Esileht Väikelaps Raamat beebiea kohta

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Raamat beebiea kohta

Postitas:
Kägu

Tere!

Millisest raamatust on Teil kõige rohkem kasu olnud, mis on beebiea kohta?

Hea oleks, kui seal kirjas lihtsamad nipid-reeglid potitamise õpetamise, magamise jms kohta.
Tahaks lugeda juba praegu neid asju, mitte hiljem avastada, et \”oih, tissiotsas last magama panna polegi hea\”. Tahaks algusest peale kõike õigesti teha, et hiljem ei peaks vaevalise ümber-harjutamisega vaeva nägema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Vee

RE: Raamat beebiea kohta

Ma ei usu, et on võimalik \”algusest peale kõik õigest teha\”. Iga laps on erinev ja vahel on vaja teha \”valesti\”, sest lapsel on nii parem ja sa ise tunned, et nii on talle õigem. Mulle meeldivad enim need raamatud (kuigi need pole otseselt tissitamisest-potitamisest):

* Jesper Juul \”Sinu tark laps\” ja \”Minu piirid – sinu piirid\”
* Sally Ward \”Terane laps\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi pole võimalik kõike kohe õigesti teha, aga ei tahaks oma lollusest ja teadmatusest elu keerulisemaks teha.
Olen siin lihtsalt mitmeid teemasid lugenud, kus emmel on mingi probleem ja paljude vastuste järgi võib aru saada, et nüüd on tegemist \”vigade parandusega\” mitte edasi arenemisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Beebiea kohta käivates raamatutes reeglina ei ole potitamisest juttu, selleks võta parem mõni väikelapse-teemaline teos. Mujal maailmas ei ole see imikute potitamine nii populaarne kui Eestis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just lugesin raamatut. \”Súnnist saati nutikaks\” Seal pole ka núúd tissitamise ja potitamise kohta juttu aga on súnnist kuni 3 aastani aju arengust. Ja kuiudas beebi ja váikelapsega mángida, kuidas mingid mángud aju mójutavad hilisem seos kooliga jne. Teleka móju lapse ajule jne. Mulle see raamat igatahes meeldis.

Núúd tahaks lugeda \”Minu piirid-sinu piirid\” nagu eelmine vastaja soovitas. Olen ka enne positiivseid kommentaare selle kohta lugenud, kuulnud.

Muidugi veel mulle meeldis raamat \”Kuidas luua turvaline kiindussuhe oma lapsega\” see annab sulle vága selgelt móista, et tissitamise súles hoidmisega ja kóige muu sellisega ei saa last ára hellitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekool oli minu parim \”raamat\”:P
Tegelikult lugesin palju (nelja uneraamatut, igasugu kasvatusmeetodite kohta raamatuid, jne). Tegelikult õpetas ikka elu ise ja perekoolist olen saanud kõige konkreetsemalt kiiresti õigel ajal häid nippe. Minul üks sõbranna püüdis kasvatada last täpselt raamatute järgi. Hullu vaeva nägi, et vastsündinu tissi otsas magama ei jääks, et magaks ainult oma voodis jne. Seitsmekuuse lapse kõrvalt oli ta juba täitsa depressioonis omadega, võttis lapse enda kaissu magama ja jättis kõrvale kõik muud reeglid. Mina arvan, et ei maksaks ühte ega teise äärmusesse minna. Minu laps näiteks oli esimesel poolel eluaastal pidevalt üleväsinud, peaasi oli ta magama saada, kussutades, autos, vankris, tissi otsas. Tasapisi kujunesid niimoodi pikemad uneajad, laps sõi ja magas korralikult ja oli suurem, siis hakkasin hästi tasapisi ise uinuma õpetama (see oli siis ka lihtsam, kuna oli juba unereziim, laps teadis, et uneaeg tulemas). Lisaks see nüanss, et laps ise pidevalt muutub ja õpib midagi juurde (pöörama, istuli ajama, püsti tõusma) või tulevad hambad, on haige, on piima-tellimise periood – see kõik mõjutab ja muudab magamist-söömist. Nii et võta vabalt ja vaata, mis elu toob. Lapsed on kõik erinevad ja erinevad on ka mured, mis ette tulevad.

Please wait...
Postitas:
tigger

ei ole käsiraamat ega \”kuidas-panna-laps-tegema-…\” -õpik, pigem suunanäitaja ja mõtteviisi kujundaja: http://www.alfiekohn.org/up/index.html . minu jaoks seni kõige paremini lapseteemalistele raamatutele kulutatud raha.

aga selle mõtte peale, et \”tahaks algusest peale kõike õigesti teha, et hiljem ei peaks vaevalise ümber-harjutamisega vaeva nägema\” ütlen, et ümberharjutamisega näed vaeva nagunii. sest asjad, mis on teatud vanuses sügavalt eakohased (nagu mähkmesse pissimine ja rinna otsas magama jäämine, abi riidessepanekul ja söögi lauale valmis panemine), lakkavad seda mingil hetkel olemast, ja tuleb uued oskused ja harjumused omandada… elukestev õpe beebieast saati, eksole 🙂

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Väikelaps Raamat beebiea kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.