Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: rääkige oma Itaalia-reisidest

Postitas:
Kägu

Meie abikaasaga sätime oma Euroopa reisid alati aprilli lõppu. Siis on ilmad juba ilusad, aga turiste normaalselt. Meil on alati kavas paar päeva linnades ja paar päeva rahvusparkides või mägedes. Viimane osa on mulle endale alati rohkem meelinud.
Itaalias oleme käinud 3 korda 1) Milaano (võib vahele jätta), Veroona (nunnu), Veneetsia (Muraano ja Buraano on lahedad saared) ja sealt alla Liguuria rannikule. Viimane on superkoht, kus 5 kaluriküla on nagu omaette maailmas. 2) Firenze, Sienna ja Elba saar (seal matkasime). Mõlemad need reisid tegime ühistrantspordiga – rong, buss. Ühistrantspordi hinnad on suht kallid, aga plaanid internetis olemas ja liiklus toimib ja on täpne.
3) Sardiinia reisi tegime rendiautoga. Väga ilus saar, pealinna võib muidugi vahele jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja on vist nüüd juba ka Itaalias jõudnud ära käia, aga mõtlesin et igaks juhuks jagan ka enda kogemust. Põhja-Itaalias olen käinud kahel korral, esimene kord Milaanos ja Genovas, teine kord Veneetsias. Genova meeldis neist kõige rohkem, aga nüüd on plaanis minna kolmas kord ja talvel, mis peaks veel parem olema, sest mulle ja mehele meeldib mõlemale suusatada (siiani oleme Rootsis ja Slovakkias käinud). Valisime Val di Fiemme, hotelliks on Bellaria (hotellipakkumise leidsime siit: https://www.novatours.ee/otsing/puhkusereisid/itaalia/bergamo, mis asub suhteliselt heas kohas ja ümberringi on terve hunnik kuurorte. Eks annan teada, kuidas Itaalia suusareis kulges ja kas tasub minna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie abikaasaga sätime oma Euroopa reisid alati aprilli lõppu. Siis on ilmad juba ilusad, aga turiste normaalselt. Meil on alati kavas paar päeva linnades ja paar päeva rahvusparkides või mägedes. Viimane osa on mulle endale alati rohkem meelinud.

Kasutan juhust ja küsin, milline oleks sobiv riietus aprilli lõpus Itaalias reisimiseks? Olen sinna järgmisel aastal minemas. Aitäh ette!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan juhust ja küsin, milline oleks sobiv riietus aprilli lõpus Itaalias reisimiseks? Olen sinna järgmisel aastal minemas. Aitäh ette!

SAma tark on küsida, millist riietust kanda mais Eestis. Vaevalt et keegi seda oskab ette ennustada. Seal võib olla aprillis kuumalaine aga võib ka jahe-niiske-tuulise peale sattuda. Eks sa pead ikka ilmateadet vaatama nädal enne ja siis saad otsustada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt õige, et vaata, millist riietust kantakse Eestis mais! Võib olla 22 kraadi ja lauspäike, aga võib olla ka 12 kraadi, pilves ja vihmane. Ma olen Itaalias ühe korra käinud just nimelt aprilli lõpus. Toskaana kandis ja Roomas. Mul oli kaasas üks õhuke kilejope ja üks natuke paksem jope. Fotosid vaatan, siis need kaks jopet on mul enamusel piltidel ülestikku seljas 🙂 Samas mäletan, et paaril päeval sai ka õhukese kampsuni väel ringi käia. Nt Siena keskväljakul on tehtud pildid, kus on t-särk seljas ja kampsun seotud ümber vöö. Viimasel päeval Roomas oli aga lausa palav. Nii et võta kaasa lai valik riideid ja selliseid, et vajadusel saad kõik üksteise otsa selga toppida. Mul õnneks see õhuke kilekas oli number suurem, nii et mahtus selle teise jope peale selga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rooma ja Napoli

Mina käisin perega Roomas ja Napolis. Pereks on siis mees ja peagi kolmeseks saav laps. Kui on huvi ja natukene vaba aega, siis võib lugeda selle kohta siit: https://hashtaglifeonline.com/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja selleks kaevasid üles aasta vana teema? Et su üllitist lugeda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Su õigekiri on kohutav. Väljendusviisist rääkimata. Ja no Roomast ei rääkinud sa midagi…kindlustus ja giidid 50 euro eest ei ole rooma…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja selleks kaevasid üles aasta vana teema? Et su üllitist lugeda?

Ta kaevas üles lausa neli aastat vana teema…. : )
Vist kogu perekool on selle nelja aasta jooksul oma arvamuse Itaalia reiside kohta avaldanud.
Mina teist korda enam ei viitsiks minna – pole eriline jahu (pizza ja pasta) ja kiirteede armastaja. Ja iga asja eest kasseeriti raha nagu Egiptuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana teema küll aga pean lihtsalt vastama. Inimesed on ikka nii erinevad, mina nimelt jumaldan Itaaliat ja ei saa aru, kui pealiskaudselt peab reisi võtma, et jääb nii võimsast maast ainult pizza ja pasta maa mulje. Need inimesed, toidud (mitte ainult pizza ja pasta!) Ja need vaated ja need erinäolised linnad ja need paljud paljud “postkaardi” hetked. Minu meelest on ka normaalne see, et kui ma reisile lähen siis õpin kohalikus keeles elementaarsed väljendid ära ning ei ole üllatunud kui minuga inglise keeles ei räägita. Kusjuures Itaalias saime isegi väiksemates kohtades inglise keeles ka suheldud kui esialgu lähenesime kohalikus keeles. Hispaanias minu meelest oli palju vähem inglise keele oskust kuna hispaania keel on lihtsalt maailmas nii levinud keel, et neil pole väga vajadust inglise keele järele. Roomas olin viimati 4 päeva, eelmisel reisil päeva ja ei põrganud kokku mingigi kuritegevusega (jällegi tuleb olla teadlik ja teha enne reisi kodutööd). Super võimas linn on ja isegi 4 päevaga ei näinud kõike seal ära. Vesuuv, Napoli, Pompei ja Amalfi rannik on tohutult armas kant. Sitsiilia on hästi omanäoline ja võimas, eriti see, et Etna valvab kurjal pilgul alati tagataustal. San Marino on armas. Firenze ja veinitee on super kaunis ja romantiline oma viinamarja põldudega. Jne jne jne 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

See pizza ja pasta jutt on pealiskaudne, aga lausa idiootne on Rooma linna kohta iseloomustuseks pidada eriti oluliseks, et rand on kaugel! Itaalia on suurepärane maa, nii erinev ja samas nii sarnane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Itaalias käinud korduvalt, ainult ühe korra pitsat söönud, pastat mitte kordagi 🙂 Nii palju muud on ju valida igas toidukohas! Millised praed, supid, singi-, juustu- ja puuviljavaagnad! Kui head salatid ja magustoidud! Oska ainult tellida.
Itaalia üllatab igal sammul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Itaalia

San Marino on väga ilus koht,soovitan tõesti seal ära käia

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest