Esileht Beebi ja mitmikud raamatud_nututa uni ja päästke meie uni

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: raamatud_nututa uni ja päästke meie uni

Postitas:

sooviks teavet neilt,kes on lugenud neid raamatuid. Tahtsin teada, kas seal propageeritaksegi seda, et lasta lapsel end magama röökida või jagatakse seal ka tõesti häid nippe kuidas laps ilma nututa magama saada, nii et ta ise uinuks ja õpetada pikemalt magama.see unekooli värk ,mis laseb lapsel lihtsalt end magama röökida, ei sobi mulle kindlasti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan rääkida päästke meie uni kohta. Ma järgin seda juba natuke üle kuu. Lapsel magama röökida ei lase ja seal seda ei õpetatagi. Unejorinat tuleb lasta lapsel jorrata vastavalt vanusele 4 minutit või rohkem. Seda olen teinud, kui päriselt nutma hakkab, lähen kohe lohutama. Unejorinat kui laps on jorisenud, jääb ise tuttu ja suudab seda teha mõni päev jutti, siis jälle nagu unustaks ära.
Enamasti ta ei jorise, kui voodisse panen, hakkab kohe nutma. Siis ma jään tema juurde. Niiet seda raamatut ma ei järgi 100%, sest laps mul ju ei jorise iga õhtu minu meelest. Vb aga ongi see nutt ka jorin, ma ei oska lihtsalt vahet teha:))
Aga muid nippe on seal kuhjaga. Nt panen lapse 19.00 tuttu ja ta ärkab 7.00 hommikul. ISe ma seda poleks osanud teha. Päevakava on ka selle raamatu järgi sisse seatud. Kuigi öeldakse, et pisikesel pole päevakava vaja, julgen vastu vaielda. Raamatus rõhutatakse korduvalt, et imikul on vaja teada, mis teda järgmisena ees ootab. Ja minu laps muutus päevakavaga hoopis rõõmsamaks.

Julgen raamatut soovitada ja olen elav näide, et see toimib ka mööndusi tehes. Ehk laps küll ei oska mul ise uinuda alati, aga öösiti magab nagu nott 12 tundi ja sööb läbi une.
Lapsel röökida lasta seal raamatus ei lubata. Kes seda nimetab unekooliks, pole raamatut põhjalikult lugenud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nututa Uni raamatu eesmärk on ka saada laps magama ilma nututa. Seal tehakse maha igasugust nutta laskmist. Ma võin saata selle raamatu inglise keelsena, see on pdf-ni netis täitsa saadaval kui natuke otsida. Sest eesti keelsena neid raamatuid on veel leida väga keeruline.
Ma raamatu lugesin läbi, aga kuna probleeme tegelt pole, siis otseselt midagi ei rakenda ja samas on keeruline sellest kiirülevaadet anda, kuna seal on erinevaid meetodeid kirjeldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nututa une raamatul ütleb juba pealkirigi, et nututa:) Ja nii seal õpetataksegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen soovitada \”Päästke meie uni\” raamatut. Süsteemne mahukas raamat ja minu meelest otsast otsani häid nippe ja selgitusi täis ning ei korda end niimoodi nagu \”Nututa uni\” raamatu autor. Viimase lugesin lõpuks nö üle rea läbi, tundus kohati väga vastukäivaid väiteid täis olevat, sealhulgas end professionaaliks pidav autor, kes seda ka korduvalt ja korduvalt toonitab. Selline väga tüüpiline ameerikalik raamat see Nututa uni.
Ise leidsin Päästke meie uni raamatu osta oksjonilt, neid ikka ühes või teises kohas müüakse (raamatupoodides vist väga mitte, tiraaz on läbi). Raamatukogudes on järjekorrad, vähemalt suuremates linnades. Seni saab laps suureks, kui järg sinuni jõuab :).
Mis puutub igasugusesse nutmise taunimisse, siis ise arvan, et see ei ole õige. Endal on ka ju vahel palju kergem olla peale nutmist. Pikalt filosofeerima ei viitsi hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mulle on ka jäänud mulje, et kui laps end paar minutit tühjaks nutab (mitte ei röögi, nutul ja nutul on vahe), on ta kohe hoopis teine laps. Ma ei lase tal mõnuga nutta, tihtipeale olen lihtsalt kõrval, aga aeg on näidanud, et sellest on kasu.
Olen päästke meie uni austaja:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga on äkki kellelgi pakkuda ;päästke meie uni raamatut, oleks tänulik.sest lapsest kahju, ise uinuda ei oska ja päevased uinakud ka ainult pooletunnised. Näha on ,et tal jääb sellest väheks, ärkab nutuga ja on unine aga siis enam ei jää magama ja süles kussutamine ka suht raske mulle endale .Pojal kaalu juba 9,5 kg
Info võib jätta : rkr28@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esimesena vastanud Kägu. Kuna too raamat on mõeldus sünnist, kuni kahe aasta vanuseni ja minu laps on kahe kuune, ei saa ma seda ka kõige parema tahtmise juures maha müüa.
Aga ma seletan lühidalt, kuidas võid proovida lapsel magama jäämist õpetada (täpselt sõnasõnalt ei saa, kuna raamatu päevakaval olev laps saab sõnasõnalt seda järgida), aga loodan, et on abiks ikka:
esiteks on kahtesorti nuttu. Emotsionaalne nutt, mis on pidev ja pausideta ning ei varieeru ei tugevuselt ega toonilt: vää, vää, vää, vää jne. No imik ju nii nutabki, kui pepu märg, kõht tühi vms. SELLIST NUTTU NUTTA LASTA EI TOHI.
Aga too unejorin ehk raamatu põhjal protest on pausidega, varieerub toonilt ning tugevuselt. Nt väää, sekund pausi, vä, vääääää, paus, vää, vää, paus, vääääää jne. Ja mida pikemad pausid, seda rutem laps uinub.
Et kui õpetaksid last ise uinuma, peaksid nuttu jälgima. Too pausidega jorin võib olla vali, aga see ei ole ole nutt, see on siiski jorin. Igatahes KÕIGE OLULISEM on see, et kui sa tunned, et sa seda jorinat ei suuda taluda (raamatu järgi tuleks minimaalselt 2-8 nädalaste laste jorinat talkuda 4 minutit, 3-4 kuud 8 minutit ja 4-6 kuud 12 minutit) ja lähed lapse juurde, ei tohi sa sealt ära tulla. A la et pistad luti suhu ja tsaupakaa. Lapsed pidavat hulluma seepeale. Kui lähed, siis jääd ja lohutad kuni laps magama jääb. Muidugi kui nutt on emotsionaalne, lähed otseloomulikult kohe.
Aga peamine nagu ikka, et lapsega rääkida ei tohi, äärmisel vajadusel ainult võtad voodist välja (raamatu põhjal peale 22 minutit alles), mina olen vahel ikka võtnud ja vajadusel kussutanud.

