Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Teema: Raamatud, mis muutsid teie elu

Postitas:

Ma mitte ainult ei loe igasugust kirjandust, vaid ka kirjutan erinevaid raamatuid ????

Sinu postitus on leebelt väljendudes..eee… JAMA?[/quote]

Ongi JAMA – sa ilmselt ei tea, mida teadusmaailmas JAMA tähendab – The Journal of the American Medical Association is a peer-reviewed medical journal published 48 times a year by the American Medical Association. It publishes original research, reviews, and editorials covering all aspects of biomedicine.
https://en.wikipedia.org/wiki/JAMA_(journal)

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:44; 23.11 16:08; 23.11 17:43; 23.11 17:48; 23.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonoh, sa võiks endale vahepeal selgeks teha, miks tol ajal inimesed ja ka lapsed surid nagu kärbsed – äkki me oleme vahepeal ennast pesema hakanud? Mitmekülgselt toimuma? Loe kasvõi üks kord elus midagi peale ilukirjanduse ja Delfi
https://www.ksa.ee/ksa-blogi/kuidas-katkuepideemiad-tegelikult-loppesid

Pean sind paraku kurvastama- loen ehk 1-2 ilukirjanduslikku teost aastas. Ülejäänud raamatud on siiski kas erialased või üldharivad. Vandenõuteooriatest olen kunagi lugenud “Püha Graal”-i.
Sinu arusaam, et haigustest nagu rõuged, lastehalvatus, läkaköha jne. päästab hoolikas hügieen on pehmelt öeldes asjatundmatu.

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 11:03; 23.11 17:20; 23.11 17:53; 23.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonoh, sa võiks endale vahepeal selgeks teha, miks tol ajal inimesed ja ka lapsed surid nagu kärbsed – äkki me oleme vahepeal ennast pesema hakanud? Mitmekülgselt toimuma? Loe kasvõi üks kord elus midagi peale ilukirjanduse ja Delfi

https://www.ksa.ee/ksa-blogi/kuidas-katkuepideemiad-tegelikult-loppesid

Pean sind paraku kurvastama- loen ehk 1-2 ilukirjanduslikku teost aastas. Ülejäänud raamatud on siiski kas erialased või üldharivad. Vandenõuteooriatest olen kunagi lugenud “Püha Graal”-i.

Sinu arusaam, et haigustest nagu rõuged, lastehalvatus, läkaköha jne. päästab hoolikas hügieen on pehmelt öeldes asjatundmatu.

Mul on kahju sinust, aga las ta olla – igaühel on elus oma õppetund ja mina ei saa sind vägisi teadusuuringuid lugema panna. Ela oma õndsas teadmises, et vaktsiinid päästsid maailma. Veame kihla, et sa isegi ei avanud mu linki? Niigi panin soft lingi nagu 5-aastasele. Ja isegi kui avasid, siis ei lugenud läbi…Ja sa mitte iial ei sisesta teadusuuringute infobaasidesse “aluminium vaccines”, “ASIA syndrome” jne
PS Püha Graal on ilukirjandus, ma ei saa aru, miks sa üldse selle ära nimetasid. Sul on peas kõik nagu pudru ja kapsad – normaalsed inimesed pole eluski seda Püha Graali s…a lugenud…vabandust. Ja mul on kahju, et sina oled sellele oma aega kulutanud. Reaalselt, võta ükskord ette teadusuuringute infobaasid, sisesta märksõnad ja viska peast oma ilukirjanduslik pask ja sa hakkad aru saama, miks on vaktsiinikahjustusega laste vanemad üle maailma tänavatel – igal ühel on võimalik teadusuuringutele ligi pääseda – võta ja loe ning kukud pikali.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 00:44; 23.11 16:08; 23.11 17:43; 23.11 17:48; 23.11 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta jäi haigeks, kuna põgenes murtud südamega. Ja need polnud suvalised tegelased, vaid tema kauged sugulased.[/quote]

