Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Teema: Raamatud, mis muutsid teie elu

Postitas:

Mul on kahju sinust, aga las ta olla – igaühel on elus oma õppetund ja mina ei saa sind vägisi teadusuuringuid lugema panna. Ela oma õndsas teadmises, et vaktsiinid päästsid maailma. Veame kihla, et sa isegi ei avanud mu linki? Niigi panin soft lingi nagu 5-aastasele. Ja isegi kui avasid, siis ei lugenud läbi…Ja sa mitte iial ei sisesta teadusuuringute infobaasidesse “aluminium vaccines”, “ASIA syndrome” jne

PS Püha Graal on ilukirjandus, ma ei saa aru, miks sa üldse selle ära nimetasid. Sul on peas kõik nagu pudru ja kapsad – normaalsed inimesed pole eluski seda Püha Graali s…a lugenud…vabandust. Ja mul on kahju, et sina oled sellele oma aega kulutanud. Reaalselt, võta ükskord ette teadusuuringute infobaasid, sisesta märksõnad ja viska peast oma ilukirjanduslik pask ja sa hakkad aru saama, miks on vaktsiinikahjustusega laste vanemad üle maailma tänavatel – igal ühel on võimalik teadusuuringutele ligi pääseda – võta ja loe ning kukud pikali.

Tundub, et meil on teadusest erinevad arusaamad. Samuti on sinust erineval arvamusel valdav osa arste. Ei tea küll miks? Ehk sa paneksid oma teaduslikud faktid ühte ettekandesse ja hariksid ehk praeguseid ja tulevasi arste?

Olemata kummalgi poolel, siis mind alati ajab muigama vastast justkui purustama pidav väide, et nii arvab enamus arste. Arstid ravivad nii, nagu neile koolis õpetati või nagu ametlik ravijuhis ütleb, aga küllap võib raviotsuseid mõnel juhul mõjutada ka see, kui huvitava koolituse mingi ravimifirma korraldanud on. Kui oled arst ja isegi kui arvad teisiti, kui ametlik meditsiin väidab, siis peab väga tugev inimene olema, et minna vastuollu oma eriala ametlike reeglitega.

Tavaarstid ei tee teadust. Kusuures teadust tehakse tihtilugu mitte riikliku teadusraha eest, vaid uurimisgrupp või teadlane on saanud oma teadusuuringu rahastuseks grandi, aga sealt võib juba vabalt paista, millist tulemust oodatakse. Kui tuleb ebasobiv, siis järgmine kord pühi rahast suu puhtaks. Nii et kui ravimitootjatega (kaudselt) seotud fondist tuleb raha vaktsiinikahjustuste uurimiseks, siis mul on küll väga raske uskuda, et keegi tõesti tuvastaks mingi vaktsiinikahjustuse. Ja kui rahastab fond, mis võitleb vaktsiinide vastu (eeldusel muidugi, et seal kaugel ei paista ravimifirmade kõrvad, kes üritavad vaktsiinivastasust diskrediteerida), siis need kahjustused ka leitakse. Kes maksab, see tellib muusika. Ei ole kuulda olnud, et Eestis mingi tõsine teadusuuring erinevate vaktsiinide kahjustustest ja tekkinud immuunvastuse tugevusest ning püsivusest oleks tehtud, vastasel juhul kasutataks seda vaktsiinidebatis.

“Teaduspõhine meditsiin” on huvitav mõiste. Kui juba selline lihtne ja samas kõiki inimesi puudutav asi nagu ametlikud toitumissoovitused on minu eluajal mitu korda muutunud, mis kindlast tõendatusest meditsiinis üldse rääkida saab. Ja kuigi ma usun, et keemiaravist on vähi puhul palju abi, siis suur osa vähihaigeid ei sure mitte vähki, vaid keemiaravi mürgitusse, st see, mis tapab kasvajat, tapab ka inimest sama edukalt.

