Esileht Ilu ja tervis Rääkige steriliseerimisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Rääkige steriliseerimisest

Postitas:

Kuna piisav vanus ja hulk lapsi käes, siis mõtisklen steriliseerimise võimalusest. Palun jagage kogemusi, kel see protseduur tehtud.
Kas aitab ka PMS sümptomeid vähendada?
Kas mõjutab kuidagi menopausi kulgu? Kas on mingeid kõrvalnähte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PMS on ikka sama nagu enne.
Mis kõrvalnähte Sa mõtled – midagi ju ei muutu, va munajuhad võetakse ära.
Menopausi kohta ei oska veel öelda 🙂 ega siis ka ju ei tea kas oleks olnud teisiti, kui poleks teinud oppi.
Mina olen otsusega rahul – ei mingeid hirme enam rasestumise ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 14:30; 11.06 13:47; 11.06 13:49; 11.06 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tee endale selgeks, mis see steriliseerimine on. Miks ta peaks neid asju mõjutama? See pole ju ometi kuidagi hormoonidega seotud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.06 18:01; 09.06 09:51; 11.06 11:24; 11.06 14:06; 11.06 15:12; 11.06 15:13; 11.06 22:37; 11.06 22:41; 11.06 23:27; 12.06 12:00; 12.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tehtud. Munajuhasid mitte ei lõigatud läbi ega seotud kinni, vaid nüüd uuemal ajal võetakse need üldse tervenisti välja. Arst mainis, et igasugu munasarjakasvajad saavad sageli alguse just munajuhast.
Munasarjad ja emakas jäävad alles, seega hormoonides ega PMSis midagi ei muutu.
Hommikul läksin haiglasse, olin kohe esimene, kes ette võeti. Täisnarkoosis, seega midagi operatsioonist ei mäleta.
Enne operatsiooni küsiti, kas on vaja koha peal raseerida või on juba tehtud. Siis paigaldati põiekateeter (väkk, ebameeldiv). Siis sõidutati koos voodiga opiplokki ja tehti narkoos.
Ärkasin probleemivabalt ja olin koheselt üle ootuste täiesti selge peaga. Ca 10 minutit pidi opi taastumistoas pikutama koos teiste patsientidega, siis sõidutati koos voodiga taas oma palatisse. Toodi vett ja kerget sööki (köögiviljapüree).
Arst käis kella kolme ajal vestlemas, rääkis opist. Selgus, et mul oli ühel pool suur munasarjatsüst ja lisaks leiti mitu endometrioosikollet. Kusjuures olen aastaid, aastaid käinud valudega ja rohke verejooksuga günekoloogide juures ja mitte iial ei ole seda diagnoosi saanud, tsüsti pole kordagi ultrahelis diagnoositud ja endometrioosi pole keegi vaevunud isegi välja pakkuma. Tundub, et meie linnas ühtegi günekoloogi ülivalulik menstruatsioon, verejõed ja kõhuvalud ei koti.
Kella nelja ajal võeti kateeter välja ja öeldi, et palavikku pole, vererõhk normis, kui soovite, võite koju minna, aga täna ei tohi duši alla minna. Kella viie ajal lasin end koju sõidutada.
Valusid ei olnud, valuvaigisteid võtma ei pidanud. Kõhul oli 3 väikest haava, 2 kummagi puusakondi lähedal ning üks nabaaugus. Nabaauku armi ei jäänud, puusakontide juures olevad armid on nähtavad (muust nahast tumedamad ristikujulised väiksed armid). Ehk siis kes teab, see saab kõhtu nähes kohe aru, et tehtud on endoskoopiline operatsioon ja munasarjade kandis miskit korda saadetud.
Ehk tulevikus armid muutuvad vähemnähtavaks.
Olen väga rahul operatsiooniga. Nüüd peaks endometrioosiga ka tegelema, aga… ühtegi günekoloogi see ei koti. Ütlesin, et operatsiooni käigus leiti koldeid. Vastati, et mis siis? Võite ju hormoone võtta või lasta depood süstida, kui tahate, aga mis see ikka nii väga muudab, kõik tuleb jälle tagasi.
Mõtlen tegelikult lasta ka munasarjad eemaldada, et saaks päevadest lahti, aga arst polnud nõus. Eks näis, mida tulevik toob.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka teinud selle opi kaks aastat tagasi. Eelnev kirjutas põhjalikult, täiendan oma kogemustest lähtuvalt.

Mina tegin selle opi riiklikus haiglas ja mulle tehti kõige pikem lõige naba alla, mitte naba sisse. Erakliinikutes tehakse naba sisse ja see ei jää tõesti näha. See tuleb enne oppi selgeks teha. Need 2 väikest ristikujulist armi eriti näha ei jää ja ei häiri.
Mulle keegi ei tutvustanud alternatiivsest, naba sisse lõikamise võimalusest (olgugi et tasuline) ja mina ei ole operatsiooniotsusega rahul. Naba all on inetu arm, natuke kasvas sinna peale veel liigliha, sest armi hoolduse juhistest tuleb täpselt kinni pidada (korpa ei tohi armilt ise maha kraapida, vaid peab ootama, kuni see ise ära pudeneb).

Peale oppi oli väga nõrk enesetunne, 3 päeva olin liikumisvõimetu, peale seda hakkasin vaikselt komberdama. Kõhu sisse pumbatud süsihappegaas väljub pikkamisi ja esimesed päevad oli tunne, et üks ettevaatamatu liigutus ja juba sul midagi seal kõhus lõhkebki – väga raske ja vastik enesetunne oli esimesed 5 päeva.