Mis nad nüüd nii kauged, nende ema oli Jane’i isa õde.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 18:23; 24.11 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head lugemist ja silmaringi avardamist

Enda silmaringi avardamiseks võiksid lugeda ka raamatuid/teadusartikleid, mis räägivad vaktsineerimata laste ja täiskasvanute saatusest. Ühel mündil on alati kaks külge.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:40; 23.11 13:49; 23.11 18:56; 24.11 17:39; 24.11 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahju sinust, aga las ta olla – igaühel on elus oma õppetund ja mina ei saa sind vägisi teadusuuringuid lugema panna. Ela oma õndsas teadmises, et vaktsiinid päästsid maailma. Veame kihla, et sa isegi ei avanud mu linki? Niigi panin soft lingi nagu 5-aastasele. Ja isegi kui avasid, siis ei lugenud läbi…Ja sa mitte iial ei sisesta teadusuuringute infobaasidesse “aluminium vaccines”, “ASIA syndrome” jne
PS Püha Graal on ilukirjandus, ma ei saa aru, miks sa üldse selle ära nimetasid. Sul on peas kõik nagu pudru ja kapsad – normaalsed inimesed pole eluski seda Püha Graali s…a lugenud…vabandust. Ja mul on kahju, et sina oled sellele oma aega kulutanud. Reaalselt, võta ükskord ette teadusuuringute infobaasid, sisesta märksõnad ja viska peast oma ilukirjanduslik pask ja sa hakkad aru saama, miks on vaktsiinikahjustusega laste vanemad üle maailma tänavatel – igal ühel on võimalik teadusuuringutele ligi pääseda – võta ja loe ning kukud pikali.

Tundub, et meil on teadusest erinevad arusaamad. Samuti on sinust erineval arvamusel valdav osa arste. Ei tea küll miks? Ehk sa paneksid oma teaduslikud faktid ühte ettekandesse ja hariksid ehk praeguseid ja tulevasi arste?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 11:03; 23.11 17:20; 23.11 17:53; 23.11 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik

Ei saanud ju ise hakkama. Oli pärast Rochesteri juurest lahkumist ikka väga armetus seisus, peaaegu nälga suremas, kui mingid suvalised poleks teda heast südamest enda juurde võtnud.

Armetus seisus ja nälginud oli ta seetõttu, et ta hulkus meeleheitest ja meelesegaduses tühjal nõmmel ringi. Ta karistas ennast ja oleks tahtnud surra, sest tundis ennast Rochesteri poolt petetuna ja oli ka endas pettunud. Kuid hiljem sai ta kenasti õpetajana enda elatamisega hakkama ja oli endaga rahu teinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik. Ta oleks võinud ka iseseisvalt hakkama saada.

Selleks hetkeks oli Jane oma onu päranduse saanud. Nii et ta ei läinud lihtsalt oma rikka armastatu juurde tagasi sellisena nagu ta varem oli olnud.

Jane Eyre oli viktoriaanlikul Inglismaal feminismisugemetega romaan seetõttu, et Jane uskus kindlalt iseenda õigusesse teha endasse puutuvaid otsuseid, ta ei tahtnud abielluda mitte kohustusest või ühiskonna surve tõttu vaid armastusest. Sel ajal oli selline naiskarakter üsna haruldane. Tänapäevase feminismi taustal olid Jane’i ponnistused aga üsna väikese kaaluga sest romaani fookuses on ikka abielu (võiks öelda, et isegi kaassõltuvus). Jane’i eneseteadvus ja isiklik õnn on ikkagi tugevalt seotud meessuhetega, sest sel ajal oli see naise jaoks ainus võimalus oma keskkonnast ja ka klassist välja murda. Tänapäeval on selleks palju rohkem võimalusi.

