Esileht Ilu ja tervis Rääkige maovähendusoperatsioonist

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Rääkige maovähendusoperatsioonist

Postitas:

Vahe on ju selles, et siis pole enam kõht tühi ja kui sööd, saab kõht väga ruttu täis. Siis polegi mingi kunst palju vähem süüa. Sa ei saagi pärast oppi samamoodi süüa kui varem, sama toidukogus lihtsalt ei mahu enam kõhtu.

Sa ei erista füüsilist ja psühholoogilist nälga. Maoopi tagajärjel füüsilise nälja tunnet ei teki või kaob see kiiresti pärast söömist. Psühholoogilise nälja puhul maoopp ei aita, kui söömist on juba varem kasutatud lohutusena, igavuse, ärevuse või väsimuse peletamiseks. Siis peab inimene ikka ise oma isudega võitlema.

Enamik ülekaalulisi võib kinnitada, et süüakse ka siis, kui kõht on juba ammu täis. Kui enne oppi on sellega probleeme, siis võib see jätkuda ka pärast oppi. Edukamad ongi need, kes on oma psüühika ja toitumise korda seadnud ning selleks ei ole ilmtingimata vaja magu lõigata.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 00:43; 11.01 15:38; 13.01 04:35; 13.01 13:46; 13.01 14:37; 14.01 10:50; 15.01 00:08; 17.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Nagu ikka siin perekoolis, siis hakatakse aiaaugust rääkima lõpuks ???? Aga pole hullu, vähemalt kõik saavad ennast välja elada. Elus on ikka nii, et lihtsam on hukka mõista kui mõista. Ma saan täiesti aru, et on super tublisid, kõrgelt motiveeritud inimesi, kes suudavad pelgalt dieediga ülekilod maha saada. Inimesed, kes on aastaid või isegi kümneid aastaid võidelnud kaaluga – ilmselt ainult nemad suudavad mõista ülekaalulise inimese elu varjukülgi, mis lõpuks annavad tõuke opile mõtlemiseks ja sinna minemiseks. Rasvumine on samamoodi haigus nagu mõni teinegi ning see tekitab oma korda teisi haigusi nagu näiteks diabeet, norskamine, kolesterooli taseme tõus, liigeste mured, naiste probleemid ning rasestumisega probleemid jne… Ühel hetkel ongi raske trenni teha, motivatsioon ja näljatunne on talumatu, kui vaja maha saada 50 kg!!! Jah, kindlasti tuleb kaaluga tegelema hakata nagu keegi mainis kohe, kui ala 5 kg on lisandunud, siis on seda tõenäoliselt 100 korda lihtsam teha. Täpselt nagu sajad eksinud inimesed tahan ka mina saada teist võimalust, et saada saledaks, et jaksaks trenni teha, lapsega õues joosta, veel lapsi saada, veresuhkru kontrolli alla saada. Op ongi justkui abikäsi ülekaalulisele, et ta saaks tõuke tervislikult elama. Inimesed on kõik nii erinevad, tean neid, kes ei tee trenni ja söövad kõike aga kaaluvad 50-60 kilo (nii mehi kui naisi) aga tean ka selliseid nagu mina, kes peale ühte ampsu juba võtavad kaalus juurde :). Kui keegi arvab, et op on lihtne lahendus, siis tegelikult see pole nii. Esiteks pead sa leidma julguse see üldse läbi teha, sest iga opiga võivad kaasneda ohud ja tüsistused. Peale opi pead samuti leidma jõu, motivatsiooni ja kõik muu, et harjuda uue eluga ja peale suurt kaalulangust on vaja ka seda säilitama hakata. Ma ise loodan leida enda jaoks midagi – olgu see siis op või mitte aga tõesti ei taha ärgata aasta-kahe pärast ja avastada, et 20 kg on jälle juures.