Kõrvalnähud minu puhul: enesehinnang naisena langes armi tõttu meeletult, tupe tundlikkus langes ka poole võrra ja seksimine ei pakkunud peale oppi enam pooltki seda, mis enne oppi. Tulemus: ma ei ole enam üldse seksist huvitatud.
Nii et mina kahetsen seda operatsiooni küll. Oleks võinud katsetada nt rasedusmonitoriga rasedusest hoidumist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 19:42; 08.06 16:06; 09.06 12:17; 10.06 10:11; 10.06 14:53; 12.06 01:12; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks aastat tagasi ITK-s. Laparoskoopia, üldnarkoosis. Kuna mul ei saadud veeni kätte koheselt ja ma sattusin juba paanikasse, siis pandi mulle narkoosimask pähe ja kästi lugeda numbreid kümnest alla. Mäletan et 7 oli vist viimane. Mida nad edasi tegid, sellest ei tea ma midagi muud kui räägiti jiljem. Lõigati munajuhad läbi, kõik oli väga ootuspäraselt lihtne- huvitav, minule küll ei pandud põiekateedrit- ja opp oli kestnud alla poole tunni. Enesetunne oli ärgates esialgu selline, et juua tahaks jõhkralt, aga mul vaid niisutati huuli vatiga ja ma saatsin selle õe kuu peale ja nuiasin temalt ikka mõne grammi vett topsiga. Suutsin ise istuma tõusta ja juua, mulle pole vesi kunagi niimoodi maitsenud 🙂
Siis kui mind palatisse sõidutati, toodi mingi saiake ja lubati juua kaasavõetud mahla, aga ma keerasin hoopis magama. Paari tunni pärast ärgates oli natuke nõrk olemine, aga käisin vetsus ja vaatasin plaasterdatud haavu ,ning otsustasin et kutsun oma tuttava peale tema tööpäeva lõppu endale järgi. Paa tundi siis igavlesin ja lugesin koridoris mingei vanu ajakirju.
Valud tekkisid järgmisel päeval, aga need allusid ibuprfofeenile täielikult. Vastik tunne oli küll mitu päeva, selline raskustunne kõhus laparoskoopia gaasist ja nõrkus ka kestis mingi 4-5 päeva, esimesed paar päeva oli ka väike palavik, mis pidi olema täiesti normaalne organismi kaitserefleks peale kirurgilist sekkumist.
Niitide eemaldamine nabast oli JUBE! Soovitan selle eel lasta pihustada tuimestavat spreid, novokaiin või ksülitoiin…no igatahes arstid teavad ise mis asi see oli. See mõjus paari minutiga ja tõesti ei tunnud mitte midagi.
Armid pole mul vist üldse nähtavad, olen ülekaalus ja rippkõhuga, see vist varjab need kõik ära. Päevad kahjuks käivad endiselt. Suguelu regulaarset pole, ei tea kuidas mõjutaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvalnähud minu puhul: enesehinnang naisena langes armi tõttu meeletult, tupe tundlikkus langes ka poole võrra ja seksimine ei pakkunud peale oppi enam pooltki seda, mis enne oppi. Tulemus: ma ei ole enam üldse seksist huvitatud.

Nii et mina kahetsen seda operatsiooni küll. Oleks võinud katsetada nt rasedusmonitoriga rasedusest hoidumist.

Paarisentimeetrine arm mõjus nii karmilt?

Jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 19:42; 08.06 16:06; 09.06 12:17; 10.06 10:11; 10.06 14:53; 12.06 01:12; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mõelnud, et teeks steriliseerimise, aga olen kahtlema hakanud. On tehtud laparoskoopia. Narkoosi talusin hästi ja sellega polnud midagi, aga see taastumine-jube! Nädalaega 2 õmbluseauku valutasid , kõht valutas ja jubedad gaasid ja valud olid sees. Enamasti olin pikali ja sõin valuvaigisteid. Möödas on üle 2 aasta ja nabas arm siiani ja ka natuke liigliha. Ega pealtnäha ei saagi aru, aga ma ise tean ja kui nabasse vaatan, on see ikka rikutud ja kole küll. Peale oppi vaatasin, et kas on kehvasti õmmeldud või lohakalt või tõesti peabki nii olema. Munasarja kohal on armist järgi hele laik, aga see ei häiri. Kas ikka laseks ennast jälle lõikuda ja torkida. Samas nüüd avastati munasarjast 4 cm tsüst, et parem kui need munasarjad üldse välja võtta. Lapsi enam ei taha kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.06 18:01; 09.06 09:51; 11.06 11:24; 11.06 14:06; 11.06 15:12; 11.06 15:13; 11.06 22:37; 11.06 22:41; 11.06 23:27; 12.06 12:00; 12.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.06 11:00; 10.06 09:08; 10.06 22:54; 11.06 21:26; 11.06 21:33; 12.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Kas sa selle peale ei tule, et see võib olla ka Eesti naistearstide kohutava, vastutustustundetu ja allapoole igasuguse arvestuse töö tulemus. Siiani on veel raske leida naistearsti, kes avatult, naist mõistes temaga kõik võimalikud rasedusest hoidumise võimalused läbi arutab. Eesti naistearsti külastus käib siiani nii, et arst küsib: “Mis sa siis tahad?” ja naine peab ise täpselt teadma, mida ta tahab. Mingit naise informeerimist ega nõustamist ei toimu. Günekoloogi juurde tulevast naisest soovitakse maksimaalselt kiiresti vabaneda.

Sageli naised ei teagi, mida teha rasedusest hoidumiseks, millised on kõik võimalikud võimalused. Eesti naistearstid ei viitsi olla naistele konsultandid. Normaalselt oma tööd tegevast naistearstist käivad nagu nõukaajalgi põrandaalused tutvuste kaudu kuuldud jutud.

