Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 105 )

Teema: Raamatud, mis muutsid teie elu

Postitas:

Päris paljud raamatud on mõjutanud, asju elus ümber mõtestama pannud. Viimati aga muutsin päris paljut, kui lugesin Lundy Bancrofti “Miks ta seda teeb?”. Lõpetasin juurdlemise, et mida ma valesti teen ja sain aru, et asi pole minus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elu muutnud pole vast ükski, sest olen väga palju lugenud. no vbl lapsepõlves mõni raamat võis mul sellise tunde tekitada, aga see mattus ehk varsti järgmiste muljete alla, igatahes ei mäleta sellist tunnet. arvan, et selline efekt võib tekkida vaid siis, kui inimene väga vähe loeb.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 17:08; 22.11 21:09; 24.11 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane Eyre mõjutas väga, lugesin seda 16-aastaselt. Sain aru, et arukas ja tahtejõuline olles saab iga naine oma eluga ja enda elatamisega hakkama. Teadmisi ei saa keegi sinult ära võtta. See teos on täiesti märgiline, sest mõelda, millises ühiskonnas Charlotte ise sel ajal elas, kus naistel polnud mingeid erilisi väljavaateid. Üks esimesi feministlikke romaane ilmselt.

_

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lindgreni raamatud on olnud minu jaoks nagu mingi inimeseks olemise õpetus, neid loeti mulle palju ja ma ise olen neid ikka ja ikka ja ikka üle lugenud, ka suurena, need on nagu külaskäik vanaema-vanaisa juurde või ajaränd tagasi sooja, turvalisse lapsepõlve.

Hilisematest kujundasid mind palju Remarque´i romaanid, samuti just suhtumise osas inimesse, inimelusse, üksindusse. Ja Üdi/Viidingu luuletused.

Aga kõige otsesemalt mõjutas mu elu hoopis üks täitsa mitte ülearu sügavmõtteline film – “Amelie” – olin siis armunud ja sain filmist tõuke sellest poisile, kellest sisse võetud olin, sellest märku anda. Nüüd, üle 15 a hiljem, oleme juba aastaid abielus, kasvatame lapsi ja olen jätkuvalt veendunud, et targemat, paremat ja endale sobivamat kaaslast poleks ma mitte iial leidnud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Victor Hugo “Hüljatud”. Lugesin seda eelteismelisena ja seal kirjeldatud äng, ebaõiglus, karakterite vastandumine ja võitlemine millegi suurema nimel mõjutas mind ikka väga suurel määral. Tänu sellele romaanile arenes mu õiglustunne ja inimeste erinevate motiivide analüüsimise võime, millest olen hiljem ka juhindunud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:40; 23.11 13:49; 23.11 18:56; 24.11 17:39; 24.11 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rhonda Byrne “Saladus”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane Eyre mõjutas väga, lugesin seda 16-aastaselt. Sain aru, et arukas ja tahtejõuline olles saab iga naine oma eluga ja enda elatamisega hakkama. Teadmisi ei saa keegi sinult ära võtta. See teos on täiesti märgiline, sest mõelda, millises ühiskonnas Charlotte ise sel ajal elas, kus naistel polnud mingeid erilisi väljavaateid. Üks esimesi feministlikke romaane ilmselt.

_

Jane Eyre ei ole feministlik kuskilt otsast. Tüüp-Tuhkatriinu lugu ju.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 17:08; 22.11 21:09; 24.11 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Margaret Atwood ” Teenijanna lugu”

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte kunagi ei tohi astuda isiklikku suhtesse mehega, kes tiirleb su ümber ja sind väga tahab – aga kes sulle endale tegelikult instinktiivselt ei meeldi. Et ei tasu mõelda nii: “Küll hakkab meeldima – ta on ju tegelikult tubli mees ja tahab mind nii väga” – sest vaata, ei pruugi hakata mees meeldima ja siis tuleb sellest ainult paksu jama nii sulle endale kui ka mehele! Parem siis juba kasvõi üksikuks jääda, kui oletame, keegi selline mees sulle tähelepanu ei pööragi, kellega instinktiivne vastastikune meeldimine on, mitte aga kedagi õnnetuks teha.

Aitäh! Nii õigesti öeldud,

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda, et ükski raamat otseselt mu elu oleks muutnud, sest igasugu eneseabi-teemat ma ei loe ning ilukirjandus, olgugi meeletult emotsioonirohke, elumuutev siiski ei ole olnud. Üks raamat mitmest, mida pean aga enda inimeseks kujunemise juures oluliseks, on Aleksander Solženitsõni “Gulagi arhipelaag”.