Ja päritud varandus oleks andnud Janele võimaluse olla täiesti sõltumatu ja iseseisev naine. Seda ta mainis ka Rochesterile. Aga, Jane valis abielu, sest armastas seda meest ja tahtis tema eest hoolitseda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jane õppis, töötas ja sai ise hakkama. See et ta rikka armastatu juurde tagasi pöördus, oli tema valik

Ei saanud ju ise hakkama. Oli pärast Rochesteri juurest lahkumist ikka väga armetus seisus, peaaegu nälga suremas, kui mingid suvalised poleks teda heast südamest enda juurde võtnud.

Ta jäi haigeks, kuna põgenes murtud südamega. Ja need polnud suvalised tegelased, vaid tema kauged sugulased.

Nad ei teadnud ju, et nad pole suvalised tegelased, kui nad ta heast südamest enda juurde võtsid, nii et mis vahet seal on.

Ei, vahet tõesti pole, kelle juurde ta sattus. Aga romaani mõte on siiski selles, et visa ja südikas, hea südamega tütarlaps oli oma õnne sepp.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.11 17:21; 22.11 22:59; 22.11 23:00; 22.11 23:03; 24.11 01:14; 24.11 01:18; 24.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fred Jüssi raamatud ja loodussaated. Rein Marani loodusfilmid. Edgar Valteri joonistused. Mõjutasid ikka tohutult seda, mis minu silmis on oluline ja mis mulle meeldib.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 04:20; 24.11 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimise puhul ongi see julm tõde, et mingile tillukesele protsendile see ei sobi – praktiliselt igale asjale leidub allergiaid ja koledaid reaktsioone, isegi oma ema piimale. Kas sellepärast peame nüüd kõige täiega keskaega tagasi kolima?

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 18:23; 24.11 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahju sinust, aga las ta olla – igaühel on elus oma õppetund ja mina ei saa sind vägisi teadusuuringuid lugema panna. Ela oma õndsas teadmises, et vaktsiinid päästsid maailma. Veame kihla, et sa isegi ei avanud mu linki? Niigi panin soft lingi nagu 5-aastasele. Ja isegi kui avasid, siis ei lugenud läbi…

Mina lugesin. Köitev lugemine. Aga ma ei saanud ikka teada midagi, mida ma varem ei teadnud. Seda, et vaktsineerimine on mõningatel juhtudel (elu)ohtlik ning vaktsiinid ei pruugi alati toimida – seda infot annavad ka arstid ja meedia, pole see mingi suur saladus ega farmaatsiatööstuse vandenõu. Meie immuunsüsteemi ülekavaldamine ja viiruste kahjutustamine on keeruline. Ja ongi kõik.

Pealegi kordas sinu antud artikkel 90% ulatuses ühte ja sama – mustuse ja räpa sees ning tuulutamata ja koristamata tubades elades jääb inimene haigeks. Lihtsalt erinevas sõnastuses ja erinevaid allikaid tsiteerides. Muud olulist ja vaktsiinide koha pealt silmi avavat oli seal vähe. Vähemasti minu jaoks. Pealegi olid sealsed vaktsiine põrmustama valitud näited iganenud. No mida see vaktsiini mittetoimimine Prantsuse-Preisi sõdurite näitel tänapäeval enam pädeb? Meditsiin ja vaktsiinid on 19.sajandiga võrreldes suurte
hüpetega edasi arenenud. Ja see üleolev rõugevaktsiini halvustamine. Mitte keegi ei kasuta selleks enam “vasikate lima/mäda”. 18. sajand ja 21.sajand on ikka pisut erineva tasemega, kas sa ei leia?

