Esileht Väikelaps Raamatud 2-aastasele

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Raamatud 2-aastasele

Postitas:

Palun abi! Mul on värske 2-aastane, suur raamatuhuviline. Ma ei suuda leida asjalikke juturaamatuid. Teadmiskirjandust on lihtne leida, aga juturaamatud oleks nagu päris beebidele ja siis juba suurematele, enamasti on sisu liiga keeruline. Olen vaid üksikuid kohanud, mis sobivad, neidki vaid raamatukogus, poest pole üldse leidnud. Raamatukogus on praegu lihtsalt keeruline käia, tahaks teiselt ringilt saada, aga ei oska kuidagi leida ja valida.

Palun nimetage raamatupealkirju, mis teie 2-aastasele sobinud-meeldinud on. Eriti hea oleks, kui on mingid lõbusad naljajutud, mitte ainult tavalised muinasjutud. Üks raamat meil on, kus nt karu ütles, et karud ei uju, keeldus ujumisest, meelitati moosisaiadega randa, kus ta siis sõi ja pikutas, veeres vette ja avastas, et karud ujuvad küll :). Selline 2-aastasele paras huumor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 12:23; 26.12 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastele meeldisid kahesena:

–  eelmiste põlvkondade Eesti kirjanike lühilood (“Sipsikute juturaamatust” (uuena “Nii ja naa” nt) onu Ööbiku, Kessu ja paljude teisteni);

– uuematest nt Sinivandi lood (ja Zarip on teisigi lemmikuid illustreerinud);

– luulevormis suureformaadilised raamatud (Donaldson jt – no “Pärdiku pähkel” pakub umbes kahesele nalja kui palju; Tungla tõlkes Mamma Muu ja lehm Liselotte raamatud; aga ka vanad);

– ilusate detailirohkete piltidega ühe-loo-raamatud (või ka puhtalt meeleolu- või väärtuseraamatud nagu “Minu suur karu, minu väike karu ja mina”), Julgustan vaatama Läti ja Leedu autorite poole, tõlkimiseks on valitud pärlid ja ka tõlge on suurepärane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kahese lemmikud on “Laura lood”

Neid on päris mitu osa. Unejutuks piisavalt lühikesed, et jõuaks jälgida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Jip ja Janneke”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt käib jutt 2-aastastele ettelugemisest. Selleks sobivad mitmed raamatud.

Hullem lugu on aga see, et omamaiseid 2-3-aastatele endile vaatamiseks sobivaid raamatuid on väga vähe. Turgu valitseb Egmont Estonia tõlkekräpp. On näha, et piltide koostajatele on makstud dollarites ja raamat on disainitud “peale minema” massikultuuri lastele Alaskast Tulemaani. Trükitud Hiinas.

Vanemates vanusegruppides on eestikeelset originaalloomingut, aga ka väärtuslikku tõlkeloomingut, palju rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Jip ja Janneke”

Just, lasteaiaõpetajana kiidan ka just seda raamatust 🙂  Lugesin lastele siis, kui nad sõimes olid – tõesti, kuulati pea suu ammuli. Meil on ühtlasi ka pisikesed nukumaja nukud, kel nimeks Jip ja Janneke. Ka nüüd, viimases koolieelses rühmas saab aeg-ajalt sealt raamatust mõni jutuke taasesitatud, samuti on see raamat väga hea lavastasmänguliste tegevuste temaatika poolest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samal otsingul. Iseenesest on “Sipsik” mu lapse suur lemmik. Siis Petrone “Leena peenar”, “Marta varbad”, “Anna hambad”. Aa, väga palju kordi oleme lugenud “Õnnelike laste 7 harjumust”, lapsel on tegelased ja sisu peas (need rohkem õpetlikud loomamuinasjutud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti lasteluule on väga heal tasemel! Ilmar Trull, Leelo Tungal, Eno Raud. Uuematest ka Sulev Oll (“Mis mulle meeldib”). “Pesamuna kõneaabits”. Pettsoni ja Finduse raamatud (neid on erineva tasemega, väga lühikestest (“Kas sa nii oskad, Pettson?”) pikemateni välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh kõigile konkreetsete soovituste eest! Kusjuures olen ise ka lasteaiaõpetaja, aga rohkem suuremate lastega töötanud, nii et ei ole ka töö kaudu nii silma ees, mis nüüd see kindel ja hea nii väiksele oleks. Neid filmitegelaste raamatuid olen tõesti poes ja mujal näinud, aga neid pole viitsinud sirvidagi, et kui eakohased nad oleks, sest ei soovi seda sisu lapsele esitleda, tahaks rohkem nn tavalisi raamatuid. Hakkan kohe uurima neid teie soovitusi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 12:23; 26.12 13:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Raamatud 2-aastasele