Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raamatupidamine väikefirmadele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Raamatupidamine väikefirmadele

Postitas:
Kägu

Tere,
Olen pikaaegse staaži ja kogemusega raamatupidaja ning töötanud ikka palgalisena firmades. Nüüd aga sooviks hea meelega pakkuda väiksematele firmadele raamatupidamisteenust oma kodukontoris. Programmidest kasutusel Merit Aktiva ja Merit Palk. Kuidas olete leidnud kliente? Tean, et enamasti liigub info rahulolevalt kliendilt uuele potentsiaalsele kliendile, kuid kui veel pole kliente … Asun Tartus. Ootan häid mõtteid ja soovitusi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

väikefima ongi üldjuhul väike firma, st pole mõtet palgata raamatupidajat, vaid ise raamatupidamist teha.

kes ei tea, siis suurem osa rmtp firmadest lähtub reeglist, et 1 arve = 2 kannet = 2,4€
sama loogika käib ka pangatehingute kohta, maksad töötajale palka, pank võtab 16 senti teenustasu ja raamatupidaja tahab selle eest endale taas 2,4€
Lihtsam ja odavam on raamatupidamisteenuste pakkujatest kaarega eemale hoida ja ise excelis rmtp teha. eriti juhul, kui on palju pisikeste summadega tehinguid: on suur vahe, kas müüd ühe tuhande eurose metallist kobaka ja rmtp firma tahab selle raamatupidamisüsteemist läbi laskmise eest 2,4€ või müüd sama summa eest 10000 pisikest vidinat, à 10 senti tükk ja pead lisaks maksma raamatupidamisfirmale 24 tuhat eurot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

väikefima ongi üldjuhul väike firma, st pole mõtet palgata raamatupidajat, vaid ise raamatupidamist teha.

kes ei tea, siis suurem osa rmtp firmadest lähtub reeglist, et 1 arve = 2 kannet = 2,4€

sama loogika käib ka pangatehingute kohta, maksad töötajale palka, pank võtab 16 senti teenustasu ja raamatupidaja tahab selle eest endale taas 2,4€

Lihtsam ja odavam on raamatupidamisteenuste pakkujatest kaarega eemale hoida ja ise excelis rmtp teha. eriti juhul, kui on palju pisikeste summadega tehinguid: on suur vahe, kas müüd ühe tuhande eurose metallist kobaka ja rmtp firma tahab selle raamatupidamisüsteemist läbi laskmise eest 2,4€ või müüd sama summa eest 10000 pisikest vidinat, à 10 senti tükk ja pead lisaks maksma raamatupidamisfirmale 24 tuhat eurot.

ülirumal jutt

Please wait...
Postitas:
Kägu

ülirumal jutt

tead, kui sa oled saanud 5 erinevalt raamatupidamisfirmalt järjest samalaadsed pakkumised, siis tõesti rohkem enam ei uuri ja saadad kõik need raamatupidamisfirmad kassi saba alla.
eriti kui ma tean, et mul on igas kuus palju müügiarveid, aga pisikeste summadega.
mind ei huvita alustava firma omanikuna see, et kuskil ei-tea-kus võib olla ka mõni raamatupidamisfirma, mis EI võta tasu kannete arvu pealt, aga kui enamiku rmtp firmade kodulehtedel on avalikult nähtav vaid kannetel põhinev hinnakiri, siis ärge arvakegi, et niimoodi kliente juurde leiate.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane siia mõne sellise rp-firma hinnakirja link, tahaks väga sellist imeasja näha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen ise samuti raamatupidaja ja arvan, et see kannete järgi rehkendamine on ajuvaba.
Raamatupidamise töö keerukus sõltub väga sellest konkreetsest ärist. Vahel on üks tehing nii paljude nüanssidega, et selle eest ühe kande hinda küsida on arulage.
Näiteks on mul olnud kliendiks üks kinnisvaraarendaja, mille arendusprojektil oli finantsserijatena palju hüpoteegipidajaid, mõned neist samal ajal ka töövõtjad. Kui notariaalne müügitehing toimus, siis kõik nõuete-kohustuste tasaarvelduskannete järjestamine ja vastaspoolega kooskõlastamine oli mitme tunni töö, kuigi tehniliselt tõesti umbes kolm kannet.

Lisaks on inimesed ülierinevad. Mõni vajab väga palju ärialast rääkimist, tuge ja nõu. Teine jälle on ise väga asine ja otsustab kõik ise.

Jah, tegelikult nii ongi, et kui firma jaoks 100€ kuus on suur raha, mida elementaarse raamatupidamise eest maksta, siis ongi õige, kui teed ise. See ettevõte on siis järelikult piisavalt väike. Ja olengi seda kõikidele soovitanud. Mina ju ka ei taha 100€ pärast saagida. Meeldivam ja huvitavam on tegeleda sellistega, kelle äri on tibake suurem, jaksavad ka rohkem maksta ja on tõenäolisemalt huvitavamad inimesed, kellega suhelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle väikefirma omanikuna tundub küll mõistlik pigem teenust osta 200€ eest kuus, kui oma aega kulutada. Iga spetsialist peaks tegelema oma ülesannetega, siis on tulemus kõige parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle väikefirma omanikuna tundub küll mõistlik pigem teenust osta 200€ eest kuus, kui oma aega kulutada. Iga spetsialist peaks tegelema oma ülesannetega, siis on tulemus kõige parem.

