Esileht Koolilaps Raamatusoovitus 12-15-aastastele

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Raamatusoovitus 12-15-aastastele

Postitas:

Mu 13-aastane (siiani lugemist mitte armastav) tütar luges ühe hooga läbi kõik Harry Potterid. Andke veel soovitusi, mida ta võiks järgmiseks ette võtta. Et oleks põnev ja tore lugemine ja ind ei kahaneks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps alustas ka oma suurt lugemistuhinat Potteriga. Pärast neid on juba palju lugenud ja soovitan teilegi ühtteist. Ehk on ka muus sama maitse siis 🙂 Näiteks Kääbik, Narnia, Nevermoor (2. osa ka tuli mingi), Olid kord võlurid (ka kaks osa), Bobbie Peersi 4 raamatut (Lüriidiumivaras, Krüptoportaal, Orbulaatoriagent, Maailmalõpugeneraator), Tomuski sarja 4 raamatut (Algaja ajaränguri seiklused, Seiklused paralleelmaailmas, Universumisaladused, Tulnukate rünnak)… No aitab ehk hetkel 🙂 Need kõik sellised seiklus- ja ulmejutud. Lugejaks siis olnud tüdruk.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 15:54; 26.03 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Papillon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem küll poistele, aga ilmselt loevad ka tüdrukud: Wolfgang Herrndorf “Miks me varastasime auto”.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 20:30; 26.03 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohlssoni Hõbedapoiss ja teised samast sarjast. 12-aastane luges läbi ka videviku saaga, näljamängud ja mingit percy jacksoni sarja on lugenud huviga. Ka Narnia ja Lüriidiumivaras teised eelnevalt nimetatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:05; 28.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ime, et lapsed poolkirjaoskamatud on, kui isegi nende emad ei suuda jutumärke kasutada….

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ime, et lapsed poolkirjaoskamatud on, kui isegi nende emad ei suuda jutumärke kasutada….

Ära muretse! Oskan küll neid panna. Laps on ka etteütlustes viieline. Ja kusjuures 11a ytleski praegu minu kysimuse peale jutumärkide kohta, et neid peab kasutama raamatute pealkirjades juttude sees kohtades, kus see teeb lugemisest arusaamise lihtsamaks. Lihtsalt raamatuid nimetades polevat vaja ja yldse tuleks vältida hunniku komade ja jutumärkide yheskoos kasutamist. Ni olevat praegu koolis õpetatud.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 15:54; 26.03 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel tuli ka lugemisvaimustus Potteritega. Järgmine sari mille ette võttis, oli “Septimus Heap”, seejärel “Percy Jackson” (veidi Potteri-stiili asjad, kus kaasaegse tavamaailma kõrval veel mingi paralleelmaailm), praegu (laps juba 14) luges läbi “Näljamängud”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ime, et lapsed poolkirjaoskamatud on, kui isegi nende emad ei suuda jutumärke kasutada….

Ära muretse! Oskan küll neid panna. Laps on ka etteütlustes viieline. Ja kusjuures 11a ytleski praegu minu kysimuse peale jutumärkide kohta, et neid peab kasutama raamatute pealkirjades juttude sees kohtades, kus see teeb lugemisest arusaamise lihtsamaks. Lihtsalt raamatuid nimetades polevat vaja ja yldse tuleks vältida hunniku komade ja jutumärkide yheskoos kasutamist. Ni olevat praegu koolis õpetatud.

Siis on su laps küll millestki väga valesti aru saanud. Sotsiaalmeedias võib muidugi lõdvemalt võtta, aga pealkirjade jutumärgid on endiselt alles igasugustes tekstides, ka pealkirjade loeteludes. Loodetavasti pole su lapse õpetaja võtnud eeskujuks eestikeelset Vikipeediat, seal on vaja pealkirjadega veel palju tööd teha.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 20:30; 26.03 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ime, et lapsed poolkirjaoskamatud on, kui isegi nende emad ei suuda jutumärke kasutada….

Küll ma oskan, aga antud teemale vastates lihtsalt ei viitsinud :). Seega jah, ei SUUDA tõesti neid telefonis tippida. Eesmärk oli info edasi anda, kuna ise olin ka kunagi punktis, kus lapsel sai Potteri sari läbi ja kerkis küsimus, kuidas edasi elada???? Selline deja vu tunne 🙂 Huvitav, et inimesel on nii igav, et peab vajalikuks tähelepanu juhtida…või siis ehk tähelepanuvajadus?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:05; 28.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt raamatuid nimetades polevat vaja ja yldse tuleks vältida hunniku komade ja jutumärkide yheskoos kasutamist. Ni olevat praegu koolis õpetatud.

Mis haridust tänapäeva koolis antakse ja kes sedasi õpetavad? Etteütlused viied… Mida selliste laest võetud reeglite õpetaja viis ka maksab?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pratchetti Tiffany Aching`i raamatusari ilmselt oleks ka huvitav (“Tillud vabamehed”, “Kübaratäis taevast”, “Talvesepp”, “Ma kannan keskööd”).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15-aastastele tütardele meeldisid väga „Sõdalaste“ metsikute kasside sari, „Lockwood & Co“ sari, Bartimaeuse triloogia, „Kuu kroonikad“, „Vareste kuus“.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 19:52; 10.04 23:32; 12.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Cassandra Clare sarja (Surmav arsenal) esimene osa on “Luude linn”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 20:59; 11.04 13:00; 23.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele meeldib väga “Warriors” seeria (vist on 6 või 7 seeriat, igas 6 raamatut). Ma ei teagi, kas seda eesti keeles on, mul poeg loeb norra keeles ja seal on nimi “Kass-sõdalased”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele meeldib väga “Warriors” seeria (vist on 6 või 7 seeriat, igas 6 raamatut). Ma ei teagi, kas seda eesti keeles on, mul poeg loeb norra keeles ja seal on nimi “Kass-sõdalased”.

Eesti keeles on „Sõdalased“.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 19:52; 10.04 23:32; 12.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Cassandra Clare “Luude linn” (Surmav arsenal sari).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 20:59; 11.04 13:00; 23.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele meeldib väga “Warriors” seeria (vist on 6 või 7 seeriat, igas 6 raamatut). Ma ei teagi, kas seda eesti keeles on, mul poeg loeb norra keeles ja seal on nimi “Kass-sõdalased”.

Eesti keeles on „Sõdalased“.

Autori nimest oleks ehk ka abi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele meeldib väga “Warriors” seeria (vist on 6 või 7 seeriat, igas 6 raamatut). Ma ei teagi, kas seda eesti keeles on, mul poeg loeb norra keeles ja seal on nimi “Kass-sõdalased”.

Eesti keeles on „Sõdalased“.

Autori nimest oleks ehk ka abi

Erin Hunter (kolme kirjaniku – Kate Cary, Cherith Baldry, Tui T. Sutherlandi – ning toimetaja Victoria Holmesi varjunimi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 19:52; 10.04 23:32; 12.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka Rothi Lahkulööja sarja. Kolm raamatut seal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 13-aastane (siiani lugemist mitte armastav) tütar luges ühe hooga läbi kõik Harry Potterid. Andke veel soovitusi, mida ta võiks järgmiseks ette võtta. Et oleks põnev ja tore lugemine ja ind ei kahaneks.

Tunnen huvi,et kas tütar leidis midagi.Mis meeldis ja mis mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 20:59; 11.04 13:00; 23.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga soovitan M. Ende raamatuid “Momo” ja “Ilma lõputa lugu”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Raamatusoovitus 12-15-aastastele