No ma ei tea, kas sellest on abi, aga ma võin kinnitada, et seda jorinat on äärmiselt raske kuulata. Mina nutsin esimesed korrad koos lapsega. Aga kui ma nägin, et see toimib ja ta nutaks emotsionaalselt ju üleväsimusest niikuinii, siis sain sellest jõudu.

Ahjaa, kui laps ärkab peale unetsüklit (40 minutit), siis hakkab kõik otsast peale. Ja minu oma ärkab nüüdselt küll harva õhtuti, aga alati päeval:) Raamatu põhjal tuleb päeval last tänada, et ta üldse magama jäi:D ning seejärel minna jalutama v autoga sõitma, et teda veel julgustada magama. Öösel aga pead hakkama taas sellest jorinast.

Loodan, et saad abi. Ja no tehke mis tahate, aga unekooliks mina seda ei nimetaks. Unekooli ehk magama nutmist mina ei suudaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, lisaks: kogu sellele kremplile peab eelnema ka magama mineku rituaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, tead, mina alustasin 6-kuusest Nututa uni ja muude järgi, mis on nutta laskmise vastu. No ka mõtlesin et ei lase röökida jne. Andsin lutti ja kussutasin ja vähendasin söögikordi jne jne, et mitte otse külma vette

Aga tegelikult mis juhtus, kõik võttis aega mitu kuud, laps nuttis palju, kuna algul ei saanud ta aru miks siis mõnikord antakse süüa kui ta ärkab ja mõnikord ei anta, siis kui söök ära jäi tahtis pidevalt lutti, käehoidmist kussutamist, olin zombistumas, magas ikka väga halvasti ja katkendlikult, oli viril jne.

Sõbranna samas läks teist teed, võttis kõik magamisabivahendid ära – söök, lutt, mida iganes ja tegi lihtsalt unekooli, laps kisas konkreetselt 1 öö, teisel ööl ärkas 2 korda ja sellest alates magab 12h järjest, värske puhanud, rõõmus laps, pole tal mitte mingit traumat, emaga väga hea side. ei ärata teda nohu ei köha.

nii et ei tea, järgmine kord täitsa kaaluksin selle karmima unekooli teed minemist, tegelikult pikemas perspektiivis kisab laps palju vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin paariks kuuks laenata Nututa une raamatut.
Kel soovi, kirjutagu roheussike@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad raamatud keskenduvad enamasti ööune peal. Päevauinakud pikemaks venitada need mind ei aidanud. Tita magab 30 minutit, öösel ärkab iga 2 tundi pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahtsingi küsida kas see käib ööune kohta või kõikide uinakute kohta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see räägib, et kui laps õpib ise uinuma, siis venivad ka päevauned pikemaks. Aga no see eeldab luti mitte kasutamist. Mina ei julge aga lutti ära võtta, sest siis ei teaks, kuhu poole peaks jooksma, kui nutma laps hakkab:)
Näed, siin niiviisi arutades saan isegi nüüd aru, et kuna mu laps lutti kasutab, siis ei hakkagi ta täiesti ise uinuma nii pea….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui luti àra vótsid , kuidas ta maha rahustasid? Tahaks enda lapsel ka seda teha, aga no ei julge:))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 08:32; 24.05 15:16; 24.05 18:50; 24.05 18:52; 25.05 15:18; 26.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi laenaks raamatut \”Päästke meie uni\”?
Asukoht Tallinn.
Usun, et paari päevaga saan loetud!

katim@tlu.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud raamatud_nututa uni ja päästke meie uni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.