Vapustav ja briljantne kirjanik, kes on suutnud inimmõistusele hoomamatut niimoodi kirja panna, et ei tea, kas nutta või naerda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Louise L.Hay eneseabi raamatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tuulest viidud” – mõlemad osad, õpetas mulle nii seda, et kindad käest ja tööd tegema, kui ka seda, et ainult üks eesmärk viib suurte kaotusteni. Ja no, et elu raskused on ületatavad. Pubekana oli üsna elumuutev, sest aitas mingid olulised sihid ja mōtted paika panna.
“Kärbeste jumal” – no sellest raamatust ma ikka kipun mõtlema, et inimesed on suuresti loomad ja ilma reeglite ja headuseta tuleb see loom välja neis. Mu erialas motiveeriv, et ma teen oma tööd, et midagi natukenegi inimeses parandada, iga killuke headust võib palju muuta.
“Alkeemik” ja veel mõni selle autori raamat veel – kas just muutis, aga enese eetikareeglid aitas küll selgemaks teha.
“Timm Thaler ja Müüdud Naer” – ma lugesin seda vist 9 aastaselt ja ma kannan ikka pidevalt hinges seda raamatut kaasas.
Minus on pidevalt mingi heitlus, et pean olema äärmiselt edukas ja kõike suutma, lapsepõlvest saadik. need teosed muutsid mind leebemaks ja hingelisi asju rohkem väärtustavaks, mille baasil väga otseselt valisin enda eriala.
Pereelus samuti kannan neid raamatuid mõttes kaasas. Ka näiteks oluliste otsuste langetamisel. Eneseabiraamatuid olen lugenud, pole ükski meeldinud ja kuna eelistan kriminaalromaane,olen tänulik, et nooruses just eelmainitud teosed kätte sattusid. Muidu oleksin vist ainult külm karjäärihai. Kellele krimikad meeldivad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka feministlik. Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik. Ta oleks võinud ka iseseisvalt hakkama saada. Aga ta valis armastatud mehe, kes polnud just kõige puhtama minevikuga. Aga Jane andestas talle ja läks tagasi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Margaret Atwood ” Teenijanna lugu”

Üks minu lemmikutest ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lindgreni raamatud on olnud minu jaoks nagu mingi inimeseks olemise õpetus, neid loeti mulle palju ja ma ise olen neid ikka ja ikka ja ikka üle lugenud, ka suurena, need on nagu külaskäik vanaema-vanaisa juurde või ajaränd tagasi sooja, turvalisse lapsepõlve.

Hilisematest kujundasid mind palju Remarque´i romaanid, samuti just suhtumise osas inimesse, inimelusse, üksindusse. Ja Üdi/Viidingu luuletused.

Aga kõige otsesemalt mõjutas mu elu hoopis üks täitsa mitte ülearu sügavmõtteline film – “Amelie” – olin siis armunud ja sain filmist tõuke sellest poisile, kellest sisse võetud olin, sellest märku anda. Nüüd, üle 15 a hiljem, oleme juba aastaid abielus, kasvatame lapsi ja olen jätkuvalt veendunud, et targemat, paremat ja endale sobivamat kaaslast poleks ma mitte iial leidnud.

Lindgren mõjutas ka mind lapsena, tahtsin oma lastele sarnast helget lapsepõlve ja see meil ka õnnestus suviti maamajas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud raamatud on mõjutanud, asju elus ümber mõtestama pannud. Viimati aga muutsin päris paljut, kui lugesin Lundy Bancrofti “Miks ta seda teeb?”. Lõpetasin juurdlemise, et mida ma valesti teen ja sain aru, et asi pole minus.

Sama siin! Lähisuhtevägivald niivõrd loogiliselt lahti seletatud. Tänu sellele raamatule sain jõudu oma vägivaldse kaaslase juurest ära minna, mis omakorda viis selleni, et olen nüüdseks juba aastaid väga õnnelikus ja rahulikus abielus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda, et ükski raamat otseselt mu elu oleks muutnud, sest igasugu eneseabi-teemat ma ei loe ning ilukirjandus, olgugi meeletult emotsioonirohke, elumuutev siiski ei ole olnud. Üks raamat mitmest, mida pean aga enda inimeseks kujunemise juures oluliseks, on Aleksander Solženitsõni “Gulagi arhipelaag”.