Mina ei suuda oma elus meenutada mitte ühtegi naistearsti külastust, millega ma päris rahule oleksin jäänud. Tegelikult ei ole ühegi naistearsti külastusega üldse rahule jäänud. Iialgi ei ole mulle soovitatud seda, mis mul tegelikult on vaja olnud, kuigi olen oma mured ja soovid täielikult teatavaks teinud. Alati on kas jäetud pool juttu rääkimata (sest arstide arust ei ole see oluline) või on soovitatud täiesti vale ja sobimatut rasedusest hoidumise meetodit või on tehtud seda, mis mind üldse ei huvita (üks naistearst nt tegi PAP-testi, kuigi mul polnud selleks vähimatki soovi ega huvi, ma isegi ei olnud viimased 10 aastat mingit suguelu elanud, aga riiklikus infobaasis oli linnuke vaja ära täita).Eesti naistearstide töö on kohutavalt halva kvaliteediga.

Selleks, et selle hooliva mehe ja püsisuhteni jõuda, tuleb üle elada periood, kus naine ei tohi rasestuda. Ja siinjuures ei paku Eesti naistearstid naisele vähimatki tuge.

See oli lihtsalt teine vaatenurk põhjusele, miks naised selliseid operatsioone ette võtavad.
Meie naised elavad kroonilises infopuuduses günekoloogia valdkonnas. Ja sageli on ainus koht, kus naised saavad oma naisemuredest vabalt rääkida, tõesti vaid Perekooli tervisenurk, kust loomulikult professionaalselt nõu ei kuule. Aga paraku ei kuule seda ka Eesti naistearstidelt.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 19:42; 08.06 16:06; 09.06 12:17; 10.06 10:11; 10.06 14:53; 12.06 01:12; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Ja kas sa arvad, et abielludes said ka õiguse teise inimese keha eest otsustada? Mina hormoone süüa ei soovi ja lapsi ei taha ning tegin opi. Ei kahetse, arm on näha naba all, aga liigliha pole. Mees pole ajutine, aga ega me keegi tulevikku ette ei tea ja ka kõige ideaalsemad suhted võivad puruneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 15:44; 10.06 16:31; 11.06 17:56; 11.06 23:54; 12.06 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Ja kas sa arvad, et abielludes said ka õiguse teise inimese keha eest otsustada? Mina hormoone süüa ei soovi ja lapsi ei taha ning tegin opi. Ei kahetse, arm on näha naba all, aga liigliha pole. Mees pole ajutine, aga ega me keegi tulevikku ette ei tea ja ka kõige ideaalsemad suhted võivad puruneda.

aa, sina enam ei soovi, aga su mees mõne teise naisega veel soovib? no siis on tõesti ainuõige lahendus see, kui just SINA lähed opile! ikka tuleb ju mõelda sellele, et sinu mehel ja tema uuel naisel oleks hea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Kas sa selle peale ei tule, et see võib olla ka Eesti naistearstide kohutava, vastutustustundetu ja allapoole igasuguse arvestuse töö tulemus. Siiani on veel raske leida naistearsti, kes avatult, naist mõistes temaga kõik võimalikud rasedusest hoidumise võimalused läbi arutab. Eesti naistearsti külastus käib siiani nii, et arst küsib: “Mis sa siis tahad?” ja naine peab ise täpselt teadma, mida ta tahab. Mingit naise informeerimist ega nõustamist ei toimu. Günekoloogi juurde tulevast naisest soovitakse maksimaalselt kiiresti vabaneda.

Sageli naised ei teagi, mida teha rasedusest hoidumiseks, millised on kõik võimalikud võimalused. Eesti naistearstid ei viitsi olla naistele konsultandid. Normaalselt oma tööd tegevast naistearstist käivad nagu nõukaajalgi põrandaalused tutvuste kaudu kuuldud jutud.

Mina ei suuda oma elus meenutada mitte ühtegi naistearsti külastust, millega ma päris rahule oleksin jäänud. Tegelikult ei ole ühegi naistearsti külastusega üldse rahule jäänud. Iialgi ei ole mulle soovitatud seda, mis mul tegelikult on vaja olnud, kuigi olen oma mured ja soovid täielikult teatavaks teinud. Alati on kas jäetud pool juttu rääkimata (sest arstide arust ei ole see oluline) või on soovitatud täiesti vale ja sobimatut rasedusest hoidumise meetodit või on tehtud seda, mis mind üldse ei huvita (üks naistearst nt tegi PAP-testi, kuigi mul polnud selleks vähimatki soovi ega huvi, ma isegi ei olnud viimased 10 aastat mingit suguelu elanud, aga riiklikus infobaasis oli linnuke vaja ära täita).Eesti naistearstide töö on kohutavalt halva kvaliteediga.

Selleks, et selle hooliva mehe ja püsisuhteni jõuda, tuleb üle elada periood, kus naine ei tohi rasestuda. Ja siinjuures ei paku Eesti naistearstid naisele vähimatki tuge.

See oli lihtsalt teine vaatenurk põhjusele, miks naised selliseid operatsioone ette võtavad.

Meie naised elavad kroonilises infopuuduses günekoloogia valdkonnas. Ja sageli on ainus koht, kus naised saavad oma naisemuredest vabalt rääkida, tõesti vaid Perekooli tervisenurk, kust loomulikult professionaalselt nõu ei kuule. Aga paraku ei kuule seda ka Eesti naistearstidelt.

Ma ei ole selle jutuga absoluutselt nõus. Olen 45-aastane ja alates murdeeast, kui seksi, raseduse jne teema aktuaalseks muutus, olen alati kursis olnud kõigega, mis puudutab seksuaaltervishoidu. See on osade, ilmselt vähem intelligentsete ja keskmisest rumalate inimeste teema, kes ütlevad, et selles osas on inimestel infosulg. Ei ole! Inimene peab ennast ikka ISE harima, mitte ei pea arst hakkama 20-minutilise visiidi käigus seksuaaltervisealast loengut pidama. Eesti aja algusest, isegi vene aja lõpust on olnud kogu vajalik materjal olemas. Viitsi end vaid kurssi viia. Ei saa aru, miks peaks keegi teine hakkama sind harima teemal, millesse sa ise ei ole viitsinud seni süveneda? Vene aja lõpus kubisesid kõik noorte ajalehed ja ajakirjad vastavatest teemast. Meie koolis käisid vastavad spetsialistid koolis loenguid pidamas. Nüüdisajal viitsi internetist vaid õiged leheküljed lahti klikata ja loe terviseks… Kuidas on võimalik öelda, et infot pole? Milline vahend just sulle sobib? Nii palju peaks inimene ikka ise viitsima välja mõelda, kas ta tahab hormonaalset vahendit. Kas ta tahab suukaudseid või eelistab mittesuukaudseid vahendeid. Ja sealt edasi jääb vaid koos arstiga lõpliku vahendi välja valimine.

Jube mugav on “süü” kellegi teise kaela veeretada ja öelda, et aga mulle pole keegi midagi rääkinud. järelikult ma ei peagi teadma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.06 11:00; 10.06 09:08; 10.06 22:54; 11.06 21:26; 11.06 21:33; 12.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Kas sa selle peale ei tule, et see võib olla ka Eesti naistearstide kohutava, vastutustustundetu ja allapoole igasuguse arvestuse töö tulemus. Siiani on veel raske leida naistearsti, kes avatult, naist mõistes temaga kõik võimalikud rasedusest hoidumise võimalused läbi arutab. Eesti naistearsti külastus käib siiani nii, et arst küsib: “Mis sa siis tahad?” ja naine peab ise täpselt teadma, mida ta tahab. Mingit naise informeerimist ega nõustamist ei toimu. Günekoloogi juurde tulevast naisest soovitakse maksimaalselt kiiresti vabaneda.

Sageli naised ei teagi, mida teha rasedusest hoidumiseks, millised on kõik võimalikud võimalused. Eesti naistearstid ei viitsi olla naistele konsultandid. Normaalselt oma tööd tegevast naistearstist käivad nagu nõukaajalgi põrandaalused tutvuste kaudu kuuldud jutud.

Mina ei suuda oma elus meenutada mitte ühtegi naistearsti külastust, millega ma päris rahule oleksin jäänud. Tegelikult ei ole ühegi naistearsti külastusega üldse rahule jäänud. Iialgi ei ole mulle soovitatud seda, mis mul tegelikult on vaja olnud, kuigi olen oma mured ja soovid täielikult teatavaks teinud. Alati on kas jäetud pool juttu rääkimata (sest arstide arust ei ole see oluline) või on soovitatud täiesti vale ja sobimatut rasedusest hoidumise meetodit või on tehtud seda, mis mind üldse ei huvita (üks naistearst nt tegi PAP-testi, kuigi mul polnud selleks vähimatki soovi ega huvi, ma isegi ei olnud viimased 10 aastat mingit suguelu elanud, aga riiklikus infobaasis oli linnuke vaja ära täita).Eesti naistearstide töö on kohutavalt halva kvaliteediga.

Selleks, et selle hooliva mehe ja püsisuhteni jõuda, tuleb üle elada periood, kus naine ei tohi rasestuda. Ja siinjuures ei paku Eesti naistearstid naisele vähimatki tuge.

See oli lihtsalt teine vaatenurk põhjusele, miks naised selliseid operatsioone ette võtavad.

Meie naised elavad kroonilises infopuuduses günekoloogia valdkonnas. Ja sageli on ainus koht, kus naised saavad oma naisemuredest vabalt rääkida, tõesti vaid Perekooli tervisenurk, kust loomulikult professionaalselt nõu ei kuule. Aga paraku ei kuule seda ka Eesti naistearstidelt.

Ma ei ole selle jutuga absoluutselt nõus. Olen 45-aastane ja alates murdeeast, kui seksi, raseduse jne teema aktuaalseks muutus, olen alati kursis olnud kõigega, mis puudutab seksuaaltervishoidu. See on osade, ilmselt vähem intelligentsete ja keskmisest rumalate inimeste teema, kes ütlevad, et selles osas on inimestel infosulg. Ei ole! Inimene peab ennast ikka ISE harima, mitte ei pea arst hakkama 20-minutilise visiidi käigus seksuaaltervisealast loengut pidama. Eesti aja algusest, isegi vene aja lõpust on olnud kogu vajalik materjal olemas. Viitsi end vaid kurssi viia. Ei saa aru, miks peaks keegi teine hakkama sind harima teemal, millesse sa ise ei ole viitsinud seni süveneda? Vene aja lõpus kubisesid kõik noorte ajalehed ja ajakirjad vastavatest teemast. Meie koolis käisid vastavad spetsialistid koolis loenguid pidamas. Nüüdisajal viitsi internetist vaid õiged leheküljed lahti klikata ja loe terviseks… Kuidas on võimalik öelda, et infot pole? Milline vahend just sulle sobib? Nii palju peaks inimene ikka ise viitsima välja mõelda, kas ta tahab hormonaalset vahendit. Kas ta tahab suukaudseid või eelistab mittesuukaudseid vahendeid. Ja sealt edasi jääb vaid koos arstiga lõpliku vahendi välja valimine.

Jube mugav on “süü” kellegi teise kaela veeretada ja öelda, et aga mulle pole keegi midagi rääkinud. järelikult ma ei peagi teadma.