Loen ja loen, aga ikka sa ei saa aru dieedi mõttest. See on sinujaoks nälgimine ja trenn võrdub siis üliraske füüsilise trenniga. Aga see ei ole nii. Võiksid minna reaalselt toidunõustaja juurde, ta räägib sulle lahti toitumise. Millised toiduained annavad rohkem energiat ja millised mitte, mida tasuks süüa hommikul ja mida õhtul. On ka igasuguseid tehnikaid näljatunde mahasurumiseks. Teiseks kõige suurem viga on ühekülgne toitumine kui üritatakse siis elada juurikate baasil kuigi ajutöö ei tule järgi. Paar päeva proovitakse, oi mulle ei mõju ükski dieet. Oi ma ei põletanudki nädala 10 kilo maha. Oi ma olen eriline inimene, mulle ei mõju miski. Muidugi ei mõju kui pole rutiinitaluvust ega arusaama mida üldse teed ja loomulikult puudub ka tahe. Kui rääkida, et söö iga nädal natuke vähem (3 võileva asemel 2), siis see jookseb teist kõrvast kohe välja. Tee oma võileivad lahjemaks, sellepeale ka ei tule.

Võta leiva- või saiaviil, pane sinna ainult määre ja siis tomativiil, kurgiviil, aga ära pane juustu, sinki, vortsi, pihvi. Juba see on võit kui edaspidi selliselt toituda. Aga ei, nagu paksukesed ikka, oi täna ma teen lasjanet ja pugin end maoni täis, oi nii hea sai. Mis sellest kaalulangetamisest enam, peaasi kui õgida sai.

Raske on perearstilt küsida prof. toidunõustaja kontakte, saatekirja ja muidugi välistada kõik interneti toidukavade pakkujad vaid minna tõelise inimese juurde? Alusta sellest.

Kui sa toitumist selgeks ei saa, ei aita sind operatsioon, sest kõik tuleb hiljem tagasi. Nagu alkoholism, kaks kuud võib kaine olla, aga siis üks pits ja jätkad samast kus pooleli jäi.

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 18:43; 08.01 23:40; 11.01 12:49; 11.01 13:06; 13.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maovähendusoperatsiooni järgselt muutub maos sekreteeritavate ensüümide ja signaalmolekulide tootmine. Nii et “nälgi nädal aega ja magu tõmbab kokku” ei ole sama tehnika. Päriselt ka inimesel peale operatsiooni enam ei toodeta nälja ja isuga seotud hormoone samamoodi nagu varem, nende tootmine oluliselt väheneb, ja just see molekulaarsel tasemel muutunud isu regulatsioon on üks võti, miks maovähendus paljusid aitab.
Muidugi, kui peake on sassis, meeleoluhäired-depressioonid-toitumishäired, siis küll põhjuse ja võimaluse leiab, et uuesti toidusõltuvusse sattuda, kuid teemaalgataja- sugune patsient on täpselt see, kelle jaoks maovähendus võiks olla ideaalne lahendus.

Mis puutub “toidunõustajasse”, siis enamasti on ülekaalulised väga hästi kursis, kuidas peaks sööma, kõigi maailma dieetide ja taldrikureeglitega, kuid siin on üks väike aga, nimelt kui ülekaalu on juba 30-50 kilo, siis see on nagu teine aju, mis su keha juhib, selline hunnik rasva sekreteerib ise hormoone ja otsustab juba sinu eest, millal ja kui palju süüa, ja neid, kes rasvast omal jõul võitu saavad, ongi kõige rohkem 5%.
Ega need “toidunõusatajad” räägivad ka kergelt kummalist juttu- katsuge siis lahjemaid võileibu teha, katsuge siis 3 asemel 2 süüa, kuid see targutamine kedagi ei aita.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:07; 13.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega perekooli “toidunõustajaga” ongi võimatu vaielda. Selline võib jaurata päevade viisi, mingi argument teda ei kõiguta, sest paksud on ise süüdi ja parem juba jäägu paksuks, sest muidu kaob tal jauramise teema.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.01 20:22; 10.01 20:34; 11.01 00:42; 11.01 12:55; 11.01 14:03; 13.01 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub “toidunõustajasse”, siis enamasti on ülekaalulised väga hästi kursis, kuidas peaks sööma, kõigi maailma dieetide ja taldrikureeglitega, kuid siin on üks väike aga, nimelt kui ülekaalu on juba 30-50 kilo, siis see on nagu teine aju, mis su keha juhib, selline hunnik rasva sekreteerib ise hormoone ja otsustab juba sinu eest, millal ja kui palju süüa, ja neid, kes rasvast omal jõul võitu saavad, ongi kõige rohkem 5%.
Ega need “toidunõusatajad” räägivad ka kergelt kummalist juttu- katsuge siis lahjemaid võileibu teha, katsuge siis 3 asemel 2 süüa, kuid see targutamine kedagi ei aita.

Teadmised kuidas ja mida süüa ei aita, kui neid teadmisi järjepidevalt ei kasutata. Hakatakse otsima vabandusi, tuleb mingi tähtpäev, ma premeerin end, olen ju seda väärt, miks mees ja lapsed saavad ja mina ei saa, mis see üks kord ikka teeb jne. Sellise mõtteviisiga inimesed otsivad neid vabandusi ja kergeid väljapääse ka pärast maooppi.

Olen ise 50 kg ainult toitumisega maha saanud. Ma ei ole kuidagi eriliselt tahtejõuline imeinimene, aga ma ka ei otsi vabandusi ning kergeid väljapääse nagu teemaalgataja. Minu hunnik rasva dikteeris mu toitumist senikaua kuni tarbisin suures koguses suhkru- ja rasvarikkaid toite. Kunagi ei saanud neist küllalt ning mida rohkem tarbisin, seda rohkem neid ka tahtsin. Meeleolud kõikusid seinast seina ning ka see ajas rohkem sööma. Kui need oma menüüst välja lülitasin ning hakkasin täiesti tavalist toitu sööma (valgud, rasvad ja süsivesikud tasakaalustatud vahekorras, ühtegi toiduainet ei pea tegelikult välistama) neli korda päevas, siis paari nädalaga sellised isud ja meeleolukõikumised ka kadusid. Ma ei pea dieeti, see ongi elustiil, kus mul on kõht kogu aeg täis ning mu menüü on piisavalt paindlik, et ma ei pea tooma selle nimel suuri ohverdusi.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 00:43; 11.01 15:38; 13.01 04:35; 13.01 13:46; 13.01 14:37; 14.01 10:50; 15.01 00:08; 17.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole müüt, ei ole. Näiteks on olemas inimesi, kes 5. korruselt alla kukuvad ja ellu jäävad. Ise tean sellist.

Aga ma ei patra rumalusi, et see on tavapärane. Tõesti on inimesi, kes päev läbi süüa vohmivad ja ikka kõhnad on. On selliseid inimesi, on. Täpselt sama palju kui on inimesi, kes 5. korruselt alla hüppavad ja ellu jäävad.

Väga hea, et oled nõus, et see müüt pole. Mina pole küll väitnudki, et kõik kõhnad tegelikult õgardid on või et see tavaline on, pigem tulid kõhnade toitumistavad jutuks just seepeale kui keegi väitis, et paksud peaks õppima kõhnadelt, sest nemad söövad kõik vähe ja liiguvad palju või kuidas see oligi. Kõik kõhnad ei toitu ega ela tervislikult, kaugeltki mitte. Õppida tuleb tervislikult toitujatelt, mitte kõhnadelt.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.01 13:16; 10.01 15:40; 10.01 23:54; 11.01 01:45; 11.01 11:17; 12.01 16:30; 13.01 15:44; 14.01 11:52; 15.01 00:16; 15.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Olen ise 50 kg ainult toitumisega maha saanud. Ma ei ole kuidagi eriliselt tahtejõuline imeinimene, aga ma ka ei otsi vabandusi ning kergeid väljapääse nagu teemaalgataja.”

Tegelikult opile minek ei ole kunagi lihtsama vastupanu teed minek.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult opile minek ei ole kunagi lihtsama vastupanu teed minek.