Vapustav ja briljantne kirjanik, kes on suutnud inimmõistusele hoomamatut niimoodi kirja panna, et ei tea, kas nutta või naerda.

Kusjuures, peale esimese aabitsa oleksin ka selle raamatu välja toonud. Lugesin seda 17-aastaselt kasuisa raamaturiiulist ja alati, kui tahaks vinguda,et on raske, tuleb mulle see raamat meelde.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:57; 22.11 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, sul on ju veel palju avastamisrõõmu. Vandenõuteooriatest kubisevaid raamatuid jätkub. Loe veel mõni läbi ja sa lähed metsa sisse onni elama fooliummütsike peas.

Sa pole ilmselgelt seda raamatut ise lugenud, aga arvustama oled varmas. Too raamat pole kuskiltotsast vandenõuteooriaid viljelev, vaid väga tasakaalukas ja põhjalik teaduslikel meetoditel põhinev. Mõne vaktsiini puhul jõuab autor isegi järeldusele, et neid on täitsa mõistlik teha. Tasub lugeda enne kritiseerimist.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:06; 25.11 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt vene kirjandus – Dostojevski “Kuritöö ja karistus”, aga Tolstoi “Anna Karemina”, vast kõige enam.
Weissi “Alasti tulin ma” mõjus nii, et 30 aastat peale selle raamatu esmast lugemist hakkasin Rodin’ muusiumis nutma, kui nägin oma silmaga tema skulptuure. Olen seda raamatu korduvalt lugenud ja ka ta muuseumis veel käinud, ikka ei saa isu täis, niivõrd geniaalsed on tema teosed – kuidas suudab marmor, pronks anda edasi tundeid, valu jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:36; 25.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VAKTSINEERIMINE. VARJATUD TÕDE, Michel Georget

Selle peenikeses kirjas ilmpaksu (448lk) raamatu on kirjutanud eakas Prantsuse molekulaarbioloogia professor. Töö on ikka massiivne ja kõigutamatu. Meeletult, meeletult viiteid uuringutele. Kõik käibeolevad vaktsiinid võtab läbi. Enne muidugi tutvustab väga lähedalt molekulaarbioloogia aluseid. Kummardus hr Georget kannatusele Prantsuse instantsidega suhtlemisel, lõpp on nagu krimka, sest ta haarab seal teemat veel laiemalt. Mina sain toetust ja teadmisi, meie lapsed on samuti vaktsineerimata – jumal tänatud! ????

Üks lk. lisaks siit:
https://tahanrohkemteada.weebly.com/vaktsineerimine.html

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 11:03; 23.11 17:20; 23.11 17:53; 23.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mina aabitsa abiga lugema ei hakanud, st muidugi, ma õppisin lugema, aga lugemishaigus tuli Anderseni Lumekuningannaga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 14:56; 23.11 11:08; 24.11 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mina aabitsa abiga lugema ei hakanud, st muidugi, ma õppisin lugema, aga lugemishaigus tuli Anderseni Lumekuningannaga.

Mul oli vanem vend, keda ema õpetas lugema, ma olin siis nii 4-aastane. Vaatasin kõrval ja võtsin ükskord kätte ning uurisin tähti ning sain lugemise selgeks. Lugemisharjumus tuli mul aga “Saabastega kassi”, “Imeflöödi” ja “Väikeste võilillede” kaudu.
Ribadeks lugesin ma raamatud “Kadri”; “Hõbeuisud”, “Priska”; “Ainuke”
10-aastaselt proovisin lugeda “D’Urberville’ide Tessi”, aga ei saanud suurt veel aru, oluliselt selgem oli “Jane Eyre”.
12-aastaselt oli mul läbi loetud Vilde “Teosed” ja sari “Seiklusjutte maalt ja merelt”.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 06:31; 23.11 11:24; 23.11 15:19; 23.11 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik

Ei saanud ju ise hakkama. Oli pärast Rochesteri juurest lahkumist ikka väga armetus seisus, peaaegu nälga suremas, kui mingid suvalised poleks teda heast südamest enda juurde võtnud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik. Ta oleks võinud ka iseseisvalt hakkama saada.

Selleks hetkeks oli Jane oma onu päranduse saanud. Nii et ta ei läinud lihtsalt oma rikka armastatu juurde tagasi sellisena nagu ta varem oli olnud.