Sinul on vedanud, oled saanud seksuaalset nõustamist juba pubeeast peale (sh ka koolis) ja küllap on sul olnud tutvuste kaudu info paremate naistearstide osas.
Meil keegi koolis rääkimas ei käinud, naistearstid on jama suust välja ajanud (üks esimesi soovitas kasutada lihtsalt kalendermeetodit!).
Kogu naistearstindus on olnud ainult üks suur lapsesünnitamispropaganda. Väga nördinud olen ühe Eesti kuulsama naistearsti külastusest, kus tädi põlevil silmil avastas, et mulle polegi PAP-testi tehtud ja praktiliselt suniviisiliselt (muidu oleks vestlus meil seal kabinetis pooleli jäänud) ta mulle selle testi tegi. Aga sobivat rasedusvastast preparaati me koos ei leidnudki.
No ja sellel steriliseerimiskäigul oli sama lugu, kus tuhat korda rõhutati, et kas sa ikka saad aru, et peale seda sa enam LAPSI ei saagi. Jah, see oligi eesmärk. Aga armidest, armihooldusest ja võimalusest teha tasulises kliinikus lõige naba sisse ei rääkinud ta midagi. Arm polegi arstide meelest mingi probleem. Minu jaoks oli see lõplik ja põhjapanev probleem.
Kord üritasin välja uurida, et kui peaks olema nii, et tekib soovimatu rasedus, siis kui kiiresti saan abordiaja kinni panna? Keegi ei vastanud. Samuti ei rääkinud 90. aastatel see kalendermeetodi propageerija tädi, et on võimalik ka kergabort mingi rohu sissejoomisega paari esimese nädala jooksul.
Kust mina pidin seda teadma?

Nii et see, et sul on olnud info ligipääs, ei tähenda, et teised, kel seda pole, on lollid ja saamatud.

Eestlastel on üldse kade meel olulist infot avatult ja kõigiga jagada. Tajun seda ka erialases töös: venelased avaldavad oma meetodeid (kui need ka poliitiliselt korrektsed pole, kuid antud olukorras on need ainuvõimalikud) avatult oma kolleegile. Eestlane jääbki minakeskselt vaikima.

Ei ole nii, et ise oled loll ja infot ei saanud kätte. See on ikka medpersonali asi anda inimesele täielik info, et inimene saaks ise endale sobivad valikud teha. See peaks olema elementaarne. Nõukaühiskonnast tulnud inimese jaoks käib ikka kogu oluline info tutvuste kaudu, leti alt ja valitud seltskonnale.

Ja siis me räägime, miks on meil nii palju üksikemasid, lahutusi ja lahkuminekuid. Üks põhjustest on Eesti naistearstide masendavalt vilets töö naistele info jagamisel. Meie mehed on ju nii kategoorilise suhtumisega, kui rasedus täpselt nende tellimise peale ei tule. Siis peaksidki naistearstid olema parimad konsultandid naistele. Aga naistearstidel on teistest naistest täiesti ükskõik.

Kui naistearst, kes tahab igale naisele leida sobiva lahenduse rasedusest hoidumiseks, on ka aastal 2018 suur haruldus Tallinnas ja Tartus ja sellise arsti juurde on järjekorrad 3 kuud, siis see räägib ikka meie naistearstide viletsast töökvaliteedist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 19:42; 08.06 16:06; 09.06 12:17; 10.06 10:11; 10.06 14:53; 12.06 01:12; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin opi 3 aastat tagasi, 37 aastaselt. Ei kahetse. Opp oli kiire ja kerge, esimesel ôhtul veidi tuikas alakôht, aga järgmisel päeval oli juba enesetunne tavaline ja see operatsioon on minu sekselule pigem hästi môjunud, kuna puudub hirm rasestuda. Nimetada mind sellise otsuse eest alalheitlikuks naiseks on ikka suht rumalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see häiritud kägu siin, kes on oma armist juba ennegi pikalt-laialt pajatanud ja naistearste kirunud. Sulle öeldi varemgi, katsu peas asjad korda saada, siis tuleb õnnelikum elu ka. Su arm ei mõjuta siin mitte midagi. Nüüd on juba tupe tundlikkus ka selle operatsiooni süü, tere tali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see häiritud kägu siin, kes on oma armist juba ennegi pikalt-laialt pajatanud ja naistearste kirunud. Sulle öeldi varemgi, katsu peas asjad korda saada, siis tuleb õnnelikum elu ka. Su arm ei mõjuta siin mitte midagi. Nüüd on juba tupe tundlikkus ka selle operatsiooni süü, tere tali.

Vaata, ei ole sinu asi otsustada, mis keda mõjutab.
Aga kui sa oled arst, siis on sul kohustus informeerida oma patsienti kõigist võimalustest.
Eesti naistearstid hakkavad aga juba sellest hetkest, kui patsient üle nende kabineti ukse astub, unistama sellest, kuidas see patsient võimalikult kiiresti selle kabineti uksest välja saada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 19:42; 08.06 16:06; 09.06 12:17; 10.06 10:11; 10.06 14:53; 12.06 01:12; 13.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mida allaheitlikud naised endaga teha lasevad. Mehe steriliseerimine on lihtne, ohutu ja odav.

Nõus, lisaks ei kaasne selliseid vaevuseid ja rasket taastumist, millest eelkõnelejad on kirjutanud.

Nüüd me aga saame vastuseks MINA EI TAHA ENAM LAPSI. Võib-olla mu mees tahab veel lapsi jne. Need on need naised, kes peavad ajutisi suhteid. Sellepärast on nende otsus mõnes mõttes ka mõistetav.