Aga vabandust, jääme siiski elumuutvate raamatute juurde. Kui minu elu mõjutas Piibel ja sinu elu mõjutas Koraan, siis nii ongi, pole mõtet hakata kaklema, kumb on õige. Siin teemas mitte.

+3
-6
Please wait...

Püha müristus! Ülikooliõpingud, ilma milleta arstiks ei saa, põhinevadki ju teadusel ehk arstiks saab ainult läbi teaduspõhise õppe. On ikka ülimalt veider, et mõni selle peale ei tule.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 09:52; 22.11 15:38; 25.11 11:28; 25.11 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas ühest tegusast lapsest saab invaliid lastehalvatuse tõttu, haiguse tõttu, mis nüüdseks on tänu vaktsineerimisele kadunud.

Tõde on see, et tänu vaktsiinile see haigus veel hingitseb. Guugleda WHO raportit Filipiinide kohta käesoleva aasta sügisel.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:06; 25.11 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, teemaväline möla vaktsineerimisest tuleks maha kustutada.

Andreas Eenfeldti “Toidurevolutsioon” muutis mu arvamust toitumise kohta umbes 120 kraadi ja “inglise hommikusöögi” kohta umbes 180 kraadi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna paar postitajalt on maininud, et teatud eneseabiraamatud muutsid nende elu, siis sooviksin täiesti siiralt nende käest küsida – mida need raamatud teile pakkusid?

Mul on ka paar tuttavat, kellel on virnade viisi eneseabiraamatuid ning nad muudkui soovitavad ja kingivad neid. Sirvisin paar tükki läbi ja kõik rääkisid erineva nurga alt ühest ja samast asjast – saa üle oma minevikust, ela tervislikku elustiili, ära stressa, hoia häid suhteid jne. Ehk siis kõik selline väga lihtne jutt, mis täiskasvanud lugejale üllatusena ei peaks tulema. Minule jäi igatahes mõistatuseks, milles nende raamatute fenomen siis seisneb. Äkki keegi seletab?

+2
0
Please wait...

Mina sain nendest raamatutest teada just seda sama – et ole enesekindel, toitu tervislikult, tee sporti, järgi oma unistusi, hoia suhteid jne. Saad aru – esmakordselt sain teada, et mul on õigus nii elada, ise otsustada, ise valida! Sest mina kasvasin üles vaimselt ebastabiilse emaga (diagnoositud psüühiline häire), nüüd kui olen täiskasvanu olen aru saanud, et seepärast hoidsid temast eemale ka tema sugulased, sõpru nagu ei olnudki, isa läks juba siis ära kui olin alles lasteaiaealine. Olimegi emaga kahekesi ja mina ema täiesti ebaadekvaatse psüühika meelevallas. Kool ja raamatud mind päästsid. Selles mõttes sai mu ema hakkama, et käis tööl (küll raskustega, sest ta läks kogu aeg kõigiga tülli), meil oli kodu ja söök-riided olemas. Nüüd on pensionär ja hoian tast eemale nii palju kui võimalik. Tol ajal nagu ei osatud selle teemaga tegeleda, minul polnud ühtki teist täiskasvanut, kes oleks olnud olemas, lähedane ja päriselt huvitatud sellest, kuidas ühel lapsel läheb.

Mõtlesin lapsena, et need filmid, kus pere on koos ja ollakse üksteise vastu toetavad ja armastavad on välja mõeldud, nagu muinasjutud.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 14:09; 26.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna paar postitajalt on maininud, et teatud eneseabiraamatud muutsid nende elu, siis sooviksin täiesti siiralt nende käest küsida – mida need raamatud teile pakkusid?

Mul on ka paar tuttavat, kellel on virnade viisi eneseabiraamatuid ning nad muudkui soovitavad ja kingivad neid. Sirvisin paar tükki läbi ja kõik rääkisid erineva nurga alt ühest ja samast asjast – saa üle oma minevikust, ela tervislikku elustiili, ära stressa, hoia häid suhteid jne. Ehk siis kõik selline väga lihtne jutt, mis täiskasvanud lugejale üllatusena ei peaks tulema. Minule jäi igatahes mõistatuseks, milles nende raamatute fenomen siis seisneb. Äkki keegi seletab?