Omalt poolt sullegi lugemist. Seletatakse sedagi, miks vaktsiinid alati ei toimi või miks need võivad alt vedada:
http://www.eestiloodus.ee/index.php?artikkel=458

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge teie, antivaktsineerijad ja vaktsineerijad – tehke oma teema ja kähmelge seal edasi. Huvitava teema keerasite oma vaidlusega pekki.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luule Viilma raamatud.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 15:02; 25.11 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun vabandust, ma enam ei tee.☺

Et nüüd teemas püsida, siis esimene raamat, mis minu maailma raputas, oli “Dekameron”. Olin keskkoolitüdruk, kui seda lugesin ega suutnud uskuda, et 14. sajandil räägiti seksuaalsusest ja meeste-naiste suhetest nii avameelselt. Avameelsemalt kui kodus.

Ja muidugi ka Rannamaa “Kadri” ja “Kasuema”. Need raamatud pugesid sügavale hinge, eriti viimane, ja iga paari aasta tagant loen neid ikka üle.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luule Viilma raamatud.

+1
ehkki ma olen siiani skeptik ja teaduspõhise meditsiini pooldaja oli see minu jaoks esimene kokkupuude new age maailmaga ja mõjutas mind siiski kuid elu küll ei muutnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 17:08; 22.11 21:09; 24.11 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kolm musketäri” – esimene raamat, mille läbi lugesin; õpetas lugema, st kirja aitas avastada maailma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge teie, antivaktsineerijad ja vaktsineerijad – tehke oma teema ja kähmelge seal edasi. Huvitava teema keerasite oma vaidlusega pekki.

Miks hõõguvatele sütele veel peale puhuda? Kus on sinu panus teemasse?

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:40; 23.11 13:49; 23.11 18:56; 24.11 17:39; 24.11 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge teie, antivaktsineerijad ja vaktsineerijad – tehke oma teema ja kähmelge seal edasi. Huvitava teema keerasite oma vaidlusega pekki.

Miks sellele tulele veel peale puhuda? Kus on sinu panus teemasse?

Keegi ma igatahes siin teemas olen, vastan anonüümselt. Korrale kutsun aga oma nimega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ma igatahes siin teemas olen, vastan anonüümselt. Korrale kutsun aga oma nimega.

Milleks? Oled kirjandusala inimene, raamatuid kirjutanud, sõna jõust teadlik jne. Tuled siia teisi korrale kutsuma, aga ei pane tähele, kuidas sinu enda sõnavõtt teema täpselt samamoodi pekki keeras?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.11 19:40; 23.11 13:49; 23.11 18:56; 24.11 17:39; 24.11 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahju sinust, aga las ta olla – igaühel on elus oma õppetund ja mina ei saa sind vägisi teadusuuringuid lugema panna. Ela oma õndsas teadmises, et vaktsiinid päästsid maailma. Veame kihla, et sa isegi ei avanud mu linki? Niigi panin soft lingi nagu 5-aastasele. Ja isegi kui avasid, siis ei lugenud läbi…Ja sa mitte iial ei sisesta teadusuuringute infobaasidesse “aluminium vaccines”, “ASIA syndrome” jne

PS Püha Graal on ilukirjandus, ma ei saa aru, miks sa üldse selle ära nimetasid. Sul on peas kõik nagu pudru ja kapsad – normaalsed inimesed pole eluski seda Püha Graali s…a lugenud…vabandust. Ja mul on kahju, et sina oled sellele oma aega kulutanud. Reaalselt, võta ükskord ette teadusuuringute infobaasid, sisesta märksõnad ja viska peast oma ilukirjanduslik pask ja sa hakkad aru saama, miks on vaktsiinikahjustusega laste vanemad üle maailma tänavatel – igal ühel on võimalik teadusuuringutele ligi pääseda – võta ja loe ning kukud pikali.

Tundub, et meil on teadusest erinevad arusaamad. Samuti on sinust erineval arvamusel valdav osa arste. Ei tea küll miks? Ehk sa paneksid oma teaduslikud faktid ühte ettekandesse ja hariksid ehk praeguseid ja tulevasi arste?

Olemata kummalgi poolel, siis mind alati ajab muigama vastast justkui purustama pidav väide, et nii arvab enamus arste. Arstid ravivad nii, nagu neile koolis õpetati või nagu ametlik ravijuhis ütleb, aga küllap võib raviotsuseid mõnel juhul mõjutada ka see, kui huvitava koolituse mingi ravimifirma korraldanud on. Kui oled arst ja isegi kui arvad teisiti, kui ametlik meditsiin väidab, siis peab väga tugev inimene olema, et minna vastuollu oma eriala ametlike reeglitega.

Tavaarstid ei tee teadust. Kusuures teadust tehakse tihtilugu mitte riikliku teadusraha eest, vaid uurimisgrupp või teadlane on saanud oma teadusuuringu rahastuseks grandi, aga sealt võib juba vabalt paista, millist tulemust oodatakse. Kui tuleb ebasobiv, siis järgmine kord pühi rahast suu puhtaks. Nii et kui ravimitootjatega (kaudselt) seotud fondist tuleb raha vaktsiinikahjustuste uurimiseks, siis mul on küll väga raske uskuda, et keegi tõesti tuvastaks mingi vaktsiinikahjustuse. Ja kui rahastab fond, mis võitleb vaktsiinide vastu (eeldusel muidugi, et seal kaugel ei paista ravimifirmade kõrvad, kes üritavad vaktsiinivastasust diskrediteerida), siis need kahjustused ka leitakse. Kes maksab, see tellib muusika. Ei ole kuulda olnud, et Eestis mingi tõsine teadusuuring erinevate vaktsiinide kahjustustest ja tekkinud immuunvastuse tugevusest ning püsivusest oleks tehtud, vastasel juhul kasutataks seda vaktsiinidebatis.

“Teaduspõhine meditsiin” on huvitav mõiste. Kui juba selline lihtne ja samas kõiki inimesi puudutav asi nagu ametlikud toitumissoovitused on minu eluajal mitu korda muutunud, mis kindlast tõendatusest meditsiinis üldse rääkida saab. Ja kuigi ma usun, et keemiaravist on vähi puhul palju abi, siis suur osa vähihaigeid ei sure mitte vähki, vaid keemiaravi mürgitusse, st see, mis tapab kasvajat, tapab ka inimest sama edukalt.

Aga vabandust, jääme siiski elumuutvate raamatute juurde. Kui minu elu mõjutas Piibel ja sinu elu mõjutas Koraan, siis nii ongi, pole mõtet hakata kaklema, kumb on õige. Siin teemas mitte.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 04:20; 24.11 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tulipunane lilleke”, Siima Škopi kaunite illustratsioonidega. Elutähtsaim, sest oli mu esimene raamat, millest ma viiesena lugema õppisin.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 09:31; 24.11 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vot mida mina ei mõista, miks need vaktsiinid konkreetselt hambus on? Kui “ravimimahvijal” oleks kange soov inimesi haigeks teha ja rikastuda, oleks selleks kordades lihtsamaid, tõhusamaid ja tulusamaid viise. Võta kas või https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Sea-Spray. Ja sarnaseid näiteid on veel (jah, tehtud on ja küllap tehaksegi koledusi, mida rahva eest varjatakse). Keegi ei vaevu kuskile leetrivaktsiini mingit “autismimürki” toppima.

Seega puude taga metsa otsides paistavad siit ikka mingite teatavate rühmituste ja kogukondade kõrvad, kes soovivad õõnestada usku teadusesse, tänapäeva lääne ühiskonda, meditsiini ja rahvatervise hoidmisesse. Igasuguste eeterlike õlide, MMS-id ja muu sellise sodi müüjad kõige otsesemalt, samuti on see vesi igasuguste äärmuskristlaste (teadusvastasus, pole vaktsiine vaja, jumal kaitseb, naiste reproduktiivõigused) ja läänevastaste riikide (vene trollivabrikud..) veskile.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rannamaa “Kadri” ja “Kasuema”. Need raamatud pugesid sügavale hinge, eriti viimane, ja iga paari aasta tagant loen neid ikka üle.