Või siis on need naised, kes ei tule selle pealegi, et ka mees võiks rasedusest hoidumise eest vastutada. Kogu titemajandusega seonduv – nende saamine, nende mitte saamine, nende eest hoolitsemine jne. on ju ainult naiste eralõbu.

Ja kas sa arvad, et abielludes said ka õiguse teise inimese keha eest otsustada? Mina hormoone süüa ei soovi ja lapsi ei taha ning tegin opi. Ei kahetse, arm on näha naba all, aga liigliha pole. Mees pole ajutine, aga ega me keegi tulevikku ette ei tea ja ka kõige ideaalsemad suhted võivad puruneda.

aa, sina enam ei soovi, aga su mees mõne teise naisega veel soovib? no siis on tõesti ainuõige lahendus see, kui just SINA lähed opile! ikka tuleb ju mõelda sellele, et sinu mehel ja tema uuel naisel oleks hea!

jah, justnimelt mina enam ei soovi, sest paraku mees rase olla ei saa ning mina enam rase olla ei soovi. Ka isegi uue mehega mitte, kui elu peaks nii minema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.06 15:44; 10.06 16:31; 11.06 17:56; 11.06 23:54; 12.06 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et see, et sul on olnud info ligipääs, ei tähenda, et teised, kel seda pole, on lollid ja saamatud.

Kui lugemisoskus puudub, siis natuke võib ikka nii öelda. Muud põhjust ei kujuta ette, kuidas saaks öelda, et “ligipääs sellele infole” meil piiratud oleks.
Operatsiooni aja järgi (ilmselt tegid selle kohe, kui vanus lubas) olid 90.-te lõpus-2000.algul selles eas, kus vastavat materjali vaja, maailm kubises juba siis sellest (nii internet kui paberkandjad).
Ja milles need naistearstid süüdi on, kui sa isegi taha ju teada midagi, millest sa aru ei saa?
PAP-test näitab just arsti tähelepanelikkust, eriti kui see ammu tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 22:05; 11.06 09:16; 11.06 14:36; 11.06 15:32; 11.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et see, et sul on olnud info ligipääs, ei tähenda, et teised, kel seda pole, on lollid ja saamatud.

Kui lugemisoskus puudub, siis natuke võib ikka nii öelda. Muud põhjust ei kujuta ette, kuidas saaks öelda, et “ligipääs sellele infole” meil piiratud oleks.

Operatsiooni aja järgi (ilmselt tegid selle kohe, kui vanus lubas) olid 90.-te lõpus-2000.algul selles eas, kus vastavat materjali vaja, maailm kubises juba siis sellest (nii internet kui paberkandjad).

Ja milles need naistearstid süüdi on, kui sa isegi taha ju teada midagi, millest sa aru ei saa?

PAP-test näitab just arsti tähelepanelikkust, eriti kui see ammu tegemata.

Selle käoga ei ole mõtet diskussiooni laskuda. Ta on vaimselt häirunud inimene. Ta on teinud perekooli lõputult teemasid enda steriliseerimisest, armidest, naistearstist, kes rikkus tema elu ära. Samal ajal see tibist naistearst elab uhkelt ja õnnelikult edasi, tal ei ole arme. Aga näe, käo elu rikkus ära. Saad aru? Nüüd selles teemas ta kirjutab, et ta on infosulus. Küll hoitakse tema eest rasedusest hoidumise vahendeid saladuses. Selliseid asju ju omal käel uurida ei saa. Ainult naistearst võib selles vallas naisi harida. Küll ei öelnud paha naistearst talle, et operatsiooniga kaasnevad armid (paar tibatillukest ja nähtamatut, aga siiski!). Inimesele tuleb üllatusena, et operatsiooni tagajärjel jäävad armid??!! Ikka, jälle, naistearst oleks pidanud ütlema. Inimene ise selle peale ju ei tule. Just, nagu ma enne ütlesin, siis rumal ja ebaintelligentne. See paistab mitmel moel välja.

Muide, seesama kägu on perekoolis lõputult heietanud ka sellest, kuidas ta üldse lapsi ei tahtnud saada. Aga sai, kuna teised inimesed käskisid. Jällegi, tema ise ei teadnud, et tal on vaba valiku võimalus lapsi mitte saada. Kuna ühiskond nõudis, siis ta sai lapse. Ja nüüd ei ole sugugi rahul, et tal see laps on.

Ta on väga haige ja hälbinud inimene. Tõesti, temaga ei maksa vestlusse laskuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.06 11:00; 10.06 09:08; 10.06 22:54; 11.06 21:26; 11.06 21:33; 12.06 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kindlas kooselus või abielus, lastega paar, otsustab et steriliseerimise teeb naine, sest aga äkki ikkagi mees kunagi veel tahab lapsi, mine tea. Ja mees on sellega lahkelt nõus. Naine ju see, kes menstrueerib, rasestub, kuude kaupa rase on, sünnitab, mõnel juhul rebeneb, äkki isegi paar korda õmmeldud. Lisaks naine imetab ja sööb pille aastate kaupa. Nojah, naine leiab et rohkem ei jõua. Ja nagu tavaks saanud, et kõige eest vastutab naine, läheb naine ka opile. Ja see on ju naise otsus, eks ole. Ise on süüdi, et rohkem lapsi ei taha, ise mingu siis opile ka.
Mis tunne on elada meestega, kes mõtlevad, aga äkki leiavad varsti uued armastuse ja siis tahavad kindlasti ju uusi lapsi ka, nii et nemad küll ennast ei steriliseeri?
Ja siis naine läheb opile, mis on absoluutselt teise kategooria opp kui mehe steriliseerimine.
Põhjendage seda kuidasiganes, see pole eriti kadestusväärne suhe. Päris allaheitlikuks ei saa seda siiski nimetada, sest paraku ega neil naistel ongi vaid kaks valikut. Kas pillid või opp ja kellele pillid ei sobi, siis pidev kartus rasestumise ees. Ja kui siis naine valib opi, on see ilmselt õige valik. Ja see on antud olukorras parim valik, kuna väga paljude naiste jaoks seda varianti ei eksisteeri, et mees opile läheb. Sest mees lihtsalt ei taha ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks ainult sellisel juhul nõus end steriliseerima, kui mees ka teeb. Siis oleme mõlemad lastetud ja olukord võrdne. Mitte nii, et mees võib rahulikult lapsi edasi saada, aga mina pean laskma endale ohtliku operatsiooni teha. Ja siis kurvalt nentida, et mees võib ju uue naisega lapse saada, ega kätt ette panna ei saa. Mis mees see selline on siis? Kas sellise mehe pärast peaksin minema operatsioonile? Sellise mehe saadaks kuu peale ja elaks siis juba seksivabalt. Ei pea operatsiooni ka tegema.

Kas see on mingi võistlus, et kes end rohkem opereerida laseb?
Kooselus on väga palju momente, kus tuleb teha väga tähtsaid otsuseid. Kui sageli on valikuvariante ainult üks? Ikka tehakse otsus ühiselt, asjaoludest lähtuvalt. Ilmselt on ka meeste op-i puhul aspekte, mis kaalumist vajavad. Või võibolla on naisel enda tervisest lähtuvalt just vajalik ise operatsioon lasta endal teha. Vale on sildistada “allaheitlikuks” või anda mingit hinnangut naisele, kes on selle otsuse teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 22:05; 11.06 09:16; 11.06 14:36; 11.06 15:32; 11.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks ainult sellisel juhul nõus end steriliseerima, kui mees ka teeb. Siis oleme mõlemad lastetud ja olukord võrdne. Mitte nii, et mees võib rahulikult lapsi edasi saada, aga mina pean laskma endale ohtliku operatsiooni teha. Ja siis kurvalt nentida, et mees võib ju uue naisega lapse saada, ega kätt ette panna ei saa. Mis mees see selline on siis? Kas sellise mehe pärast peaksin minema operatsioonile? Sellise mehe saadaks kuu peale ja elaks siis juba seksivabalt. Ei pea operatsiooni ka tegema.

Kas see on mingi võistlus, et kes end rohkem opereerida laseb?

Kooselus on väga palju momente, kus tuleb teha väga tähtsaid otsuseid. Kui sageli on valikuvariante ainult üks? Ikka tehakse otsus ühiselt, asjaoludest lähtuvalt. Ilmselt on ka meeste op-i puhul aspekte, mis kaalumist vajavad. Või võibolla on naisel enda tervisest lähtuvalt just vajalik ise operatsioon lasta endal teha. Vale on sildistada “allaheitlikuks” või anda mingit hinnangut naisele, kes on selle otsuse teinud.

Millised aspektid täpsemalt mehe opi puhul kaalumist vajavad?
Ja miks on naise tervisest lähtuvalt operatsiooni vaja? Pühast vaimust ju rasedaks ei jää…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.06 18:01; 09.06 09:51; 11.06 11:24; 11.06 14:06; 11.06 15:12; 11.06 15:13; 11.06 22:37; 11.06 22:41; 11.06 23:27; 12.06 12:00; 12.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees lihtsalt psühholoogiliselt ei suutnud seda oppi teha. Kas see teeb temast halvema mehe?
See on ju asi, mida ei saa sundida. Minul polnud mingit probleemi, pigem tahtsin seda teha juba 5a ja ootasin, millal aeg täis tiksub. Hormoonid ei sobi.
Kui mu mees otsustab üks hetk uue naise võtta ja temaga lapsi saama hakata (sügavalt kahtlen, vanus ka juba selline, et ta ka ei soovi enam lapsi, mis ikka korduvalt ju läbi arutud) – siis on mul sellist inimest üldse vaja? Palun väga, kõike head.
Kõik suhted on erinevad, rollid suhetes ja suhtumised jne. Kõik kes siin sildistavad, suhteid hukka mõistavad ja mehi kiruvad – kuidas te kõike teate??? – ma olen mehega koos üle 12 aasta, seega ma arvan, et ka minul oli ÕIGUS teha see otsus. (kooskõlas mehega)
On mehi, kes ütlevadki, et naiste probleem jne – no kes käseb sellise tolvaniga koos olla?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 14:30; 11.06 13:47; 11.06 13:49; 11.06 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niitide eemaldamine nabast oli JUBE! Soovitan selle eel lasta pihustada tuimestavat spreid, novokaiin või ksülitoiin…no igatahes arstid teavad ise mis asi see oli. See mõjus paari minutiga ja tõesti ei tunnud mitte midagi.

Minul ei võetud mingeid niite, olid isesulavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 14:30; 11.06 13:47; 11.06 13:49; 11.06 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees lihtsalt psühholoogiliselt ei suutnud seda oppi teha. Kas see teeb temast halvema mehe?

See on ju asi, mida ei saa sundida. Minul polnud mingit probleemi, pigem tahtsin seda teha juba 5a ja ootasin, millal aeg täis tiksub. Hormoonid ei sobi.

Kui mu mees otsustab üks hetk uue naise võtta ja temaga lapsi saama hakata (sügavalt kahtlen, vanus ka juba selline, et ta ka ei soovi enam lapsi, mis ikka korduvalt ju läbi arutud) – siis on mul sellist inimest üldse vaja? Palun väga, kõike head.