Ei tule muidugi üllatuseks, et ära stressa ja ela tervislikult jne. Aga väga raske on ennast ja oma stresse näha. Miski, millega sa oled kogu elu koos elanud, mis on saanud sinu elu osaks, need mustrid, milles sa elad. Need raamatud aitavad seda pundart lahti harutada, vaadata asjadele teise nurga alt. Et äkki ei olegi teised ja saatus sinu hädades süüdi, vaid ikka ise. Minu puhul igatahes töötas. Igaühele ei sobigi need raamatud. Sama tulemuse võib mõnele anda psühholoogi külastus. Mulle see jälle hästi ei istu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 15:02; 25.11 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru eneseabiõpikute fenomenist. Neid asju peaks iga normintellektiga täiskasvanu ubkaudu 30. eluaastaks juba ise teadma? Või ka need eneseabiõpikutega lähedas suguluses olevad Coelho raamatud, mis vahepeal väga popid olid ja mida minu meelest sama sihtgrupp fännab. Need on ju naiivsed muinasjutud, sama dotseerivad.
Minu elu vist ükski raamat ei olegi mõjutanud, kuigi olen neid palju lugenud. Tahtsin hoopis mainida filmi “Üksik mees” (A Single Man) Colin Firthiga. See muutis minu suhtumist homoseksuaalsetesse. Ega ma ennegi nende vastu ei olnud, aga see film pani mind aru saama, miks neile ei piisa sellest, et nad lihtsalt koos elavad. Miks nad soovivad ka õigust abielluda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru eneseabiõpikute fenomenist. Neid asju peaks iga normintellektiga täiskasvanu ubkaudu 30. eluaastaks juba ise teadma? Või ka need eneseabiõpikutega lähedas suguluses olevad Coelho raamatud, mis vahepeal väga popid olid ja mida minu meelest sama sihtgrupp fännab. Need on ju naiivsed muinasjutud, sama dotseerivad.

Minu elu vist ükski raamat ei olegi mõjutanud, kuigi olen neid palju lugenud. Tahtsin hoopis mainida filmi “Üksik mees” (A Single Man) Colin Firthiga. See muutis minu suhtumist homoseksuaalsetesse. Ega ma ennegi nende vastu ei olnud, aga see film pani mind aru saama, miks neile ei piisa sellest, et nad lihtsalt koos elavad. Miks nad soovivad ka õigust abielluda.

Parandan sind – neid asju peaks iga normintellektiga täiskasvanu KELLEL ON NORMAALNE, EMPAATILINE, TOETAV, TRAUMAVABA LAPSEPÕLV OLNUD umbkaudud 30. eluaastaks teadma.
Oled sa kunagi mõelnud, kuidas inimesed kujunevad? Me ei tee ennast ise, me kasvame üles mingis keskkonnas, mis lapse jaoks ongi reaalsus, normaalsus. Isegi kui see laps kuuleb koolis, et pinginaabri isa ei joo ennast iga päev täis ja ei peksa tema ema, siis see on lihtsalt lugu. See mis päriselt selle lapse kodus toimub mõjutab ikkagi seda last tugevamini kui lood.
Väga paljudel inimestel on traumadega lapsepõlv ja paljudel kellel on tore ja toetav kodu – nemad puutuvad trauma või õnnetusega kokku täiskasvanuna.
Näiteks paljudes peredes on selline reegel, et halbadest asjadest ei räägita. Kui sa tunned end kehvasti või sul on mure, siis see on igaühe enda asi, seda välja näidata ei sobi. Või väliselt oleme kõik väga intelligentsed ja viisakad aga kodus surume emotsioone alla alkoholiga või tablettidega. Või vastupidi – ainult lihtsa töö (päris töö) tegijad on normaalsed ja kõiki, kes raamatuid loevad me jälestame, sest see on mingi paberimäärimine.