See on lihtsama vastupanu teed minek selles mõttes, et sellelt oodatakse rohkem ja kiiremat tulemust. Psühholoogiliselt tundub operatsioon kergem selle asemel, et sama tulemust aasta või rohkemgi oodata ainult toitumisega tegeledes. Füüsiliselt on muidugi operatsioon ja selle tagajärgedega tegelemine raskem, riskid on kõvasti suuremad ning ka tulemus ei pruugi oodatule vastata.

Kui inimesed on valmis pärast oppi toitumise ja trenniga tegelema, siis saaksid nad seda teha ka enne oppi. Kui opp on toetav tööriist, siis ka ilma opita saab erinevaid tööriistu kasutada.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 00:43; 11.01 15:38; 13.01 04:35; 13.01 13:46; 13.01 14:37; 14.01 10:50; 15.01 00:08; 17.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult opile minek ei ole kunagi lihtsama vastupanu teed minek.

See on lihtsama vastupanu teed minek selles mõttes, et sellelt oodatakse rohkem ja kiiremat tulemust. Psühholoogiliselt tundub operatsioon kergem selle asemel, et sama tulemust aasta või rohkemgi oodata ainult toitumisega tegeledes. Füüsiliselt on muidugi operatsioon ja selle tagajärgedega tegelemine raskem, riskid on kõvasti suuremad ning ka tulemus ei pruugi oodatule vastata.

Kui inimesed on valmis pärast oppi toitumise ja trenniga tegelema, siis saaksid nad seda teha ka enne oppi. Kui opp on toetav tööriist, siis ka ilma opita saab erinevaid tööriistu kasutada.

Ilmselt need, kes seda opi kaaluvad on ainult väga põhjalikult kõike uurinud ja lugenud. Sest hoopis teine toitumine on peale opi, kui lihtsalt dieediga toitumine. Peale opi ei olegi inimesel võimalik süüa selliseid koguseid nagu muidu saaks süüa. Peale opi ikkagi ainult vedeliku dieet, siis kui keha sellega harjunud, siis alles püreesupid/smuutid vms (kogused on väga väiksed), siis alles tohib väga pehmeid tahkeid toite süüa. Samuti ei saa mõnda aega süüa magusat, juua gaseeritu magusaid jookse jne…Inimesel ei ole isu ja teiseks magu ei mahuta enam toitu. Peale suurt kaalukaotust tekib tõenäoliselt suurem motivatsioon saavutatut hoida ja endaga tegeleda. Lisaks leevenevad või kaovad paljud terviseprobleemid: diabeet, kõrge vererõhk ja kolesterool, rasestumine lihtsam, norskamine kaob. Kuskil aasta või kaks kestab selline kaalulangus. Selle operatsiooni puhul on väga oluline samuti, et peale opi inimene muudaks enda toitumis- ja liikumisharjumusi – ilma selleta nagunii pikaajalist tulemust ei hoia. Täpselt sama moodi nagu range dieediga võid võtta 30kg maha aga peale dieeti hakkab kaal jälle kogunema, kui sööd vanade harjumuste järgi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil aasta või kaks kestab selline kaalulangus.

Mis seal aasta või kaks langeda on, kui inimene enam ei söö või nii räigelt oma toitumist muudab, siis peaks paari kuu kuni poole aastaga 30-40 kilo läinud olema?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.01 13:16; 10.01 15:40; 10.01 23:54; 11.01 01:45; 11.01 11:17; 12.01 16:30; 13.01 15:44; 14.01 11:52; 15.01 00:16; 15.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis keelab sul oma elustiili muutma hakata juba praegu, ilma igasuguse opita? Nii ehk naa pead hakkama kirja panema, mida ja kui palju sööd; ausalt, kus juures. Miks mitte seda juba praegu teha.
Ning selle asemel, et õhtu otsa kodus istuda, mine parem tunniks jalutama. Kui sest muud tolku pole, ei saa sa see tund aega vähemalt diivani ja külmkapi vahet käia.

