Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: rääkige oma Itaalia-reisidest

Postitas:
Kägu

Mis Rooma õhul viga on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rooma õhk on talumatu.

No ära siis roni sinna kesest suve… Rooma õhul pole midagi viga võrreldes teiste suurlinnadega. Seal ja Kreetal jne on tunda seda kultuurikihti justnimelt, iga lagunenud kivi ja müüd on tuhandeaastase ajalooga jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma käisin just Roomas. Järgmisel kevadel lähen jälle tagasi.

Miks sinna tagasi?

Rooma on üle kahe tuhande aasta vana, kus on võimalik sellele kõigele ka ligi pääseda. Seal võiks kuude viisi olla ja ikka jääb aega väheks.

Kui muidygi ajalugu ega tsivilisatsioonid ei huvita, siis jah teine lugu.

Mina olen see, kes kommenteeris, et lähen tagasi…Ma isegi ei oska vastata, miks. Lihtsalt… on selline tunne. Midagi on selles linnas. (Hääled käsivad, noh)

Ma pole teab mis ajaloofriik ja ilmselt ei viitsi ka kõiki neid turistilõkse läbi käia, vihkan masse… jne.

Ma hulgungi nurgatagustes kohtades, otsides turistidest üleuputamata paikasid, sõidan ühistranspordiga, söön tänavalt pitsat (ma pole vist elu jooksul nii palju pitsat söönud, kui just seda Rooma pitsat, õhukest, rasvast, lõigatakse lahti ja keeratakse kokku ja sööd nagu sändvitši paberi vahelt) Joon suvalistes tänavabaarides kohvi, räägin kohalikega juttu, sõidan rongiga linnast välja, istun, pildistan, kõnnin sihituna ringi, pole tähtis, mis suunas minna, iga nurga taga on mõni ajaloo-või kultuurimälestis, jutustan tänavakunstnikuga, eksin ära, elan kellegi korteris (airbnb), jään öise äikese kätte, kirun koos kohalikega bussipeatuses busse, mis on täis või ei suuda absoluutselt mingitest graafikutest kinni pidada, ostan maasikaid, söön gelatot, teen politseinikuga pilti (nad on ilusad) jne, jne… hingan Rooma õhku. Oeh.

Rooma õhk on talumatu. Maasikat ja jäätist saab igal pool.

Domus Aurea on ainus.

Meeldib elada sellise tähenärijana?

No tõesti, igale ühele oma, eks. Mulle meeldib Roomas kõige rohkem selle linna vaib.
Ma pole elus viitsinud joosta ühe turismimagneti juurest teise juurde, enamik neist on ülehaibitud ja liiga rahvarohked. Enamiku juures olen ma pettunud olnud. Neid ei saa isegi pildistada muidu kui ainult öösel. Trevi, Colosseum või hispaania trepid tegelikult ei paku mitte mingit elamust, vähemalt päeval küll mitte.
Kogu seda ajalugu ja kultuuri, mis Roomas (ja ka mujal) on, jõuab endale sisse ahmida igas kohas umbes 15 minutit (utreerin), sest seda on liiga palju. Kõik need valitsejad, kõik need sajandid ja ajad ning kes oli kelle poeg või tütar või kes mida ja millal vallutas…
Südamesse mineva või hinge jääva elamuse saab enamjaolt hoopis väiksematest asjadest – minul on see seotud inimestega, kellega ma oma reisidel kohtun, kohtadega, mida ma ei planeerinud üldse külastada, aga kuhu sattusin, mõnest toidust, mõnest värvist või lõhnast või detailist. Seda ma nimetasin Rooma õhuks ja sellepärast olen ma alati nõus sinna minema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest