindlasti ei ole. Aktiivne on muidugi küll. Kui terjerid meeldivad, siis soovitaks hoopis Westiet, kes mul endal on, tema iseloom on pehmem ja on küll mänguhimuline, aga mitte ülearu aktiivne. Sõna kuulab väga hästi. Küll aga sattus näiteks mulle väga haige koer ja tema ravi on väga kulukas, sellepärast jällegi Westiet väga kindlalt soovitada ka ei julge. Naaber pole oma koeraga minu arust eriti üldse arsti juures käinud, tema koer on väga terve olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüperaktiivne nagu elektrijänes, kangekaelne nagu vana sikk, ülisarmikas. Külas käies võin koerale palli loopida küll, aga endale sellist koera küll ei taha.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüperaktiivne nagu elektrijänes, kangekaelne nagu vana sikk, ülisarmikas. Külas käies võin koerale palli loopida küll, aga endale sellist koera küll ei taha.

Nojah. See kangekaelsus oleks okei, mul oli 14 aastat kangekaelne, õel ja… Maailma parim taks. See hüperaktiivsus pole päris meie pere jaoks. Ootame-vaatame. Mul pole üldse tähtis koeratõug, mulle meeldib selline väljanägemine. Samat sorti krants oleks täiesti okei, aga see on suur loterii.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüperaktiivne ja tüütu elukas. Kui sulle sobib, et kogu elu keerleb koera ära väsitamise ümber, siis võta julgelt, muidu kindlasti mitte.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah. See kangekaelsus oleks okei, mul oli 14 aastat kangekaelne, õel ja… Maailma parim taks. See hüperaktiivsus pole päris meie pere jaoks. Ootame-vaatame. Mul pole üldse tähtis koeratõug, mulle meeldib selline väljanägemine. Samat sorti krants oleks täiesti okei, aga see on suur loterii.

Küsi vanemate pilte ja tõugu, mine ise kohale, veendu pesakonna hügieenis, vanemate iseloomus. Selle järgi näeb juba palju ära. Tuttaval on JR ja taksi segu, igavesti äge kuju. Selline toekama kehaehitusega taks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütleks, et Jack Russell on kindlasti tark koer, aga kuna ta nii hüperaktiivne on, ei paista see lihtsalt alati välja. Teda on lihtne treenida istuma, käppa andma jne, aga kui nt keegi uksele koputab, siis ta võib küll teada, et ta ei tohi haukuda, aga ta röögib ikkagi hinge seest. Või kui õues olla, siis ta teab, et ei tohi teiste loomade suunas plagama pista, aga kui kuskilt mõni kass või koer paistab, on ta hetkega läinud nagu tuulispask ja sa võid omanikuna oma hääle kähedaks röökida, ta ei tule tagasi enne kui ise selleks valmis on. Väga isepäine koer.

Tahab äärmiselt palju liikumist, sellega tuleb arvestada, et kui vihma sajab nagu oavarrest või on muul põhjusel kehv ilm, siis pead ikkagi olema valmis temaga mitmeks tunniks õue minema, et ta oma energia saaks maha laadida. Võib muidugi toas ka mängida, aga keegi ei jaksa lõputult palli loopida.

Suur ärpleja on ta ka, kui teise koeraga kokku juhtub, olgu see teine kasvõi viis korda suurem, siis enamasti ikka hüppab haukudes näkku, vahel mänguliselt, vahel lõrisedes. Ilma rihmata mina enda oma ei julgegi jalutada, sest kui tal huvi kuulata ei ole, siis ta ei kuula, lisaks see, et ta nii energiline on ja kiiresti jookseb, liiklusest ja autodest ei ole aega hoolida, jookseks otse ette.

Kõik uued kohad on talle väga põnevad, näiteks kellelegi külla minnes tuiskab esimene tund või paar ringi ja kõik inimesed imestavad, et jube aktiivne koer ikka. Aga kui kodus on, siis ka magab palju ehk kui energia on piisavalt ära kasutatud, siis magab rahulikult ja temaga ei pea päris vahetpidamata mängima. Minu oma magab hommikuti ka üsna kaua, ma pole pidanud tema pärast varem ärkama, et põietiirule minna.

See koer ei taha ka pikalt üksi kodus olla, ta lihtsalt ei saa oma energiat üksi olles piisavalt välja, sellisele perele ei sobi, kus minnakse hommikul varakult tööle ja jõutakse alles õhtul kuueks koju.

Tore ja terane koer on, aga kui ma aus olen, siis mina tegelikult pole nii aktiivne nagu see koer vajaks ja teist korda valides sama tõugu ei võtaks. Lisaks olen ta peale ka palju kordi jubedalt vihastanud, just siis kui ta mingis suunas hooga liduma paneb ja mina samal ajal oma hääle ära võin karjuda teda tagasi hüüdes ja tema justkui ei kuulekski.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui te oma suhted naabritega pekki tahate keerata, siis võtke tõesti JR. See koer haugub ja haugub ja haugub,kõige ja kõigi peale- prügiauto, tavaline auto, kass, vares, inimene rattaga, inimene jalgsi, teine koer. Ta lihtsalt haugub hüsteeriliselt oma hääle ära.