Ja väga oluline on söömise juures ka sotsiaalne aspekt. Ega see, mida sa seni söömisega kompenseerida püüad, peale operatsiooni nagu peoga pühitud saa. Leia endale mingi tegevus juab praegu, mille käigus saaksid inimestega suhelda. Usu, see aitab mõtteid söögist kõrvale viia. Sageli on liigsöömise põhjus lihtsalt igavus. Ja üksindus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil aasta või kaks kestab selline kaalulangus.

Mis seal aasta või kaks langeda on, kui inimene enam ei söö või nii räigelt oma toitumist muudab, siis peaks paari kuu kuni poole aastaga 30-40 kilo läinud olema?

Kõige suurem kaalulangus tuleb jah esimese poole aastaga, kogu protsess kehaga aga võib kesta aga kauem. Sellepärast pole soovitatud ka peale opi kindlasti ennem 18-24 kuud rasestuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis keelab sul oma elustiili muutma hakata juba praegu, ilma igasuguse opita? Nii ehk naa pead hakkama kirja panema, mida ja kui palju sööd; ausalt, kus juures. Miks mitte seda juba praegu teha.

Ning selle asemel, et õhtu otsa kodus istuda, mine parem tunniks jalutama. Kui sest muud tolku pole, ei saa sa see tund aega vähemalt diivani ja külmkapi vahet käia.

Ja väga oluline on söömise juures ka sotsiaalne aspekt. Ega see, mida sa seni söömisega kompenseerida püüad, peale operatsiooni nagu peoga pühitud saa. Leia endale mingi tegevus juab praegu, mille käigus saaksid inimestega suhelda. Usu, see aitab mõtteid söögist kõrvale viia. Sageli on liigsöömise põhjus lihtsalt igavus. Ja üksindus.

Ausalt öeldes ootan juba seda aega ka, kui elu oleks “igav” ja et saaks töö ja laste kõrvalt puhata ja rohkem aega endale. Tööst vabadel päevadel kindlasti jalutan, kui teistel päevadel ei jõua. Ülekaalulised inimesed ei ole ainult kodus ilma töö ja eluta teleka ees mugivad inimesed muideks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui dieediga ei suuda (justnimelt, ei suuda! ei jaksa! ei oska! pole jõudu! jne). Selle jaoks ongi maovähendusop, et kui inimene ei saa enam ise hakkama, siis see ongi juskui õlekõrs. Edasi peab juba igaüks ise vaatama, kas ta suudab säilitada seda kaalu. Vahet pole, kas sa pead ranget dieeti või käid opil.

Lisa oma loetelusse ka tegelik põhjus – ei viitsi ennast käsile võtta, sest niisama on mugavam õgida ja tuiata.
On ju kaugele näha, et sa kujutad ette, et see op on mingi imevits, mis su kaunitariks muudab. Ei ole, see vaid sandistab su sisikonda. Ennast käsile võtma pead niikuinii (aga su jutust võib järeldada, et seda sa ei viitsi). Mis takistab sul seda TERVE organismiga teha? Miks on vaja ennast eelnevalt sandistada?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt soovin, et kõigi unistused täituksid, vahet pole kuidas see siis saavutatakse. Peaasi, et inimesed oleksid õnnelikud. Nagunii on terve maailm kibestunud inimesi täis, kes ainult kritiseerivad ja näpuga näitavad. Aga vbl üks on suitsetaja, teine alkohoolik ja kolmas toidusõltlane. Päeva lõpuks on enamustel mingi sõltuvus või pahe või mõni halb iseloomujoon.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kaaluga jojootaja. Kui kaal punasest joonest üle läheb, suudan ennast piirata ja kuni 10 kg alla saada (suhkur ja jahu menüüst välja, enamus mu lemmiktoite ka, kuna need on magusad ja/või rasvased, palju köögivilja jne). Aga see on nii jube raske ja nõuab nii hirmsalt pingutamist. Näiteks sellepärast, et ma olen niigi selline laisapoolne, kes ägab oma igapäevaste kohustuste all (töö, lapsed, majapidamine, no see, mis enamusel, aga ma pole just väga energiline tüüp), aga kui ma söömist pean piirama, siis on justkui üks töö veel juures, pidevalt peab end korrale kutsuma ja püüdma mõtteid söögilt eemale juhtida. Ja siis ühel hetkel (tavaliselt umbes poole aasta pärast) hakkab jälle vaikselt käest libisema. Magusaisu pole selle ajaga kunagi ära kadunud.

