Esileht Koolilaps Raamatuid 8-aastasele

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Raamatuid 8-aastasele

Postitas:

Soovitage 8-aastasele tüdrukule suveks lugemist. Midagi põnevat, aga kergesti loetavat, sest väga soravalt ei loe.

Tüüpiline lastekirjandus ei
istu. Harry Potterit loen praegu ise ette (väiksemale).

Midagi noortekamat igatahes sooviks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 19:01; 07.06 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasse ja Maia detektiivibüroo (üle 20 osa)- minu laste täielik lemmik
K. Kassi raamatud- Petra lood, Nõianeiu nöbinina, Peeter ja mina, Kasper ja viis tarka kassi- Hästi mõnusa rütmiga raamatud
A. Kivirähk: Kaka ja kevad, Sirli, Siim ja saladused- Naljakad ja toredad jutud
Paula lood (palju osasid)- natuke lihtsamad raamatud, palju osasid. Samas ei pruugi enam 8 a meeldida
Pokuraamat, Naksitrallid jms kirjandusklassika.
MIKA KERÄNEN detektiivisari (Jõmmu jms)- natuke raskemad raamatud aga kui lugemine soravaks läheb, siis hästi huvitav lastele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julian Clary “Perekond Julged” — seal on 3 raamatut — meeldis meie lapsele väga.
Autoritest veel Christine Nöstlinger, Louis Sachar, ERich Kästner (Veel üks Lotte, Emil ja detektiivid), Annie SChmidt (Viplala, Lendav lift) jne. EEsti omadest näiteks Kätlin Vainola, Reeli Reinaus.

Vaata kirjastuste lehekülgedele — näiteks Eesti Raamat annab välja kvaliteetkirjandust, Tiritamm ning Draakon ja kuu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti Lastekirjanduse keskuse lehel on lugemissoovitusi. Omalt poolt nt Valija Zinck “Penelop”. Kui lastekirjandus ei istu, aga soravalt ei loe, siis on raske midagi soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on “tüüpiline lastekirjandus”?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 8.aastase lemmikud on Ilmar Tomuski raamatud. Kui kohustusliku kirjandusega võis ikka venida, siis neid loeb paari tunniga läbi 😀 Mul on kahju, et meil kõiki pole ja vanu raske saada.

P.Raua Tobias ja 2b meeldis ka 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Timo Parvela Ella-lood – väga mõnusad ja neid on terve sari, Reeli Reinausi kõik lasteraamatud, Katarina Mazetti kirjutatud sari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahtramäe Emil. Sugulase umbes samas vanuses laps, kel lugemisega probleeme (ei huvitanud ja ei lugenud väga soravalt veel), luges selle ilma sundimata ise läbi, ehk pakkus huvi ja oli kerge lugeda. Vahtramäe Emili lugusid on tegelikult mitu raamatut, nii et kui meeldib, on terve suvi tegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib 8-aastaseks saav tüdruk ise raamatukogus, valib meelepärast lugemist. Võtab väga erinevaid raamatuid, mõnikord lastele mõeldud teatmeteoseid, mõnikord midagi lihtsat, nt multikaraamatuid (nt minu väikse poni) või Lassemaia detektiivibüroo omi. Väga meeldivad talle puändiga lood, Piret Raua raamatud on vist kõik nüüd läbi lugenud. Koržets ja Kivirähk lähevad ka hästi peale. Kui koos raamatukogus oleme käinud ja talle midagi soovitan, siis seda võtab harva, enamasti ikka tahab ise valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Paula lood” Aino Pervikult.
Kergesti loetavad ja naljakad raamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on näiteks Lastekirjanduse keskuse soovitused suvelugemiseks. Minu lugev laps valib ise ja vahel ootamatult (näiteks raamatuid, mis mulle endale lapsepõlves tundusid igavad).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Tänan soovituste eest! Tüüpilise lastekirjandusega pidasin silmas neid raamatuid, mis olid 1. klassis kohustuslikud, Pettson ja Findus, Sööbik ja Pisik, Peep ja sõnad, Paula lood jm.

    Suuremat osa siin mainitut (sh need kohustuslikud) olen ma ise lastele ette lugenud (korduvalt-korduvalt), seega need ei paku lapsele lugemise mõttes elevust, sest teab mis juhtub.

    Aga mõned uued nimed sain siiski. Uurin neid. Tänan!

  • 0
    0
    Please wait...
    Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 19:01; 07.06 19:10;
    To report this post you need to login first.
    Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


    Esileht Koolilaps Raamatuid 8-aastasele

    See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.