Vaat väga paljudele inimestele annab kütet pidev rehkendamine, palju ta kellegi arvelt kokku hoida on saanud. Kui äri ise on kidur, siis asi seegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui mina sain väikefirma omaniku ja ainsa töötajana omale esimesel tegutsemisaastal vaid max 300€ kuus palka maksta, siis oleks absurdne olnud maksta sellest 200€/kuus raamatupidajale ning omale oma ca 50h pikkuste töönädalate eest vaid 100€ kuus palgaks maksnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kui mina sain väikefirma omaniku ja ainsa töötajana omale esimesel tegutsemisaastal vaid max 300€ kuus palka maksta, siis oleks absurdne olnud maksta sellest 200€/kuus raamatupidajale ning omale oma ca 50h pikkuste töönädalate eest vaid 100€ kuus palgaks maksnud.

Kas raamatupidaja on süüdi, et sa paremini majandada ei oska? 200 kuu raamatupidamise eest, see peaks päris kobeda käibega firma olema..juhul kui sa 1-euroseid asju ei müü ja raamatupidaja nende üle käsitsi arvestust ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on OÜ, olen ise ainuke töötaja ning maksan igakuiselt raamatupidajale tema esitatud arve alusel. Meil on tunnipõhine arveldus, ning kuna klientidele teen arved programmis ise (keskmiselt 5-6tk kuus) ning sissetulevaid arveid on samuti ühes kuus 5-6tk, siis saan igal kuul arve 10-15eur (maj.aasta aruande eest siis veidi suurem arve, äkki eelmisel aastal oli see 50eur?). Ehk siis raamatupidajale on see igakuiselt ca 0,5h töö. Mõtlen juba mitu kuud välja pakkuda, et tahaks rohkem maksta, kuidagi imelik on maksta 10eur kuus kui lisaks otsesele raamatupidamisele on mul ka inimene kelle käest mitmel korral olen suulist nõu küsinud ja seda arvele ei lisata. Jõulude ajal olen teinud asjalikuma jõulupaki tänutäheks, asi seegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega selles polegi midagi imelikku, kui ise õpid oma firma raamatut pidama. Kui hoiad end pidevalt muutuvate seadustega kursis ja suudad kõik aruanded õigesti esitada, siis ongi ok. Firma juhatus vastutab raamatupidamise eest. Kas teeb ise või palkab asjatundja, on juhatuse enda otsustada. Keegi ei käsi raamatupidajat palgata.
Peaasi, et kõik on õigesti kajastatud vastavalt seadustele ja toimkonna juhenditele.
Nii seadused kui ka RTJd on netis kättesaadavad, oska ainult lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla oleksid suutnud rohkem teenida, kui raamatupidamisega ka veel lisaks kõigele tegelema poleks pidanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanasõnagi ütleb, et kartma ei pea suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanasõnagi ütleb, et kartma ei pea suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid.

väikeste sissetulekute vastu aitab loomulikult suuremate arvete esitamine, aga kuidas sa ise suhtuksid, kui alates järgmisest sügisest on su lapse lasteaia huviringi kuumaks 24€ asemel 240€ kuus. mulle meeldiks, siis saaksin tõesti raamatupidaja palgata ning ei pea ise iga kuu arveid koostama ega manguma, et need ära makstaks õigeaegselt

Please wait...
Postitas:
Kägu

väikeste sissetulekute vastu aitab loomulikult suuremate arvete esitamine, aga kuidas sa ise suhtuksid, kui alates järgmisest sügisest on su lapse lasteaia huviringi kuumaks 24€ asemel 240€ kuus. mulle meeldiks, siis saaksin tõesti raamatupidaja palgata ning ei pea ise iga kuu arveid koostama ega manguma, et need ära makstaks õigeaegselt

Raamatupidamisteenuse jaoks piisaks ka 5€ tõusust. Kui sul neid lapsi just 5 tk seal ringis ei käi.
Mangumise jaoks on olemas tänapäeval programmid, mis seda edukalt ise teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatupidaja tiimis on elementaarne.
Algusaastatel on sahmimist eri teemadega rohkem, enamus teemadega on aga nii, et korra küsid, saad vastuse ja praktikas on kõik tehtav, siis on asjad korras.
Seda närutamist rmp teenuse pealt võib teha seni kuni käive aastas on väike ja on 2-3 töötajat, firma ei arene vaid lihtsalt on.
Olen väga tänulik raamatupidajale, koostööd teeme juba 9 aastat.

Kust saab raamatupidaja kliente?
Ikka turundus loeb, nagu igal alal, ei ole raamatupidamisteenus teistest parem, OÜ nagu iga teine ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu kadusid? Ikka ootan selliste hinnakirjade linke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu kadusid? Ikka ootan selliste hinnakirjade linke.

Tegin vahepeal maj.aasta aruannet 🙂

Nii, lingid, võtsin kohe esimesed, kes google otsinguga välja tulid, võrdleme siis:
1) hinnakiri 1, hind sõltub kannetest, lisandub Km, aga pole kirjas, mis veel juurde tuleb (tsd-d, arvete väljastamine vmt)
2) hinnakiri 2, hind koos KM-ga 1,68-1,8€/kanne, + muud tasud lisategevuste eest (siit tuleb isegi rohkem kui selles tsiteeritud postituses: 1 arve= 2 kannet = 3,6€)
3) hinnakiri 3, sihuke keskmine
4) hinnakiri 4, see on kõige kreisim ja kallim, sellise hinnakirja järgi peaks suurema osa aastakäibest kohe rmtp firmale maksma 😛
5) hinnakiri 5, ka suht hullud hinnad.

kokkuvõtteks, kui meil oli esimesel tegevusaastal kokku ca tuhat kannet ja aastakäive ca 10 tuhat, siis isetegemise asemel teenust sisse ostes oleks pidanud nende hinnakirjade järgi välja maksma 1500-8000€/aastas + hulk veel mingeid lisatasusid.
mind täitsa huvitab, kuidas nt juuksurid, kingsepad, burgeri- ja ajaleheputkad jt teenindajad oma rmtp korraldavad, neil ka ju palju kliente ja summad pisikesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miski on sul ikka täitsa valesti. Aastakäive ca 10 tuhat, no ütleme 1000 kuus. Mitte iialgi ei ole 1000 euro käibe tarviks 100 kannet. See ei ole ettevõtlus, vaid miski rähklemine. Ega raamatupidaja pole süüdi, et sa 100 raamatupidamisekandega suudad ainult 1000 eurot teenida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasid hinnakirjade esimesi ridu ja leidsid sealt hinna? Vaata ikka lõpuni.
Ega siis 5 kandega kääbusfirmat raamatupidaja 5 sendi eest pea tegema. Sellistel on tavaliselt lisaks oma 2 arvele 100 aega raiskavat küsimust.
Kui sul on e-pood või mingi muu pisipudi müük, siis selliste arve pidamiseks on olemas spets. programmid. Hinda ei määrata alati kannete alusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte iialgi ei ole 1000 euro käibe tarviks 100 kannet. See ei ole ettevõtlus, vaid miski rähklemine.

ja kuidas sa saadaksid sel juhul igas kuus kõigile klientidele arved, et nad saaksid neid ülekande või püsikorraldusega maksta? (kuutasu on sõltub otseselt konkreetsele kliendile osutatud teenuste mahust, varieerub eri kuudel)
õpeta mind ka, et ei oleks rähklemine, aga nii et ka maksuamet sellist teguviisi korrektseks peaks. pikalt teenuste eest ette- või järgimaksmine pole sellel alal kombeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte iialgi ei ole 1000 euro käibe tarviks 100 kannet. See ei ole ettevõtlus, vaid miski rähklemine.

ja kuidas sa saadaksid sel juhul igas kuus kõigile klientidele arved, et nad saaksid neid ülekande või püsikorraldusega maksta? (kuutasu on sõltub otseselt konkreetsele kliendile osutatud teenuste mahust, varieerub eri kuudel)

õpeta mind ka, et ei oleks rähklemine, aga nii et ka maksuamet sellist teguviisi korrektseks peaks. pikalt teenuste eest ette- või järgimaksmine pole sellel alal kombeks.

Mis teenust sa 10-20 euro eest osutad? Äkki oleks põhjust hinda tõsta? Perioodilisi arveid saadavad mõned programmid automaatselt. Või tee kvartaalsed arved. Karm äri, mida peab 10 euro kaupa kokku korjama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Totukene, kõik on läbirääkimiste küsimus ja kaugeltki kõik ei küsi kirvehinda.

Aga teemaalgataja – kui on võimalik palgalisena töötada, siis jätka. Fakt on see, et raamatupidajaid ja end raamatupidajaks pidavaid jobusid on kõik kohad täis (ja hind ei ütle kvaliteedi kohta midagi), aga kliente on piiratud arv. Ja nagu siingi välja tuli – väikefirmade omanikud pusivad ka siis ise teha, kui tegelikult ei oska. Hinnad on jõhkralt maas. Kohati tundub, et tehakse kasvõi tasuta. Ma olen enda arust ka väga soodsa hinnaga, aga alles mul küsis üks hinda. Küsisin 50 € kuus, aga keegi oli valmis 35ga tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa üle veebi töötava programmiga ise klientidele arveid saadad, miks siis arvad, et nendest tekkinud kannete eest raamatupidajale maksma pead? Laekumised ja tasumised saab ka ühe klikiga pangast alla tõmmata.
Kõik sõltub kokkulepetest.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raamatupidamine väikefirmadele