Jane Eyre oli viktoriaanlikul Inglismaal feminismisugemetega romaan seetõttu, et Jane uskus kindlalt iseenda õigusesse teha endasse puutuvaid otsuseid, ta ei tahtnud abielluda mitte kohustusest või ühiskonna surve tõttu vaid armastusest. Sel ajal oli selline naiskarakter üsna haruldane. Tänapäevase feminismi taustal olid Jane’i ponnistused aga üsna väikese kaaluga sest romaani fookuses on ikka abielu (võiks öelda, et isegi kaassõltuvus). Jane’i eneseteadvus ja isiklik õnn on ikkagi tugevalt seotud meessuhetega, sest sel ajal oli see naise jaoks ainus võimalus oma keskkonnast ja ka klassist välja murda. Tänapäeval on selleks palju rohkem võimalusi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:40; 23.11 13:49; 23.11 18:56; 24.11 17:39; 24.11 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik

Ei saanud ju ise hakkama. Oli pärast Rochesteri juurest lahkumist ikka väga armetus seisus, peaaegu nälga suremas, kui mingid suvalised poleks teda heast südamest enda juurde võtnud.

Ta jäi haigeks, kuna põgenes murtud südamega. Ja need polnud suvalised tegelased, vaid tema kauged sugulased.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 06:31; 23.11 11:24; 23.11 15:19; 23.11 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VAKTSINEERIMINE. VARJATUD TÕDE, Michel Georget

Selle peenikeses kirjas ilmpaksu (448lk) raamatu on kirjutanud eakas Prantsuse molekulaarbioloogia professor. Töö on ikka massiivne ja kõigutamatu. Meeletult, meeletult viiteid uuringutele. Kõik käibeolevad vaktsiinid võtab läbi. Enne muidugi tutvustab väga lähedalt molekulaarbioloogia aluseid. Kummardus hr Georget kannatusele Prantsuse instantsidega suhtlemisel, lõpp on nagu krimka, sest ta haarab seal teemat veel laiemalt. Mina sain toetust ja teadmisi, meie lapsed on samuti vaktsineerimata – jumal tänatud! ????

Ma ei jõua ära imestada, et niipalju miinuseid sain. Kas tõesti Karu-aabitsat ja ilukirjandust ainult loetegi või? Vahepeal Delfit, Postimeest ja Õhtulehte? Facebook teil ikka on olemas?

Ilmselt need lapsevanemad, kes maailmas nüüd revolutsiooni korraldavad, olid samasugused. Nüüd omad vitsad peksavad…
https://youtu.be/1P8kDjes6ns

Nagu videos näha, siis lisaks USA-le on meeleavaldustega tänavatel Itaalia, Iirimaa, Poola, Saksamaa, Iisrael, Austraalia, Serbia jne – täiesti tavalised inimesed nagu meie teiega oleme.

Vaktsiinivastased on ju kõik endised vaktsineerijad. Ega keegi ei sünni vaktsiinivastasena, ikka oma valusatest kogemustest õpitakse. Seega viimane aeg võtta peale ilukirjanduse midagi muud ka kätte.

Kui Venemaa ülikoolides on arstitudengitele kohustuslikus korras eraldi loenguseeria sellest, kuidas ära tunda vaktsiinikahjustusi, siis meil TÜ-s õpetatakse selle asemel kuidas kahtlejatele auku pähe rääkida ning vaktsiinikahjustuste äratundmise kohta mitte poolt sõnagi.
Ilukirjanduses pole sellest kindlasti kohe juttu. Ja kui ca 10 aastat tagasi meedia veel rääkis nendel teemadel, siis nüüd on vaikus.

Nii on ka meie ametnike, lapsevanemate ja paljude arstide jaoks vaktsiinikahjustused endiselt kokkusattumus ja juhus.

Mul vahet pole, mul vaktsineerimata lapsed suured juba, lihtsalt, kes viimasena ärkab, see ka viimasena märkab.

Head lugemist ja silmaringi avardamist

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:44; 23.11 16:08; 23.11 17:43; 23.11 17:48; 23.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VAKTSINEERIMINE. VARJATUD TÕDE, Michel Georget

Selle peenikeses kirjas ilmpaksu (448lk) raamatu on kirjutanud eakas Prantsuse molekulaarbioloogia professor. Töö on ikka massiivne ja kõigutamatu. Meeletult, meeletult viiteid uuringutele. Kõik käibeolevad vaktsiinid võtab läbi. Enne muidugi tutvustab väga lähedalt molekulaarbioloogia aluseid. Kummardus hr Georget kannatusele Prantsuse instantsidega suhtlemisel, lõpp on nagu krimka, sest ta haarab seal teemat veel laiemalt. Mina sain toetust ja teadmisi, meie lapsed on samuti vaktsineerimata – jumal tänatud! ????

Ma ei jõua ära imestada, et niipalju miinuseid sain. Kas tõesti Karu-aabitsat ja ilukirjandust ainult loetegi või? Vahepeal Delfit, Postimeest ja Õhtulehte? Facebook teil ikka on olemas?

Ilmselt need lapsevanemad, kes maailmas nüüd revolutsiooni korraldavad, olid samasugused. Nüüd omad vitsad peksavad…

https://youtu.be/1P8kDjes6ns

Nagu videos näha, siis lisaks USA-le on meeleavaldustega tänavatel Itaalia, Iirimaa, Poola, Saksamaa, Iisrael, Austraalia, Serbia jne – täiesti tavalised inimesed nagu meie teiega oleme.

Vaktsiinivastased on ju kõik endised vaktsineerijad. Ega keegi ei sünni vaktsiinivastasena, ikka oma valusatest kogemustest õpitakse. Seega viimane aeg võtta peale ilukirjanduse midagi muud ka kätte.

Kui Venemaa ülikoolides on arstitudengitele kohustuslikus korras eraldi loenguseeria sellest, kuidas ära tunda vaktsiinikahjustusi, siis meil TÜ-s õpetatakse selle asemel kuidas kahtlejatele auku pähe rääkida ning vaktsiinikahjustuste äratundmise kohta mitte poolt sõnagi.

Ilukirjanduses pole sellest kindlasti kohe juttu. Ja kui ca 10 aastat tagasi meedia veel rääkis nendel teemadel, siis nüüd on vaikus.

Nii on ka meie ametnike, lapsevanemate ja paljude arstide jaoks vaktsiinikahjustused endiselt kokkusattumus ja juhus.

Mul vahet pole, mul vaktsineerimata lapsed suured juba, lihtsalt, kes viimasena ärkab, see ka viimasena märkab.

Head lugemist ja silmaringi avardamist

Ma mitte ainult ei loe igasugust kirjandust, vaid ka kirjutan erinevaid raamatuid 😉
Sinu postitus on leebelt väljendudes..eee… JAMA?

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 06:31; 23.11 11:24; 23.11 15:19; 23.11 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jõua ära imestada, et niipalju miinuseid sain. Kas tõesti Karu-aabitsat ja ilukirjandust ainult loetegi või? Vahepeal Delfit, Postimeest ja Õhtulehte? Facebook teil ikka on olemas?

Vahelduseks võiksid vaadata ka vanu kirikuraamatuid ja pöörata tähelepanu sellele kui palju lapsi suri kas juba väikelapse eas või enne täiskasvanuks saamist. Igasugu vandenõuteooriaid teadusena võttes ka küll targana ei paista!

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 11:03; 23.11 17:20; 23.11 17:53; 23.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

</quote>
Vahelduseks võiksid vaadata ka vanu kirikuraamatuid ja pöörata tähelepanu sellele kui palju lapsi suri kas juba väikelapse eas või enne täiskasvanuks saamist. Igasugu vandenõuteooriaid teadusena võttes ka küll targana ei paista![/quote]

Nonoh, sa võiks endale vahepeal selgeks teha, miks tol ajal inimesed ja ka lapsed surid nagu kärbsed – äkki me oleme vahepeal ennast pesema hakanud? Mitmekülgselt toimuma? Loe kasvõi üks kord elus midagi peale ilukirjanduse ja Delfi
https://www.ksa.ee/ksa-blogi/kuidas-katkuepideemiad-tegelikult-loppesid

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:44; 23.11 16:08; 23.11 17:43; 23.11 17:48; 23.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik

Ei saanud ju ise hakkama. Oli pärast Rochesteri juurest lahkumist ikka väga armetus seisus, peaaegu nälga suremas, kui mingid suvalised poleks teda heast südamest enda juurde võtnud.

Ta jäi haigeks, kuna põgenes murtud südamega. Ja need polnud suvalised tegelased, vaid tema kauged sugulased.

Nad ei teadnud ju, et nad pole suvalised tegelased, kui nad ta heast südamest enda juurde võtsid, nii et mis vahet seal on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 105 )


Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu