Esileht Koolilaps Rääkimine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rääkimine

Postitas:

Olen küll juba 17 kuid ei julge inimestega suhelda.. Üldse mitte võõraste inimestegea saan veel hakkama mõni aeg aga kui ei ole terve põhikooli aeg rääkinud… sõpradega tahaks rääkida aga ei julge ja nüüd tuleb veel uus kool kus pääsu pole ja ka minu sõbrad tulevad arvatavasti samasse klassi- ehk siis kuidas ennast julgustada või mida teha 9 aastat pole julgenud suhelda kellegagi (v.a pere ja kodukandi sõbrad) mitte koolist jne.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 19:57; 05.08 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa võiksid oma murega pöörduda lasteabisse:

https://www.lasteabi.ee/uudised/uudis/2018/12/19/hoolin-ja-markan/

Kui sa helistada ei julge, siis seal on võimalik ka kirjutada. Seal on chat, antud on ka meiliaadress. Seal ilmselt osatakse sind paremini suunata, kuidas oma murele lahendust leida. Ja ära karda, et äkki sul on liiga väike probleem, et sinna lasteabisse kirjutada. Proovi!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ise enne gümnaasiumisse minekut sarnane. Lähedastega suheldes sain hakkama, aga võõraste ja vähemtuttavatega ei saanud mind ming valemiga rääkima. Gümnaasiumisse läksin teise linna, kus tuttavaid ees polnud ja ehk see aitas ka sellest ringist välja murda. Sinul nii drastilist muutust ees ei seisa, nagu aru saan, aga soovitan hakata iseendaga tööd tegema. Ega see muidu ei tule. Eelpoolmainitud lasteabisse helistada võid ka, mingi abi sealt kindlasti tuleb, aga lõpuks algab kõik ikkagi iseendast. Pane end ebamugavasse olukorda, registreeri mingile kursusele, mine kuhugi üritusele vabatahtlikuks vms. Alguses on ebamugav ja veider, aga hiljem läheb lihtsamaks. Ka oma klassikaaslastega. Ja psühholoogiliselt võis asjale nii läheneda, et mida sul kaotada on. Kui sind ümbritsevad inimesed on vähegi normaalsed, ei hakka nad ka sinu ebaõnnestunud lähenemiskatsetele viltu vaatama ja kui väga nihu läheb, siis pead neid ainult mõned aastad veel nägema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama probleem. Põhikoolis, algkoolis ja lasteaias ei rääkinud sõpradega ega sugulastega (ainult perega).
Soovitan sul leida endale uuest koolist üks sõber kellega esimesena rääkima hakata, tema ei tunne sind ja ei tea sinu murest, seega ei tule ka sellist reaktsiooni, et “oi sa hakkasid rääkima!” Piisab vaid terest, võid eelnevalt väiksed küsimused välja mõelda, mida küsida.
Praegu suvel oleks sul hea võimalus võõrastega suhelda. Mida rohkem on sul olukordi, kus sa võõrastega suhtled seda rohkem hakkab sulle tunduma, et olukord pole üldsegi nii paha Riietepoes ütled aitäh ja tere, kena päeva. Teisel korral küsid abi.
Siin ei saa miski ebaõnnestuda.

Ühel hetkel tuleb see nii või teisiti, võid selles kindel olla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühel hetkel tuleb see nii või teisiti, võid selles kindel olla.

Enamusel ikka ei tule, võid kindel olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina saan vaikse ebameeldiva olukorra juba 2 järgneval päeval kui on sisseastumiskatse ja 2 vestlust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 19:57; 05.08 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll sa need ära teed. Siin teist võimalust pole???? ma usun, et sa kardad. Käed, hääl ja põlved hakkavad tudisema aga sa ikkagi teed seda. Lähed sinna ruumi, ütled tere ja vastad küsimustele ning teed kõike seda hirmuga ja see on täiesti okei. Mulle on viimaste aastate jooksul aidanud selline mõtteviis, et mul on ükskõik, mida teised arvavad. Kui mul on tarvis kellegagi juttu teha, et saavutada seda, mida mul on vaja siis ma teen seda (väriseva hääle ja kätega).
Vahel saab ebameeldivat olukorda vältida (ei lähe kohale näiteks) aga seda sa hiljem kahetsed. Väga.

Küll näed järgmisel päeval on sul juba kindlam tunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Rääkimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.