Esileht Pereelu ja suhted Raamatuid teismelisega toimetulekuks

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Raamatuid teismelisega toimetulekuks

Postitas:

Ma ei ole kunagi arvanud, et lastekasvatust saaks raamatust õppida, aga nüüd tunnen, et oleks vaja mingit tuge.

14-aastane poiss on jõudnud sellesse klassikalisse faasi, et “ema, sa oled mu elu ära rikkunud” – ehk siis mina, vana nõid, soovitan tal juukseid kammida rohkem kui kord nädalas, ärgata enne kella 15, käia ka suvel toast väljas jne, mis on talle jube ahistav. Üldse pidin ma tema “depressioonis” süüdi olema. Kõigi nende etteheidete järel ei pea ta paljuks küsida minult erinevaid teeneid (a la too poest seda või toda, puhasta mu prille vmt). Kuna ta peale minu praktiliselt kellegi teisega ei suhtle, siis kõik need asjad võimenduvad. Sõpru tal enam ei ole, oli algklassides paar päris head.

Ma tahaks lugeda selliseid raamatuid, mis tekitavad mingi äratundmise ja teadmise, et see ongi normaalne ja teistel on ka nii.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 17:39; 21.07 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa raamatuid otsid. Siin pere- ja koolilapse foorumis on nii palju selliseid teemasid ja mis peamine  – need on lood otse elust enesest. Kui lohutab, siis see kõik on mööduv nähtus. Varem või hiljem, kellel kuidas. Seniks rahulikku meelt, närvitsemine ja röökimine rikub vaid teie suhteid ja usaldust. See ei ole maailma lõpp. Me oleme kõik selle ju läbi teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisega ei saa ju muud teha, kui samaga vastata. Ehk siis ärarikutud ema, mis teeb – loomulikult keerab kinni KÕIK sidepidamisvahendid. Uksele kirjutad sildi – Avaldus – Alaealisele, kelle eest veel vastutan – Kodust lahkudes oled tagasi 23:00, muidu hakkan politseiga taga otsima, alla allikiri ja kuupäev.  Tema toa seinale paned sildi, kui kell 10 üleval ei ole, tuleb äratus 1 pange veega. Ja kalladki kaela, sest mis sul enam kaotada on, halb ema oled nagunii. Ehk siis muutud TÕELISELT halvaks emaks jättes koguaeg lapsele ruumi, et tehku oma reegleid, sul on omad.  Ja kui ikka väga nahaalane on, tõmba selline tüli üles, et ta järgmine kord ikka korralikult mõtleb, enne kui midagi mõtlematut ütleb. See laps peab hakkama kohe kohe OMA elu elama, temaga ei saa enam käituda kui kolme aastasega. KUi ta võõraga nii käitub kui sinuga, peab ta väga rikas inimene olema, sest võõras inimene kutsub politsei ja asi läheb kohtusse. Ja sinu asi on talle see selgeks teha sellega, et reageerid tema väga halvale käitumisele. Andestad, aga reageerid.  Kui külmikus midagi väga olulist pole, keera korgid ka välja, tuleb küsima, laiutad käsi, et ju teevad mingit remonti majas.  jne, jne

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ongi normaalne ja teistel on ka nii

Ei ole teema millega nalja teha. Laste enesetappude näitajatelt on Eesti maailma mustas tipus. Samaaegselt kui elatis ja võlglaste numbrid ainult kasvavad, on laste vaimne tervise läinud järjest hullemaks. Riiklik strateegia, kus ema tissipiim peab olema tasustatud ja lapsel peab olema ainult materiaalne, sealjuures jättes inimsuhted tähelepanuta- põhjustab hingelist üksildust. Ei ole vaja üllatuda ju! Me tegeleme oma lastega liiga vähe. Vaatame peeglisse: nii seadusele, kohtule kui meile endile on jalgratas, mööbliese, harrastused ja viltpliiatsid palju olulisema väärtusega kui inimene ja tema tunded.

Teemaalgatuses kirjeldatud lapsega ei ole kõik okei. Ka ema peaks oma mugavuse kordki elus tahaplaanile suruma ja kuulama, mida lapsel talle öelda on. Kui kamm enam käes ei püsi ja voodist enam tõusta ei taha on lapsel ikka väga paha olla.

Kui see teema räägiks lahutamisest või kuidas lapse isale munadesse panna, siis oiiiii kus sul oleks nõustajaid. Kuid tõsise murega jääd sa ihuüksi. Kui lapse vereproov on korras, on vaja lapse hingele abi.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisega ei saa ju muud teha, kui samaga vastata. Ehk siis ärarikutud ema, mis teeb – loomulikult keerab kinni KÕIK sidepidamisvahendid. Uksele kirjutad sildi – Avaldus – Alaealisele, kelle eest veel vastutan – Kodust lahkudes oled tagasi 23:00, muidu hakkan politseiga taga otsima, alla allikiri ja kuupäev. Tema toa seinale paned sildi, kui kell 10 üleval ei ole, tuleb äratus 1 pange veega. Ja kalladki kaela, sest mis sul enam kaotada on, halb ema oled nagunii. Ehk siis muutud TÕELISELT halvaks emaks jättes koguaeg lapsele ruumi, et tehku oma reegleid, sul on omad. Ja kui ikka väga nahaalane on, tõmba selline tüli üles, et ta järgmine kord ikka korralikult mõtleb, enne kui midagi mõtlematut ütleb. See laps peab hakkama kohe kohe OMA elu elama, temaga ei saa enam käituda kui kolme aastasega. KUi ta võõraga nii käitub kui sinuga, peab ta väga rikas inimene olema, sest võõras inimene kutsub politsei ja asi läheb kohtusse. Ja sinu asi on talle see selgeks teha sellega, et reageerid tema väga halvale käitumisele. Andestad, aga reageerid. Kui külmikus midagi väga olulist pole, keera korgid ka välja, tuleb küsima, laiutad käsi, et ju teevad mingit remonti majas. jne, jne

Loodetavasti sul lapsi ei ole ega tule.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõistan TA-d. Olen samas kohas olnud. Loe Jesper Juul nimelise autori raamatuid teemast. Minu arust väga asjalikud ja abiks.