Mulle tundub, et eriti palju söön ma selles etapis, kui ma tean, et kaal on üsna käest ära (aga ei julge täpselt kaaluda ka) ja kohe-kohe tuleb ennast käsile võtta. Siis võtan iga päev justkui viimast, kuna varsti enam ei saa, aga käib pidev edasilükkamine, et täna veel luban endale. Kuni enam pole kuskile midagi edasi lükata. Kui heal toidul ei oleks seda “keelatud” silti, siis ma ei tahaks seda nii väga.

Ja muide, on küll inimesi, kes söövad palju, ka magusat ja rämpstoitu, ja on peenikesed. Mina ise olin selline. Kuni sain lapsed, lisandus veidi vanust ja tuli kilpnäärme alatalitus.

Mina teemaalgataja opimõtet küll hukka ei mõista. Küllap ta on asjad enda jaoks läbi mõelnud. Edu!

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt soovin, et kõigi unistused täituksid, vahet pole kuidas see siis saavutatakse.

Vahe on selles, et toitumist ja eluviise muutes saad kaalust alla. Operatsiooniga võid kaalust alla saada, võid aga hoopis ära surra, võid oma tervist jäädavalt kahjustada, võid olla õnnetum kui varem.

Vahet pole ainult selles, mida sa ise otsustad, sest see on sinu elu ja tervis. Võta otsus vastu ja tegele tagajärgedega, ega muud ei olegi ju teha. Loodetavasti sinu unistus täitub.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 00:43; 11.01 15:38; 13.01 04:35; 13.01 13:46; 13.01 14:37; 14.01 10:50; 15.01 00:08; 17.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeva lõpuks on enamustel mingi sõltuvus või pahe või mõni halb iseloomujoon.

Minul on päeva lõpuks harilikult uni. Tänagi hakkab tulema.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.01 13:16; 10.01 15:40; 10.01 23:54; 11.01 01:45; 11.01 11:17; 12.01 16:30; 13.01 15:44; 14.01 11:52; 15.01 00:16; 15.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt soovin, et kõigi unistused täituksid, vahet pole kuidas see siis saavutatakse.

Mina jällegi arvan, et on küll vahe, kuidas oma unistused täita. Üks asi on ise see saavutada, sinu elu ja tervis, sinu unistused, sinu püüdlused ja töö kaalust alla saada. Väga ok. Hoopis teine asi on aga sundida/survestada teisi inimesi sinu unistust täitma hakkama – antud juhul siis meedikuid, eks. Nende töö, nende vastutus, nende mure, kui midagi pekki läheb (appi, kui hea väljend sellesse teemasse, eks), meie kõigi (haigekassa) raha, kogu meditsiin oma kalliduses ja uhkuses. Vot see ei ole enam ok – annan ennast muretult noa alla, las teevad, vastutavad mu elukese ja tervise eest, las pingutavad minu asemel nemad, las raha lendab siia-sinna, ma olen ju kaaaaa makse maksnud…kehalt lodevate inimeste lodevad mõtted ja olematud pingutused. Üleüldine lodevus kõiges – liikumises, söömises ja mõtlemises.
Väga hästi ütles siin üks eelmine kägu: ei tohi ESIMEST KORDA paksuks minna. Selles ongi asja võti, see on jumala õige lause. Inimene, kes seda suudab, ei vaja iialgi mingeid operatsioone. Ta saab ise oma eluga hakkama.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.01 18:50; 08.01 19:38; 10.01 22:09; 15.01 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi arvan, et on küll vahe, kuidas oma unistused täita. Üks asi on ise see saavutada, sinu elu ja tervis, sinu unistused, sinu püüdlused ja töö kaalust alla saada. Väga ok. Hoopis teine asi on aga sundida/survestada teisi inimesi sinu unistust täitma hakkama – antud juhul siis meedikuid, eks. Nende töö, nende vastutus, nende mure, kui midagi pekki läheb (appi, kui hea väljend sellesse teemasse, eks), meie kõigi (haigekassa) raha, kogu meditsiin oma kalliduses ja uhkuses. Vot see ei ole enam ok – annan ennast muretult noa alla, las teevad, vastutavad mu elukese ja tervise eest, las pingutavad minu asemel nemad, las raha lendab siia-sinna, ma olen ju kaaaaa makse maksnud…kehalt lodevate inimeste lodevad mõtted ja olematud pingutused. Üleüldine lodevus kõiges – liikumises, söömises ja mõtlemises.

