Esileht Koolilaps Raamatut 9-12a

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Raamatut 9-12a

Postitas:

Minu enda viimased loetud raamatud on elulood. Üks neist oli kirjutatud eriti mõnusas- humoorikas võtmes.
Mõtlen, et kuidas oma lapsi rohkem lugemise juurde meelitada? Välja mõeldud tegelased (Potter jmt) ja seiklusjutud ei lähe peale, olen proovinud.
Kas sellises vanuses biograafiate lugemine oleks teema?
Ootaks konkreetseid raamatute nimesid või nippe lugemisharjumuse süvendamiseks.
*
Ja palun ärge öelge, et olen hiljaks jäänud, tean seda isegi ent püüan veel päästa mida vähegi annab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 10:36; 06.02 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muud väljapääsu ei näe, kui ikka leida raamat, mis lapsele hästi peale läheb.
Igal lapsel võib see erinev olla. Oleneb ka, kas tüdruk või poiss.
Minu lapsele on sellisteks raamatuteks praegu Lena Lilleste krimkad. Hakkavad kahjuks otsa lõppema ja ma ei tea, mis siis saab 🙂
Kindlasti pakuks talle huvi kosmose ja maa tekkimise teemad. Selliselt veidi populaarteaduslikult kirjutatud, aga ma pole päris sellist veel leidnud. Tegu siis siinpool poisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 9ne ka ei loe. Mina eriti ei muretse selle lugemisharjumuse pärast. Ta luges päris palju paar aastat peale lugema õppimist, siis tulid teised huvid, hakkas rohkem trennis käima ja sõpradega suhtlemine võtab ka suurema osa vabast ajast.
Praegune põhilugemisvara piirdub koomiksite, Tähekese ja koolikohustuslikuga ning teatmekirjandusega, millest siit sealt huvipakkuvaid peatükke ja lõike uuritakse.
Mingi aeg tagasi üritasin ka ise rohkem teda lugemise juurde suunata, kuid siis tundus see lugemisharjumus (ja selle kujundamine) nagu midagi kohustuslikku.
Aegajalt siiski juhin tähelepanu raamatutele, mis mulle põnevatena silma on jäänud (uudiskirjandusest sisututvustuse põhjal).
Endalgi on ette tulnud päris pikki perioode, mil ühtegi raamatut ei ole kätte võtnud. Ja siis jälle ajad, mil korraga käsil nt 5 teost.

Arvutikasutuspiirangu ja lugemise vahel on selge seos. Meil vähemalt. Tõsi, loetakse siiski hetkel just aimekirjandust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis soost laps ja mis teema teda huvitab?
Minu poeg luges õrnemast koolieast alates:
Sune lood (erinevad raamatud)
Tsatsiki lood (erinevad raamatud)
Narnia kroonikad (7 osa)
Berti päevikud (palju raamatuid, aga peategelane on veidi vanem ja seega ka temaatika natuke teine)
Eragoni sari (3tk eesti keeles, 4. luges inglise keeles, kuna ei kannatanud tõlget oodata)
Pullmani sari (Merevaigust kiiker, Kuldne kompass ja kolmas raamat on veel)
Siis see sari, kus on raamat Koidukuma
Sari, kus on raamat Golemi silm
Douglas Adamsi raamatud
Stephen Kingi ? raamatud
Da Vinci kood
Pratchetti raamatud

Nooremate laste valikust veel Louis Sacheri raamatud ja Risto Räppari raamatud.

Loodan, et kirjutasin kõik nimed õigesti, eks neid on veel. Minu pojale meeldib ulmehõnguline kirjandus, lisaks kõik nõiad, lohed, vampiirid, libahundid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:07; 06.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin- nooremas koolieas luges ilmumise järjekorras läbi ka kõik Roald Dahli raamatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:07; 06.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist 9a tüdruku ja 12a poisiga.
Ulme ei sobi sõna otseses mõttes, nõiad jmt ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 10:36; 06.02 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas Lindgren on kõik läbi loetud?
uuemast kirjandusest on lastekirjanduse keskuse lehel hea loetelu:
http://www.eltk.ee/lugejale/lugemist-algklasside-opilastele-valik-2010-ja-2011

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida sa neile ette oled lugenud? Millega nad suhestunud on? Nii suured on juba kooliski üksjagu lugema pidanud. Millised raamatud neile seni kõige rohkem on meeldinud? Millised katkendid lugemikust?

Meie majas lähevad just lohed, draakonid, nõiad, kosmoserännud ja muu klassikaline fantaasia ja ulme peale (nii lapsele kui mulle – nii on mul ka lihtne juhendada, enda raamatutest lahedaid kohti suvalisel hetkel ette lugeda ja temas uue raamatu lugemise soovi äratada). Kui sa kirjeldaksid lähemalt laste seniseid positiivsemaid kogemusi raamatutega, siis oleks lihtsam soovitada mdagi.

Kes kosmosest pooltarka ilukirjanduslikku raamatut lastele soovis, siis: Georg ja universumi salavõti (Hawking ja Hawking)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neile mingid ajaloolised raamatud meeldiksid? Môtle vanadele sarjadele. Musketärid? Maadeavastajatest? Ma ei mäleta küll pealkirju, aga Amundsenist jne. Lugesin ka indiaanlastest – Nahksuka sari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastele ka ulmekad ja seiklusjutud ei meeldi. Lemmikud on Kristiina Kassi ja Mika Keräneni raamatud, need on vist kõik loetud. Risto Räppar meeldis ka. Lindgren millegipärast jälle eriti peale ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele on raamatud alati meeldinud. Olen talle neid alates sellest ajast, kui ta aru saama hakkas, neid ka ette lugenud. Mingil hetkel, kui ta lugemisoskus oli juba väga hea(1-2 klass)eeldasin, et ta võiks ise lugeda, kuna huvi raamatute vastu oli ju olemas. Kuid ise lugemisest ei olnud ta yldse paraku huvitatud. Esialgu ei saanud põhjusest aru, kuid 10 aastaselt diagnoositi tal tähelepanuhäire, seega põhjus, miks ta raamatuid ise lugema ei soostunud, seisnes keskendumisprobleemis ehkki lugemisoskus oli tal juba väga varakult selge.

Esimeste lemmikraamatute hulgas olid samuti Kristiina Kassi raamatud, eriti meeldis Samueli Võlupadi.

Kuid nüüd, kui laps saab ravi keskendumishäire osas, on tekkinud ka lugemishuvi. Nüüd loeb pidevalt. Meeldinud on Sune sari, Tsatsik lood ja Berti päevikud. Samuti aga ka Keitlin Piirlinna noorsooromanid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:46; 12.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult eeskätt Lindgren – kui ükski tema asjadest ei meeldi, siis vist tuleb leppida, et järeltulija ei hakkagi midagi kassat¨ekist pikemat kunagi läbi lugema;D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult eeskätt Lindgren – kui ükski tema asjadest ei meeldi, siis vist tuleb leppida, et järeltulija ei hakkagi midagi kassat¨ekist pikemat kunagi läbi lugema;D[/tsitaat]
No päris nii siiski yldistada ei saa. Tänapäeval on raamatue valik oluliselt laiem kui siis, kui meie lapsed olime. Lisaks on väga paljudest Lindgreni lugudest olemas filmiversioonid. Kui laps on eelkoolieas, kus ta veel lugeda ei oska, sadu kordi Lindgreni filme vaadanud ning talle on ka Lindgren raamatuid ette loetud, siis huvi nende vastu on selleks ajaks juba kadunud kui laps iseseisvalt raamatuid lugema hakkab.

Ka olen kuulnud laste suust, et nö vanaegsed raamatud on igavad. Laps tahab raamatukangelasega tihti samastuda, kuid kui elud ja ajastud on nii erinevad, siis tal on seda raske teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:46; 12.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on nõus lugema koomikseid. Paksud raamatud, vähe lugeda, pildimaterjal lisaks. Jah, need ei anna arengule midagi juurde, aga äkki kunagi siiski…
Mulle endale meeldis lapsena väga lugeda H.Männi \”Väikesed võililled\” ehk siis kirjaniku lapsepõlvemälestused. Ja kõrvale uurisin oma emalt ja vanaemalt, kas neil oli ka lapsena nii..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu enda viimased loetud raamatud on elulood. Üks neist oli kirjutatud eriti mõnusas- humoorikas võtmes.
Mõtlen, et kuidas oma lapsi rohkem lugemise juurde meelitada? Välja mõeldud tegelased (Potter jmt) ja seiklusjutud ei lähe peale, olen proovinud.
Kas sellises vanuses biograafiate lugemine oleks teema?
Ootaks konkreetseid raamatute nimesid või nippe lugemisharjumuse süvendamiseks.
*
Ja palun ärge öelge, et olen hiljaks jäänud, tean seda isegi ent püüan veel päästa mida vähegi annab 🙂
[/tsitaat]
Entsüklopeediad, käsiraamatud, teatmeteosed – vähemalt meie peres on need väga tõhusad abilised. Ning lisaks on lapsed selles eas nagu käsnad – nad imevad igasuguseid asju enda mõtlemisesse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan samuti Sune sarja, Tsatsiki sarja, Lena Lilleste krimkasid, Risto Räppari sarja, Ivar Soopani noortekad, Ülemnuuskur Osvaldi sari. Minu poisile ka üldse ei meeldi ulme-fantastika. 9-11aastastele poistele ei olegi palju rohkem \”mittefantastikat\”, jõulude eel leidis Apollo müüja vaid ühe uue raamatu – \”Nohik\”, see on ka päris hea. Poiss loeb veel katastroofiraamatuid – igasugused päriselt juhtunud laeva- ja lennuõnnetused jms.
Tüdrukud lugesid selles vanuses Printsessi päevikuid, Berti sarja (poisile see ei istu)…tüdrukutele leiab raamatukogust rohkem sobivat, piigade-teemalisi noortekaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9a loeb Lindgreni raamatuid, siis on tema lemmik- Kaheksa väikest, kaks suurt ja veoauto+ selle järg, pealkiri ei meenu hetkel.
Printsessi päevikute esimest osa luges ka, aga hetkel veel ei huvitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivar Soopan, \”Head pahad poisid\”, üldse Ivar Soopani raamatud on head, nt \”Kõik poisid ei saa suureks\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, loomalembelistele lastele (nagu minu enda omad) olid tõelisteks hittideks \”Minu pere ja muud loomad\” ning dr Dolittle raamatud. (millel pole õnneks dr Dolittle filmidega midagi pistmist :D)
Siis veel Seiklusjutte maalt ja merelt \”Kadunud Maailm\” \”Kapten Granti lapsed\” \”Sannikovi Maa\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiit Kändleril oli üks, peaks praegugi müügil olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Raamatut 9-12a

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.