Aa pluss Armastuse 5 keelt, teismelistest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kas sellest ka abi on, aga umbes 10 aastat tagasi olin ma ise samasugune “vastik teismeline”. Mõne aastaga lihtsalt kasvasin sellest välja. Kõigiga ei pruugi nii minna. Kuna Sa nimetad ka depressiooni, siis soovitan kindlasti mõne spetsialisti poole pöörduda (kui juba ei ole pöördunud). Juuste kammimata jätmine, sõpradest eemaldumine ja liiga kaua magamine võivad kõik tunduda lihtsalt “tüütud asjad, mida kõik teismelised teevad”, aga iial ei või teada, kas selline käitumine on tõsisemate probleemide väljendus.

Oma kogemusest mäletan, et vanemate kehtestatud reeglid tekitasid minus veel rohkem vastumeelsust ja lämbumistunnet. Reeglitest “kammin juukseid kord päevas”, “käin korra päevas õues” ja “ärkan enne kella 12” ei olnud absoluutselt kasu. Ehkki need reeglid tunduvad nüüd mulle iseenesest mõistetavad, mäletan, et tollal tekitasid need tunde nagu vanemad peaksid mind rumalaks lapseks, kes iseendaga hakkama ei saa. Reegleid ei arutatud minuga ja need ei kuulunud muutmisele – reeglid lihtsalt prinditi välja ja kleebiti mu toa seinale.

Soovitus – räägi temaga ja ürita teada saada, mis selle käitumise taga tegelikult peitub. Suure tõenäosusega kipitab tal mõni muu mure või probleem ning oma trotsi ja viha Sinu vastu suunamine on enesekaitseks. Püüdes kohe mingeid reegleid paika panema hakata, astud ilmselt ämbrisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kas sellest ka abi on, aga umbes 10 aastat tagasi olin ma ise samasugune “vastik teismeline”. Mõne aastaga lihtsalt kasvasin sellest välja. Kõigiga ei pruugi nii minna. Kuna Sa nimetad ka depressiooni, siis soovitan kindlasti mõne spetsialisti poole pöörduda (kui juba ei ole pöördunud). Juuste kammimata jätmine, sõpradest eemaldumine ja liiga kaua magamine võivad kõik tunduda lihtsalt “tüütud asjad, mida kõik teismelised teevad”, aga iial ei või teada, kas selline käitumine on tõsisemate probleemide väljendus.

Oma kogemusest mäletan, et vanemate kehtestatud reeglid tekitasid minus veel rohkem vastumeelsust ja lämbumistunnet. Reeglitest “kammin juukseid kord päevas”, “käin korra päevas õues” ja “ärkan enne kella 12” ei olnud absoluutselt kasu. Ehkki need reeglid tunduvad nüüd mulle iseenesest mõistetavad, mäletan, et tollal tekitasid need tunde nagu vanemad peaksid mind rumalaks lapseks, kes iseendaga hakkama ei saa. Reegleid ei arutatud minuga ja need ei kuulunud muutmisele – reeglid lihtsalt prinditi välja ja kleebiti mu toa seinale.

Soovitus – räägi temaga ja ürita teada saada, mis selle käitumise taga tegelikult peitub. Suure tõenäosusega kipitab tal mõni muu mure või probleem ning oma trotsi ja viha Sinu vastu suunamine on enesekaitseks. Püüdes kohe mingeid reegleid paika panema hakata, astud ilmselt ämbrisse.

Depressiooniks nimetab seda laps ise, teadmata, mida see täpselt tähendab.

Aga peamiselt huvitas mind jah see, et kas kasvab välja sellest suhtumisest, et kõik tema ümber (peamiselt mina) on tema meeleoludes jm hädades süüdi. Eks ma püüan ise ka konstruktiivsemat suhtumist ilmutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 17:39; 21.07 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju räägiks teiega, kui te mind kuulaks vms, aitas mind palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mind pandi väiksena kogu aeg tööle, nüüd meeldibki tööd teha (füüsilist tööd)

just rääksin kolleegiga, kes talust pärit, teda pandi ka aga talle ikka ei meeldi.

Mida sellest järeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samasugune 13-aastane. Paar sõpra küll on, nendega suheldes on nagu teine inimene- reibas, rõõmus, jutukas. Muidu ainult ohkab tüdinult, kui vaatevälja ilmun. Mõnikord kui tuju on, siis tuleb minuga ka rääkima, aga enamasti on oma toas ja oma maailmas. Ma siiski usun, et tegemist on täiesti normaalse ja tavalise teismeeaga, mis paari aasta pärast möödub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Raamatuid teismelisega toimetulekuks