Ei, see on küll imelik mõtteviis. Väga imelik. Meditsiinilt abi küsimine on meedikute survestamine … uhh.

Väga hästi ütles siin üks eelmine kägu: ei tohi ESIMEST KORDA paksuks minna. Selles ongi asja võti, see on jumala õige lause. Inimene, kes seda suudab, ei vaja iialgi mingeid operatsioone. Ta saab ise oma eluga hakkama.

Nu vot, paraku on tagantjäreletarkus üks täppisteaduse eriliike ning seda, kes juba paks on ei aita see “täppisteadus” mitte kuidagi. Ka nemad peavad kuidagi edasi elama, leidma selleks kuskilt jõu ja võimaluse.

Kuigi üldiselt olen tegelikult ka seda meelt, et kes on suuteline opi tulemust hoidma, see saaks ka ilma opita kaalust alla. Mina paraku olen see tüüp, kes pole kaks korda suutnud alla võetud tulemust säilitada, seega ma ei võta oppi mõttessegi – see ei aita mind. Küsimus on ainult, et mis siis aitaks. Kunagi üks arst ühes teises olukorras ütles taolise küsimuse peale, et “uus armumine aitaks”. Nõus :D. Ilmselt pean armukese otsima – kui valik on truudus või tervis, siis mida valida? (nali)

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 10.01 13:16; 10.01 15:40; 10.01 23:54; 11.01 01:45; 11.01 11:17; 12.01 16:30; 13.01 15:44; 14.01 11:52; 15.01 00:16; 15.01 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa sellest aru, et küsiti konkreetselt asja läbi teinute kogemusi. Neid ka tuli, kuid rohkem on neid, kes muudkui parastavad ja räägivad hoopis aiaaugust. Mulle on jäänud ka mulje, et paljudes on peidus see mingi kadeduseuss, et teine saab “lihtsalt” haigekassa raha eest kaalust alla ja mina muudkui maksku. Tegelikult teeb ikka väga suur osa inimestest seda oppi tasuliselt. Kellel ei ole koheselt 5k taskust võtta, maksab nagu mina iga kuu 124€ Medicreditile ja asi ants. Aga isegi kui haigekassa maksab, võib see opp olla inimese kohta odavam kui tulevikus insuliin, vererõhu, kolesterooli ja kes teab mis tabletid veel. Aga teemaalgatajal soovitan ka peenemaks.ee foorumit. Seal tehakse ka selgeks, et tegemist ei ole mingi lihtsa teekonnaga nagu arvatakse ja elustiili muutus on A ja O. Edu teekonnal!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:51; 15.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa sellest aru, et küsiti konkreetselt asja läbi teinute kogemusi. Neid ka tuli, kuid rohkem on neid, kes muudkui parastavad ja räägivad hoopis aiaaugust. Mulle on jäänud ka mulje, et paljudes on peidus see mingi kadeduseuss, et teine saab “lihtsalt” haigekassa raha eest kaalust alla ja mina muudkui maksku. Tegelikult teeb ikka väga suur osa inimestest seda oppi tasuliselt. Kellel ei ole koheselt 5k taskust võtta, maksab nagu mina iga kuu 124€ Medicreditile ja asi ants. Aga isegi kui haigekassa maksab, võib see opp olla inimese kohta odavam kui tulevikus insuliin, vererõhu, kolesterooli ja kes teab mis tabletid veel. Aga teemaalgatajal soovitan ka peenemaks.ee foorumit. Seal tehakse ka selgeks, et tegemist ei ole mingi lihtsa teekonnaga nagu arvatakse ja elustiili muutus on A ja O. Edu teekonnal!