Mu naabritel on JR, hommikul kell 7  lasevad koera hoovi pissile ja seal ta siis lõugab, lihtsalt lõugab. Ülejäänud naabritel on juba nii siiber sellest. Koeraomanikud on sellised lillelapsed, kelle jaoks on nende lapsukese haukumine nagu muusika, ülejäänud naabrid on aga ahastuse äärel, sest pühapäeva hommikul koera kileda haukumise peale ei ole just meeldiv ärgata. Lisaks on sellel koeral tohutu liikumisvajadus, ta jookseb hüsteeriliselt mööda aiaäärt ringiratast, sinna on lausa vagu sisse joostud.

Meil on labrador, väga mõnus koer, ei haugu, ei näri, ei lõhu, kui ilm on kehv või lihtsalt kiire päev, siis magab ta lihtsalt kuskil nurgas ja ootab kannatlikult, millal minul tekib võimalus temaga jalutama minna.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koeraomanikud on sellised lillelapsed, kelle jaoks on nende lapsukese haukumine nagu muusika, ülejäänud naabrid on aga ahastuse äärel, sest pühapäeva hommikul koera kileda haukumise peale ei ole just meeldiv ärgata.

Jack Russelli omanikuna kahtlen, kas omanikele see haukumine nagu muusika on, mind isiklikult ärritab väga kui mu koer haugub (ja ta teeb seda kümme korda rohkem kui ma tolereerida suudan). Aga ma muidugi ei jäta oma koera üksi õue lõugama, sest saan aru, et naabritele on see haukumine veel ärritavam.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba mõnda aastat pakun perekonnatuttavale “teenust” JR hoiu osas. Tundub, et nemad on koera välja õpetanud ja mingi varese peale küll haukuma ei hakka, aga naabrite emased, khm … ja kui õues energiat maha ei lae siis on ta toas nagu vedrujänes. Ja kui ära väsib siis tuleb nurub armsalt tekiserva alla. Jääb sinna hommikuni.

Ja siis edasi vedrujänes.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võin tunduda üllatav, aga leidub ka rahulikke ja vähehaukuvaid Russelle. Tean üht sellist.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasub veel vaadata Airedale ja Welshi terjerite poole, rahulikumad ja sõbralikumad kui JR. Nisuterjerid seevastu suht äkilised.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Unustasin veel mainida, et meie ja kõik meie tuttavad JR-d ajavad lihtsalt kohutavalt palju karva.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koera peab kasvatama, kasvatatud JR ei haugu ilma põhjuseta. On aktiivne, õpihimuline, isepäine. Hea seltsiline. Parim koer, adapteerub vastavalt perele.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasub veel vaadata Airedale ja Welshi terjerite poole, rahulikumad ja sõbralikumad kui JR. Nisuterjerid seevastu suht äkilised.

Airedale on ikka suur koer. Ja ikka loetakse energiliseks koeraks. Kuigi täiskasvanud Airedale võib vabalt 6-7 tundi päeval magada, siis tahab ta ikka 2-3 tundi aktiivselt tegutseda. Kui 30kg koer hakkab toas möllama, siis see on midagi muud, kui 5kg koer. Mul on ka enne koerad olnud. Kaukaaslane ja slk laadsed krantsid. Airedale energia tase teeb minu eelmistele koertele ikka pika puuga silmad ette. Kui Jack Russell on veel aktiivsem, siis ma ei kujuta ette seda igapäeva elu. Ühel sugulasel on juba teine. Tema kaks on inimeste vastu sõbralikud olnud, aga teisi koeri ei talu silmaotsastki. Ja peab meeles pidama, et ta on jahikoer, kui midagi kuskil liigub, siis võib järele tormata ja unustada kõik muu.

Habemega koerte hulgas on ka nõksa rahulikumad seltsilised kääbus šnautserid, aga ilma õpetamata on nemad samuti üsna häälekad. Veits omamoodi välimusega habemega pere-ja seltsikoertad on grifoonid. Ma ei tea, millise karvatüübiga JR-lit teemaalgataja mõtleb, aga kakarmikarvaliste karvahooldus vajab kas järjepidevat salongi külastamist või tuleb ise kitkumine ära õppida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koera peab kasvatama, kasvatatud JR ei haugu ilma põhjuseta. On aktiivne, õpihimuline, isepäine. Hea seltsiline. Parim koer, adapteerub vastavalt perele.

Minu JR on kõik kutsika- ja koertekoolid läbinud, igati treenitud ja kasvatatud. Aga kui tema ikkagi leiab, et haukumiseks on põhjust, siis ta ka haugub. Seda põhjust leiab ta paraku palju sagedamini kui vaja.

Lisaks treenitusele ja muule, mida väliselt korrigeerida saab, on igal loomal ka oma iseloom. Näiteks mu sõbrannal on pomeranian, kes ei haugu üldse. Ma ei tea, kas ma teda üldse kunagi olen haukumas kuulnud aastate jooksul. Samas on pomeranianid enamasti meeletud klähvijad.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haukumise vastu on haukumisvastane kaelarihm, targem koer õpib ära, et pole vaja niisama haukuda ja siis ei pea enam seda rihma kasutama, vähemalt mitte kuigi tihti.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga haukumisega peab ikka arvestama, kui Jack Russell võtta. Pole vaja võtta endale superaktiivset jahikoera ja siis hakata temast diivanipitsut kasvatama. Julm on hakata koera loomust piinamise teel muutma. Mis need elektrilöökid või ebameeldivad helid/lõhnad muud on, kui piinamine.. Parem siis juba kohe mõni rahulik seltsikoer võtta, kellel pole sisemist vajadust 100% valvel olla ja märku anda kõigest peremehele.

+8
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Hobinurk Rääkige Jack Russelli terjerist