Kõik suhted on erinevad, rollid suhetes ja suhtumised jne. Kõik kes siin sildistavad, suhteid hukka mõistavad ja mehi kiruvad – kuidas te kõike teate??? – ma olen mehega koos üle 12 aasta, seega ma arvan, et ka minul oli ÕIGUS teha see otsus. (kooskõlas mehega)

On mehi, kes ütlevadki, et naiste probleem jne – no kes käseb sellise tolvaniga koos olla?

Mees psühholoogiliselt ei suutnud? Aga naine peab suutma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.06 18:01; 09.06 09:51; 11.06 11:24; 11.06 14:06; 11.06 15:12; 11.06 15:13; 11.06 22:37; 11.06 22:41; 11.06 23:27; 12.06 12:00; 12.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised aspektid täpsemalt mehe opi puhul kaalumist vajavad?
Ja miks on naise tervisest lähtuvalt operatsiooni vaja? Pühast vaimust ju rasedaks ei jää…

Ma ei öelnud, et paneme meeste ja naiste sterilisatsiooni protseduurid siin joonele. Kas sa pole teadlik, et iga operatsiooniga kaasnevad riskid?
Ja sellest, et seksitakse ka muul põhjusel peale lapsesoovi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 22:05; 11.06 09:16; 11.06 14:36; 11.06 15:32; 11.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et see, et sul on olnud info ligipääs, ei tähenda, et teised, kel seda pole, on lollid ja saamatud.

Kui lugemisoskus puudub, siis natuke võib ikka nii öelda. Muud põhjust ei kujuta ette, kuidas saaks öelda, et “ligipääs sellele infole” meil piiratud oleks.

Operatsiooni aja järgi (ilmselt tegid selle kohe, kui vanus lubas) olid 90.-te lõpus-2000.algul selles eas, kus vastavat materjali vaja, maailm kubises juba siis sellest (nii internet kui paberkandjad).

Ja milles need naistearstid süüdi on, kui sa isegi taha ju teada midagi, millest sa aru ei saa?

PAP-test näitab just arsti tähelepanelikkust, eriti kui see ammu tegemata.

Selle käoga ei ole mõtet diskussiooni laskuda. Ta on vaimselt häirunud inimene. Ta on teinud perekooli lõputult teemasid enda steriliseerimisest, armidest, naistearstist, kes rikkus tema elu ära. Samal ajal see tibist naistearst elab uhkelt ja õnnelikult edasi, tal ei ole arme. Aga näe, käo elu rikkus ära. Saad aru? Nüüd selles teemas ta kirjutab, et ta on infosulus. Küll hoitakse tema eest rasedusest hoidumise vahendeid saladuses. Selliseid asju ju omal käel uurida ei saa. Ainult naistearst võib selles vallas naisi harida. Küll ei öelnud paha naistearst talle, et operatsiooniga kaasnevad armid (paar tibatillukest ja nähtamatut, aga siiski!). Inimesele tuleb üllatusena, et operatsiooni tagajärjel jäävad armid??!! Ikka, jälle, naistearst oleks pidanud ütlema. Inimene ise selle peale ju ei tule. Just, nagu ma enne ütlesin, siis rumal ja ebaintelligentne. See paistab mitmel moel välja.

Muide, seesama kägu on perekoolis lõputult heietanud ka sellest, kuidas ta üldse lapsi ei tahtnud saada. Aga sai, kuna teised inimesed käskisid. Jällegi, tema ise ei teadnud, et tal on vaba valiku võimalus lapsi mitte saada. Kuna ühiskond nõudis, siis ta sai lapse. Ja nüüd ei ole sugugi rahul, et tal see laps on.

Ta on väga haige ja hälbinud inimene. Tõesti, temaga ei maksa vestlusse laskuda.

Inimesi on väga erinevaid. On vaimselt häirunud inimesi. On neid, kes ei ole võimelised iseseisvalt infot otsima ja lugedes targaks saama. On neid, kes vajavad abi pereplaneerimisel ja laste saamise/mittesaamise üle otsustamisel. Just need inimesed vajavad vahetut kontakti arstiga, palju aega ja selgitusi. Nemad vajavadki kõige rohkem abi, mitte mingid tarkkäod, kes kõike isegi teavad ja oskavad. Arst peab seda teadma ja oskama sellise inimese ära tunda, kui see tema vastuvõtule satub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees lihtsalt psühholoogiliselt ei suutnud seda oppi teha. Kas see teeb temast halvema mehe?

See on ju asi, mida ei saa sundida. Minul polnud mingit probleemi, pigem tahtsin seda teha juba 5a ja ootasin, millal aeg täis tiksub. Hormoonid ei sobi.

Kui mu mees otsustab üks hetk uue naise võtta ja temaga lapsi saama hakata (sügavalt kahtlen, vanus ka juba selline, et ta ka ei soovi enam lapsi, mis ikka korduvalt ju läbi arutud) – siis on mul sellist inimest üldse vaja? Palun väga, kõike head.

Kõik suhted on erinevad, rollid suhetes ja suhtumised jne. Kõik kes siin sildistavad, suhteid hukka mõistavad ja mehi kiruvad – kuidas te kõike teate??? – ma olen mehega koos üle 12 aasta, seega ma arvan, et ka minul oli ÕIGUS teha see otsus. (kooskõlas mehega)

On mehi, kes ütlevadki, et naiste probleem jne – no kes käseb sellise tolvaniga koos olla?

Mees psühholoogiliselt ei suutnud? Aga naine peab suutma?[/quote

Mul ei olnud mitte mingil viisil ka psühholoogiliselt mitte mingit vastuseisu sellele opile! Muidu ma poleks ju teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.06 14:30; 11.06 13:47; 11.06 13:49; 11.06 14:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Ilu ja tervis Rääkige steriliseerimisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.