Kogemuslugusid saabki lugeda selleks spetsiaalselt loodud foorumitest, mitte üldfoorumist nagu Perekool.

Need aiaaugu jutud tulid sellest, et teemaalgataja tunnistab ju ise, et ei suuda, ei jaksa, ei oska, pole jõudu oma kaaluga tegeleda. On kõike proovinud aga millestki pole kasu olnud. Operatsioon sellise asja puhul lihtsalt ei aita, sest ka siis peab suutma, jaksama, oskama ja jõudu olema.

Ongi vastutustundetu soovitada operatsiooni kui inimesel pole ilmselgelt aimugi kuidas omadega hakkama saada. Selle tõttu peakski kõigepealt ikkagi psühholoogi ja toitumisnõustajaga oma mõtteviise, käitumist ja toitumist analüüsima sest selle koha pealt on ta küll valesid valikuid teinud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 00:43; 11.01 15:38; 13.01 04:35; 13.01 13:46; 13.01 14:37; 14.01 10:50; 15.01 00:08; 17.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemuslugusid saabki lugeda selleks spetsiaalselt loodud foorumitest, mitte üldfoorumist nagu Perekool.

Need aiaaugu jutud tulid sellest, et teemaalgataja tunnistab ju ise, et ei suuda, ei jaksa, ei oska, pole jõudu oma kaaluga tegeleda. On kõike proovinud aga millestki pole kasu olnud. Operatsioon sellise asja puhul lihtsalt ei aita, sest ka siis peab suutma, jaksama, oskama ja jõudu olema.

Ongi vastutustundetu soovitada operatsiooni kui inimesel pole ilmselgelt aimugi kuidas omadega hakkama saada. Selle tõttu peakski kõigepealt ikkagi psühholoogi ja toitumisnõustajaga oma mõtteviise, käitumist ja toitumist analüüsima sest selle koha pealt on ta küll valesid valikuid teinud.[/quote]

Tegelikult need, kes pole asjaga kokku puutunud ja seda kõike uurinud laiatavadki ainult enda arvamusi, mis nende arvates on või pole. Ma küsiks, et miks selliseid oppe siis üldse tehakse, kui inimesed saaksid ise hakkama ja oleks saledad? Opile jõuavad inimesed, kelle KMI on 40 või kõrgem ja see näitab, et tegemist on juba ohtliku rasvumisega. Op ongi rasvumise ravimeetod. Opile jõuavad tavapäraselt ikkagi peale pika teekonna läbimist ja edutuid kaalulangetusi. Seda, et kaalu peab ka hiljem hoidma eluviiside muutmisega teab iga opile mineja. Asi on lihtsalt selles, et kaal langeb kiiremini ja tühja kõhu tunnet ei pea taluma. Muidugi peab peale taastumist ennast kätte võtma aga olles juba 30 kg kergem on paljudel selleks kõvasti rohkem motivatsiooni, jõudu, tervist, tahtejõudu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 18:24; 08.01 18:39; 08.01 19:16; 08.01 19:51; 08.01 19:57; 12.01 01:04; 12.01 13:29; 13.01 21:45; 14.01 11:34; 14.01 14:36; 14.01 14:39; 14.01 22:12; 17.01 15:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )


Esileht Ilu ja tervis Rääkige maovähendusoperatsioonist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.