Muide, lugesin ka “Kasuema” uuesti üle ja liigutus nagu toonagi (teismelisena lugesin seda korduvalt). Ja kuigi välised olud on muutunud, siis inimeste probleemid on ikka samad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 14:56; 23.11 11:08; 24.11 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teie jaoks see “Teenijanna lugu” nii väga elumuutev on? Lugesin ka, aga ma ei tea… Kurb lugu oli. Mis seal siis veel oli teie jaoks?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen paljusid siin nimetatutest lugenud ja ei ole veel ükski raamat minu elu mõjutanud/muutnud. Isegi eriti üllatanud ei ole.
Eriti paneb imestama mis kangelaslikkust selles Jane Eyres küll leiti?
Kadrit ja Kasuema lugesin lapsena, meeles on ainult ebameediv tunne, see laps oli kuidagi liiga hädine ja saamatu minu arusaamade jaoks.
Viilma raamat oli naljakas loogikaväline fantaasia.
Kolme musketäri 10. leheküljest edasi ei viitsinud lugeda.
Aaa, on küll üks mõjutanud- Salme Masso ruuduliste kaantega Kokaraamat.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 15:27; 24.11 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna paar postitajalt on maininud, et teatud eneseabiraamatud muutsid nende elu, siis sooviksin täiesti siiralt nende käest küsida – mida need raamatud teile pakkusid?

Mul on ka paar tuttavat, kellel on virnade viisi eneseabiraamatuid ning nad muudkui soovitavad ja kingivad neid. Sirvisin paar tükki läbi ja kõik rääkisid erineva nurga alt ühest ja samast asjast – saa üle oma minevikust, ela tervislikku elustiili, ära stressa, hoia häid suhteid jne. Ehk siis kõik selline väga lihtne jutt, mis täiskasvanud lugejale üllatusena ei peaks tulema. Minule jäi igatahes mõistatuseks, milles nende raamatute fenomen siis seisneb. Äkki keegi seletab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimisvastastele soovitan lugeda – Alan Marshalli raamatutu “Ma suudan hüpata üle lompide” – kuidas ühest tegusast lapsest saab invaliid lastehalvatuse tõttu, haiguse tõttu, mis nüüdseks on tänu vaktsineerimisele kadunud. Raamat on autobiograafiline.
Või siis Riho Lahi “Värdit”, kuidas rõugetest, mis mille kätte surdi, ka likvideeritud.
Aagatha Christiel on üks krimka naisest, kes saab rasedana punetised ja sünnitab raske puudega lapse.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:36; 25.11 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen paljusid siin nimetatutest lugenud ja ei ole veel ükski raamat minu elu mõjutanud/muutnud. Isegi eriti üllatanud ei ole.
Eriti paneb imestama mis kangelaslikkust selles Jane Eyres küll leiti?
Kadrit ja Kasuema lugesin lapsena, meeles on ainult ebameediv tunne, see laps oli kuidagi liiga hädine ja saamatu minu arusaamade jaoks.

Eks kõik on erinevad. Sul on ehk vähem kujutlus- ja sisseelamisvõimet või siis imetled vaid tugevaid natuure, kes eales ei väärata. Kes teab.

Silvia Rannamaa peakangelannaga oli mul noorena kerge samastuda, sest olin samuti sissepoole elav tundlik tüdruk, keda kiputi koolis narrima. Ja saamatu ja hädine oli Kadri ju vaid alguses, ta leidis lõpuks eneseusu ja eesmärgi ning mõistis, et enesehaletsus ei vii kuhugi. Samuti paljastatakse “Kasuemas” n-ö kommunistliku paradiisi pahupool, millest muidu ei kõneldud: no näiteks, mis olud internaatkoolides valitsesid ja millise taustaga olid need noored, kes sinna sattusid. Paneb ikka mõtlema küll.