Kõikidest nendest olukordadest saavad lapsed kaasa mingi ellusuhtumise ja ilmselgelt mingil eluetapil tekivad sisemised vastuolud, sest maailmas on teisi arvamisi, teisiti käituvaid täiskasvanuid. Näiteks saad abikaasa, kes siis hakkab ükshaaval osutama su teistmoodi arusaamadele. Kust sa abi otsid, kui tunned et hakkad hulluks minema? Abikaasa on juba vastane, sest ta ütleb, et teed valesti. Kodus toetatakse seda versiooni, mille lapsepõlvest kaasa said. Mis on õige? Siinkohal ongi siis abiks religioon (ka mingisugune õpetus), eneseabi, psühholoogia ja muu teadus, mis seletab faktilisi aluseid ja viise kuidas toime tulla.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 14:09; 26.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadri/Kasuema – Silvia Rannamaa.
Lugesin seda esimest korda kui olin 12-13 ehk. Nüüd 31 ja see vist ainus raamat, mida olen lugenud 10+ korda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lenini elu”. Olin teises klassis kui seda raamatut suvalises Balti Jaama ajaleheputkas müüdi. Imeilusal lumivalgel kriidipaberil, suur, korralike illustratsioonidega, ilusas hõredas trükikirjas säras see nagu täht muude hallide vetsupaberisarnaste ajakirjade ja raamatute taustal. Lunisin oma vanemaid pikalt, et nad selle mulle ostaksid (nende kõverpilke ja itsitamist ma muidugi ei märganud). Lõpuks kingitus saabus ja ma olin kõige õnnelikum inimene maailmas.
Ema on selle teose siiani alles hoidnud ja seda kollasekstõmbunud tavalist raamatut vaatan ma mõnikord nostalgiaga. Ilmselt oli see esimene mälestus ilust, mitte sisust, aga hästikujundatud raamatud meeldivad mulle tänase päevani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pole ükski raamat niimoodi mõjunud, et see mu elu ja mõtlemist muutnud oleks. Kadrit ja Kärbeste jumalat pole meelega kunagi lugenud – ei meeldi mulle sellised kurvapoolsed ja julmad raamatud, isegi Väikese printsi lugemini pani mind nutma.
Jane Eyre lugesin läbi täiskasvanuna ja mulle absoluutselt ei meeldinud. Juba raamatut lugedes mõtlesin üles kirjutada mõned Jane mõttevälgatused, aga kahjuks ei kirjutanud ja nüüd täpsemalt ei oska tsiteerida. Minu meelest oli Jane ääretult ülbe, uhke ja ebameeldiv inimene. Ega hea inimene võib olla ka kõrk ja ülbe, minu arvates polnud seal raamatus ühtegi naisterahvast peale tema enda, kellesse ta hästi suhtus, kõik teised olid lollid, juhmid, alaharitud ja mida kõike veel. Ja juba ma ärritun taas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem on muutnud minu elu raamat “Kuidas prantsuse laste kombel sööma õppida”.
Tänu sellele lõppes ajaga igasugune söögijant minu pirtsakate lastega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elumuutvaid pole olnud. aga väga tugeva mulje jätsid õrnas eas herman hesse “siddharta” ja salingeri “franny ja zooey”. viimast olen ka hiljem üle lugenud, endiselt väga meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tulipunane lilleke”, Siima Škopi kaunite illustratsioonidega. Elutähtsaim, sest oli mu esimene raamat, millest ma viiesena lugema õppisin.

Ka mina õppisin neljaastasena selle järgi lugema . Olin väga uhke kui mind lubati seda rühmakaaslastele ettelugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

,,Viiskümmend halli varjundit” ja ,,Kalendritüdrukud” on suhtele väga hästi mõjunud 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea raamat

Räägi mulle armastusest
Dorothy Eden

https://www.antikvariaat.eu/dorothy-eden-raagi-mulle-armastusest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )


Esileht Hobinurk Raamatud, mis muutsid teie elu