Ja suur viga on “Jane Eyre’i” lugeda tänapäevases võtmes ja mõelda, et mis seal siis niiväga on. Raamat näitab, mis seisus olid 1830/40ndatel töötavad naised ja kui vähe õigusi/ vabadusi neil tegelikult oli. Jane riskis pigem näljasurmaga kui et jäi rikka mehe mängukanniks ning seega on teose sõnum oma ajastu kohta märgiline ja vägagi feministlik. Meie oma moodsate vaadetega ei pruugi muidugi seda enam mõista.

Oeh, jälle läksin pikale, vabandust! See on see, kui tööl ei käi ????

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VAKTSINEERIMINE. VARJATUD TÕDE, Michel Georget

Selle peenikeses kirjas ilmpaksu (448lk) raamatu on kirjutanud eakas Prantsuse molekulaarbioloogia professor. Töö on ikka massiivne ja kõigutamatu. Meeletult, meeletult viiteid uuringutele. Kõik käibeolevad vaktsiinid võtab läbi. Enne muidugi tutvustab väga lähedalt molekulaarbioloogia aluseid. Kummardus hr Georget kannatusele Prantsuse instantsidega suhtlemisel, lõpp on nagu krimka, sest ta haarab seal teemat veel laiemalt. Mina sain toetust ja teadmisi, meie lapsed on samuti vaktsineerimata – jumal tänatud! ????

Ma ei jõua ära imestada, et niipalju miinuseid sain. Kas tõesti Karu-aabitsat ja ilukirjandust ainult loetegi või? Vahepeal Delfit, Postimeest ja Õhtulehte? Facebook teil ikka on olemas?

Ilmselt need lapsevanemad, kes maailmas nüüd revolutsiooni korraldavad, olid samasugused. Nüüd omad vitsad peksavad…
https://youtu.be/1P8kDjes6ns

Nagu videos näha, siis lisaks USA-le on meeleavaldustega tänavatel Itaalia, Iirimaa, Poola, Saksamaa, Iisrael, Austraalia, Serbia jne – täiesti tavalised inimesed nagu meie teiega oleme.

Vaktsiinivastased on ju kõik endised vaktsineerijad. Ega keegi ei sünni vaktsiinivastasena, ikka oma valusatest kogemustest õpitakse. Seega viimane aeg võtta peale ilukirjanduse midagi muud ka kätte.

Kui Venemaa ülikoolides on arstitudengitele kohustuslikus korras eraldi loenguseeria sellest, kuidas ära tunda vaktsiinikahjustusi, siis meil TÜ-s õpetatakse selle asemel kuidas kahtlejatele auku pähe rääkida ning vaktsiinikahjustuste äratundmise kohta mitte poolt sõnagi.
Ilukirjanduses pole sellest kindlasti kohe juttu. Ja kui ca 10 aastat tagasi meedia veel rääkis nendel teemadel, siis nüüd on vaikus.

Nii on ka meie ametnike, lapsevanemate ja paljude arstide jaoks vaktsiinikahjustused endiselt kokkusattumus ja juhus.

Mul vahet pole, mul vaktsineerimata lapsed suured juba, lihtsalt, kes viimasena ärkab, see ka viimasena märkab.

Head lugemist ja silmaringi avardamist

+5
-16
Please wait...

Nende ullikeste lapsed on vaktsineerimata suureks kasvanud seetõttu, et see mõistlik ja õnneks suurem osa ühiskonnast on lasknud oma lapsi vaktsineerida. Inimene väidab, et ta on palju lugenud, aga loogika ikka ei tööta, järelikult pole lugemisest mitte mingit kasu olnud.
Lapsed pole muidugi süüdi, kui neil on lollid vanemad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:52; 22.11 15:38; 25.11 11:28; 25.11 11:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )


Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu